Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comitetul Director al Spitalului Slobozia a încasat 387 mii de lei

În 2017

Comitetul Director al Spitalului Slobozia a încasat 387 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a publicat o situație a bugetului de venituri și cheltuieli aferentă anului 2017. La secțiunea «Fondul Salariilor», instituția a specificat în Raportul dat publicității și valoarea sumelor încasate de reprezentanții Comitetului Director, entitate care administrează spitalul și din care fac parte patru persoane. Per total, anul trecut, acestea au încasat venituri de 387 mii de lei.

Bani pentru șefele Spitalului Slobozia
Activitatea Comitetului Director din cadrul unui spital este reglementată prin Ordinul nr. 921/2006, emis de Ministerul Sănătății... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2018, 09:50 (5155 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

Medici de țară la Munteni Buzău

Medici de țară la Munteni Buzău

România se află pe penultimul loc din Europa la numărul de medici raportați la mia de locuitori. În Ialomița, lucrurile stau chiar mai prost de-atât... Jumătate din cele 116 cabinete medicale deservite de către medicii de familie se află în mediul urban. În mediul rural, asistența medicală este asigurată în spații improprii, iar în unele localități, precum Buești, Colelia sau Borănești, nu există medici. În aceste condiții, eforturile administrației locale din Munteni Buzău de a asigura comunității un complex de servicii medicale depășesc granițele normalității.

Medic de țară din februarie ’91... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2018, 10:40 (10691 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are licență de apă

Comuna Sfântu Gheorghe are licență de apă

Comuna Sfântu Gheorghe este a treia localitate din mediul rural care obține licență ANRSC pentru furnizarea apei potabile. Procesul a durat mai bine de un an și reprezintă un exemplu de bună practică administrativă. «După ce am completat dosarul, ne-au chemat iar la ei... Am scris atunci două pagini suplimentare de condiții pentru obținerea licenței!» precizează primarul Mădălin Teculescu.

Pași mici către normalitate
Începând cu această lună, comuna Sfântu Gheorghe se alătură celorlalte două localități rurale din Ialomița, Stelnica și Mihail Kogălniceanu, care dețin licență de... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2018, 11:35 (6169 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Mediul privat din Ialomița are 32 mii de angajați

Mediul privat din Ialomița are 32 mii de angajați

Datele Institutului Național de Statistică arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 42 mii de persoane care au locuri de muncă. 10 mii dintre acestea sunt angajate în sistemul public, iar restul lucrează în mediul privat. Printre cei mai mari angajatori din Ialomița se numără Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Primăria Slobozia sau firme precum Alison Hayes, Expur sau Chemgas.

Ialomițenii preferă să lucreze în privat
Potrivit statisticilor, în Ialomița există 42 mii de persoane care au locuri de muncă. Cei mai mulți dintre cetățenii județului care merg la serviciu... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2018, 18:40 (7383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

puterea prostului

În general, când îi dai unui prost puterea, te aștepți la dictatură. Vei sesiza că în scurt timp se metamorfozează, banii nereușind să producă o asemenea transformare într-un timp atât de scurt... Puterea iluzorie, de câteva mandate, fie de primar, președinte de consiliu județean sau orice altă funcție, scoate la iveală din individ fix ceea ce a încercat, de-a lungul timpului, să ascundă: prostia. Dacă se nimerește ca ascensiunea ipochimenului să se întrepătrundă cu valul de procente al partidului din care face parte, atunci cu siguranță individul își revarsă prostia. Pentru un timp, comportamentul îi pare desprins din filmele indiene, cele în care supușii cad în genunchi doar la apariția umbrei... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2018, 17:05 (9321 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Scandal la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei. Profesorul de Informatică al unității de învățământ este acuzat de faptul că ar face gesturi indecente în timpul orelor. Concret, acesta este suspectat de faptul că ar avea obiceiul de a «mângâia» elevele în zonele intime. Mai multe sesizări au fost făcute chiar de oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița către instituțiile abilitate!

Verificări în curs Într-o scrisoare anonimă transmisă pe adresa redacției ziarului nostru, mai mulți profesori ai Școlii Gimnaziale «Spiru Haret» Țăndărei reclamă faptul că: «acesta, la orele... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 18:05 (41294 vizualizări - 89 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

3 motive pentru care ar fi venit Salvarea la Spa-ul Președintelui

Într-unul dintre sfârșiturile de săptămână trecute, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat în zona crepusculară. Falia atemporală s-a deschis după ce firul scurt s-a înroșit instantaneu, managerul Mariana Iancu a declanșat Codul Rogvaiv de intervenție medicală la nivel înalt, șoferul a fost dăscălit prin telefon să nu pună întrebări... Iar la câteva zile distanță (știm, târziu de tot, ne crapă obrazul de rușine!), asistentele care au asigurat mentenanța EKG de la UPU aveau deja adeverințe de la medicul de familie care confirmau, negru pe alb, că suferă de Alzheimer...

Misterul de la Spa-ul domnului Președinte... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 12:10 (10186 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Avem nevoie de medici!»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

«Avem nevoie de medici!»

Apel public făcut de unul dintre medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a unității medicale, a lansat un mesaj public pentru tinerii absolvenți ai Facultății de Medicină astfel încât aceștia să vină să lucreze la Spitalul Slobozia. Secția pe care o conduce are nevoie urgentă de specialiști, singurii medici care își desfășoară activitatea aici fiind pensionari de 6 ani!

Secție la un pas de închidere Medicul Gabriela Dumitru lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de peste 30 de ani, iar de 6 ani este pensionară... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 10:55 (10871 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarii ialomițeni sunt divizați

Scandal public în agricultură

O propunere a fermierului ialomițean Arnaud Perrein inflamează spiritele. Acesta este acuzat că dorește să creeze un nou «bir» de 0,5 euro/ha pentru agricultori. Potrivit lui Arnaud Perrein, «suma este o taxă profesională de reprezentare a fermierilor români la Bruxelles». Validitatea propunerii a fost contestată de către directorul executiv ai Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, Eugenia Dragnea. Nicolae Sitaru, fost consilier județean și vicepreședinte în cadrul LAPAR, a cerut printr-o scrisoare deschisă explicații publice din partea președintelui LAPAR, Laurențiu Baciu.

Atac furibund pe Facebook... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:20 (6328 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, locul 10!

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați 22-21 (13-14)

În sfârșit, locul 10!

Meciul cu Danubius Galați a fost unul pe măsura mizei mari pe care o reprezentau cele 3 puncte. Mai ales pentru Slobozia, care nu reușise să fure cine știe ce din averea granzilor, victoria din jocul de sâmbătă era capitală. S-a jucat la baionetă, pe alocuri dur, publicul slobozean a trecut prin toate stările posibile, dar într-un final euforia a pus stăpânire pe Sala «Andreea Nica». Mai puțin pe colțul rezervat echipei gălățene...

S-a accidentat Ivan Înaintea partidei s-a cântat noul imn al echipei. Trecem cu grație peste momentul respectiv, pentru că nu suntem pe deplin edificați... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:05 (4548 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vicecampioana Europei, made in Slobozia

Scrimă

Vicecampioana Europei, made in Slobozia

Luni, 5 februarie 2018, orașul italian Verona a găzduit Cupa Europei la Sabie. Potrivit Federației Române de Scrimă, această competiție este echivalentul Ligii Campionilor la fotbal sau handbal. Tocmai de aceea, faptul că pe lângă echipe din Germania, Franța sau Italia pe tabloul principal s-a aflat și una din România, ba mai mult, aceasta s-a calificat în finală, este un motiv de mare satisfacție. Steaua București s-a duelat în ultimul act cu italienii de la Fiamme Gialle, în fața cărora s-a înclinat cu 26-45. Anterior, se impusese cu 45-39 în fața celor de la Lazio Scherma și cu 45-37 în fața francezilor de la Souffel Escrime. Astfel, Steaua este noua vicecampioană a Europei, iar bucuria este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 14:25 (8014 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

23 de jucători cantonați la Snagov

Pregătirile pentru retur ale Unirii Slobozia se derulează în această perioadă la Snagov, acolo unde Enache Costea și Adrian Cristea conduc un program de pregătire centralizată. Cei doi au deplasat pentru această acțiune 23 de jucători, incluzându-i aici și pe foarte tinerii Istrate și Negoiu.
Portari: Dumitrescu, Negrușa, Dobre
Fundași: Apetrei, Ene, Istrate, Soare, Ghinea, Apostol, Drăguț
Mijlocași: Răduca, Cazan, Gherasim, Toma, Comșa, Negoiu, Ibrian, Adăscăliței, Teodorescu, Lemnaru
Atacanți: Bucă, Stănescu, Năstase
Al 24-lea component al lotului, apărătorul central Bogdan Topor, continuă recuperarea... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 13:20 (4299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are tot mai puține case noi

Ialomița are tot mai puține case noi

Ialomițenii construiesc locuințe într-un ritm destul de lent. Cel puțin aceasta este concluzia care se poate trage dintr-o serie de statistici făcute publice de către Institutul Național de Statistică. Potrivit indicatorilor INS, în ultimii 18 ani, la nivelul județului s-au construit doar 2114 locuințe, în suprafață totală de 238 mii metri pătrați suprafață utilă...

Cifrele care reflectă realitatea
Într-un județ a cărui economie este la pământ, construcția de locuințe pare să nu-i fi preocupat prea mult pe ialomițeni. Tocmai de aceea, privind statisticile, se poate considera că... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 12:55 (6246 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Junioare II, Muntenia Olimpic București-CSS Slobozia 15-30 (6-13)

Victorie fără emoții

CSS Slobozia a început în forță returul Campionatului de Junioare II. Ce-i drept, adversarul Muntenia Olimpic București nu a fost unul în măsură să pună mari probleme. Ținând cont de faptul că Marian Simion nu a putut utiliza jucătoare de bază precum Cristina Lazăr sau Ana Maria Neagu, accidentate, evoluția elevelor sale a fost una foarte bună. CSS Slobozia s-a impus cu 30-15 și grație prestației portarilor Anne Boll și Patricia Drăghici. Pentru CSS au marcat: Soreanu-9 goluri, Nicolae-6, Irimescu-5, Zăvadă-4, Vasile-3, Tăerel-2, Gălămuj-1. O prestație foarte bună a avut, mai cu seamă pe poziția de coordonator, Cristina Andreea Irimescu, revenită după o accidentare care a ținut-o multă vreme departe de teren... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 10:35 (4846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițist local din Amara, reclamat că a agresat un adolescent de 14 ani

Polițist local din Amara, reclamat că a agresat un adolescent de 14 ani

Polițist local cu dosar penal la Amara. Unul dintre agenții Poliției Locale Amara este acuzat de familia unui copil de 14 ani cu privire la faptul că l-ar fi bătut pe băiat și l-ar fi amenințat cu moartea. Motivul pentru care agentul ar fi recurs la acest gest este unul uluitor. Adolescentul i-ar fi aruncat cu un bulgăre de zăpadă în geamul de la bucătărie. O anchetă a fost deschisă acum la Poliția Orașului Amara, oamenii legii făcând cercetări in rem într-un dosar privind fapte de agresiune. În replică la acuzațiile care îi sunt aduse, agentul susține că nu ar fi agresat pe nimeni...

Întâmplare șocantă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 09:45 (21817 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre caută 4500 de hectare de teren agricol

Se întâmplă în Ialomița

Prefectul Gigi Petre caută 4500 de hectare de teren agricol

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural de la sfârșitul săptămânii precedente, prefectul Gigi Petre a anunțat public că va da publicității un raport privind situația celor 4500 de hectare de teren agricol inventariate în baza Legii nr. 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire a terenurilor agricole. Potrivit declarațiilor făcute, prefectul Gigi Petre este interesat să afle cine a exploatat aceste terenuri în decursul ultimilor ani. Conform datelor oficiale, 85% dintre petițiile adresate Instituției Prefectului Ialomița vizează restituirea unor terenuri agricole.

Declarații fără precedent... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 15:55 (6428 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un aparat de radiologie

De 3 ani fără aparatură medicală de strictă necesitate

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un aparat de radiologie

Situație critică la Spitalul Municipal Urziceni. Unitatea medicală face de 3 ani demersuri către Ministerul Sănătății pentru a beneficia de un aparat de radiologie nou. Cel vechi, intrat în dotarea spitalului cu 11 ani în urmă, este avariat, iar costurile pentru reparații se ridică la peste 30 mii de euro! Nevoia unui astfel de aparat este mare având în vedere faptul că, într-un singur an, la Spitalul Municipal Urziceni se realizau, în medie, 90 mii de radiografii...

Beneficiu pentru pacienți
Spitalul Municipal Urziceni deservește atât municipiul în care se află, cât și comunele... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 13:15 (10549 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

O fetiță de 13 ani și un adolescent de 15 ani au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au consumat etnobotanice. Băiatul a fost externat după câteva ore de la consultul medical, în timp ce fata se află sub supraveghere la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. În acest caz a fost deschisă și o anchetă.

Au ajuns la spital cu halucinații
Din primele informații, cei doi adolescenți s-au prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, similară ingerării de substanțe psihotrope. În urma testelor pe care le... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 12:54 (13157 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Senzațional! Țineți aproape de el!

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Lăsate nesupravegheate de onorabilul Neacșu (care zilele astea e ocupat să care gențile, pardon, mapele Vasilicăi Viorica Dăncilă...), laboratoarele PSD au fost luate cu asalt de latifundozaurul (clasa Pesedozaurus Rex) Viorel Nica. Acesta a fost auzit profețind pe holurile filialei, la ceas de seară: «Vom fi ce-am fost și mai mult decât atât!». Specialiștii în politica glaciară a social-democrației au încercat decodarea mesajul și, după nopți de nesomn, au ajuns la următoarea concluzie: Viorel Nica trage sforile prin primării pentru a-l readuce la conducerea filialei pe ex-președintele Silvian Ciupercă!

«Victorașe, nici nu știi...... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 10:05 (7866 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În anul 2017

Ialomițenii au primit jumătate de milion de lei pentru a participa la procese

În 2017, ialomițenii au profitat din plin de ajutorul public judiciar, facilitate acordată de Statul Român persoanelor care sunt implicate în procese dar care nu au bani suficienți să participe la ele. Datele statistice oferite publicității de Tribunalul Ialomița arată că Statul a cheltuit pentru reprezentarea juridică a părților din procesele deschise la instațele din județul nostru 500 mii de lei.

Statul subvenționează participarea la procese
Acordarea ajutorului public judiciar este reglementată în baza Ordonanței de Urgență 51/2008, privind dreptul justițiabililor de a beneficia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2018, 11:05 (4318 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(527 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(2824 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(338 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(183 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(295 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(363 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(341 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(309 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(416 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(399 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1252 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(844 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1020 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(512 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(957 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(556 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1034 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(928 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1398 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(939 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1209 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2147 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1201 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1291 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3553 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...