Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a efectuat marți, 3 aprilie 2018, o vizită de lucru la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În opinia sa, activitatea desfășurată în cadrul celui mai mare spital din Ialomița poate fi notată cu calificativul 7. De asemenea, Sorina Pintea a făcut și comentarii pe marginea celor mai noi investiții în infrastructura Spitalului Slobozia...

Vizită ministerială la Spitalul Slobozia
Sorina Pintea este al treilea ministru al Sănătății care vizitează Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii 5 ani. Cu toate acestea, unitatea medicală... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 22:05 (23958 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Victorie și calificare

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia-Activ Plopeni 24-16 (12-6)

Victorie și calificare

bonus: Cristina Andreea Irimescu, surpriza plăcută a meciului

Atmosferă extraordinară luni după-amiază, 2 aprilie 2018, la Sala «Andreea Nica». Locurile destinate publicului au fost ocupate în totalitate, iar spectatorii le-au încurajat din primul până în ultimul minut pe junioarele 2 ale CSS Slobozia, în tentativa acestora de a se califica la turneul semifinal. Victoria era necesară, iar adversarul, Activ Plopeni, o echipă ce a izbutit multe surprize în această fază a competiției. Partida a început sub semnul echilibrului, dar spre finalul primei reprize fetele lui Marian Simion au călcat pe accelerație, intrând la pauză cu un 12-6, liniștitor chiar și pentru efervescentul antrenor. Repriza secundă a debutat cu perioada de relaxare pentru Slobozia, taxată... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 17:35 (5446 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Porumbeii păcii»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Metalul Buzău 0-2

«Porumbeii păcii»

Mesajele războinice și  determinarea din pauza competițională s-au topit o dată cu zăpada. Unirea Slobozia are aerul unei echipe dezorientate care, după șocurile din startul returului, așteaptă să treacă «pe repede înainte» chinul acestui sezon. La mijlocul săptămânii trecute, pe la Slobozia a trecut Farul, asemenea unei tornade. A ieșit un 5-0 usturător în favoarea constănțenilor, scor care n-a mirat pe nimeni. Adevărata drama s-a petrecut sâmbătă, în jocul cu Metalul Buzău. Echipa lui Enache Costea nu numai că nu a reușit să treacă de o echipă fără mari veleități, dar nici nu a jucat nimic, nimic, nimic...

Conduși încă din start... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 16:10 (4716 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara a produs surpriza la Axintele

Etapa a 18-a a Ligii a IV-a ialomițene a reconfirmat podiumul. Abatorul Slobozia a avut o misiune ușoară în fața celor de la Unirea Scânteia, în vreme ce Recolta Gheorghe Doja s-a descurcat foarte bine la Iazu. Marea surpriză a etapei s-a produs la Axintele, acolo unde CS Amara a întrerupt seria bună a gazdelor, aducându-și probabil aminte de rivalitatea din urmă cu 6 ani. Bărăganul Ciulnița nu a putut profita de sincopa alb-verzilor, încurcându-se la rându-i pe terenul Recoltei Gheorghe Lazăr. Astfel, prin victoria la masa verde asupra Feteștiului, Urziceniul începe să spere din nou la locul 3. Meciul dintre Spicul Colelia și Ion Roată a fost amânat din cauza terenului încă impracticabil. Etapa... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 15:20 (4950 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia va cheltui 6 milioane de lei pentru utilaje de deszăpezire

DADP Slobozia va cheltui 6 milioane de lei pentru utilaje de deszăpezire

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a solicitat Consiliului Local alocarea a 6 milioane de lei pentru achiziționarea de utilaje de deszăpezire! Proiectul de hotărâre a fost supus aprobării plenului în ședința ordinară de joi, 29 martie 2018. Aceasta este a doua tentativă a administrației locale de a utila DADP, prima licitație fiind anulată din «motive temeinice»...

Prima licitație a fost anulată Licența clasă II obținută de DADP pentru «activitatea de curățare și transportul zăpezii» obligă autoritățile locale să utileze această Direcție cu un minimum de utilaje de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 14:40 (5262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de porumb și orz, dispărute de pe câmpurile Penitenciarului Slobozia

Tone de porumb și orz, dispărute de pe câmpurile Penitenciarului Slobozia

Este anchetă internă la Penitenciarul Slobozia după ce în urma unei verificări a documentelor privind activitatea agricolă desfășurată anul trecut au fost descoperite diferențe între producțiile medii la hectar raportate la nivelul județului și cele obținute efectiv de pe terenurile instituției, pentru anumite culturi. Prin cercetarea administrativă se încearcă să se descopere dacă este vorba despre o faptă comisă cu intenție sau doar de o eroare umană... Reprezentanții instituției nu exclud ca producțiile agricole să fi avut de suferit din cauza condițiilor meteorologice. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița îi contrazice și explică faptul că 2017 a fost un an în care s-a înregistrat... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 11:10 (10063 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un panou cât o mie de cuvinte...

Un panou cât o mie de cuvinte...

La demararea lucrărilor la «Groapa lui Stoica» autoritățile locale au instalat câteva panouri ca cel din imagine. În timp, ele au dispărut. Tot timpul ne-am întrebat unde.... Până când am găsit unul dintre ele, exilat într-un colț. Vă vine să credeți că au trecut 4 ani de când autoritățile își cer scuze? Dar că o vor mai face cel puțin 2 ani de-acum încolo?... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 18:15 (6275 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Nuntașii administrației locale

«Presa» noastră cea de toate zilele

Nuntașii administrației locale

bonus: «Ialomița ta» conduce detașat

Administrația locală din Ialomița finanțează de 28 de ani presa. Și, pe măsură ce anii trec, modalitățile de plată se diversifică, suferă mutații... Ziarul nostru a decis să ofere astăzi câteva exemple de cheltuieli pe care edilii locali le fac prin intermediul presei și «posturilor de televiziune». De la pompe electrice la anunțuri de interes cetățenesc, totul a devenit de vânzare în numele libertății de exprimare. Nu vrem să apreciem noi dacă este rău sau bine... Dumneavoastră, cititorii, sunteți singurii în măsură să o faceți. Evident, dacă vă deranjează modul în care sunt cheltuiți banii publici!

De la facerea administrației încoace... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 14:55 (3402 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceri cu locuințe subânchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Afaceri cu locuințe subînchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Chiar dacă legea o interzice, subînchirierea locuințelor ANL este o practică des întâlnită și la Slobozia. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin însă că nu pot lua măsuri împotriva celor care apelează la această metodă întrucât nu au posibilitatea de a demonstra că unii chiriași au lăsat imobilele în grija altor persoane. Cu toate acestea, administrații locale precum cele din Focșani, Craiova sau Constanța au reușit să stopeze acest fenomen.

Chirii la prețul pieței în blocurile ANL
Motivele care-i determină pe beneficiarii locuințelor ANL din oraș să subînchirieze imobilele... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 11:05 (10259 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

Documentații inutile din fonduri publice

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

La începutul lunii martie 2018, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean, documentație care presupune «transpunerea spațială a programului de dezvoltare a județului Ialomița». Luni, 26 martie 2018, președintele Victor Moraru a prezentat proiectul public, în Sala «Europa», în fața edililor locali din Ialomița și a reprezentanților instituțiilor publice din județ.

Cărțile din cărți se scriu Prezentarea publică a proiectului privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean a fost anunțat printr... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2018, 18:40 (6950 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Șoimii tineri ai aviației militare românești

Șoimii tineri ai aviației militare românești

Incinta Casei Municipale de Cultură din Slobozia s-a umplut de liceeni dornici să afle amănunte despre cum poți să devii pilot militar și ce presupune această profesie. Reprezentanții celor mai importante instituții educaționale ale aviației militare românești s-au aflat, preț de câteva ore, la Slobozia, pentru a-și prezenta oferta educațională. Poate că mărturisirile profesorilor-comandori, cu sute de ore de zbor la manșa avioanelor de luptă, n-ar fi contat prea mult, dacă alături de ei, unii dintre cei mai tineri studenți ai Academiei Forțelor Aeriene «Henri Coandă» din Brașov nu s-ar fi aflat pe scenă pentru a povesti pe îndelete ce înseamnă să trăiești visul de a fi ofițer de aviație. Prieteni... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2018, 11:05 (5772 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«bolnavii de putere»

Acum ceva timp, un coleg de breaslă, răposatul Enciu Bobârniche, vorbea despre «bolnavii de putere», cu referire directă la președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Constatăm, la un interval de timp apreciabil, că «boala puterii» a rămas fiind, probabil, transmisă o dată cu funcția. Ne amintim, să fi fost prin 2008, când PDSR Ialomița încerca să selecteze dintre cadrele proprii o persoană care să ocupe «apolitic» funcția de prefect al județului. A fost momentul unei înfruntări între Victor Moraru, pe-atunci primar al localității Amara, și profesorul Alecsandru Știucă. A ieșit învingător cel din urmă după ce Moraru, în cadrul unei furtunoase ședințe de partid, a declarat răspicat... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2018, 12:20 (4856 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Scandalul demiterii șefei Învățământului ialomițean se mută la Direcția Națională Anticorupție. Alături de alți 9 inspectori școlari generali din țară, Luminița Barcari este semnatara unei plângeri penale în care se reclamă fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual», comise de reprezentanți ai Ministerului Educației. Sesizarea la DNA s-a făcut după ce Ministerul Educației a decis să-i demită pe șefii inspectoratelor școlare, care și-au recâștigat funcțiile de conducere în urma unor procese în instanță, oferindu-le calificative «nesatisfăcător» în urma evaluării activității din anul școlar precedent. La scurt timp, reprezentanții instituției au anunțat public faptul că întocmirea documentelor... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2018, 16:25 (14822 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Maria Unțanu, grafician de șevalet

Maria Unțanu, grafician de șevalet

Ajunsă în oraș la jumătatea anilor ’80, Maria Unțanu a fost multă vreme un artist «amorțit», refugiat în cariera de profesor. A revenit pe scena artistică locală după 1990, discretă, dar remarcabilă. Este cunoscută orașului pentru sutele de premii naționale și internaționale obținute de elevii ei la Palatul Copiilor din Slobozia. Recent însă, domnia sa a vernisat în Slobozia o expoziție sub titlul «Texturi Grafice». Este corolarul unei vieți de artist de provincie și, în același timp, o expoziție unicat realizată în tehnica punctului-«stippling»...

«Desenul se învață, cu culoarea te naști!»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2018, 13:20 (6660 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Măgura Cisnădie 21-27 (13-15)

Doar o repriză de speranțe

Partida dintre HCM Slobozia și Măgura Cisnădie a stat sub semnul echilibrului doar în primele 30 de minute. Atacul echipei lui Gheorghe Covaciu a funcționat bine, Enescu, Dăscălete și chiar Chernova, utilizată pe ineditul post de inter dreapta, astâmpărându-și pofta gol.

Încă o înfrângere 
Echipa noastră a fost la conducerea scorului în câteva rânduri, dar, spre finalul primei părți, sibiencele și-au etalat plusul de experiență și au intrat la cabine având avantaj de două goluri. În repriza secundă atacul slobozean n-a mai funcționat corespunzător, făcându-se greșeli atât... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 15:47 (4948 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 0-5

Ne-au liniștit

Din păcate, s-a dus orice rază de speranță în privința promovării Unirii Slobozia în divizia secundă. Ploaia de goluri venită dinspre atacul constănțean, pe un teren chinuit de precipitații, a înecat toate planurile antrenorului Enache Costea.

Se luptă pentru locul 3
În minutul 8, experimentatul George Călințaru a deschis scorul pentru dobrogeni printr-un șut necruțător din interiorul careului mare, iar în minutul 35 a dublat avantajul echipei lui Petre Grigoraș exploatând o respingere în față a nefericitului Dumitrescu. Golul lui Raphael Stănescu din minutul 44, înscris direct... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 15:20 (14000 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Afaceri de succes cu terenuri agricole

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița extinde politica de concesionare a terenurilor agricole aflate în proprietatea privată a județului. Luni, 26 martie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare, plenul a decis concesionarea a peste 500 ha de teren agricol. Prețul de pornire al licitației pentru terenurile agricole este de 1000 de lei pentru un hectar, iar în cazul terenurilor neproductive de numai 200 de lei pentru un hectar. Potrivit datelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița deține la acest moment peste 6800 de hectare de teren în domeniul privat al județului. Conform declarațiilor oficiale, valoarea unui hectar de teren agricol concesionat a ajuns la 1690 de lei...

Consiliul și-a descoperit vocația... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 11:40 (6907 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

George Dragomir, campion național la Tineret

Scrimă

George Dragomir, campion național la Tineret

Suntem abia în luna martie, dar nu credem că mai are cineva emoții cu privire la sportivul anului 2018 în județul Ialomița. George  Dragomir a demonstrat în ultimele luni că, pe lângă talentul pe care îl știam, deține și o importantă doză de concentrare în situații-limită, care îl face să fie probabil cel mai constant sabrer al generației sale.

Dragomir aur, Stănescu bronz
Campionatul Național de Sabie adresat Tineretului (sportivi între 15 și 23 de ani) s-a desfășurat la Sala «Ana Pascu» din București, în perioada 22-25 martie 2018. În proba masculină, CSM și CSS Slobozia... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 10:50 (4416 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

«Cu 9 puncte putem termina pe 10!»

HCM Slobozia revine la meciurile din campionat, după ce acțiunile echipelor naționale s-au încheiat. Miercuri, 28 martie 2018, orele 17,30, la Sala «Andreea Nica» vine Măgura Cisnădie, una dintre revelațiile stagiunii actuale. În pauza competițională, elevele lui Gheorghe Covaciu au disputat în deplasare un meci amical cu CSM Buzău, pierdut cu 25-26. A fost doar o partidă de pregătire, rezultatul acesteia nepunând în pericol atmosfera de la echipă sau planurile acesteia. HCM Slobozia se află pe locul 12 cu 16 puncte, la un punct în spatele locului 10, ocupat de CSM Slatina. Din actualul sezon mai sunt de jucat 7 meciuri și, în mod firesc, conducerea administrativă și cea tehnică și-au făcut calcule... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 10:40 (4232 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Memorialul «Mihai Transmim», pe 31 martie 2018 la Slobozia

Tenis de masă

Memorialul «Mihai Transmim», pe 31 martie 2018 la Slobozia

Un adevărat maraton al tenisului de masă se va desfășura sâmbătă, 31 martie a.c., în două locații ale Complexului Sportiv Municipal din Slobozia: Sala «Andreea Nica» și fosta sală de box. Vor fi amplasate 22 de mese, la care se vor succeda peste 190 de practicanți ai acestui sport, jucători veniți din toate zonele țării. Aceștia vor fi împărțiți în 4 categorii valorice: începători, avansați, open și elite. «Din Slobozia vor concura aproximativ 20 de jucători... Cu siguranță ar fi fost mai mulți dacă și în orașul nostru acest sport ar putea fi practicat în condiții civilizate, așa cum se întâmplă la Călărași, Târgoviște, Brăila sau chiar Băicoi. La memorialul... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 10:25 (4931 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii ialomițeni atrag atenția asupra înșelăciunilor

Pentru a preîntâmpina comiterea unor fapte de înșelăciune prin metoda distragerii atenției, polițiștii ialomițeni atrag atenția cu privire la modul de operare folosit de infractori și recomandă cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:25
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11358, fiind înregistrate 45 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2021, 16:50
(6029 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11313, fiind înregistrate 38 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2021, 17:05
(3945 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 75 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11275, fiind înregistrate 75 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 16:30
(5036 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără din Fetești, amendată că nu a respectat măsura izolării la domiciliu

Joi, 16 septembrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. O tânără de 22 de ani, din Fetești, a fost depistată ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 14:15
(13268 vizualizări - 1 comentariu)


Beat și fără permis, la volan pe străzile din Urziceni

În noaptea de joi spre vineri, 16/17 septembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe strada Transilvaniei, un autoturism  condus de un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:55
(4963 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, ianuarie-august 2021: 27 de accidente grave, 18 persoane decedate, 19 răniți

În perioada 16-22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, polițiștii rutieri vor acționa în cadrul Proiectului Național «ROADPOL-Safety Days», pentru reducerea numărului accidentelor rutiere și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:40
(1747 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 751,28 milioane de lei în primele 8 luni din 2021

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează că la bugetul consolidat, în perioada ianuarie-august 2021, s-au încasat venituri în sumă totală de 751,28 ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 12:55
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Opt bărbați, reținuți pentru fapte de «furt»

În ziua de miercuri, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în executare 21 mandate de percheziție domiciliară, ce au vizat documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de săvârșirea ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 18:10
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Joi, 30 septembrie 2021, termen limită pentru depunerea Formularul 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 30 septembrie 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 17:55
(5528 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11200, fiind înregistrate 22 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 16:50
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

În zilele de sâmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie 2021, se va săvârși slujba de târnosire (sfințire) a Bisericii Mânăstirii Hagieni cu hramul «Sfântul Ierarh Nicolae» . La eveniment vor fi prezenți ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 13:20
(8462 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 53,013 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite ca urmare a controalelor

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna august 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 20 de inspecții fiscale, 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:45
(7205 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11178, fiind înregistrate 40 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:40
(2461 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești, Coșereni, Gârbovi, Amara și Ciulnița. Hoții, în vizor!

În dimineața zilei de miercuri, 15 septembrie 2021, polițiștii ialomițeni au descins la locuințele a 21 de persoane bănuite de comiterea mai multor furturi din societăți comerciale. 10 persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:55
(4177 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale la societățile comerciale din zona unităților școlare

Magazinele din curtea școlilor și din zonele adiacente acestora au fost verificate de polițiștii ialomițeni, în vederea prevenirii și combaterii comercializării ilegale de mărfuri alimentare, băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:45
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:35
(3497 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată, produs pe un teren viran pe raza comunei Mihail ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:35
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a demarat plata ajutorului de stat în sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de miercuri, 15 septembrie 2021, demarează autorizarea la plată a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:10
(6508 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană caută ajutor de șef de post. 14 funcții, scoase la concurs!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă din sursă externă, în scopul reducerii deficitului de personal. Înscrierile se fac ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:20
(9372 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 70 de evenimente, din care 66 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 22 de infracțiuni și au aplicat 185 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:10
(2781 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11138, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 16:50
(6649 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, în perioada 15 septembrie 2021-28 februarie 2022, se primesc cereri de sprijin pentru accesarea Schemei de ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 13:40
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni a continuat seria acțiunilor filantropice, oferind rechizite și îmbrăcăminte copiilor săraci din eparhie, cu ocazia debutului noului an școlar. 661 de elevi, cu posibilități materiale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 11:10
(3038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

În perioada 14-17 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:15
(4956 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, beneficiarii «Clubului de vară» desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială Bucu și Primăria Bucu au participat la excursia organizată în județul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:05
(4212 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 septembrie 2021, termenul până la care mai pot fi depuse cereri de acordare a eșalonărilor la plată în formă simplificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoanelor fizice și juridice, care au obligații de plată a căror scadență/termen de plată s-a împlinit după data declarării ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 17:50
(3735 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 17 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11112, fiind înregistrate 17 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:45
(1739 vizualizări - 0 comentarii)


Service-urile auto, în vizorul ITM Ialomița

În perioada 6-8 septembrie 2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul «întreținerea și repararea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:25
(7112 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească a unui cetățean din Fetești. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:50
(1522 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...