Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-a pus pământ în «groapă»!

S-a pus pământ în «groapă»!

De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli...... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 14:05 (6001 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9762 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15293 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7435 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6155 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6576 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5520 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca Toloș are 17 ani și a devenit voluntar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a-și îndeplini un vis. Vrea să ofere Secției Pediatrie prima bibliotecă pentru copii. Pentru visul ei, Bianca luptă de două luni în fiecare zi. Și, pe măsură ce zilele trec, descoperă că binele este cel mai greu de făcut...

Vârsta inconștienței absolute
Să fii voluntar la Slobozia e un risc pe care puțin și-l permit. Orașul e mic, prejudecățile multe... Vorba lui Hagi: «Cine face bine, lumea te vede...». Să te înhami voluntar de unul singur e însă sinucidere curată. Bianca Toloș are... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2018, 12:55 (7194 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7700 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6958 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8705 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Revoltătorul caz petrecut în zona Popasului Sinești, povestit pe larg de un bărbat din București pe o rețea de socializare se lasă cu cercetări disciplinare la Inspectoratul de Poliție la Județului Ialomița. Corpul de Control al Inspectoratului General al Poliției Române a deschis o anchetă internă la sediul Poliției ialomițene. Surse judiciare susțin că oficialii Poliției Române vor să afle de ce trenează cercetarea penală a suspecților, având în vedere că aceștia ar fi în vizorul polițiștilor din zona Sinești de foarte mult timp.

Verificări amănunțite Miercuri, 2 mai 2018, rețelele... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 15:05 (10267 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Turcului de la Slobozia

Festivalul Turcului de la Slobozia

Timp de 4 zile, Slobozia s-a aflat sub asediul unui Festival dubios, organizat de către firma Viobeti Comimpex SRL al cărei asociat unic este un anume Vergil Turcu, specializat în «țepe» administrative oriunde pe teritoriul României. Oficialii locali cunosc situația, însă susțin că «acordul-cadru» este legal, iar Slobozia a beneficiat timp de 4 zile de un «festival tradițional al meșteșugarilor».

Pâine și circ la prețuri prohibitive De zeci de ani, administrația din Slobozia permite organizarea unor simulacre de festivaluri. Anul acesta, timpul alocat acestui bâlci dubios, camuflat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 13:10 (7363 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Sportul Chiscani 3-0

S-au dezlănțuit

Victoria din tur a fost floare la ureche, iar cea din returul de sâmbătă, 28 aprilie 2018, chiar dacă la un scor mai strâns, a fost obținută într-o manieră categorică, după un meci în care fotbaliștii Unirii s-au întrecut în ratări. Bucă și Soare au prefațat prin ratările lor deschiderea scorului petrecută în minutul 25, când Roland Stănescu a reluat cu capul în gol mingea centrată de activul Răduca. Până la pauză, Răduca, în două rânduri, și Toma trec pe lângă majorarea scorului. Și oaspeții au două acțiuni periculoase, care îl scot în evidență pe adolescentul imbatabil, Tudor Negrușa. Startul reprizei secunde i-a aparținut lui Nelu Bucă, acesta ratând trei ocazii clare în minutele 47, 48 și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:35 (3774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5044 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Handbal, CSS Slobozia

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Săptămâna trecută, în orașul Zabljak, din Muntenegru, s-a desfășurat Campionatul Mediteranean de Handbal Feminin adresat cadetelor, jucătoare sub 16 ani. La această competiție, Naționala României s-a duelat cu Franța, Muntenegru, Slovenia, Tunisia, Italia și Turcia. În prima fază a turneului jucată în sistem «fiecare cu fiecare», România s-a impus pe linie în fața celor 6 adversare. În semifinale, echipa antrenată de Carmen Buceschi a trecut cu 21-13 de Muntenegru. Din păcate, finala cu Franța a fost pierdută cu 22-28, iar România a intrat în posesia medaliilor de argint. Din lotul de 18 jucătoare deplasat în Muntenegru au făcut parte și două handbaliste de la CSS Slobozia: coordonatorul Ana ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:45 (6063 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Noii directori ai instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița trag sforile pentru a numi în funcții publice oameni de încredere. Un exemplu în acest sens este preotul Cătălin Stanciu, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, care a angajat-o în funcția de consilier juridic al instituției pe soția unui alt preot. Până la preluarea conducerii de către preotul Cătălin Stanciu, Centrul nu avea în organigramă un astfel de post...

Angajare fără precedent În urmă cu o lună, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:15 (12811 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patru la o roabă!

Patru la o roabă!

«Groapa lui Stoica» a devenit o sursă inepuizabilă de amuzament. Iată o imagine care ar putea detrona celebrul cuplu de comici «Stan și Bran». Ea a fost surprinsă săptămâna trecută când, în mijlocul zilei, patru angajați anonimi se luptau să «monteze» arbori noi în Piața Revoluției după metoda «mama împunge și eu trag...». Nu râdeți, că e de plâns. Iar acesta e doar începutul!... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 18:10 (4768 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Administrația din Slobozia anunță de mai bine de 2 ani construirea unor noi blocuri ANL. Potrivit estimărilor inițiale, numărul apartamentelor nou-construite ar fi trebuit să fie mai mare de 100. În realitate, ele vor fi doar 12, cele destinate medicilor specialiști din Slobozia... Paradoxal, nimeni nu știe când, dar mai ales cum vor fi finalizate!

Trâmbițe administrative
Blocurile ANL s-au dovedit a fi, dincolo de scandalurile publice în care sunt implicate autoritățile și chiriașii, o soluție pertinentă pentru tinerii din Slobozia. Din păcate, la acest moment procedura este... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 14:25 (5316 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița selecționează candidați pentru instituțiile de învățămînt ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița selecționează candidați pentru concursurile de admitere la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 16:14
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Vineri, 17 mai 2013, de la orele 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, scriitorul Nicolae Stan va lansa romanul «Ceață pe Tamisa». Evenimentul va fi organizat de Biblioteca Județeană ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:34
(10792 vizualizări - 15 comentarii)


Razie la Căzănești

Peste 20 de tone de deșeuri feroase au fost indisponibilizate și au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 22000 lei. Acesta este bilanțul unei razii a polițiștilor ialomițeni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:20
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 7 mai a.c., în jurul orei 10,00, în timp ce un bărbat, de 66 de ani, din comuna Ciulnița, conducea un autoturism pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, a acroșat un minor care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 14:51
(6615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Biblionet» la Sălcioara și Bordușani

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va inaugura serviciul «Biblionet-Lumea în biblioteca mea» în localitățile Sălcioara și Bordușani. Astfel, miercuri, 15 mai 2013, serviciul va fi inaugurat la Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 12:08
(7275 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Consătenii i-au furat din casă

Poliția a fost sesizată marți, 7 mai a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns într-o locuință situată pe raza comunei Ograda și au sustras mai multe unelte agricole și bunuri de uz ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 11:50
(7967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda furt


DGFP Ialomița: Peste 1000 de datornici la bugetul de stat

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 aprilie 2013, a fpst publicat pe site-ul ANAF un număr de 1063 agenți economici, care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat, la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 17:54
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8434 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15223 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9456 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8772 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8663 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:05
(9262 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!

Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...