Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Certitudini doar la nivelul plecărilor

Handbal, HCM Slobozia

Certitudini doar la nivelul plecărilor

S-a terminat și barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională la care, în premieră, nu a participat HCM Slobozia. Nu pentru că s-a salvat anticipat ci pentru că deja retrogradase... Nicio surpriză nu a brăzdat platitudinea competiției găzduită de Cisnădie. Danubius Galați și CSM Slatina au defilat și au rămas în primul eșalon, în vreme ce Neptun Constanța sau Știința București se vor număra printre adversarii din sezonul viitor al Sloboziei. Pentru echipa noastră începe reconstrucția lotului, iar primele semne rezidă din numărul tot mai mare de jucătoare care, o dată cu retrogradarea, aleg altă destinație. Toma, Marchidanu și Ivan rămân, pe moment, singurele handbaliste care 100% vor juca... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 19:05 (4832 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Săptămâna trecută, CS Amara a deplasat patru luptători la un turneu internațional desfășurat în localitatea Tărăcilă, din Republica Moldova. Au participat sportivi din Ucraina, Bulgaria, Moldova și România. Pentru ialomițeni cel mai bun rezultat a fost locul 2, ocupat la categoria 26 de kilograme de Alexandru Minea. La 48 de kilograme, Marian Subțirică s-a clasat pe locul 4. Alți doi luptători au ocupat locul 5. Este vorba despre George Teodorescu, la 29 kg și Gabriel Neagu, la 32 kg.... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 18:30 (2840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oină

Școala Gimnazială Sălcioara, la Cupa Ținutului Someșan

În paleta disciplinelor sportive practicate în județul nostru, la nivel profesionist sau amator, se numără și oina, sport 100% românesc din care se spune că s-au inspirat cei care au creat baseball-ul. Spre exemplu, Școala Gimnazială Sălcioara va deplasa, în perioada 2-3 iunie 2018, un lot de opt fete la Cupa Ținutului Someșan, care se desfășoară în localitatea Cașeiu din județul Cluj. La această competiție s-au înscris 16 echipe. «Prima dată am luat contact cu oina din postura de profesor la școala din Miloșești. Am continuat să predau această frumoasă disciplină sportivă la școala din Sălcioara și sunt bucuros să răspund invitației pe care mi-au adresat-o cei de la Cașeiu. Nu avem un obiectiv... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 17:05 (4030 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Flutură în vânt...

Flutură în vânt...

La sugestia cititorilor, vă oferim astăzi o mostră de dezinteres administrativ cras. În timp ce la evenimentele organizate cu prilejul celei de a XVIII-a ediții a Sărbătorilor Sloboziei primarul Adrian Mocioniu nu mai prididea să anunțe că a integrat Slobozia în Europa, la intrarea în oraș zdrențele uitate ale steagurilor Sloboziei și UE ofereau imaginea reală a integrării acestui târg de provincie în absolutul european. Nu dăm cu parul, că nu e edil să nu greșească. Dar măcar ați putea da dispoziție să fie date jos, domnule primar? Și dacă nu aveți bani de altele, promitem să vă cumpărăm noi ac și ață. Cum pentru ce? Ca să le coaseți...... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 16:45 (3039 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Groapa de deșeuri periculoase inflamenază spiritele

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Decizia firmei Vivani Salubritate de a extinde depozitul de deșeuri periculoase din cadrul Depozitului Zonal a generat o reacție fără precedent. Joi, 17 mai 2018, în cadrul unei dezbateri publice, autoritățile slobozene au respins categoric solicitarea reprezentanților Vivani. Poziția oficială a autorităților a fost dublată de opoziția deschisă a slobozenilor prezenți la dezbaterea publică. Problema va fi tranșată în două săptămâni de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, care urmează să transmită un punct de vedere oficial privitor la legalitatea cererii.

Reacție fără precedent... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 14:05 (6192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

E oficial

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

Fără un plan de dezvoltare economică bine pus la punct, județul Ialomița se află în situația de a-și declara oficial intrarea în faliment. Din cauza încasărilor tot mai scăzute la bugetul local al județului, Ialomița este obligată trimestrial să se împrumute la bugetul statului pentru a acoperi plățile pensiilor. Valoarea împrumutului efectuat la finalul primului trimestru al acestui an depășește suma de 80 milioane de lei! De asemenea, Ialomița este printre județele care primește fonduri imense de la stat pentru plata asistaților sociali. Vestea proastă este că redresarea economică a județului se lasă așteptată, la fel cum se lasă așteptați și investitorii pe care oamenii politici aflați la cârma... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 10:50 (9570 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

aroganța Puterii

Caracterele slabe ajunse în funcții devin arogante. Știm, este un truism. Cum la fel de evident și banal este și faptul că Puterea te îmbată. Însă aroganța devine obositoare când se combină și cu nerozia. Undeva prin 2003, Adrian Năstase invita pe «cineva» să-i numere ouăle, aroganța sa fiind afișată chiar de la tribuna Parlamentului. A fost un moment de maxim al unei aroganțe ce, ulterior, avea să-l copleșească. Corect, alături de alte tare ale caracterului său, și aroganța lui Adrian Năstase a condus la prăbușirea acestuia... Revenind, în prezent, la jumătatea unei guvernări locale și centrale PSD constatăm reapariția aroganței tip Năstase. Acea aroganță a Puterii pe care, de altfel, o îmbrățișau... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 14:50 (4376 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Fără avize de la Ministerul Culturii

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Monumentul ecvestru din Piața Unirii a fost amplasat ilegal. Acuzația a fost făcută de către senatorul Gabi Ionașcu și se bazează pe răspunsul primit de către acesta din partea Ministerului Culturii. «Ei, și?! Ce risc?! O amendă de 10 mii de lei...» a declarat în replică primarul Adrian Mocioniu. Potrivit art. 298, Codul Penal, primarul Adrian Mocioniu se face vinovat de «neglijență în serviciu»...

Poveste fără sfârșit Saga amplasării statuii ecvestre a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia pare fără sfârșit. Într-o conferință de presă desfășurată vineri, 18 mai ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 11:05 (9010 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Aflat la prima expoziție de fotografie, unul dintre cei mai iscusiți meșteri din Slobozia, ne arată tuturor cât de frumoasă este România, văzută de sus, din vârf de munte... Pasionat de alpinism, Marian Avram a adus din expedițiile sale imagini cu cele mai frumoase peisaje montane din țara noastră.

Alpinistul din Bărăgan
Pe Marian Avram îl cunoaște tot orașul drept «meșterul-bun-la-toate». Montează, demontează și repară, cât ai clipi, problemele apărute la instalațiile sanitare și centralele din orice locuință. De mai bine de 30 de ani însă el străbate în lung și-n lat munții... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2018, 12:25 (4453 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia promite 1500 mp de parcuri pentru copii acoperite cu covoare cauciucate. Primele două locații au fost deja finalizate în zona MB. «Vom reabilita, pe rând, fiecare dintre cartierele orașului!» a declarat Valeriu Roșca, șeful DADP Slobozia.

Locuri de joacă sigure DADP Slobozia a demarat la începutul acestei luni o amplă acțiune de reabilitare a locurilor de joacă pentru copii din oraș. Astfel, 1500 mp de paviment cauciucat va fi instalat până la sfârșitul acestei veri în locurile de joacă pentru copii. Valoarea acestei investiții se... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2018, 13:15 (5076 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica acestuia Ecaterina Maria Traicu au fost condamnați recent într-un dosar penal deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Sentința a fost dată la Tribunalul Călărași, instanță ai cărei judecători au stabilit ca Poienaru să fie condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare, în timp ce fiica sa a primit o pedeapsă 3 ani și 2 luni de închisoare cu suspendare, pentru un termen de încercare de 2 ani. Sentința nu este definitivă.

Prejudicii de aproximativ 4 milioane de lei
Dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2018, 16:25 (12034 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Incompetență administrativă în formă continuată

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Primăria Slobozia a organizat ilegal cea de a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Pentru a ascunde această realitate, Primăria Slobozia a încheiat două contracte cu firma Forward Music Agency SRL, prin care a cedat ilegal terenul din imediata vecinătate a Bazinului de Înot Didactic. Ulterior, firma a subcontractat «realizarea evenimentului» firmei Palmyra Events din Târgoviște. Iar aceasta, pentru a evita rigorile legii, a închiriat «standuri de prezentare» la prețuri cuprinse între 5 și 20 mii de lei comercianților! Ca bonus, Primăria Slobozia a plătit peste 150 mii de lei (plus TVA) firmei Forward Music Agency pentru artiștii care au concertat în zilele de spectacol...

Curat ilegal, coane Mocioniu!... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:40 (5921 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10579 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Execuție ratată la PNL Slobozia

Liberalismul municipal în derivă

Execuție ratată la PNL Slobozia

Vineri, 18 mai 2018, PNL Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe care a avut drept scop excluderea consilierului local Avram George. Excluderea, anunțată public de către secretarul general al PNL, Dragoș Soare, s-a amânat din lipsă de cvorum. «PNL s-a confruntat cu multe situații de acest gen. Votul organizației e suveran...» a declarat acesta ulterior ședinței.

Din Soare n-au rămas decât dinții Vineri, 18 mai a.c., în cadrul unei conferințe de presă, secretarul general al PNL Ialomița, Dragoș Soare, a anunțat iminenta excludere a consilierului local George Avram din cadrul PNL ... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 20:05 (7265 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Agricola Borcea 5-2

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Meciul contra Agricolei Borcea, una dintre echipele codașe ale seriei, a fost neașteptat de dificil. Oaspeții antrenați de ex rapidistul Daniel Iftodi s-au dovedit extrem de tăioși pe atac, speculând erorile fundașilor slobozeni, dar nereușind din fericire să finalizeze. Una dintre imprudențe a fost și intrarea căpitanului Romeo Soare la un adversar, localizată de arbitru în interiorul careului și sancționată cu lovitură de pedeapsă. Ilie Gâță a marcat și a adus echipa călărășeană în avantaj. Acesta putea fi dublat până la pauză, dar tânărul Mihăiță Lemnaru și-a amintit că a pornit în fotbal ca fundaș central și a scos de pe linia porții o minge pe care scria gol. «La pauză am avut o discuție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 18:05 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Victorii la turneul semifinal

Când ești în serie cu echipe gen Chimia Râmnicu Vâlcea sau Marta Baia Mar, specialiste în fazele finale ale turneelor de junioare, să termini competiția pe locul 3 ar trebui să însemne un obiectiv îndeplinit. Cu toate acestea, la turneul semifinal al junioarelor II, disputat săptămâna trecută la Sfântu Gheorghe, pe profesorul Marian Simion nu l-a mulțumit în totalitate prestația elevelor sale. «Probabil dacă am fi câștigat primul meci, cel cu Iașiul, în care am ratat nepermis de mult, am fi abordat celelalte partide cu alt moral și am fi putut spera la mai mult. Jocul nostru a fost sub ceea ce poate echipa, iar anumite jucătoare nu mi-au confirmat așteptările. Au fost și surprize plăcute, precum... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 17:20 (3607 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podium neschimbat

Etapa a 25-a a Ligii a IV-a ialomițene a trecut fără să lase urme serioase în vârful ierarhiei. Liderul Abatorul s-a impus nesperat de clar la Adâncata și continuă să se păstreze la 7 puncte de Recolta Gheorghe Doja, la rândul ei victorioasă în duelul cu Scânteia. Meciul pentru locul 3, între Victoria Munteni Buzău și Viitorul Axintele, s-a terminat cu remiză albă, avantajați fiind oaspeții care-și consolidează astfel locul 3. Surpriza etapei a venit de la Spartacus Iazu, echipa lui Bobonete reușind să treacă spectaculos de Urziceni, una dintre trupele bune ale campionatului. În altă ordine de idei, la mijlocul săptămânii trecute, s-a disputat turul semifinalelor Cupei României, faza județeană... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 16:10 (3030 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Punct și de la capăt

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-HC Zalău 22-34 (13-19)

Punct și de la capăt

«Este păcat că echipe cu galerii atât de frumoase precum Slobozia sau Rapid părăsesc Liga Națională...» spunea zilele trecute comentatorul TVR Dragoș Bocanaciu, cel care s-a aflat la microfonul multor transmisii realizate la Slobozia în ultimii 4 ani. N-a văzut și meciul cu Zalău, epilogul campionatului disputat joi, 17 mai 2018, într-o atmosferă de vacanță. Doar colericul Gheorghe Tadici a mai aprins spiritele prin ieșirile lui proverbiale la adresa arbitrelor și a propriilor jucătoare. Atitudinea antrenorului ardelean a părut oarecum exagerată deoarece Zalăul a dominat meciul de la un capăt la altul. Prestația HCM Slobozia a mustit de resemnare. Șocul retrogradării s-a resimțit din plin, per... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 15:40 (6543 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Scandalul jafului din zona Popasului Sinești povestit pe internet scoate la iveală indiferența cu care polițiștii ialomițeni au tratat faptele penale comise în această zonă. Într-un singur an, la Sinești au fost deschise 50 de anchete, fiind identificați doar trei autori. Restul dosarelor zac însă în sertarele polițiștilor și procurorilor care au în supraveghere această zonă.

Deficiențe pe bandă rulantă La finalul minivacanței de 1 Mai, un bărbat care se îndrepta spre București a oprit în zona Popasului Sinești și a fost atacat de o bandă de hoți care «operează» în această zonă. Omul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 14:40 (11486 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul care măsoară calitatea aerului din Slobozia, montat cu 10 ani în urmă de Ministerul Mediului, s-a defectat. Reprezentanții Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița susțin că oficialii de la București cunosc situația și, deși le-a fost raportată, aceștia nu au alocat fonduri pentru reparații. Probleme în privința gestionării calității aerului întâmpină și reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Conform normelor europene, aceștia trebuie să întocmească un Plan Integrat de Gestionare a Calității Aerului, document pe care administrația județeană din Ialomița l-a greșit până acum de 5 ori. Fără acest Plan, eventualele măsuri privind reducerea noxelor nu pot fi aplicate.

... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 11:10 (4613 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1429 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13660 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3205 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4906 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10919 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1882 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8599 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11058 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5202 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6436 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...