Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Partidă de verificare cu CSM Galați

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Partidă de verificare cu CSM Galați

După cum am precizat, sâmbătă, 16 august a.c., la Sala Sporturilor «Dunărea» din Galați, handbalistele Clubului Sportiv Unirea Slobozia au întâlnit într-un meci amical pe proaspăta promovată în primul eșalon handbalistic, CSM Galați. Astfel, elevele antrenorului Ion Ivan au înfruntat formația pregătită de Daciana Balaban, după cele 60 de minute «regulamentare» gălățencele din Liga Florilor fiind în avantaj, 33-29. Partida de verificare s-a prelungit cu încă o repriză de 15 mi­nute, Ion Ivan testând toate handbalistele CSM Unirea Slobozia. CSM Galați va debuta în Liga Florilor sâmbătă, 30 august a.c... [citește_tot_articolul]

19 August 2025, 10:05 (7476 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor vrea bălțile din Movilița

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor vrea bălțile din Movilița

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor cere Tribunalului Ialomița să anuleze contractele de concesiune a 5 bălți din jurul localității Movilița, încheiate între administrația locală și două persoane fizice. Oficialii instituției susțin faptul că Primăria Movilița nu avea drept de exploatare asupra bălților. Situația ar fi fost generată de o «eroare», prin nerespectarea unei decizii mai vechi a Curții de Apel Ploiești.

 

Revendicare după 25 de ani Datele arată că cele două contracte concesiune au fost în­cheiate la începutul anilor 2000... [citește_tot_articolul]

18 August 2025, 12:10 (17026 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nereguli sancționate de DSVSA Ialomița la Cantina Socială din Slobozia

Nereguli sancționate de DSVSA Ialomița la Cantina Socială din Slobozia

Activitatea Cantinei Sociale, aflată în administrarea Direcției de Asis­tență Socială a Primăriei Slobozia, a fost sancționată de către Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. În urma unei verificări realizată săptămâna trecută, oficialii DSVSA Ialomița ar fi descoperit mai multe ingrediente expirate ce ar fi urmat să fie folosite pen­tru prepararea hranei distribuită per­soa­ne­lor nevoiașe din Slobozia. Oficialii Direc­ției de Asistență Socială nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere, întrucât conducerea entității se afla în concediu.

 

Ingrediente expirate... [citește_tot_articolul]

18 August 2025, 07:50 (6754 vizualizări - 3 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (VIII 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (VIII 2000)

Independent deschidea luna august a anului de grație 2000 cu titlul «Marian Bălan își donează salariul», vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița de la acel moment dispunând intern ca «avansul salariului său să fie donat Casei de Copii din Slobozia». În același prim număr din august 2000, Independent aducea în atenția opiniei publice ialomițene «Prenumele cu rezonanță hispanică „made in România“... dar și ciudate prenume pur autohtone», acesta fiind titlul unui amplu articol despre... [citește_tot_articolul]

16 August 2025, 11:40 (8843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

În fiecare vară, locuitorii zonei blocurilor MB din Slobozia trebuie să facă față «mirosurilor grele» care provin de la stația de epurare a orașului. Sătui să mai bată la porțile instituțiilor publice din oraș, oamenii au inițiat o campanie publică pe internet, susținută cu sprijinul «Declic», organizație care militează pentru formarea atitudinii civice și a spiritului civic. Prin această acțiune, locuitorii din zona blocurilor MB speră ca instituțiile să găsească o soluție pentru a stopa mirosul neplăcut.

 

Situația de fapt Sunt mai bine de 3 ani... [citește_tot_articolul]

15 August 2025, 12:15 (6287 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Detalii șocante despre crima comisă acum 20 de ani la Ograda

Detalii șocante despre crima comisă acum 20 de ani la Ograda

Procurorii și polițiștii ialomi­țeni au pus cap la cap toate detaliile în cazul crimei comise cu 20 de ani în urmă, la Ograda, și mărturisită chiar de autorul faptei printr-o scrisoare înaintată autorităților. După ce au găsit resturile femeii ucise îngropate în pământ, anchetatorii au aflat cum s-a produs, de fapt, fapta. Detaliile sunt de-a dreptul șocante. Reporterii ziarului nostru au intrat în posesia actelor de urmărire penală care relevă modul de acțiune al criminalului.

 

Crimă mărturisită printr-o scrisoare «Mă numesc Iulian Tănase (...) și ceea ce vreau să vă spun este că în luna august 2005, în ziua de 29-30, am fost anchetat de către Poliția Slobozia, împreună cu cei de la Poliția Ograda, acuzându-mă de dispariția unei fete pe nume Victorița. (...) Acum vă spun dumnea­voastră că pe acea fată, care era dispărută în acea vreme, am omorât-o și am îngropat-o în apropierea casei ei din Ograda. Această fată era amanta mea și din cauza unei gelozii a amândurora am ajuns la această nenorocire (...)»... [citește_tot_articolul]

15 August 2025, 07:55 (2773 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

bonus: Amintirile ne răscolesc

În anul 2022, Compania Națio­nală de Investiții anunța derularea la Slobozia a unui proiect finanțat din fonduri europene ce viza construcția unei construcții priete­noase cu mediul înconjurător, denumită «creșă nZEB». Deși proiectul ar fi trebuit să se apropie de final, încheierea acestuia este întârziată din cauza unei situații litigioase iscată între antreprenorul general care a câștigat lucrarea, respectiv SMB Steel Project Partnership SRL, și subcontractorul AS Studio CO SRL. Cele două societăți se acuză reciproc de nerespec­tarea clauzelor contractuale și de efec­tuarea unor «lucrări de mântuială»... [citește_tot_articolul]

14 August 2025, 09:50 (6622 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

În perioada 8-10 august 2025, Slobozia a fost gazda Festivalului Romilor Ialomițeni. Chiar dacă evenimentul și-a propus să fie o manifestare dedicată intercultu­ralității și pre­zentării tradițiilor rome, manifes­tarea nu a fost lipsită de incidente. Potrivit unui comunicat de presă remis publi­cității de Jandarmeria ialomițeană, asupra unora dintre participanți au fost descoperite droguri și «obiecte periculoase». De asemenea, au fost aplicate și sancțiuni pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

 

Eveniment monitorizat de echipajele Poliției și Jandarmeriei... [citește_tot_articolul]

13 August 2025, 10:20 (10212 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

bonus: Se cere falimentul Primăriei Amara

Foștii primari ai orașului Amara, Ion Măiță și Alin Sorin Sandu, sunt chemați în judecată de administrația locală și obligați la plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea penalităților de întârziere pe care Primăria Amara trebuie să le achite în prezent societății Intergroup Engeneering SRL și se regăsește în cele două dosare de executare silită pe care firma le-a deschis pe numele primăriei. Între timp, aceeași societate cere în instanță falimentul Primăriei Amara. Cei doi foști edili pare că au ajuns și în atenția Direcției Naționale Anticorupție după ce o plângere penală deschisă pe numele acestora... [citește_tot_articolul]

12 August 2025, 18:20 (11589 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

UIMIREA

Fotbal, SuperLiga, FCSB-Unirea Slobozia 0-1

UIMIREA

Etapa 5 a SuperLigii a produs probabil surpriza întregului tur, Slobozia «tandemului» Vlădoiu-Prepeliță reușind victoria contra FCSB, chiar pe «templul» din Ghencea. Partida s-a disputat duminică, 10 august 2025, portarul moldovean al Unirii, Raul Rusu, fiind declarat «omul meciului» după intervențiile între buturile Sloboziei și blocând astfel tentativele de a înscrie ale roș-albaștrilor...

 

Un picuț de memento Am lăsat Unirea Slobozia după acel 6-1 din etapa 2 de «acasă», la Clinceni. Partida încheiată... [citește_tot_articolul]

12 August 2025, 14:20 (6825 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbalistele CSM Unirea Slobozia, pregătiri pentru noul sezon

Handbalistele CSM Unirea Slobozia, pregătiri pentru noul sezon

În perioada 25 iulie-2 august 2025, handbalistele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au fost în cantonament la Cheile Grădiștei/Brașov, pentru un stagiu de pregătire centralizat. Așadar, echipa senioarelor CSM Unirea Slobozia, antrenată de Ion Ivan, alături de Junioarele 1, coordonate de Adina Cârligeanu, precum și Junioarele 2, pregătite de Mădălina Predoi, au început pregătirile pentru noul sezon handbalistic. În altă ordine de idei, extrema stângă Cătălina Coadă (Sava) va (re)îmbrăca tricoul galben-albastru al CSM Unirea Slobozia. După 3 ani petrecuți la Prahova Ploiești, echipă alături de care a obținut în sezonul precedent promovarea... [citește_tot_articolul]

12 August 2025, 10:55 (7649 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Implantul dentar este considerat astăzi una dintre cele mai sigure și durabile soluții pentru înlocuirea dinților lipsă. Procedura modernă, realizată cu tehnologie de ultimă generație, permite o intervenție minim invazivă, cu rezultate excelente pe termen lung. Cu toate acestea, chiar și în cele mai bune condiții, este normal ca pacienții să se întrebe ce fel de durere este „firească“ după implant dentar și când ar trebui să se îngrijoreze.
La Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia, echipa de medici oferă nu doar tratamentul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 12:15 (4133 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Amenzi de peste 1 milion de lei în primul semestru al anului 2025

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Gestionarea deficitară a deșeurilor atât de către administrațiile locale din Ialomița, cât și de entitățile private din Ialomița, a fost sancționată de către Garda de Mediu. În primul semestru al acestui an, instituția a aplicat sancțiuni  de peste 1 milion de lei.

 

Verificările continuă În primul semestru al acestui an, Garda de Mediu Ialomița a realizat peste 100 de acțiuni de control ce au vizat modul în care se realizează gestionarea gunoaielor atât de către administrațiile publice, cât și de către entitățile private. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 09:50 (8868 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Armonie de culori la Conacul Bolomey

Armonie de culori la Conacul Bolomey

De câteva săptămâni, proaspăt restaurat, Conacul Bolomey din Cosâmbești a fost deschis oficial pentru vizitatori. Pe lângă arhitectura deosebită, oamenii care trec pragul acestui monument istoric pătrund în minunata lume a artei. O importantă pagină din istoria artei românești se deschide datorită tablourilor interbelice expuse în sălile mari ale Conacului...

 

Călătorie în lumea culorilor Portrete colorate în albastru, roșu, galben și maro. Naturi moarte pictate în nuanțe pământii sau peisaje care surprind stilul... [citește_tot_articolul]

9 August 2025, 10:20 (8257 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a finalizat cercetările într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «tentativă de omor», «complicitate la tentativă de omor», «distrugere» și «violare de domiciliu». Victima din această anchetă este un adolescent de 17 ani care a fost înjunghiat de mai multe ori cu un cuțit.

 

Dosar trimis în judecată Faptele reținute de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița s-au produs în aprilie 2025. În urma unei discuții contradictorii... [citește_tot_articolul]

8 August 2025, 09:40 (5742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Persoanele care au nevoie de consultații medicale în cabinetele Ambulatoriului de specialitate al Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie să aștepte între 2 și 6 luni pentru o programare. Cei pentru care timpul este esențial pot beneficia însă contracost de servicii medicale în cadrul clinicilor private. Fără să mai surprindă pe nimeni, situația este ge­nerată de lipsa medicilor.

 

Liste de așteptare foarte lungi În timp ce Ministerul Sănătății promovează serviciile medicale prespita-licești, considerându-le esențiale, medicii care... [citește_tot_articolul]

7 August 2025, 09:55 (22962 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

La Slobozia

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

Pe lângă porțiunea DN21, cunoscută sub numele de Șoseaua Brăilei, Primăria Slobozia administrează și porțiunea DN2C, denumită Șoseaua Slobozia-Amara. Și această bucată de drum național se află într-o stare avansată de degra­dare, însă până acum nu s-au făcut demersuri în vederea reabilitării, așa cum s-a întâmplat cu primul drum public. Administrația locală susține că vor fi efectuate doar lucrări de întreținere, pentru că nu poate fi reabilitată din lipsă de fonduri.

 

Buget limitat Pentru reparația Șoselei Brăilei, Primăria... [citește_tot_articolul]

6 August 2025, 10:15 (26658 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Camera de Conturi Ialomița reclamă

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunilor de audit desfășurate în anul 2024, privind anul financiar 2023. La nivelul județului Ialomița au fost efectuate 43 de misiuni de audit. La finalul acestor verificări s-au constatat abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei. În majoritatea cazurilor, principalul motiv care a generat aceste situații este legat de slaba pregătire profesională a angajaților care își desfășoară activitatea în instituțiile auditate, după cum apreciază reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița.

 

Ce a constatat Camera de Conturi Ialomița?... [citește_tot_articolul]

5 August 2025, 09:40 (12859 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

După Bacalaureat și Evaluare Națională, a venit rândul profesorilor să treacă prin focurile examenelor. La finalul lunii iulie 2025, s-au publicat rezultatele parțiale ale Titularizării. Fără să mai surprindă pe nimeni, doar 34,03% dintre candidați au obținut note peste 7, astfel încât să fie considerați «admiși». Totodată, unii au obținut chiar și note de 2 sau de 3.

 

Rezultate la Titularizare În urmă cu două săptămâni, profesorii au susținut examenul scris la Titularizare 2025. Deși anul acesta s-au înscris peste 300 de candidați... [citește_tot_articolul]

4 August 2025, 10:10 (8324 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În Ialomița

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În urmă cu o săptămână, Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a organizat o serie de întâlniri oficiale cu primarii din județ, ce au avut ca subiect gestionarea eficientă a deșeurilor. Administrația județeană gestionează activitatea operatorului de salubritate ADI ECOO 2009, de ale cărui servicii beneficiază majoritatea localită­ților ialomițene. Discuțiile au avut ca temă și o posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului. Cel mai probabil, noile tarife vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2026.

 

22 milioane de euro pentru gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

3 August 2025, 09:55 (23707 vizualizări - 17 comentarii)

28 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19548 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12090 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22307 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13748 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21886 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:59
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:58
(17710 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:57
(19443 vizualizări - 2 comentarii)


S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:48
(22898 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Miercuri, 21 iulie, la primele ore ale dimineții polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:10
(17076 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Miercuri, 21 iulie, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale și prevenirea și combaterea sustragerilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:05
(16718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Polițiștii rutieri au desfășurat în ultimele două zile acțiuni în trafic. În cursul acțiunii, polițiștii au aplicat 196 de sancțiuni contravenționale, pentru 76 de conducători auto care au depășit viteza ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:03
(18050 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Inspectorul general școlar Stavăr, la raport

Poate cel mai important punct de pe ordinea de zi a ședinței Colegiului Prefectural va fi «Prezentarea raportului privind desfășurarea și procentul de promovabilitate înregistrat în Ialomița la examenul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:37
(18006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Au încercat să-i fure geanta unui poștaș

Marți, 20 iulie a.c., în jurul orei 15.00, Poliția Urziceni a fost sesizată, prin 112, asupra unei tentative de tîlhărie. Astfel, în timp ce se afla pe Aleea Cîmpului, din localitate, un bărbat, de 58 de ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:22
(18817 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori încarcerați pentru executarea pedepselor

Doi bărbați au fost reținuți marți, 20 iulie a.c., de polițiști, fiind «conduși» în Arestul Poliției. Ce doi, în vîrstă de 33, respectiv 20 de ani, se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:18
(11260 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

În cursul zilei de marți, 20 iulie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au organizat și executat acțiuni atît în mediul urban, cît și în cel rural. Astfel, s-a acționat în Piața Agroalimentară, ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:15
(20367 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Tînăr înecat în Ialomița

Un tînăr de 16 ani a dispărut marți seară, 20 iulie a.c., în jurul orei 19.30, în apele rîului Ialomița, la nu mai mult de o zi după ce trupul unui băiat de 13 ani a fost recuperat din Dunăre. Tînărul a ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 12:03
(14668 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:20
(10002 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10699 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(20817 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19107 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17339 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(12883 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18310 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...