Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-a pus pământ în «groapă»!

S-a pus pământ în «groapă»!

De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli...... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 14:05 (6001 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9762 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15293 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7435 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6155 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6576 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5520 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca Toloș are 17 ani și a devenit voluntar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a-și îndeplini un vis. Vrea să ofere Secției Pediatrie prima bibliotecă pentru copii. Pentru visul ei, Bianca luptă de două luni în fiecare zi. Și, pe măsură ce zilele trec, descoperă că binele este cel mai greu de făcut...

Vârsta inconștienței absolute
Să fii voluntar la Slobozia e un risc pe care puțin și-l permit. Orașul e mic, prejudecățile multe... Vorba lui Hagi: «Cine face bine, lumea te vede...». Să te înhami voluntar de unul singur e însă sinucidere curată. Bianca Toloș are... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2018, 12:55 (7194 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7700 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6958 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8705 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Revoltătorul caz petrecut în zona Popasului Sinești, povestit pe larg de un bărbat din București pe o rețea de socializare se lasă cu cercetări disciplinare la Inspectoratul de Poliție la Județului Ialomița. Corpul de Control al Inspectoratului General al Poliției Române a deschis o anchetă internă la sediul Poliției ialomițene. Surse judiciare susțin că oficialii Poliției Române vor să afle de ce trenează cercetarea penală a suspecților, având în vedere că aceștia ar fi în vizorul polițiștilor din zona Sinești de foarte mult timp.

Verificări amănunțite Miercuri, 2 mai 2018, rețelele... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 15:05 (10267 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Turcului de la Slobozia

Festivalul Turcului de la Slobozia

Timp de 4 zile, Slobozia s-a aflat sub asediul unui Festival dubios, organizat de către firma Viobeti Comimpex SRL al cărei asociat unic este un anume Vergil Turcu, specializat în «țepe» administrative oriunde pe teritoriul României. Oficialii locali cunosc situația, însă susțin că «acordul-cadru» este legal, iar Slobozia a beneficiat timp de 4 zile de un «festival tradițional al meșteșugarilor».

Pâine și circ la prețuri prohibitive De zeci de ani, administrația din Slobozia permite organizarea unor simulacre de festivaluri. Anul acesta, timpul alocat acestui bâlci dubios, camuflat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 13:10 (7363 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Sportul Chiscani 3-0

S-au dezlănțuit

Victoria din tur a fost floare la ureche, iar cea din returul de sâmbătă, 28 aprilie 2018, chiar dacă la un scor mai strâns, a fost obținută într-o manieră categorică, după un meci în care fotbaliștii Unirii s-au întrecut în ratări. Bucă și Soare au prefațat prin ratările lor deschiderea scorului petrecută în minutul 25, când Roland Stănescu a reluat cu capul în gol mingea centrată de activul Răduca. Până la pauză, Răduca, în două rânduri, și Toma trec pe lângă majorarea scorului. Și oaspeții au două acțiuni periculoase, care îl scot în evidență pe adolescentul imbatabil, Tudor Negrușa. Startul reprizei secunde i-a aparținut lui Nelu Bucă, acesta ratând trei ocazii clare în minutele 47, 48 și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:35 (3774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5044 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Handbal, CSS Slobozia

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Săptămâna trecută, în orașul Zabljak, din Muntenegru, s-a desfășurat Campionatul Mediteranean de Handbal Feminin adresat cadetelor, jucătoare sub 16 ani. La această competiție, Naționala României s-a duelat cu Franța, Muntenegru, Slovenia, Tunisia, Italia și Turcia. În prima fază a turneului jucată în sistem «fiecare cu fiecare», România s-a impus pe linie în fața celor 6 adversare. În semifinale, echipa antrenată de Carmen Buceschi a trecut cu 21-13 de Muntenegru. Din păcate, finala cu Franța a fost pierdută cu 22-28, iar România a intrat în posesia medaliilor de argint. Din lotul de 18 jucătoare deplasat în Muntenegru au făcut parte și două handbaliste de la CSS Slobozia: coordonatorul Ana ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:45 (6063 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Noii directori ai instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița trag sforile pentru a numi în funcții publice oameni de încredere. Un exemplu în acest sens este preotul Cătălin Stanciu, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, care a angajat-o în funcția de consilier juridic al instituției pe soția unui alt preot. Până la preluarea conducerii de către preotul Cătălin Stanciu, Centrul nu avea în organigramă un astfel de post...

Angajare fără precedent În urmă cu o lună, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:15 (12811 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patru la o roabă!

Patru la o roabă!

«Groapa lui Stoica» a devenit o sursă inepuizabilă de amuzament. Iată o imagine care ar putea detrona celebrul cuplu de comici «Stan și Bran». Ea a fost surprinsă săptămâna trecută când, în mijlocul zilei, patru angajați anonimi se luptau să «monteze» arbori noi în Piața Revoluției după metoda «mama împunge și eu trag...». Nu râdeți, că e de plâns. Iar acesta e doar începutul!... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 18:10 (4768 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Administrația din Slobozia anunță de mai bine de 2 ani construirea unor noi blocuri ANL. Potrivit estimărilor inițiale, numărul apartamentelor nou-construite ar fi trebuit să fie mai mare de 100. În realitate, ele vor fi doar 12, cele destinate medicilor specialiști din Slobozia... Paradoxal, nimeni nu știe când, dar mai ales cum vor fi finalizate!

Trâmbițe administrative
Blocurile ANL s-au dovedit a fi, dincolo de scandalurile publice în care sunt implicate autoritățile și chiriașii, o soluție pertinentă pentru tinerii din Slobozia. Din păcate, la acest moment procedura este... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 14:25 (5316 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 76 evenimente, dintre care 72 au fost sesizate la 112. Au fost sesizate 10 infracțiuni, dintre care 3 contra persoanei, 5 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2023, 18:50
(6425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Apelați responsabil Numărul Unic de Urgență 112!

În perioada 19 iunie-31 august 2023, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița-Compartimentul de Analiză și Prevenire a Criminalității vor desfășura activități informativ-preventive în cadrul  campaniei de ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2023, 18:45
(15791 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă japoneză la Tribunalul Ialomița

Miercuri, 21 iunie a.c., magistrații Tribunalului Ialomița declanșează greva japoneză, nemulțumiți de faptul că proiectul de lege privind modificarea pensiilor de serviciu ale personalului din justiție ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2023, 17:30
(3554 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Angajatori sancționați «muncă la negru» în construcții

ITM Ialomița: Angajatori sancționați «muncă la negru» în construcții

În perioada 8-15 iunie 2023, s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul construcțiilor. Inspectorii ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2023, 14:00
(9450 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat în flagrant un bărbat, de 31 de ani, bănuit de comiterea infracțiuni de «tentativă la furt calificat». Cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore și introdus ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 20:55
(11349 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Ordin de protecție emis după ce tatăl și-a agresat fiul

Polițiștii din Amara au fost sesizați sâmbătă, 17 iunie a.c., cu privire la faptul că un bărbat, de 48 de ani, din Amara, l-ar fi agresat fizic pe fiul său, un tânăr de 16 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 20:50
(16978 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factură electronică pentru clienți

RAJA Constanța: Factură electronică pentru clienți

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică fiind o opțiune rapidă, sigură și eficientă. Factura electronică este legală, are valoare fiscală și reprezintă o alternativă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 20:45
(12045 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni la Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei, împreună cu reprezentanți ai Registrului Auto Român și Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat activități de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 20:40
(4779 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 20 iunie 2023, termen de depunere a mai multor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că marți, 20 iunie 2023, este termenul-limită de depunere al mai multor declarații, în scopul notificării organului fiscal ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 14:40
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fetești. Lucrare programată!

În noaptea de 20 spre 21 iunie 2023, în intervalul orar 23,00-8,00, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, în vederea cuplării noilor conducte de alimentare cu apă la Stația de Tratare și ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 13:25
(11137 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Incendiu la o casă din cauza unei țigări

Două echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Bordușani. La fața locului au fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 13:10
(13187 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Duminică, 18 iunie a.c., Stația de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza municipiul Fetești, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2023, 13:05
(11183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Amara: Și-a pierdut viața în urma unui incendiu

Pompierii din Slobozia au intervenit sâmbătă, 17 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din orașul Amara. Flăcările au fost stinse după 3 ore și au distrus o parte din ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2023, 16:20
(13866 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


DN2A: Accident între localitățile Ograda și Bucu

DN2A: Accident între localitățile Ograda și Bucu

Joi, 15 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2023, 19:15
(14239 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


AJFP Ialomița: 5,28 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor fiscale efectuate în mai 2023

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna mai 2023, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost 29 de inspecții fiscale finalizate ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2023, 19:05
(18697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire a «violenței domestice»

Vineri, 16 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat o amplă acțiune de prevenire a «violenței domestice». Activitățile au vizat în special persoanele din mediul rural, cărora le-au fost oferite informații ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2023, 19:00
(8794 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2023

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2023 că pot beneficia de prevederile Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurarilor pentru șomaj si stimularea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2023, 18:20
(9031 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 49 mii de lei aplicate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 104 evenimente, dintre care 98 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Au fost sesizate 15 infracțiuni, dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2023, 18:00
(12070 vizualizări - 0 comentarii)


Protest în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Protest în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Peste 100 de cadre medicale, membre ale Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», au protestat joi, 15 iunie a.c., în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Protestatarii s-au alăturat unei ample ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2023, 15:40
(11139 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița. Reținut pentru «cămătărie» și «șantaj»!

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au identificat un bărbat, de 61 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «camătă» și «șantaj». Concret, în perioada februarie-iunie 2023 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2023, 20:05
(7291 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Pește confiscat

Politiștii din Stelnica au depistat sâmbătă, 10 iunie 2023, pe raza comunei Bordușani, un bărbat de 47 de ani, din Fetești, în timp ce transporta în portbagajul autoturismului pește din specia crap, somn ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2023, 19:40
(14170 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 7,43 milioane de lei, în mai 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna mai 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 7,43 milioane de lei. Totodată ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2023, 13:40
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


Lotul ISU Ialomița, calificat la Etapa Națională a Competiției naționale de descarcerare și de acordare a primului ajutor calificat

Lotul ISU Ialomița, calificat la Etapa Națională a Competiției naționale de descarcerare și de acordare a primului ajutor calificat

Lotul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița s-a calificat la Etapa Națională a Competiției naționale de descarcerare și de acordare a primului ajutor calificat ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2023, 12:30
(12037 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți-13, «Ziua Informării Preventive»

Începând cu anul 2011, la nivelul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență și structurilor din teritoriu, ziua de marți-13, este «Ziua Informării Preventive». Cu această ocazie, reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2023, 13:45
(9987 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,10%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2023

La sfârșitul lunii aprilie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3975 de șomeri (din care 2039 femei), rata șomajului fiind de 5,10%, cu 1,21% ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2023, 13:30
(11388 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție emis pe numele unui tânăr din Slobozia care și-a amenințat mama

Polițiștii din Slobozia au fost sesizați sâmbără, 10 iunie a.c., cu privire la faptul că o femeie, de 47 de ani, din Slobozia, ar fi fost amenințată de către fiul său, un tânăr de 28 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2023, 20:35
(14115 vizualizări - 0 comentarii)


0241/924-Call Center RAJA Constanța

0241/924-Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center al RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clienților. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde la numărul unic 0241/924, fiind ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2023, 20:25
(8644 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 109,72 milioane de lei la bugetul general consolidat, în mai 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 109,72 milioane de lei, cu 12, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2023, 20:20
(9625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic o tânără de 17 de ani, din Axintele, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice deși nu deținea permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2023, 20:15
(4524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea «hering» pe post de «scrumbie»

Politiștii din Urziceni au depistat duminică, 11 iunie a.c., pe raza municipiului Urziceni, un bărbat de 47 de ani, din localitatea Hârșova, în timp ce transporta și comercializa cu autoturismul personal ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2023, 20:10
(3934 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...