Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.

Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 20:10 (57055 vizualizări - 105 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma «Scandalului Sinești»

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Se lasă cu schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma anunțului reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române cu privire la cercetarea prealabilă a opt polițiști din cadrul IPJ Ialomița, în frunte cu șeful instituției, în urma  «Scandalului Sinești». Aflat pe lista celor care vor fi supuși cercetării disciplinare, comisarul șef Sorin Cricu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița, a renunțat la această funcție.

Primele reacții La începutul acestei săptămâni, Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat faptul că va începe cercetarea prealabilă... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 18:10 (13484 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Mai e mult până departe!

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Administrația Mocioniu susține că lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia sunt finalizate în proporție de 70%. «Singura recepție pe care o putem face e recepția finală!» declară Gheorghe Puia, administratorul public al Sloboziei.

Spre dezastru cu pași de melc În urmă cu câteva luni, primarul Sloboziei admitea că proiectul de execuție a «gropii lui Stoica» conține erori grave. La acel moment, Adrian Mocioniu declara că administrația locală face eforturi pentru corectarea acestora, în colaborare cu proiectantul. «Avem promisiuni ferme că aceste erori pot fi îndreptate... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 12:10 (6644 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

În sfârșit, pe podium!

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia-Axiopolis Cernavodă 2-1

În sfârșit, pe podium!

Perioada extrem de fastă continuă pentru Unirea Slobozia, îmbucurător fiind faptul că după 5 succese în fața unor adversari facili, a venit și mult așteptata victorie în fața uneia dintre greii seriei. Sâmbătă, 5 mai a.c., echipa lui Enache Costea s-a duelat pe propriul teren cu Axiopolis Cernavodă, trupă care se afla la acel moment pe locul 3, cu un punct în fața Unirii. Pentru o onorabilă clasare pe podium, nivel la care galben-albaștrii nu ajunseseră încă în acest sezon, era deci necesară victoria. Meciul a început în forță, iar în minutul 8 promițătorul Mihăiță Năstase și-a confirmat pofta de gol, deschizând scorul. Când se scursese o treime din joc, oaspeții au reușit egalarea dintr-un penalty... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:40 (3562 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar o minune le mai salvează

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 15-18 (6-8)

Doar o minune le mai salvează

A trecut și mult așteptatul meci cu CSM Slatina, iar echipa Sloboziei continuă să alunece spre modestia eșalonului secund. Mai sunt două meciuri și încă se mai fac calcule, dar pentru a mai spera trebuie umblat serios la moralul echipei. În plus, la lunga listă de accidentări s-a mai adăugat și Dăscălete, cea mai în formă jucătoare din atacul echipei noastre. Prin urmare, iubitorii sportului de performanță au, din toamnă, varianta de a se deplasa 40 de kilometri, până la Călărași pentru a vedea fotbal și handbal de primă ligă. Asta, dacă nu se va produce o minune prin care HCM Slobozia să se salveze...

Au pornit cu stângul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:25 (3786 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Lupte libere

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Sâmbătă, 5 mai 2018, la București s-au desfășurat calificările pentru Campionatul European de Lupte Libere, rezervat copiilor între 13 și 15 ani. CS Amara a înscris în concurs 5 copii, dintre aceștia doi obținând calificarea la Europeanul care se va desfășura în orașul maghiar Gyõr, în perioada 15-17 iunie 2018. Nicoleta Băjan a obținut locul 1 și calificarea la categoria 36 kilograme, urmând ca la Gyõr să încerce obținerea unei medalii mai strălucitoare decât bronzul adjudecat anul trecut la Belgrad. S-a calificat pentru Ungaria și Răzvan Jeaca, cel care la 44 kilograme l-a învins în finală pe Doru Dincă de la Steaua. Deși au obținut rezultate satisfăcătoare, Steluța Subțirică, Denisa Negoiță... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:15 (3054 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Cristian Gavrilă, locul 3 la Cupa «Touche»

În urmă cu câteva zile, 19 sabreri ai CSS Slobozia au participat la Cupa «Touche», competiție desfășurată la Buftea, care a adunat la start un total de 250 de sportivi. Cel mai bun rezultat a fost locul 3 obținut de Cristian Gavrilă, la categoria 10-11 ani. S-au mai evidențiat micii scrimeri Sara Dumitru, Ștefania Cernica, Maria Cernica și Cătălin Andrei. Pentru copiii de la CSS Slobozia urmează  o perioadă competițională foarte încărcată, iar Cupa «Touche» a fost un bun prilej de verificare.... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:10 (3607 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Scandalurile generate de scăderea salariilor o dată cu aplicarea prevederilor Legii 153/2017 au ajuns și în județul Ialomița. Zeci de bugetari au acționat în judecată instituțiile și ministerele de care acestea aparțin, nemulțumiți de faptul că au fost păcăliți cu privire la mult anunțatele majorări salariale. Reprezentanții Tribunalului Ialomița susțin că au fost înregistrate pe rolul instanței până acum aproximativ 40 de acțiuni, inițiate de angajați din domeniul Educației sau Sănătății. Cel mai mare proces deschis din cauza nemulțumirilor salariale este însă cel al angajaților Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA. Aproximativ 1000 de impiegați, revizori de tren sau de șine cer angajatorului... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 10:55 (3510 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6567 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-a pus pământ în «groapă»!

S-a pus pământ în «groapă»!

De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli...... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 14:05 (6005 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9773 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15309 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7441 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6157 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6581 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5531 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca Toloș are 17 ani și a devenit voluntar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a-și îndeplini un vis. Vrea să ofere Secției Pediatrie prima bibliotecă pentru copii. Pentru visul ei, Bianca luptă de două luni în fiecare zi. Și, pe măsură ce zilele trec, descoperă că binele este cel mai greu de făcut...

Vârsta inconștienței absolute
Să fii voluntar la Slobozia e un risc pe care puțin și-l permit. Orașul e mic, prejudecățile multe... Vorba lui Hagi: «Cine face bine, lumea te vede...». Să te înhami voluntar de unul singur e însă sinucidere curată. Bianca Toloș are... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2018, 12:55 (7199 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7703 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6962 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8709 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
211 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Proiectil descoperit în curtea casei

Descoperire mai puțin obișnuită în curtea unui localnic din Țăndărei. Omul săpa în grădină moment în care a scos din pămînt un proiectil de calibrul 85 de mm. Speriat, a sunat imediat la 112. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 09:02
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Activitățile preventive organizate de polițiștii ialomițeni au continuat în această perioadă. Oamenii legii au supravegheat traficul rutier și au asigurat un climat de ordine și liniște publică pe toată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 08:00
(5489 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: Tragedie pe șosea

Doi tineri, de 27 și 31 de ani, și-au pierdut viața într-un accident rutier în dimineața zilei de miercuri, 5 martie 2014. Autoturismul în care se aflau a intrat într-un pom de pe marginea drumului... ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2014, 15:40
(7781 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Movila accident


Urziceni: Conducea cu o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat

Un șofer din Bărcănești s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins băut la volan. Bărbatul avea o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost identificat în urma unei acțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 14:15
(9307 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi record aplicate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au continuat acțiunile de prevenire a evenimentelor în trafic. În urma verificărilor, oamenii legii au amendat cu 95000 de lei peste 400 de șoferi prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 13:05
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Restul», o nouă metodă pusă în practică de escroci

După metoda «Accidentul», escrocii apelează la o nouă practică prin care încearcă să-și păcălească victimele. Denumită de anchetatori «Restul», prin această metodă infractorii merg în magazine, doresc să ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 12:10
(9411 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12473 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9994 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8133 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6397 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6661 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7624 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8683 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11157 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8645 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11128 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13847 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9443 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9758 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...