Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

De cele mai multe ori, pacienții care trec pragul spitalelor din Ialomița sunt tratați de medici cu mâinile goale. Toate acestea pentru că unitățile medicale nu dispun de aparatura necesară efectuării de investigații medicale corespunzătoare. Tocmai de aceea, pacienții sunt nevoiți să meargă la spitale sau clinici private din alte orașe pentru a-și monitoriza starea de sănătate.

Muzeu în Dispensarul TBC O dată cu deschiderea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în exteriorul unității a fost deschis și un dispensar de diagnostic și tratament ambulatoriu pentru bolnavii de tuberculoză... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 15:55 (6935 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Directorul DSP Ialomița, reclamat în instanță de proprii subordonați

Directorul DSP Ialomița, reclamat în instanță de proprii subordonați

Scandal în instanță între angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Gabriel Modrea, actualul director executiv al instituției. Angajații au reclamat faptul că au rămas fără o parte din sporurile salariale după ce directorul Gabriel Modrea le-a tăiat considerând că erau mult prea mari și acordate necuvenit. Primele 30 de procese au fost înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița și urmează să fie judecate.

Modrea, directorul care taie sporuri Vara trecută, Direcția de Sănătate Publică Ialomița intra în atenția opiniei publice după ce fostul director al instituției, Dan Noel... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 13:05 (15760 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei

Camera de Conturi Ialomița a avut dreptate

Drumuri și Poduri SA trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei

UPDATE Sentință definitivă a Curții de Apel București. Fosta conducere a Drumuri și Poduri SA Ialomița nu a prejudiciat bugetul societății!

Societatea Consiliului Județean Ialomița, care are în administrare drumurile județene, trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei, după ce Curtea de Apel București a decis să dea câștig de cauză Camerei de Conturi Ialomița în procesul în care Drumuri și Poduri Ialomița a contestat raportul auditorilor ialomițeni. În urma unui control asupra activității financiare a societății desfășurat în 2015, auditorii  Camerei de Conturi Ialomița au descoperit faptul că angajații societății au beneficiat ilegal de indemnizații privind concediile medicale sau tichete-cadou.

Sentință definitivă la Curtea de Apel București... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 10:20 (14626 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Petiție online pentru construcția unui pod de piatră la Hagieni

Petiție online pentru construcția unui pod de piatră la Hagieni

Cei câțiva localnici din satul Hagieni, județul Ialomița, așteaptă de mai bine de 30 ani ca podul de pontoane de peste râul Ialomița să se transforme într-unul de piatră. Demersuri în acest sens s-au făcut de nenumărate ori, însă atât Guvernul României, cât și reprezentanții Ministerului Transporturilor au refuzat să realizeze o investiție, considerând localitatea neatractivă. Recent, rudele celor rămași în satul distrus de viiturile de la mijlocul anilor 1970 au realizat o petiție electronică prin care cer construcția unui pod solid, la Hagieni.

Pod de pontoane de peste 30 de ani
... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 17:10 (6391 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Țăndărei

Opoziția contestă legalitatea adoptării bugetului

Scandal public la Primăria Țăndărei

Consilierii Opoziției consideră că bugetul orașului Țăndărei a fost aprobat ilegal. Într-un memoriu adresat Instituției Prefectului Ialomița, consilierul PNL Traian Mitrea reclamă încălcarea Legii 215, privind administrația publică locală, și «erori de procedură grave» care invalidează aprobarea bugetului orașului de către consilierii PSD. În replică la acuzațiile care i se aduc, primarul Nicoleta Toma susține că atacul consilierilor PNL este gratuit și că orașul ºăndărei avea nevoie urgentă de un buget funcțional.

Un conflict deschis
Conflictul dintre consilierii PSD și cei ai... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 13:20 (5461 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clubul Tineretului din Slobozia, de vânzare

Clubul Tineretului din Slobozia, de vânzare

Clubul Tineretului din Slobozia, una dintre clădirile simbol ale orașului, a fost scoasă la vânzare de către Primăria Slobozia. Valoarea la care a fost evaluată clădirea depășește 1 milion de euro!

Licitația lunii martie 2018 Luni, 12 martie 2018, Clubul Tineretului din Slobozia a fost scos la vânzare de către Primăria Slobozia. Clădirea principală, împreună cu cele 4 clădiri adiacente, a fost evaluată la suma de peste 6 milioane de lei, valoare considerată exagerată de către specialiștii de pe piața imobiliară locală. Virginia Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite din cadrul Primăriei... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 09:50 (7086 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Portocaliu de polei:  5 accidente rutiere produse în Ialomița!

Cod Portocaliu de polei: 5 accidente rutiere produse în Ialomița!

Codul Portocaliu de polei emis și în județul Ialomița pentru ziua de duminică, 18 martie 2018, a făcut victime pe șoselele acoperite cu gheață. Opt persoane, dintre care două în stare gravă, au ajuns la spitale în ultimele ore. Paramedicii SMURD și echipajele de descarcerare ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în 5 accidente rutiere.

Drumuri închise din cauza vremii Cele mai grave accidente rutiere s-au petrecut la Cotorca și Movilița, în urma acestor evenimente rutiere două persoane au fost transportate la Spitalul Municipal Urziceni în stare de inconștiență... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2018, 19:50 (7448 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Majoretele Sloboziei

Majoretele Sloboziei

Au apărut în public în luna decembrie a anului trecut. Dar sunt o echipă de mai bine de 2 ani! Se antrenează de două ori pe săptămână, cu sfințenie... Și nu lipsesc niciodată. Cea mai mică dintre ele abia a împlinit 5 ani. Cea mai mare are 9 ani. Iar împreună sunt trupa «Aerobic Kids». Adică prima trupă de majorete a orașului Slobozia...

Sunt ca argintul viu Întâi le-am văzut pe terenul de handbal din Sala «Andreea Nica». Nuiele subțiri cu pampoane roz, contorsionându-se în fel și chip, ireal, aproape neverosimil pentru niște copii. Acolo le puteți descoperi de câte ori joacă echipa... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2018, 12:40 (6465 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean a primit bani mai puțini

În 2017

Învățământul ialomițean a primit bani mai puțini

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat publicității valoarea bugetului disponibil pentru Învățământul ialomițean în cursul anului precedent. Astfel, estimările arată că instituția a primit de la Ministerul Educației fonduri în valoare de 10,1 milioane de lei. Cu toate acestea, Educația rămâne unul dintre domeniile cel mai slab finanțate. La nivelul Ialomiței, în 2017, Sănătatea a beneficiat de 42 milioane de lei, iar Asistența Socială de aproximativ 20 milioane de lei.

Mai puțini bani pentru Educație Aflată într-o permanentă reformă, Educația este domeniul tratat... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2018, 19:50 (4290 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu» oferă noi surprize

Gabi Ionașcu vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia

Gabi Ionașcu este senator PMP de Ialomița. Unul dintre cei opt pe care îi are partidul. Este la primul mandat. Și, probabil, ultimul... Poate de aceea vrea să se întoarcă la Primăria Slobozia. Primar, evident! Crede că orașul are nevoie de el. Și că prestația lui administrativă este superioară celor ale primarilor care i-au urmat. Nu se simte vinovat pentru «apa lui Ionașcu»... Și este recunoscător orașului pentru șansa pe care i-a oferit-o!

Politicienii și peticele lor
Vrem nu vrem, trebuie să recunoaștem. Gabi Ionașcu reprezintă Ialomița în Parlamentul României. Ialomițenii i-au oferit această demnitate, iar el nu a ezitat o clipă! Acum tragem toți ponoasele. Inclusiv el! La începutul anului, Nicu Pericli i-a suflat funcția de președinte al filialei, izolându-l de Organizație...... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2018, 11:50 (13193 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficant de droguri din Țăndărei, judecat în lipsă la Slobozia

Un tânăr din Țăndărei, urmărit penal pentru «trafic de droguri», este căutat de 4 ani de autoritățile judiciare din Ialomița. În urmă cu o săptămână, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată cazul, în lipsa inculpatului.

S-a sustras anchetei Cercetarea penală a numitului Ionuț Marius Ștefan a debutat în anul 2014, dată la care procurorii aveau indicii că acesta face trafic cu hașiș, importat din Occident. Până la momentul perchezițiilor domiciliare, suspectul a dispărut din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2018, 18:15 (5899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

Organele judiciare din Slobozia au demarat o anchetă in rem în urma unei sesizări cu privire la faptul că un minor de 11 ani a fost violat de un adolescent de 15 ani, ambii din localitatea Miloșești. Totul s-a petrecut în toaleta din curtea grădiniței din localitate.

O anchetă în curs
La momentul de față, cazul se află sub monitorizarea mai multor instituții abilitate pentru a vedea dacă aspectele sesizate se confirmă sau nu. Se pare că minorul de 11 ani ar fi fost constrâns fizic și psihic de către adolescentul de 15 ani pentru a întreține relații sexuale cu el.
... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2018, 11:35 (13544 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Percheziții la Poliția Autostrăzi Fetești

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Rețineri pentru 24 de ore în dosarul de corupție al agenților de la Poliția Autostrăzi Fetești

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au percheziționat joi, 15 martie 2018, sediul Poliției Autostrăzi Fetești. Organele judiciare au deschis un dosar penal în care urmăresc fapte de «abuz în serviciu» și «luare de mită». În vizorul polițiștilor specializați în combaterea faptelor de corupție au intrat cinci agenți.

Vor fi conduși la audieri Din primele informații, se pare că cei cinci agenți au săvârșit faptele de care sunt acuzați în cursul verii anului 2017. Aceștia cereau mită șoferilor prinși conducând pe Autostrada Soarelui în ilegalitate, iar apoi, după ce primeau... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2018, 10:20 (16640 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

un discurs despre forță

De la Congresul Extraordinar al PSD, firesc, ne-a captat atenția discursul președintelui Marian Neacșu, autodeclaratul «sfătuitor de taină» al lui Liviu Dragnea, organizatorul de facto al evenimentului de la Sala Palatului și propovăduitorul doamnei Dăncilă în funcția de prim-ministru. Ascultându-l pe Neacșu live și recitind discursul trunchiat în presa de partid, am înțeles de ce «președintele președintelui», adică Liviu Dragnea, l-a preferat și îl preferă în continuare pe domnul Neacșu, președinte al Organizației PSD Ialomița, drept secretar general. «România are în guvernarea noastră cea mai mare creștere economică din lume: 7%! Numai trei state, Irlanda, China și India mai au rezultate apropiate de 7%»... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 18:05 (5105 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

De o săptămână, Ministerul Educației a dat startul înscrierilor în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2018-2019. Chiar dacă numărul elevilor care merg la școală este în scădere, statistica arată că Ialomița are cu 400 mai multe locuri decât în anul școlar precedent. «Suntem pregătiți corespunzător pentru toate etapele de înscriere!» susține Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Statistică îmbucurătoare În ultimii 5 ani, învățământul ialomițean a suferit o diminuare a numărului de elevi. 2018 vine însă cu vești bune din... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 17:20 (4377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Start de retur în forță

Fotbal, Liga a III-a, CSM Râmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-3

Start de retur în forță

Cu toate că trecuseră în tur cu 6-1 de buzoieni, galben-albaștrilor Sloboziei le-a fost puțin teamă de meciul cu CSM Râmnicu Sărat, jucat vineri, 9 martie 2018. Gazdele și-au creat faima de echipă incomodă pe teren propriu, în vreme ce Unirea venea după o perioadă de pregătire, cu un bilanț al amicalelor nu tocmai încurajator. Premise suficiente pentru un meci greu la Râmnicu Sărat, dar elevii lui Enache Costea au știut să tranșeze confruntarea în favoarea lor. Slobozia nu s-a putut baza pe aportul lui Mihăiță Năstase, accidentat în zona călcâiului, iar în primul 11 au apărut trei jucători nou veniți. Concret, antrenorul Unirii s-a bazat pe următorii oameni: Dumitrescu-Drăguț, Ibrian, Soare, ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 16:25 (3484 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Speranțe înecate în lacrimi

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Corona Brașov 27-28 (13-14)

Speranțe înecate în lacrimi

Corona Brașov nu trece prin cea mai bună perioadă, dar când în echipă sunt Chiper, Buceschi, Tiron sau Tătar, sunt suficiente motive să-i recunoști superioritatea. Cu toate acestea, HCM Slobozia nu s-a temut, a crezut în șansa proprie, iar lacrimile de la final ale lui Burlachenko și compania ilustrează perfect modul în care elevele lui Covaciu au luptat...

Umăr la umăr Încă din start, Buceschi și Tiron și-au arătat forța aruncărilor. HCM a contracarat rapid prin Ilie și Pătuleanu la 9 metri, Mitrache și Toma din extremă sau imperturbabila Enescu, la 7 metri. S-a mers cap la cap până... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:55 (4173 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS 2 București-CSS Slobozia 26-23 (13-12)

Calificarea se joacă în ultima etapă

Campionatul Național al Junioarelor 2, faza zonală, a bifat sâmbătă, 10 martie 2018, penultima etapă. CSS Slobozia s-a duelat în deplasare cu CSS 2 București, un meci în care o victorie sau chiar un egal ar fi dus echipa lui Marian Simion foarte aproape de calificarea în faza următoare. Partida a fost extrem de echilibrată până în minutul 43, când la scorul de 21-21, Slobozia a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea coordonatoarei Ana Neagu. Bucureștiul a înscris 4 goluri consecutive, clarificând soarta celor 2 puncte. S-a terminat 26-23 pentru gazde, iar CSS Slobozia va avea nevoie în ultima etapă de egal sau victorie pentru a merge în turneul semifinal. Pentru Slobozia au înscris ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:10 (3332 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Mama mea, rază de soare!»

Spectacol omagial la Săveni

«Mama mea, rază de soare!»

Comuna Săveni recuperează anii în care a lipsit de pe harta evenimentelor publice. Joi, 8 Martie 2018, copiii din cadrul Școlii Săveni au organizat, cu prilejul zilei de 8 Martie, un spectacol omagial de excepție.

Mama e doar una Școala din Săveni își propune să reînvie tradițiile uitate ale comunității. De 8 Martie, sub îndrumarea profesorului Luminița Trifan, cei 400 de elevi ai școlii au participat la un spectacol omagial organizat în cinstea mamelor, sub titlul «Mama mea, rază de soare!». La eveniment, organizat pe scena Căminului Cultural din localitate, au fost prezente... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:40 (5377 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Liga a IV-a, etapa a 16-a

Victorii pe linie ale fruntașelor

În Liga a IV-a ialomițeană se joacă din nou fotbal. Prima etapă a returului nu a adus cu sine nicio surpriză, astfel încât podiumul rămâne intact. În meciul vedetă al rundei, Abatorul și-a confirmat statutul de lider, impunându-se în fața celor care luptă să readucă în prim plan fotbalul din Urziceni. La rândul ei, Recolta Gheorghe Doja continuă să țină aproape după ce s-a impus lejer în fața Olimpiei Rădulești. Astfel, Abatorul rămâne pe primul loc cu 40 puncte, iar Gheorghe Doja pe 2, cu 36 de puncte. Podiumul este completat în continuare de Viitorul Axintele, care s-a impus la codașa Unirea Scânteia și face 31 de puncte. Performera etapei a fost Bărăganul Ciulnița, echipă care a obținut un... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:25 (4821 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12520 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13922 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14494 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20212 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16536 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13611 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...