Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10579 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Execuție ratată la PNL Slobozia

Liberalismul municipal în derivă

Execuție ratată la PNL Slobozia

Vineri, 18 mai 2018, PNL Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe care a avut drept scop excluderea consilierului local Avram George. Excluderea, anunțată public de către secretarul general al PNL, Dragoș Soare, s-a amânat din lipsă de cvorum. «PNL s-a confruntat cu multe situații de acest gen. Votul organizației e suveran...» a declarat acesta ulterior ședinței.

Din Soare n-au rămas decât dinții Vineri, 18 mai a.c., în cadrul unei conferințe de presă, secretarul general al PNL Ialomița, Dragoș Soare, a anunțat iminenta excludere a consilierului local George Avram din cadrul PNL ... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 20:05 (7268 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Agricola Borcea 5-2

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Meciul contra Agricolei Borcea, una dintre echipele codașe ale seriei, a fost neașteptat de dificil. Oaspeții antrenați de ex rapidistul Daniel Iftodi s-au dovedit extrem de tăioși pe atac, speculând erorile fundașilor slobozeni, dar nereușind din fericire să finalizeze. Una dintre imprudențe a fost și intrarea căpitanului Romeo Soare la un adversar, localizată de arbitru în interiorul careului și sancționată cu lovitură de pedeapsă. Ilie Gâță a marcat și a adus echipa călărășeană în avantaj. Acesta putea fi dublat până la pauză, dar tânărul Mihăiță Lemnaru și-a amintit că a pornit în fotbal ca fundaș central și a scos de pe linia porții o minge pe care scria gol. «La pauză am avut o discuție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 18:05 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Victorii la turneul semifinal

Când ești în serie cu echipe gen Chimia Râmnicu Vâlcea sau Marta Baia Mar, specialiste în fazele finale ale turneelor de junioare, să termini competiția pe locul 3 ar trebui să însemne un obiectiv îndeplinit. Cu toate acestea, la turneul semifinal al junioarelor II, disputat săptămâna trecută la Sfântu Gheorghe, pe profesorul Marian Simion nu l-a mulțumit în totalitate prestația elevelor sale. «Probabil dacă am fi câștigat primul meci, cel cu Iașiul, în care am ratat nepermis de mult, am fi abordat celelalte partide cu alt moral și am fi putut spera la mai mult. Jocul nostru a fost sub ceea ce poate echipa, iar anumite jucătoare nu mi-au confirmat așteptările. Au fost și surprize plăcute, precum... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 17:20 (3609 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podium neschimbat

Etapa a 25-a a Ligii a IV-a ialomițene a trecut fără să lase urme serioase în vârful ierarhiei. Liderul Abatorul s-a impus nesperat de clar la Adâncata și continuă să se păstreze la 7 puncte de Recolta Gheorghe Doja, la rândul ei victorioasă în duelul cu Scânteia. Meciul pentru locul 3, între Victoria Munteni Buzău și Viitorul Axintele, s-a terminat cu remiză albă, avantajați fiind oaspeții care-și consolidează astfel locul 3. Surpriza etapei a venit de la Spartacus Iazu, echipa lui Bobonete reușind să treacă spectaculos de Urziceni, una dintre trupele bune ale campionatului. În altă ordine de idei, la mijlocul săptămânii trecute, s-a disputat turul semifinalelor Cupei României, faza județeană... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 16:10 (3030 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Punct și de la capăt

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-HC Zalău 22-34 (13-19)

Punct și de la capăt

«Este păcat că echipe cu galerii atât de frumoase precum Slobozia sau Rapid părăsesc Liga Națională...» spunea zilele trecute comentatorul TVR Dragoș Bocanaciu, cel care s-a aflat la microfonul multor transmisii realizate la Slobozia în ultimii 4 ani. N-a văzut și meciul cu Zalău, epilogul campionatului disputat joi, 17 mai 2018, într-o atmosferă de vacanță. Doar colericul Gheorghe Tadici a mai aprins spiritele prin ieșirile lui proverbiale la adresa arbitrelor și a propriilor jucătoare. Atitudinea antrenorului ardelean a părut oarecum exagerată deoarece Zalăul a dominat meciul de la un capăt la altul. Prestația HCM Slobozia a mustit de resemnare. Șocul retrogradării s-a resimțit din plin, per... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 15:40 (6544 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Scandalul jafului din zona Popasului Sinești povestit pe internet scoate la iveală indiferența cu care polițiștii ialomițeni au tratat faptele penale comise în această zonă. Într-un singur an, la Sinești au fost deschise 50 de anchete, fiind identificați doar trei autori. Restul dosarelor zac însă în sertarele polițiștilor și procurorilor care au în supraveghere această zonă.

Deficiențe pe bandă rulantă La finalul minivacanței de 1 Mai, un bărbat care se îndrepta spre București a oprit în zona Popasului Sinești și a fost atacat de o bandă de hoți care «operează» în această zonă. Omul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 14:40 (11505 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul care măsoară calitatea aerului din Slobozia, montat cu 10 ani în urmă de Ministerul Mediului, s-a defectat. Reprezentanții Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița susțin că oficialii de la București cunosc situația și, deși le-a fost raportată, aceștia nu au alocat fonduri pentru reparații. Probleme în privința gestionării calității aerului întâmpină și reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Conform normelor europene, aceștia trebuie să întocmească un Plan Integrat de Gestionare a Calității Aerului, document pe care administrația județeană din Ialomița l-a greșit până acum de 5 ori. Fără acest Plan, eventualele măsuri privind reducerea noxelor nu pot fi aplicate.

... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 11:10 (4616 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Ialomița încă nu a scăpat de pericolul Rujeolei. La momentul de față, la Fetești există încă un focar de boală activ, iar numărul copiilor nevaccinați depășește cifra 500. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că dozele de vaccin se împuținează de la o zi la alta. Mai mult, despre modul în care măsurile dispuse pentru eradicarea bolii la nivelul județului Ialomița au fost aplicate, oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență din cadrul Prefecturii Ialomița par să nu știe foarte multe amănunte.

Cazuri de Rujeolă la Fetești ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 14:50 (3841 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

Servicii de «televiziune» prin atribuire directă

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

La sfârșitul lunii aprilie 2018, a expirat perioada de contractare pentru serviciile de «televiziune» achiziționate de către Consiliul Județean Ialomița în ultimul an și jumătate. Noile oferte ale pseudo-televiziunilor locale îl vizează exclusiv pe Președintele Moraru! Acesta a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va încheia contracte noi, «potrivit cutumei». Singura televiziune care are licență de emisie în Ialomița este Antena 1 Slobozia...

Trăim decenii de-mpliniri mărețe
Timp de un an și jumătate, administrația Moraru a plătit ilegal, din fonduri publice pseudo-producții... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 10:55 (4318 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

este vremea de furat

Ciclic, în România apar vremuri ca astea pe care le trăim în prezent. Cele în care instituțiile cu rol de control sau ordine sunt de decor și așteaptă doar ziua de leafă pentru a se trezi din letargie. Astfel, infractorii de rând și de seamă sunt invitați la hoții mici sau mari. De la banalele furturi și tâlhării până la abuzuri financiare de sute de mii sau milioane de lei, toate se produc rapid, neîndrăznind nimeni să deranjeze liniștea infractorilor. Spre exemplu, polițiștii sunt ocupați până peste cap să-și rezolve propriile probleme interne, măcelărindu-se ritos în spațiul public. Și chiar dacă și-ar face ceva timp pentru hoți și hoții, angajările prin concurs de împrejurări din sursă externă... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2018, 11:05 (4612 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Copiii fără «umbră» de la Școala nr. 3 «Dimitrie Cantemir» Fetești

Copiii fără «umbră» de la Școala nr. 3 «Dimitrie Cantemir» Fetești

Șapte copii din Fetești, diagnosticați cu autism, merg la școală în fiecare zi. Clasa în care învață este integrată într-o școală obișnuită, în care «acești» copii învață alături de «ceilalți», de-o seamă cu ei. Performanța a fost posibilă grație unui efort de peste 3 ani al Centrului de Zi «Lucia», inițiatorul proiectului. Este al doilea an când copiii se duc la școală, iar progresele înregistrate sunt remarcabile. Însă cea mai mare reușită înregistrată e că toți cei șapte copii merg la școală fără... «umbră».

O realizare unică în județ
«Umbrele» sunt părinții copiilor cu autism... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2018, 12:35 (7438 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

O radiografie a ultimilor 15 ani arată că activitatea Poliției ialomițene a fost puternic afectată de scandaluri publice, care au luat rapid amploare națională. Sexul, corupția sau legăturile strânse cu interlopii locali au fost factorii declanșatori. Agenți, ofițeri, șefi de servicii și comandanți au devenit peste noapte eroii negativi ai unor întâmplări care au generat repulsie și neîncredere din partea opiniei publice față de Poliție, instituție creată cu rolul de a le apăra drepturile. Toate aceste scandaluri scot în evidență faptul că Poliția ialomițeană are nevoie de o mână de fier care să o redreseze...

Sexgate cu două chelnerițe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2018, 16:40 (20996 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Un an până la termenul scadent

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Inaugurat în 2014, Parcul Industrial IMM Slobozia continuă să rămână pustiu. Conform declarațiilor autorităților, primele investiții reale urmau să demareze în această primăvară. La acest moment, 16 dintre loturile existente au fost concesionate, iar pentru două dintre firme au fost eliberate autorizații de construcție. Una dintr ele a decopertat săptămâna trecută unul dintre loturile concesionate și... s-a oprit!

Informațiile publice de până acum
Parcul Industrial IMM Slobozia a costat 17,5 milioane de lei. În cei 4 ani trecuți de la finalizarea lucrărilor, administrația locală... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 17:05 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

-extensie de bârfă-

-extensie de bârfă-

Pentru cei care nu ne cred că domnul Președinte chiar a fost la Ierusalim pentru a se reculege, suntem în măsură să publicăm o fotografie de grup (preluată de pe basilica.ro) în care acesta apare într-o ipostază inedită. După cum puteți observa dacă veți folosi o lupă, domnia sa apare în stânga, ultimul din rând, cu ochelarii de Ierusalim la ochi. Surpriză însă, în dreapta fotografiei apare și Larisa Mihai, administratorul public al județului Ialomița. Fiindcă am stabilit deja că Președintele nu s-a aflat acolo într-o călătorie «de plăcere», precizăm pentru posteritate că Larisa Mihai l-a însoțit în interes de serviciu. Pentru că, obsedat cum îl știm, de muncă, suntem... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 15:15 (7660 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

Primăria Slobozia, bună de plată

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

În perioada 14-20 mai 2018, Slobozia organizează a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Artiștii care vor concerta în cele 3 seri de «sărbătoare» costă municipalitatea aproximativ 30 mii de euro. Capetele de afiș sunt BUG Mafia și Lidia Buble.

An nou, același bâlci administrativ După repetiția generală de acum două săptămâni, administrația locală pregătește din nou Slobozia de sărbătoare. Pentru a evita eșecul de anul trecut, când a plătit peste 40 mii de euro organizând «în regie proprie» Sărbătorile, autoritățile locale au decis să revină la contractul standard cu «o firmă de... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 19:35 (9659 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Organizația ALDE Ialomița a fost vizitată la sfârșitul săptămânii precedente de europarlamentarul Norica Nicolai. Membru în cadrul structurii centrale a ALDE, aceasta a precizat că prin vizita sa intenționează să realizeze o radiografie a Organizației ALDE Ialomița, pentru a o repoziționa pe scena politicii județene. De asemenea, europarlamentarul român a făcut și câteva declarații referitoare la modul în care se observă România de la Bruxelles.

Planuri mărețe pentru ALDE Ialomița
Aflată la momentul de față într-un con de umbră, Organizația ALDE Ialomița încearcă să-și reconsolideze... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 17:15 (7692 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga 3, FC Voluntari II-Unirea Slobozia 1-1

Locul 3, securizat

Meciul dintre satelitul Voluntariului și Unirea Slobozia disputat vineri, 11 mai 2018, a avut o desfășurare inedită. Echipa antrenată de Enache Costea a turat motoarele la maxim din start, iar în minutul 2, Nelu Bucă a deschis scorul pe traiectorie, implicându-se decisiv cu unul dintre apărătorii ilfoveni. Meciul a fost controlat în cea mai mare parte de slobozeni, dar ca de obicei aceștia au ratat nepermis de mult. Și pentru că o lege nescrisă a fotbalului spune că ocaziile se răzbună, gazdele au reușit egalarea în finalul jocului dintr-un penalty transformat de Mario Dumitru. A fost așadar al 7-lea meci consecutiv în care Unirea nu a luat gol din acțiune. Un egal care nu ne mulțumește, dar asigură... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 16:40 (3815 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 15:25 (5003 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II, la turneul semifinal

În perioada 16-20 mai a.c, la Sfântu Gheorghe se va desfășura faza semifinală a Campionatului Național adresat junioarelor II, seria a 4-a. Din această serie face parte și CSS Slobozia, care are de înfruntat adversari dificili. Echipa antrenată de Marian Simion va juca cu LPS Iași pe 16 mai, cu Marta Baia Mare, pe 17 mai, cu Unirea Sânnicolau Mare, pe 18 mai, cu CSS 6 București, pe 19 mai și cu Chimia Râmnicu Vâlcea, pe 20 mai. Așadar o serie extrem de grea, cu adversari obișnuiți să evolueze în fazele finale ale turneelor de junioare. Calificarea la turneul final o vor obține doar primele două clasate. «Vom merge la această competiție pentru a face o figură cât mai frumoasă, fără a avea pe umerii... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 14:10 (2848 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi de aproximativ 150 mii de lei, 16 permise reținute!

În perioada 23-25 februarie 2018, polițiștii au intervenit la aproape 80 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale, au constatat 35 de infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 15:20
(5899 vizualizări - 0 comentarii)


Persoanele care au nevoie de dializă vor fi aduse la Slobozia

Ialomița a intrat oficial sub avertizarea meteo Cod Portocaliu de viscol. Vremea rea a alertat și autoritățile care au dispus măsuri urgente pentru a ține piept vântului puternic și ninsorii abundente. ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 11:49
(6371 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița sub Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 26 februarie 2018, orele 10,00-27 februarie 2018, orele 14,00, se vor produce intensificări susținute ale vântului, temporar ninsori puternic ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 10:20
(4922 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A smuls din pământ un stâlp de electricitate cu mașina

Gheorghe Doja: A smuls din pământ un stâlp de electricitate cu mașina

Grav accident rutier în această seară, la intrarea în localitatea Gheorghe Doja. Șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului, a pătruns cu autoturismul pe câmp și a smuls din pământ un stâlp de electricitate ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 23:30
(9812 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Ion Roată și Axintele la contrabandiștii de țigări

Percheziții domiciliare în comunele Ion Roată și Axintele. Polițiștii au ridicat din locuința unui bărbat, de 42 de ani, din Ion Roată, peste 8000 de țigarete de contrabandă. Cel în cauză s-a ales cu un ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:50
(7608 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Avea asupra sa un cuțit

În timpul unei razii desfășurată de polițiști într-un bar din oraș, un bărbat de 37 de ani din Urziceni s-a ales cu un dosar penal după ce asupra sa a fost descoperit un cuțit. El este cercetat pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 26 februarie-2 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Săveni, Slobozia ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:20
(6777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 22 de ani, din comuna Axintele, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat la 3 ani de închisoare ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:05
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Metoda «Loverboy»: Proxenet din Bucu, reținut

Un proxenet care acționa prin metoda «loverboy» a fost reținut joi, 22 februarie 2018, de polițiștii din Slobozia. Tânărul, domiciliat în localitatea Bucu, ar fi convins trei tinere, niciuna mai mare de ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2018, 18:55
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Conflict casnic într-o familie din localitatea ialomițeană Căzănești. O femeie de 50 de ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost înjunghiată în spate, cu un cuțit de bucătărie ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 12:30
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


Ioan Becali s-a predat la sediul IPJ Ialomița și va fi încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Potrivit Mediafax, Ioan Becali, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare în dosarul Transferurilor, s-a predat marți seara, 20 februarie 2018, la sediul IPJ Ialomița. El urmează ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 10:10
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Adolescent de 16 ani, reținut după ce a spart un magazin

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Ion Roată cercetează un tânăr, de 16 ani, pentru «furt calificat», cel în cauză fiind reținut pentru 24 de ore. Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 19:10
(7165 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

depozit materiale de construcții
din București, Șos. Alexandriei
angajează
muncitori, vânzătoare magazin,
șofer cu categoria B, C, E
eventual și posesor atestat
de macaragiu, doar curse locale

Oferim cazare
Relații la telefon 0722/678.956

20 Februarie 2018, 18:20


Fetești: Se oprește gazul!

Din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță întreruperea temporară a furnizării gazelor naturale, în data de miercuri, 21 februarie 2018, între orele 8,00-14,00, pe străzile ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 18:05
(4387 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Campanie de informare pentru depunerea Cererii Unice de Plată

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură anunță public faptul că începând cu 1 martie 2018 fermierii pot depune Cererile Unice de Plată pentru acordarea subvențiilor pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:50
(12970 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 28 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Polițiștii au intervenit, în ultimele 24 de ore, la 8 evenimente, toate sesizate prin 112. Au aplicat peste 80 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și intervențiilor, au constatat aproape ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:45
(7017 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Precizări privind aplicarea Legii Prevenirii de către polițiști

O dată cu intrarea în vigoare a Legii Prevenirii nr. 270/2017, atunci când polițiștii constată o faptă care intră sub incidența de reglementare a acesteia nu vor aplica amendă, ci vor acorda un termen de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 11:10
(5419 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat pentru șofat sub influența alcoolului

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat, la acest sfârșit de săptămână, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:35
(7402 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Cu cuțitul în magazin

Un bărbat de 45 de ani, din comuna Ion Roată, este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «portul fără drept de obiecte periculoase», după ce a fost depistat în timp ce avea asupra ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:25
(5060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi bărbați de 30 și 49 de ani, din județul Călărași și localitatea Sfântu Gheporghe, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau acest drept suspendat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:20
(6133 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de marți, 20 februarie 2018, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorină utilizată în agricultură, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:05
(5915 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Copuzu și Poiana, accident la Jilavele

Un grajd în care erau adăpostite 12 animale a fost cuprins de flăcări în seara zilei de sâmbătă, 17 februarie 2018. Proprietarii gospodăriei din satul Copuzu, comuna Balaciu, au alertat pompierii în jurul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 09:40
(6305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 50 mii de lei, 9 permise de conducere reținute

Miercuri și joi, 14 și 15 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. S-a intervenit la 23 de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 19:05
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodării inundate la Bărbulești

Gospodării inundate la Bărbulești

Pompierii Detașamentului Urziceni au intervenit în cursul zilei de joi, 15 februarie 2018, pentru scoaterea apei din curțile a 5 gospodării din comuna Bărbulești. Căderile semnificative de precipitații ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:40
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte regală la Slobozia

«Curtea Veche Publishing» și Librăria «Casa Cărților» din Slobozia invită iubitorii de carte din Slobozia, joi, 22 februarie 2018, începând cu orele 11,45, la o dublă lansare de carte regală: albumul « ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:30
(3897 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:15
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din localitatea Sinești, acesta fiind bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt», faptă ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:10
(7734 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se oprește gazul!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:05
(4792 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6829 șomeri, din care 1519 șomeri indemnizați, respectiv 5310 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:10
(4787 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare la cabaline

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță deținătorii de cabaline că, în perioada februarie-aprilie 2018, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică împuterniciți ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:05
(4222 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...