Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-a pus pământ în «groapă»!

S-a pus pământ în «groapă»!

De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli...... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 14:05 (6001 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9763 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15293 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7435 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6155 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6576 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5522 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca Toloș are 17 ani și a devenit voluntar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a-și îndeplini un vis. Vrea să ofere Secției Pediatrie prima bibliotecă pentru copii. Pentru visul ei, Bianca luptă de două luni în fiecare zi. Și, pe măsură ce zilele trec, descoperă că binele este cel mai greu de făcut...

Vârsta inconștienței absolute
Să fii voluntar la Slobozia e un risc pe care puțin și-l permit. Orașul e mic, prejudecățile multe... Vorba lui Hagi: «Cine face bine, lumea te vede...». Să te înhami voluntar de unul singur e însă sinucidere curată. Bianca Toloș are... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2018, 12:55 (7194 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7700 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6958 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8705 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Revoltătorul caz petrecut în zona Popasului Sinești, povestit pe larg de un bărbat din București pe o rețea de socializare se lasă cu cercetări disciplinare la Inspectoratul de Poliție la Județului Ialomița. Corpul de Control al Inspectoratului General al Poliției Române a deschis o anchetă internă la sediul Poliției ialomițene. Surse judiciare susțin că oficialii Poliției Române vor să afle de ce trenează cercetarea penală a suspecților, având în vedere că aceștia ar fi în vizorul polițiștilor din zona Sinești de foarte mult timp.

Verificări amănunțite Miercuri, 2 mai 2018, rețelele... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 15:05 (10267 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Turcului de la Slobozia

Festivalul Turcului de la Slobozia

Timp de 4 zile, Slobozia s-a aflat sub asediul unui Festival dubios, organizat de către firma Viobeti Comimpex SRL al cărei asociat unic este un anume Vergil Turcu, specializat în «țepe» administrative oriunde pe teritoriul României. Oficialii locali cunosc situația, însă susțin că «acordul-cadru» este legal, iar Slobozia a beneficiat timp de 4 zile de un «festival tradițional al meșteșugarilor».

Pâine și circ la prețuri prohibitive De zeci de ani, administrația din Slobozia permite organizarea unor simulacre de festivaluri. Anul acesta, timpul alocat acestui bâlci dubios, camuflat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 13:10 (7363 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Sportul Chiscani 3-0

S-au dezlănțuit

Victoria din tur a fost floare la ureche, iar cea din returul de sâmbătă, 28 aprilie 2018, chiar dacă la un scor mai strâns, a fost obținută într-o manieră categorică, după un meci în care fotbaliștii Unirii s-au întrecut în ratări. Bucă și Soare au prefațat prin ratările lor deschiderea scorului petrecută în minutul 25, când Roland Stănescu a reluat cu capul în gol mingea centrată de activul Răduca. Până la pauză, Răduca, în două rânduri, și Toma trec pe lângă majorarea scorului. Și oaspeții au două acțiuni periculoase, care îl scot în evidență pe adolescentul imbatabil, Tudor Negrușa. Startul reprizei secunde i-a aparținut lui Nelu Bucă, acesta ratând trei ocazii clare în minutele 47, 48 și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:35 (3774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5044 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Handbal, CSS Slobozia

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Săptămâna trecută, în orașul Zabljak, din Muntenegru, s-a desfășurat Campionatul Mediteranean de Handbal Feminin adresat cadetelor, jucătoare sub 16 ani. La această competiție, Naționala României s-a duelat cu Franța, Muntenegru, Slovenia, Tunisia, Italia și Turcia. În prima fază a turneului jucată în sistem «fiecare cu fiecare», România s-a impus pe linie în fața celor 6 adversare. În semifinale, echipa antrenată de Carmen Buceschi a trecut cu 21-13 de Muntenegru. Din păcate, finala cu Franța a fost pierdută cu 22-28, iar România a intrat în posesia medaliilor de argint. Din lotul de 18 jucătoare deplasat în Muntenegru au făcut parte și două handbaliste de la CSS Slobozia: coordonatorul Ana ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:45 (6063 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Noii directori ai instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița trag sforile pentru a numi în funcții publice oameni de încredere. Un exemplu în acest sens este preotul Cătălin Stanciu, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, care a angajat-o în funcția de consilier juridic al instituției pe soția unui alt preot. Până la preluarea conducerii de către preotul Cătălin Stanciu, Centrul nu avea în organigramă un astfel de post...

Angajare fără precedent În urmă cu o lună, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:15 (12811 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patru la o roabă!

Patru la o roabă!

«Groapa lui Stoica» a devenit o sursă inepuizabilă de amuzament. Iată o imagine care ar putea detrona celebrul cuplu de comici «Stan și Bran». Ea a fost surprinsă săptămâna trecută când, în mijlocul zilei, patru angajați anonimi se luptau să «monteze» arbori noi în Piața Revoluției după metoda «mama împunge și eu trag...». Nu râdeți, că e de plâns. Iar acesta e doar începutul!... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 18:10 (4768 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Administrația din Slobozia anunță de mai bine de 2 ani construirea unor noi blocuri ANL. Potrivit estimărilor inițiale, numărul apartamentelor nou-construite ar fi trebuit să fie mai mare de 100. În realitate, ele vor fi doar 12, cele destinate medicilor specialiști din Slobozia... Paradoxal, nimeni nu știe când, dar mai ales cum vor fi finalizate!

Trâmbițe administrative
Blocurile ANL s-au dovedit a fi, dincolo de scandalurile publice în care sunt implicate autoritățile și chiriașii, o soluție pertinentă pentru tinerii din Slobozia. Din păcate, la acest moment procedura este... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 14:25 (5316 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Tranzacții «la negru» cu materiale de construcții

Ialomița: Tranzacții «la negru» cu materiale de construcții

Administratorul unei societăți comerciale din Ialomița a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, fiind acuzat de evaziune fiscală. Din datele anchetatorilor reiese ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2015, 09:25
(5454 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor în zona Urziceni

60 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Urziceni și a Secțiilor de Poliție Rurală arondate au organizat miercuri, 28 octombrie 2015, începînd cu orele 16,00,  o acțiune amplă pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 17:25
(3168 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului doi bărbați, de 18, respectiv 56 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a respecta prevederile legale în vigoare. Astfel, cei ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 15:40
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Reținut pentru furt din curțile unor consăteni

Un bărbat din Jilavele este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunilor de furt și tentativă la furt calificat. Astfel, marți, 27 septembrie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 12:30
(5608 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 4 răniți

Sîmbătă, 24 octombrie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A, în localitatea Malu, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2015, 16:05
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de circulație în Ialomița.Trafic blocat între Căzănești și Urziceni!

Traficul rutier pe DN2A, între Căzănești și Urziceni, este blocat la această oră din cauza unui accident rutier. Biroul de Presă al IPJ Ialomița informează că în urma evenimentului trei persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2015, 22:45
(10390 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Groapa lui Stoica» face victime

Slobozia: «Groapa lui Stoica» face victime

Vineri, 23 octombrie 2015, în jurul orei 10,40, unui muncitor care se afla în groapa din fața Palatului Administrativ din Slobozia i s-a făcut rău și a căzut din picioare, solicitînd ajutor. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 20:25
(3775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii de Proximitate pledează pentru prevenție

Polițiștii de Proximitate și cei Rutieri au venit în întîmpinarea elevilor claselor a III-a și a IV-a ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei» Slobozia pentru organizarea unei activități preventiv-informative ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 19:45
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


OJFIR Ialomița: Fondurile europene pentru modernizarea activităților neagricole se apropie de plafonul maxim alocat

Ca urmare a interesului crescut pentru investițiile în crearea și dezvoltarea de activități neagricole din mediul rural, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale nunță că valoarea totală nerambursabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 18:50
(6380 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Spațiu Privat Virtual-SPV

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziția persoanelor fizice o platformă on-line Spațiu Privat Virtual-SPV ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 17:20
(3704 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are 6 autospeciale noi

6 autoturisme Volkswagen Polo au fost repartizate polițiștilor ialomițeni,  pentru a fi folosite în misiunile rutiere, desfășurate pentru siguranța participanților la trafic. La nivelul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 16:25
(7743 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului de Ordine Publică au acționat pe raza comunei Giurgeni pentru prevenirea și combaterea comerțului ilegal cu pește, produse și subproduse din pește. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 14:45
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe D102H, un autoturism condus de un bărbat, de 45 de ani, din comuna Cocora. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat acestuia ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 13:25
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Meciul Unirii Slobozia cu CSM Ploiești se joacă pe 5 noiembrie!

Federația Română de Handbal a decis, în cele din urmă, să schimbe data confruntării dintre CSM Unirea Slobozia și CSM Ploiești, joc ce era programat să desfășoare sîmbătă, 24 octombrie 2015. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2015, 17:40
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă în Pădurea Groasa. A omorît un copil pentru că plîngea!

Un caz șocant petrecut în Pădurea Groasa din zona Urziceni iese la iveală o dată cu arestarea preventivă a unui inculpat. Bărbatul este principalul suspect în cazul morții unui copil de un 1 an și 9 luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 20:00
(11453 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Persoane cercetate pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări față de un număr de șase persoane care se fac vinovate de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Potrivit informațiilor, unii dintre hoți au sustras cereale ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 19:45
(4344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Anchetați de procurori pentru infracțiuni economice

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus măsura arestării preventive față de inculpații Ion Boraciu, Vasile Boboc și Anghel Opincaru, aceștia fiind urmăriți penal pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2015, 19:30
(6386 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au descins în 12 locații din Ialomița, Giurgiu și București

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni. Oamenii legii efectuează 12 percheziții domiciliare pe raza județelor Ialomița și Giurgiu, precum și a municipiului București. Vizate sînt 7 persoane care ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2015, 12:15
(6321 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală!

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul VOINEA VASILE, sub ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 22:15
(6207 vizualizări - 3 comentarii)


Accident între Urziceni și Movilița. Un bărbat a decedat!

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani a decedat noaptea trecută, după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un autobuz, pe DN2, între localitățile Urziceni și Movilița. Un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 15:10
(8599 vizualizări - 1 comentariu)


Caravana «Filme pentru liceeni», la Slobozia

Caravana «Filme pentru liceeni» pornește prin țară și face primul popas în orașul Slobozia, în perioada 21-22 octombrie 2015, cu două filme în premieră. Evenimentele vor avea loc la Casa de Cultură Municipală ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 14:20
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă Fetești

Jandarmii din cadrul dispozitivului de asigurare a măsurilor de ordine publică la Tîrgul de Toamnă Fetești s-au sesizat despre faptul că la două tarabe  din incinta Tîrgului se comercializează mai ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 13:15
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 octombrie-«Ziua Informării Preventive»

Marți, 13 octombrie 2015, s-a sărbătorit «Ziua Informării Preventive». Acest eveniment a fost marcat, la nivelul județului Ialomița, de activități de informare și educare preventivă a populației, pe care ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 12:50
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare pentru cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că în perioada octombrie 2015-februarie 2016 se desfașoară campania de vaccinare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 11:15
(6177 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Microbuz școlar, implicat într-un accident rutier

Un microbuz școlar în care se aflau 17 copii a fost implicat luni, 12 octombrie a.c., la primele ore ale dimineții, într-un accident rutier. Două fetițe de 8 și, respectiv, 10 ani au fost transportate la ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2015, 15:25
(8726 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

Selectăm în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviurile în Medgidia,
marți, 13 octombrie2015,
la Hotel Luxor, str. Republicii 77,
de la orele 8,00 la 14,00
Se oferă condiții excelente
Obligatoriu documentația valabilă
și fără antecedente penale și rutiere
CV și informații la [email protected]
telefon 0740/295.418

9 Octombrie 2015, 19:45


Perieți: Bărbat mort după ce a fost lovit de o mașină. Poliția încearcă să afle identitatea pietonului!

Polițiștii fac verificări pentru identificarea unui pieton care și-a pierdut viața într-un accident de circulație. Astfel, Poliția a fost sesizată miercuri, 7 octombrie a.c., în jurul orei 21,00, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 16:35
(6344 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți accident


Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică au oprit pentru control, miercuri, 7 octombrie 2015, un autoturism condus de un ialomițean de 42 de ani. Autoturismul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 15:05
(4632 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adîncata și Ion Roată. Bătrîn de 79 de ani, accidentat mortal!

Poliția a fost sesizată marți, 6 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație în care au fost implicați doi pietoni.
Primul dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 18:30
(9677 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 1600 de cartușe deținute ilegal, confiscate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au identificat într-o magazie a unei societăți comerciale de pe raza municipiului Fetești 1613 cartușe de vînătoare cu alice, ambalate în ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 16:15
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...