Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Nemulțumiți de salariile pe care le-au primit, angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au organizat marți, 17 aprilie 2018, un protest spontan în curtea instituției. De asemenea, oamenii au declarat că sunt revoltați și din cauza comportamentului nefiresc pe care  Gabriel Modrea, directorul instituției îl are față de subordonații săi. Totodată, acesta nu  a fost de găsit pentru a discuta cu protestatarii. 

Demisii în bloc la DSP
Susținuți de  reprezentanții sindicatului SANITAS, cei 30 de angajați pe care Direcția de Sănătate Publică Ialomița îi are... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2018, 13:05 (7870 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița colectează deficitar taxele și impozitele locale

Primăriile din Ialomița colectează deficitar taxele și impozitele locale

O analiză a Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița arată faptul că administrațiile locale din județ  gestionează deficitar colectarea taxelor și impozitelor locale. Potrivit informațiilor oficiale, 2017 a fost anul în care un sfert din cele 66 de primării din județ nu au reușit să depășească procentul de 50% în ceea ce privește colectarea banilor de la populație. Gradul scăzut de încasare este generat, în opinia primarilor ialomițeni, de refuzul cetățenilor de a-și achita amenzile pe care le-au primit.

Un demers greu de realizat
Statisticile pe care Direcția... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2018, 15:45 (7447 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contestațiile șefelor Învățământului ialomițean, respinse de Ministerul Educației

Contestațiile șefelor Învățământului ialomițean, respinse de Ministerul Educației

După ce a anunțat public faptul că va anula rezultatele evaluărilor șefelor Învățământului ialomițean, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele contestațiilor pe care atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea le-au depus cu privire la scandaloasele rezultate ale evaluării activității depuse de acestea. Și de această dată, oficialii de la București s-au declarat nemulțumiți de activitatea depusă de șefele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Haos în Educația ialomițeană La momentul de față, soarta șefelor Învățământului ialomițean este incertă și depinde foarte mult de... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2018, 11:10 (9782 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Război în instanță pentru recuperarea sporurilor salariale acordate necuvenit timp de 10 ani

Război în instanță pentru recuperarea sporurilor salariale acordate necuvenit timp de 10 ani

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița, inițiat de angajații Bazei de Reparații a Tehnicii de Intervenție din comuna Dragalina, unitate militară prin care se asigură întreținerea autospecialelor de stingere a incendiilor și ambulanțelor SMURD din cadrul Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ale Județelor Ialomița și Călărași. Oamenii sunt revoltați pentru că au fost obligați să returneze o serie de sporuri salariale pe care le-ar fi primit fără drept, dintr-o eroare a contabilului instituției. Întâmplarea a ieșit la iveală în luna decembrie a anului trecut, după ce angajații revoltați au beneficiat timp de 10 ani de respectivele sporuri, fără ca cineva să descopere eroarea...

... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2018, 15:20 (8870 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătaie cu pietre și sticle sparte între două familii de romi

Scandal în Cartierul Vlașca din Fetești

Bătaie cu pietre și sticle sparte între două familii de romi

Polițiștii și jandarmii au intervenit la Fetești, în Cartierul Vlașca, pentru a aplana un conflict izbucnit între două familii de romi. Motivul scandalului l-ar reprezenta un divorț, dar și o datorie mai veche rămasă neachitată. La momentul de față, 10 persoane au fost conduse la audieri la sediul Poliției Municipiului Fetești. Mai mult, polițiștii au fost nevoiți să tragă focuri de armă în plan vertical pentru a potoli spiritele încinse.

Cercetările sunt în curs
Din primele informații, se pare că scandalul a izbucnit spontan, după ce membrii uneia dintre familiile implicate a... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2018, 21:39 (10204 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia a desființat garda a doua a Secției Chirurgie

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu (III)

Spitalul Județean Slobozia a desființat garda a doua a Secției Chirurgie

bonus: Doctorul Minciună, director medical

Vineri, 30 martie 2018, directorul Spitalului Județean Slobozia a emis o dispoziție prin care anunța desființarea liniei a doua de gardă a Secției Chirurgie. Decizia este una fără precedent și, potrivit specialiștilor în domeniu, pune în pericol atât viețile pacienților, cât și activitatea instituției. Anterior acestei hotărâri, medicii chirurgi din cadrul Spitalului au trimis directorului Mariana Iancu un memoriu prin care cer să revină asupra deciziei. Până la închiderea ediției, Mariana Iancu nu a dorit să ofere o explicație publică privitoare la situația creată. Solicitat să exprime o opinie referitoare la acest scandal public, dr Tudor Panțuru, fost manager al Spitalului Județean, a declarat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2018, 12:40 (27422 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de medii de 3 la simulările Examenelor Naționale

Peste 300 de medii de 3 la simulările Examenelor Naționale

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultate simulărilor Examenelor Naționale, testări care s-au desfășurat în această perioadă. Datele arată că atât elevii de clasa a VIII-a, cât și cei de clasa a XII-a, trebuie să se pună serios pe învățat dacă vor să aibă parte de note mari la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Procente îngrijorătoare
Elevii de clasa a VIII-a au fost cei care au susținut primii simulările pentru Examenul Național care îi așteaptă la vară. Potrivit rezultatelor centralizate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, procentul celor care... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2018, 17:55 (7216 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la Dăncilă la Zoană...

De la Dăncilă la Zoană...

Duduia din imagine a înlocuit-o pe premiera Viorica Dăncilă în Parlamentul European. Se cheamă Maria Gabriela Zoană și a fost văzută săptămânile trecute în Ialomița susținând public în fața agricultorilor ialomițeni că orice albină rea de muscă poate schimba legile europene. Nu comentăm, că nu e treaba noastră. Dar cine se simte cu musca pe căciulă ar trebui să știe că în sala în care a vorbit Maria Gabriela Zoană se afla și Victor Moraru. Și e lucru știut că domnia sa nu iartă nici musca! Să nu ziceți că nu v-am avertizat...... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2018, 14:45 (9364 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava înjură consilierii locali

Scandal public la Urziceni

Primarul Constantin Sava înjură consilierii locali

Departe de ochii opiniei publice, la Urziceni, primarul Constantin Sava continuă să trateze instituția pe care o conduce ca pe moșia proprie. Recent, el a deranjat o ședință de Comisie din cadrul Consiliului Local, proferând injurii la adresa consilierilor și blocând activitatea acesteia.

Presiuni verbale și injurii Primarul orașului Urziceni se remarcă constant proferând injurii la adresa subordonaților, a colegilor din cadrul Consiliului Local sau chiar a șefilor. Pe 20 martie 2018 însă, el a depășit orice limită de bun simț, deranjând ședința Comisiei Economice din cadrul Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2018, 11:20 (7083 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică

Scandal la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică

Conflictul generat de profesorul de Informatică al Școlii Gimnaziale Nr. 2 «Spiru Haret» din Țăndărei este departe de a se fi terminat. Miercuri, 11 aprilie 2018, câțiva părinți au protestat în fața unității de învățământ, precizând că elevii refuză să mai meargă la școală din cauza profesorului.

Supravegheați de polițiști La orele 8,00, câțiva părinți s-au adunat în fața Școlii Gimnaziale Nr. 2 «Spiru Haret» din Țăndărei, în  semn de protest. Oamenii au reclamat faptul că din cauza profesorului de Informatică, pe numele său Lucian Spânu, copiii lor refuză să mai meargă la școală... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 19:20 (18493 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Manasia nu își poate exercita funcția

Timp de 1 an

Primarul comunei Manasia nu își poate exercita funcția

O sentință penală definitivă îl lasă fără funcție, pentru 1 an, pe Gelal Oprea, primarul comunei Manasia. Inițial, pedeapsa a fost stabilită de Judecătoria Urziceni, însă a fost atacată cu apel la Curtea de Apel București. În urmă cu o săptămână, magistrații din Capitală au decis să mențină condamnarea prevăzută în sentința de fond și să nu modifice hotărârea judecătorilor din Urziceni. De asemenea, edilul este obligat să presteze ore de muncă în folosul comunității la grădinița din localitate.

Cercetat penal de procurori Condamnarea penală a primarului comunei Manasia survine unei... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 15:55 (9200 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

faraonii administrației

Sunt mulți și bine disimulați. Unii nu au «beneficiat» niciodată de atenția opiniei publice. Despre alții, nici nu vom afla vreodată. Sunt șefi de instituții, secretari de primării sau chiar de județ, responsabili prin diferite departamente ale administrației, consilieri locali, aleși ai poporului. E și președintele județului, dar a-l nominaliza ar însemna să limităm aria... Căci sunt și funcționari modești, oameni sub vremi sau sinecuriști de profesie. Sunt și șoferi, și șeptari politici, și oameni fără carte... Indiferent de treapta administrativă pe care se situează, au același numitor comun, același instinct. Sunt faraonii administrației! Căci, în dreptul lor, au puterea absolută și și-o exercită... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 11:05 (6275 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii sunt amatori de automobile de lux

Ialomițenii sunt amatori de automobile de lux

Într-un județ cu o economie aproape inexistentă precum este Ialomița există oameni care își permit să cheltuie sume amețitoare pe mașini. O statistică a Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCÎV) demonstrează că, anul trecut, ialomițenii au investit sume enorme pentru achiziția unor autoturisme al căror preț, chiar și la mâna a doua, se apropie vertiginos de cel al unui apartament situat în zonele rezidențiale din București!

Săraci, dar cu mașini de lux
Ialomița se integrează perfect în peisajul sumbru al județelor sărace din zona de Sud a României... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2018, 11:50 (7755 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

TEHROCUZ

TEHROCUZ

Robotul se numește «Cuza» și este primul de felul lui din Ialomița. Echipajul 067 aparține Liceului Tehnologic «Al.I. Cuza» Slobozia și a reprezentat cu cinste Ialomița la a doua ediție a celei mai mari competiții de robotică din România, desfășurată la București, în perioada 23-25 martie 2018. Numele celor 12 pionieri ai roboticii ialomițene sunt: Dumitru Andrei Marius, Tălăusaru Cătălin Andrei, Mucenic Ion Viorel, Ionescu Andrei, Marin Cristian Nicolae, Luchian Mircea Alin, Șerban Alexandru, Barbu Marius Viorel, Vlăsceanu Georgian, Ion Claudiu Andrei, Stanciu Ovidiu și Iordache Bogdan Mihai. Iar dacă Ialomița va avea vreodată un viitor în acest domeniu, suntem convinși că ei merită să fie considerați... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2018, 13:20 (7715 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Martori și mărturisitori ai Domnului înviat

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor
Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!


Potrivit Sfintelor Evanghelii după Luca și Ioan, experiența recunoașterii Mântuitorului înviat are loc într-un context euharistic și este reprezentată prin invitația adresată de către Mântuitorul Hristos ucenicilor de a mânca împreună (cf. In 21, 5, 9, 12). În episodul despre ucenicii din Emaus, Mântuitorul este recunoscut în momentul în care repetă gestul instituirii Euharistiei, frângerea... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2018, 12:05 (9971 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local a moșit SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Blat politic la Slobozia

Consiliul Local a moșit SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 29 martie 2018, asocierea administrației locale în cadrul SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA, controlată de către Consiliul Județean Ialomița. Asocierea a fost posibilă grație unei înțelegeri politice între o parte dintre consilierii locali ai Opoziției și cei ai PSD. Reamintim că proiectul de hotărâre privind asocierea a fost respins în luna noiembrie a anului trecut, consilierii Opoziției refuzând atunci categoric aprobarea lui. SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA a fost înființată la inițiativa președintelui Victor Moraru, în scopul declarat de «a profita de o oportunitate legislativă oferită de Legea 98/2016».

Un vot bâlbâit... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2018, 13:45 (9369 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Se întâmplă la Slobozia

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Aflat într-o permanentă stare de agonie, Combinatul Chimic administrat de Chemgas Holding a demarat o nouă procedură de concediere colectivă, a patra din ultimul an și jumătate... Lăsați pe drumuri și rechemați la lucru, aceiași 600 de angajați se pregătesc din nou să fie trimiși acasă. Mai grav este faptul că firma are de plătit salarii restante din ultimele luni... Față de toată această situație, reprezentanții sindicatului unității se simt neputincioși.

Fără salarii și trimiși acasă În mai puțin de o lună, Chemgas  Holding, firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 14:25 (10956 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Ștefan Țintă transformă Ialomița într-un reper politic

«Generația 2020» a făcut istorie la Amara

Ștefan Țintă transformă Ialomița într-un reper politic

bonus: «TSD Ialomița are 800 de membri activi!»

În perioada 30-31 martie 2018, la Amara, s-au desfășurat lucrările Comitetului Executiv Național al Tineretului Social-Democrat. Evenimentul a fost organizat de către Organizația locală a TSD, condusă de Ștefan Țintă, și l-a avut ca invitat pe secretarul general al PSD, Marian Neacșu. «Ne-am dorit foarte mult să demonstrăm că Ialomița are capacitatea logistică de a găzdui un astfel de eveniment... Dincolo de miza politică, întâlnirea a fost un prilej pentru a mediatiza orașul-stațiune Amara. Suntem bucuroși că am reușit și mândri că am putut reprezenta județul la acest nivel...» a declarat ulterior întâlnirii Ștefan Țintă, președintele TSD Ialomița.

După 9 ani de așteptare...... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 11:10 (13351 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a efectuat marți, 3 aprilie 2018, o vizită de lucru la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În opinia sa, activitatea desfășurată în cadrul celui mai mare spital din Ialomița poate fi notată cu calificativul 7. De asemenea, Sorina Pintea a făcut și comentarii pe marginea celor mai noi investiții în infrastructura Spitalului Slobozia...

Vizită ministerială la Spitalul Slobozia
Sorina Pintea este al treilea ministru al Sănătății care vizitează Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii 5 ani. Cu toate acestea, unitatea medicală... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 22:05 (23951 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Victorie și calificare

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia-Activ Plopeni 24-16 (12-6)

Victorie și calificare

bonus: Cristina Andreea Irimescu, surpriza plăcută a meciului

Atmosferă extraordinară luni după-amiază, 2 aprilie 2018, la Sala «Andreea Nica». Locurile destinate publicului au fost ocupate în totalitate, iar spectatorii le-au încurajat din primul până în ultimul minut pe junioarele 2 ale CSS Slobozia, în tentativa acestora de a se califica la turneul semifinal. Victoria era necesară, iar adversarul, Activ Plopeni, o echipă ce a izbutit multe surprize în această fază a competiției. Partida a început sub semnul echilibrului, dar spre finalul primei reprize fetele lui Marian Simion au călcat pe accelerație, intrând la pauză cu un 12-6, liniștitor chiar și pentru efervescentul antrenor. Repriza secundă a debutat cu perioada de relaxare pentru Slobozia, taxată... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 17:35 (5446 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17032 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16099 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21585 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21420 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20050 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21424 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20585 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23325 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27115 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11313 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24903 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...