Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Aflat la prima expoziție de fotografie, unul dintre cei mai iscusiți meșteri din Slobozia, ne arată tuturor cât de frumoasă este România, văzută de sus, din vârf de munte... Pasionat de alpinism, Marian Avram a adus din expedițiile sale imagini cu cele mai frumoase peisaje montane din țara noastră.

Alpinistul din Bărăgan
Pe Marian Avram îl cunoaște tot orașul drept «meșterul-bun-la-toate». Montează, demontează și repară, cât ai clipi, problemele apărute la instalațiile sanitare și centralele din orice locuință. De mai bine de 30 de ani însă el străbate în lung și-n lat munții... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2018, 12:25 (4455 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia promite 1500 mp de parcuri pentru copii acoperite cu covoare cauciucate. Primele două locații au fost deja finalizate în zona MB. «Vom reabilita, pe rând, fiecare dintre cartierele orașului!» a declarat Valeriu Roșca, șeful DADP Slobozia.

Locuri de joacă sigure DADP Slobozia a demarat la începutul acestei luni o amplă acțiune de reabilitare a locurilor de joacă pentru copii din oraș. Astfel, 1500 mp de paviment cauciucat va fi instalat până la sfârșitul acestei veri în locurile de joacă pentru copii. Valoarea acestei investiții se... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2018, 13:15 (5076 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica acestuia Ecaterina Maria Traicu au fost condamnați recent într-un dosar penal deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Sentința a fost dată la Tribunalul Călărași, instanță ai cărei judecători au stabilit ca Poienaru să fie condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare, în timp ce fiica sa a primit o pedeapsă 3 ani și 2 luni de închisoare cu suspendare, pentru un termen de încercare de 2 ani. Sentința nu este definitivă.

Prejudicii de aproximativ 4 milioane de lei
Dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2018, 16:25 (12037 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Incompetență administrativă în formă continuată

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Primăria Slobozia a organizat ilegal cea de a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Pentru a ascunde această realitate, Primăria Slobozia a încheiat două contracte cu firma Forward Music Agency SRL, prin care a cedat ilegal terenul din imediata vecinătate a Bazinului de Înot Didactic. Ulterior, firma a subcontractat «realizarea evenimentului» firmei Palmyra Events din Târgoviște. Iar aceasta, pentru a evita rigorile legii, a închiriat «standuri de prezentare» la prețuri cuprinse între 5 și 20 mii de lei comercianților! Ca bonus, Primăria Slobozia a plătit peste 150 mii de lei (plus TVA) firmei Forward Music Agency pentru artiștii care au concertat în zilele de spectacol...

Curat ilegal, coane Mocioniu!... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:40 (5922 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10581 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Execuție ratată la PNL Slobozia

Liberalismul municipal în derivă

Execuție ratată la PNL Slobozia

Vineri, 18 mai 2018, PNL Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe care a avut drept scop excluderea consilierului local Avram George. Excluderea, anunțată public de către secretarul general al PNL, Dragoș Soare, s-a amânat din lipsă de cvorum. «PNL s-a confruntat cu multe situații de acest gen. Votul organizației e suveran...» a declarat acesta ulterior ședinței.

Din Soare n-au rămas decât dinții Vineri, 18 mai a.c., în cadrul unei conferințe de presă, secretarul general al PNL Ialomița, Dragoș Soare, a anunțat iminenta excludere a consilierului local George Avram din cadrul PNL ... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 20:05 (7269 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Agricola Borcea 5-2

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Meciul contra Agricolei Borcea, una dintre echipele codașe ale seriei, a fost neașteptat de dificil. Oaspeții antrenați de ex rapidistul Daniel Iftodi s-au dovedit extrem de tăioși pe atac, speculând erorile fundașilor slobozeni, dar nereușind din fericire să finalizeze. Una dintre imprudențe a fost și intrarea căpitanului Romeo Soare la un adversar, localizată de arbitru în interiorul careului și sancționată cu lovitură de pedeapsă. Ilie Gâță a marcat și a adus echipa călărășeană în avantaj. Acesta putea fi dublat până la pauză, dar tânărul Mihăiță Lemnaru și-a amintit că a pornit în fotbal ca fundaș central și a scos de pe linia porții o minge pe care scria gol. «La pauză am avut o discuție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 18:05 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Victorii la turneul semifinal

Când ești în serie cu echipe gen Chimia Râmnicu Vâlcea sau Marta Baia Mar, specialiste în fazele finale ale turneelor de junioare, să termini competiția pe locul 3 ar trebui să însemne un obiectiv îndeplinit. Cu toate acestea, la turneul semifinal al junioarelor II, disputat săptămâna trecută la Sfântu Gheorghe, pe profesorul Marian Simion nu l-a mulțumit în totalitate prestația elevelor sale. «Probabil dacă am fi câștigat primul meci, cel cu Iașiul, în care am ratat nepermis de mult, am fi abordat celelalte partide cu alt moral și am fi putut spera la mai mult. Jocul nostru a fost sub ceea ce poate echipa, iar anumite jucătoare nu mi-au confirmat așteptările. Au fost și surprize plăcute, precum... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 17:20 (3609 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podium neschimbat

Etapa a 25-a a Ligii a IV-a ialomițene a trecut fără să lase urme serioase în vârful ierarhiei. Liderul Abatorul s-a impus nesperat de clar la Adâncata și continuă să se păstreze la 7 puncte de Recolta Gheorghe Doja, la rândul ei victorioasă în duelul cu Scânteia. Meciul pentru locul 3, între Victoria Munteni Buzău și Viitorul Axintele, s-a terminat cu remiză albă, avantajați fiind oaspeții care-și consolidează astfel locul 3. Surpriza etapei a venit de la Spartacus Iazu, echipa lui Bobonete reușind să treacă spectaculos de Urziceni, una dintre trupele bune ale campionatului. În altă ordine de idei, la mijlocul săptămânii trecute, s-a disputat turul semifinalelor Cupei României, faza județeană... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 16:10 (3032 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Punct și de la capăt

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-HC Zalău 22-34 (13-19)

Punct și de la capăt

«Este păcat că echipe cu galerii atât de frumoase precum Slobozia sau Rapid părăsesc Liga Națională...» spunea zilele trecute comentatorul TVR Dragoș Bocanaciu, cel care s-a aflat la microfonul multor transmisii realizate la Slobozia în ultimii 4 ani. N-a văzut și meciul cu Zalău, epilogul campionatului disputat joi, 17 mai 2018, într-o atmosferă de vacanță. Doar colericul Gheorghe Tadici a mai aprins spiritele prin ieșirile lui proverbiale la adresa arbitrelor și a propriilor jucătoare. Atitudinea antrenorului ardelean a părut oarecum exagerată deoarece Zalăul a dominat meciul de la un capăt la altul. Prestația HCM Slobozia a mustit de resemnare. Șocul retrogradării s-a resimțit din plin, per... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 15:40 (6545 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Scandalul jafului din zona Popasului Sinești povestit pe internet scoate la iveală indiferența cu care polițiștii ialomițeni au tratat faptele penale comise în această zonă. Într-un singur an, la Sinești au fost deschise 50 de anchete, fiind identificați doar trei autori. Restul dosarelor zac însă în sertarele polițiștilor și procurorilor care au în supraveghere această zonă.

Deficiențe pe bandă rulantă La finalul minivacanței de 1 Mai, un bărbat care se îndrepta spre București a oprit în zona Popasului Sinești și a fost atacat de o bandă de hoți care «operează» în această zonă. Omul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 14:40 (11514 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul care măsoară calitatea aerului din Slobozia, montat cu 10 ani în urmă de Ministerul Mediului, s-a defectat. Reprezentanții Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița susțin că oficialii de la București cunosc situația și, deși le-a fost raportată, aceștia nu au alocat fonduri pentru reparații. Probleme în privința gestionării calității aerului întâmpină și reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Conform normelor europene, aceștia trebuie să întocmească un Plan Integrat de Gestionare a Calității Aerului, document pe care administrația județeană din Ialomița l-a greșit până acum de 5 ori. Fără acest Plan, eventualele măsuri privind reducerea noxelor nu pot fi aplicate.

... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 11:10 (4618 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Ialomița încă nu a scăpat de pericolul Rujeolei. La momentul de față, la Fetești există încă un focar de boală activ, iar numărul copiilor nevaccinați depășește cifra 500. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că dozele de vaccin se împuținează de la o zi la alta. Mai mult, despre modul în care măsurile dispuse pentru eradicarea bolii la nivelul județului Ialomița au fost aplicate, oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență din cadrul Prefecturii Ialomița par să nu știe foarte multe amănunte.

Cazuri de Rujeolă la Fetești ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 14:50 (3842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

Servicii de «televiziune» prin atribuire directă

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

La sfârșitul lunii aprilie 2018, a expirat perioada de contractare pentru serviciile de «televiziune» achiziționate de către Consiliul Județean Ialomița în ultimul an și jumătate. Noile oferte ale pseudo-televiziunilor locale îl vizează exclusiv pe Președintele Moraru! Acesta a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va încheia contracte noi, «potrivit cutumei». Singura televiziune care are licență de emisie în Ialomița este Antena 1 Slobozia...

Trăim decenii de-mpliniri mărețe
Timp de un an și jumătate, administrația Moraru a plătit ilegal, din fonduri publice pseudo-producții... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 10:55 (4318 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

este vremea de furat

Ciclic, în România apar vremuri ca astea pe care le trăim în prezent. Cele în care instituțiile cu rol de control sau ordine sunt de decor și așteaptă doar ziua de leafă pentru a se trezi din letargie. Astfel, infractorii de rând și de seamă sunt invitați la hoții mici sau mari. De la banalele furturi și tâlhării până la abuzuri financiare de sute de mii sau milioane de lei, toate se produc rapid, neîndrăznind nimeni să deranjeze liniștea infractorilor. Spre exemplu, polițiștii sunt ocupați până peste cap să-și rezolve propriile probleme interne, măcelărindu-se ritos în spațiul public. Și chiar dacă și-ar face ceva timp pentru hoți și hoții, angajările prin concurs de împrejurări din sursă externă... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2018, 11:05 (4612 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Copiii fără «umbră» de la Școala nr. 3 «Dimitrie Cantemir» Fetești

Copiii fără «umbră» de la Școala nr. 3 «Dimitrie Cantemir» Fetești

Șapte copii din Fetești, diagnosticați cu autism, merg la școală în fiecare zi. Clasa în care învață este integrată într-o școală obișnuită, în care «acești» copii învață alături de «ceilalți», de-o seamă cu ei. Performanța a fost posibilă grație unui efort de peste 3 ani al Centrului de Zi «Lucia», inițiatorul proiectului. Este al doilea an când copiii se duc la școală, iar progresele înregistrate sunt remarcabile. Însă cea mai mare reușită înregistrată e că toți cei șapte copii merg la școală fără... «umbră».

O realizare unică în județ
«Umbrele» sunt părinții copiilor cu autism... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2018, 12:35 (7439 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

O radiografie a ultimilor 15 ani arată că activitatea Poliției ialomițene a fost puternic afectată de scandaluri publice, care au luat rapid amploare națională. Sexul, corupția sau legăturile strânse cu interlopii locali au fost factorii declanșatori. Agenți, ofițeri, șefi de servicii și comandanți au devenit peste noapte eroii negativi ai unor întâmplări care au generat repulsie și neîncredere din partea opiniei publice față de Poliție, instituție creată cu rolul de a le apăra drepturile. Toate aceste scandaluri scot în evidență faptul că Poliția ialomițeană are nevoie de o mână de fier care să o redreseze...

Sexgate cu două chelnerițe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2018, 16:40 (21001 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Un an până la termenul scadent

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Inaugurat în 2014, Parcul Industrial IMM Slobozia continuă să rămână pustiu. Conform declarațiilor autorităților, primele investiții reale urmau să demareze în această primăvară. La acest moment, 16 dintre loturile existente au fost concesionate, iar pentru două dintre firme au fost eliberate autorizații de construcție. Una dintr ele a decopertat săptămâna trecută unul dintre loturile concesionate și... s-a oprit!

Informațiile publice de până acum
Parcul Industrial IMM Slobozia a costat 17,5 milioane de lei. În cei 4 ani trecuți de la finalizarea lucrărilor, administrația locală... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 17:05 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

-extensie de bârfă-

-extensie de bârfă-

Pentru cei care nu ne cred că domnul Președinte chiar a fost la Ierusalim pentru a se reculege, suntem în măsură să publicăm o fotografie de grup (preluată de pe basilica.ro) în care acesta apare într-o ipostază inedită. După cum puteți observa dacă veți folosi o lupă, domnia sa apare în stânga, ultimul din rând, cu ochelarii de Ierusalim la ochi. Surpriză însă, în dreapta fotografiei apare și Larisa Mihai, administratorul public al județului Ialomița. Fiindcă am stabilit deja că Președintele nu s-a aflat acolo într-o călătorie «de plăcere», precizăm pentru posteritate că Larisa Mihai l-a însoțit în interes de serviciu. Pentru că, obsedat cum îl știm, de muncă, suntem... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 15:15 (7662 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

Primăria Slobozia, bună de plată

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

În perioada 14-20 mai 2018, Slobozia organizează a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Artiștii care vor concerta în cele 3 seri de «sărbătoare» costă municipalitatea aproximativ 30 mii de euro. Capetele de afiș sunt BUG Mafia și Lidia Buble.

An nou, același bâlci administrativ După repetiția generală de acum două săptămâni, administrația locală pregătește din nou Slobozia de sărbătoare. Pentru a evita eșecul de anul trecut, când a plătit peste 40 mii de euro organizând «în regie proprie» Sărbătorile, autoritățile locale au decis să revină la contractul standard cu «o firmă de... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 19:35 (9673 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11271 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13466 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15713 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11687 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16897 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17090 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12680 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14500 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14916 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13106 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14457 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13870 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12041 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14770 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11198 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10476 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12019 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18063 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10366 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19449 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10452 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14168 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...