Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mediul privat din Ialomița are 32 mii de angajați

Mediul privat din Ialomița are 32 mii de angajați

Datele Institutului Național de Statistică arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 42 mii de persoane care au locuri de muncă. 10 mii dintre acestea sunt angajate în sistemul public, iar restul lucrează în mediul privat. Printre cei mai mari angajatori din Ialomița se numără Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Primăria Slobozia sau firme precum Alison Hayes, Expur sau Chemgas.

Ialomițenii preferă să lucreze în privat
Potrivit statisticilor, în Ialomița există 42 mii de persoane care au locuri de muncă. Cei mai mulți dintre cetățenii județului care merg la serviciu... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2018, 18:40 (7382 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

puterea prostului

În general, când îi dai unui prost puterea, te aștepți la dictatură. Vei sesiza că în scurt timp se metamorfozează, banii nereușind să producă o asemenea transformare într-un timp atât de scurt... Puterea iluzorie, de câteva mandate, fie de primar, președinte de consiliu județean sau orice altă funcție, scoate la iveală din individ fix ceea ce a încercat, de-a lungul timpului, să ascundă: prostia. Dacă se nimerește ca ascensiunea ipochimenului să se întrepătrundă cu valul de procente al partidului din care face parte, atunci cu siguranță individul își revarsă prostia. Pentru un timp, comportamentul îi pare desprins din filmele indiene, cele în care supușii cad în genunchi doar la apariția umbrei... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2018, 17:05 (9319 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Scandal la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei. Profesorul de Informatică al unității de învățământ este acuzat de faptul că ar face gesturi indecente în timpul orelor. Concret, acesta este suspectat de faptul că ar avea obiceiul de a «mângâia» elevele în zonele intime. Mai multe sesizări au fost făcute chiar de oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița către instituțiile abilitate!

Verificări în curs Într-o scrisoare anonimă transmisă pe adresa redacției ziarului nostru, mai mulți profesori ai Școlii Gimnaziale «Spiru Haret» Țăndărei reclamă faptul că: «acesta, la orele... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 18:05 (41245 vizualizări - 89 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

3 motive pentru care ar fi venit Salvarea la Spa-ul Președintelui

Într-unul dintre sfârșiturile de săptămână trecute, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat în zona crepusculară. Falia atemporală s-a deschis după ce firul scurt s-a înroșit instantaneu, managerul Mariana Iancu a declanșat Codul Rogvaiv de intervenție medicală la nivel înalt, șoferul a fost dăscălit prin telefon să nu pună întrebări... Iar la câteva zile distanță (știm, târziu de tot, ne crapă obrazul de rușine!), asistentele care au asigurat mentenanța EKG de la UPU aveau deja adeverințe de la medicul de familie care confirmau, negru pe alb, că suferă de Alzheimer...

Misterul de la Spa-ul domnului Președinte... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 12:10 (10181 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Avem nevoie de medici!»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

«Avem nevoie de medici!»

Apel public făcut de unul dintre medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a unității medicale, a lansat un mesaj public pentru tinerii absolvenți ai Facultății de Medicină astfel încât aceștia să vină să lucreze la Spitalul Slobozia. Secția pe care o conduce are nevoie urgentă de specialiști, singurii medici care își desfășoară activitatea aici fiind pensionari de 6 ani!

Secție la un pas de închidere Medicul Gabriela Dumitru lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de peste 30 de ani, iar de 6 ani este pensionară... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2018, 10:55 (10870 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarii ialomițeni sunt divizați

Scandal public în agricultură

O propunere a fermierului ialomițean Arnaud Perrein inflamează spiritele. Acesta este acuzat că dorește să creeze un nou «bir» de 0,5 euro/ha pentru agricultori. Potrivit lui Arnaud Perrein, «suma este o taxă profesională de reprezentare a fermierilor români la Bruxelles». Validitatea propunerii a fost contestată de către directorul executiv ai Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, Eugenia Dragnea. Nicolae Sitaru, fost consilier județean și vicepreședinte în cadrul LAPAR, a cerut printr-o scrisoare deschisă explicații publice din partea președintelui LAPAR, Laurențiu Baciu.

Atac furibund pe Facebook... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:20 (6327 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, locul 10!

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați 22-21 (13-14)

În sfârșit, locul 10!

Meciul cu Danubius Galați a fost unul pe măsura mizei mari pe care o reprezentau cele 3 puncte. Mai ales pentru Slobozia, care nu reușise să fure cine știe ce din averea granzilor, victoria din jocul de sâmbătă era capitală. S-a jucat la baionetă, pe alocuri dur, publicul slobozean a trecut prin toate stările posibile, dar într-un final euforia a pus stăpânire pe Sala «Andreea Nica». Mai puțin pe colțul rezervat echipei gălățene...

S-a accidentat Ivan Înaintea partidei s-a cântat noul imn al echipei. Trecem cu grație peste momentul respectiv, pentru că nu suntem pe deplin edificați... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:05 (4548 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Vicecampioana Europei, made in Slobozia

Scrimă

Vicecampioana Europei, made in Slobozia

Luni, 5 februarie 2018, orașul italian Verona a găzduit Cupa Europei la Sabie. Potrivit Federației Române de Scrimă, această competiție este echivalentul Ligii Campionilor la fotbal sau handbal. Tocmai de aceea, faptul că pe lângă echipe din Germania, Franța sau Italia pe tabloul principal s-a aflat și una din România, ba mai mult, aceasta s-a calificat în finală, este un motiv de mare satisfacție. Steaua București s-a duelat în ultimul act cu italienii de la Fiamme Gialle, în fața cărora s-a înclinat cu 26-45. Anterior, se impusese cu 45-39 în fața celor de la Lazio Scherma și cu 45-37 în fața francezilor de la Souffel Escrime. Astfel, Steaua este noua vicecampioană a Europei, iar bucuria este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 14:25 (8013 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

23 de jucători cantonați la Snagov

Pregătirile pentru retur ale Unirii Slobozia se derulează în această perioadă la Snagov, acolo unde Enache Costea și Adrian Cristea conduc un program de pregătire centralizată. Cei doi au deplasat pentru această acțiune 23 de jucători, incluzându-i aici și pe foarte tinerii Istrate și Negoiu.
Portari: Dumitrescu, Negrușa, Dobre
Fundași: Apetrei, Ene, Istrate, Soare, Ghinea, Apostol, Drăguț
Mijlocași: Răduca, Cazan, Gherasim, Toma, Comșa, Negoiu, Ibrian, Adăscăliței, Teodorescu, Lemnaru
Atacanți: Bucă, Stănescu, Năstase
Al 24-lea component al lotului, apărătorul central Bogdan Topor, continuă recuperarea... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 13:20 (4299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are tot mai puține case noi

Ialomița are tot mai puține case noi

Ialomițenii construiesc locuințe într-un ritm destul de lent. Cel puțin aceasta este concluzia care se poate trage dintr-o serie de statistici făcute publice de către Institutul Național de Statistică. Potrivit indicatorilor INS, în ultimii 18 ani, la nivelul județului s-au construit doar 2114 locuințe, în suprafață totală de 238 mii metri pătrați suprafață utilă...

Cifrele care reflectă realitatea
Într-un județ a cărui economie este la pământ, construcția de locuințe pare să nu-i fi preocupat prea mult pe ialomițeni. Tocmai de aceea, privind statisticile, se poate considera că... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 12:55 (6237 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Junioare II, Muntenia Olimpic București-CSS Slobozia 15-30 (6-13)

Victorie fără emoții

CSS Slobozia a început în forță returul Campionatului de Junioare II. Ce-i drept, adversarul Muntenia Olimpic București nu a fost unul în măsură să pună mari probleme. Ținând cont de faptul că Marian Simion nu a putut utiliza jucătoare de bază precum Cristina Lazăr sau Ana Maria Neagu, accidentate, evoluția elevelor sale a fost una foarte bună. CSS Slobozia s-a impus cu 30-15 și grație prestației portarilor Anne Boll și Patricia Drăghici. Pentru CSS au marcat: Soreanu-9 goluri, Nicolae-6, Irimescu-5, Zăvadă-4, Vasile-3, Tăerel-2, Gălămuj-1. O prestație foarte bună a avut, mai cu seamă pe poziția de coordonator, Cristina Andreea Irimescu, revenită după o accidentare care a ținut-o multă vreme departe de teren... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 10:35 (4846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițist local din Amara, reclamat că a agresat un adolescent de 14 ani

Polițist local din Amara, reclamat că a agresat un adolescent de 14 ani

Polițist local cu dosar penal la Amara. Unul dintre agenții Poliției Locale Amara este acuzat de familia unui copil de 14 ani cu privire la faptul că l-ar fi bătut pe băiat și l-ar fi amenințat cu moartea. Motivul pentru care agentul ar fi recurs la acest gest este unul uluitor. Adolescentul i-ar fi aruncat cu un bulgăre de zăpadă în geamul de la bucătărie. O anchetă a fost deschisă acum la Poliția Orașului Amara, oamenii legii făcând cercetări in rem într-un dosar privind fapte de agresiune. În replică la acuzațiile care îi sunt aduse, agentul susține că nu ar fi agresat pe nimeni...

Întâmplare șocantă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 09:45 (21816 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre caută 4500 de hectare de teren agricol

Se întâmplă în Ialomița

Prefectul Gigi Petre caută 4500 de hectare de teren agricol

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural de la sfârșitul săptămânii precedente, prefectul Gigi Petre a anunțat public că va da publicității un raport privind situația celor 4500 de hectare de teren agricol inventariate în baza Legii nr. 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire a terenurilor agricole. Potrivit declarațiilor făcute, prefectul Gigi Petre este interesat să afle cine a exploatat aceste terenuri în decursul ultimilor ani. Conform datelor oficiale, 85% dintre petițiile adresate Instituției Prefectului Ialomița vizează restituirea unor terenuri agricole.

Declarații fără precedent... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 15:55 (6428 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un aparat de radiologie

De 3 ani fără aparatură medicală de strictă necesitate

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un aparat de radiologie

Situație critică la Spitalul Municipal Urziceni. Unitatea medicală face de 3 ani demersuri către Ministerul Sănătății pentru a beneficia de un aparat de radiologie nou. Cel vechi, intrat în dotarea spitalului cu 11 ani în urmă, este avariat, iar costurile pentru reparații se ridică la peste 30 mii de euro! Nevoia unui astfel de aparat este mare având în vedere faptul că, într-un singur an, la Spitalul Municipal Urziceni se realizau, în medie, 90 mii de radiografii...

Beneficiu pentru pacienți
Spitalul Municipal Urziceni deservește atât municipiul în care se află, cât și comunele... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 13:15 (10547 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

Doi minori din Slobozia, consumatori de etnobotanice, au ajuns la spital

O fetiță de 13 ani și un adolescent de 15 ani au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au consumat etnobotanice. Băiatul a fost externat după câteva ore de la consultul medical, în timp ce fata se află sub supraveghere la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. În acest caz a fost deschisă și o anchetă.

Au ajuns la spital cu halucinații
Din primele informații, cei doi adolescenți s-au prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, similară ingerării de substanțe psihotrope. În urma testelor pe care le... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 12:54 (13154 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Senzațional! Țineți aproape de el!

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Lăsate nesupravegheate de onorabilul Neacșu (care zilele astea e ocupat să care gențile, pardon, mapele Vasilicăi Viorica Dăncilă...), laboratoarele PSD au fost luate cu asalt de latifundozaurul (clasa Pesedozaurus Rex) Viorel Nica. Acesta a fost auzit profețind pe holurile filialei, la ceas de seară: «Vom fi ce-am fost și mai mult decât atât!». Specialiștii în politica glaciară a social-democrației au încercat decodarea mesajul și, după nopți de nesomn, au ajuns la următoarea concluzie: Viorel Nica trage sforile prin primării pentru a-l readuce la conducerea filialei pe ex-președintele Silvian Ciupercă!

«Victorașe, nici nu știi...... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 10:05 (7865 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În anul 2017

Ialomițenii au primit jumătate de milion de lei pentru a participa la procese

În 2017, ialomițenii au profitat din plin de ajutorul public judiciar, facilitate acordată de Statul Român persoanelor care sunt implicate în procese dar care nu au bani suficienți să participe la ele. Datele statistice oferite publicității de Tribunalul Ialomița arată că Statul a cheltuit pentru reprezentarea juridică a părților din procesele deschise la instațele din județul nostru 500 mii de lei.

Statul subvenționează participarea la procese
Acordarea ajutorului public judiciar este reglementată în baza Ordonanței de Urgență 51/2008, privind dreptul justițiabililor de a beneficia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2018, 11:05 (4318 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Activitatea de preluare a documentelor de către Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Ialomița este blocată de 5 ani din cauza lipsei de spațiu. La momentul de față, instituția funcționează la capacitate maximă în privința depozitării documentelor. Situația s-ar putea dezamorsa doar dacă Statul ar construi o clădire nouă și modernă unde să fie păstrate documentele provenite de la instituțiile publice sau societățile comerciale din Ialomița. Costurile unei astfel de investiții se ridică însă la milioane de lei...

Un demers blocat
Potrivit actelor normative, pe lângă păstrare... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2018, 11:50 (11842 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

În baza unor proiecte cu finanțare europeană, inițiate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, 12 școli din județ vor beneficia de 10,7 milioane de lei pentru realizarea unor activități ce au în vedere reducerea abandonului școlar, dar și realizarea de ore practice pentru elevii înscriși în cadrul școlilor profesionale. Durata de implementare a proiectelor este de 4 ani.

Bani europeni pentru elevii ialomițeni Potrivit informațiilor, la momentul de față, cele două proiecte ale Inspectoratului Școlar Județean au trecut de faza de evaluare, instituția fiind notificată cu privire la... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2018, 15:40 (9088 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

Răspunsuri la mișto, marca Gigi Petre

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

În luna noiembrie a anului 2017, directorul Drumuri și Poduri SA, Cristi Stan, a fost implicat într-un scandal public, fiind acuzat de «fals și uz de fals». O lună mai târziu, consilierul local PNL Dragoș Soare a solicitat prefectului Gigi Petre să reacționeze public, în calitate de «garant al respectării legalității la nivelul județului». Răspunsul oficial al Instituției Prefectului Ialomița, după o lună și jumătate de așteptare, e că «organele abilitate urmează să se pronunțe asupra vinovăției acestuia».

Un scandal cu miză mare
La ședința Consiliului Județean din luna noiembrie... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 20:15 (12617 vizualizări - 28 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
330 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Miercuri, 18 iunie 2025, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în comuna Dridu, pentru realizarea operațiunilor de mentenanță a instalațiilor ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2025, 09:45
(1379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziții la hoții de cabluri electrice. Au fost reținuți doi bărbați!

Duminică, 15 iunie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Politie Transporturi Feroviare Fetești au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară, emis de Judecătoria Fetești, într ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 16:20
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Finalizarea Campaniei de depunere a Cererilor de Plată pentru anul 2025

Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 13 iunie a.c. s-a încheiat Campania de primire a Cererilor de Plată aferente anului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 11:20
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 12,41 milioane de lei în mai 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna mai 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de 12,41 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 10:20
(1449 vizualizări - 0 comentarii)


18 noi subofițeri la Jandarmeria Ialomița

Colectivul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița s-a mărit cu 18 subofițeri jandarmi. Noii colegi sunt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri de Jandarmi de la Fălticeni și Drăgășani, ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 09:35
(1037 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 17 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Gospodăriei de apă din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice de î ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2025, 08:35
(3666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități educative în cadrul Școlii Gimnaziale Adâncata

IPJ Ialomița: Activități educative în cadrul Școlii Gimnaziale Adâncata

Joi, 12 iunie 2025, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o activitate de educație rutieră la Școala Gimnazială Adâncata. La această activitate au participat 113 copii și cadre ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2025, 15:40
(1906 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 120 mii de lei aplicate unităților fast-food

Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au organizat, în perioada 29 mai-10 iunie 2025, controale privind respectarea condițiilor sanitare veterinare ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2025, 09:00
(2317 vizualizări - 0 comentarii)


46 agenți de poliție, încadrați în structurile IPJ Ialomița

46 agenți de poliție, încadrați în structurile IPJ Ialomița

Corpul agenților de poliție din cadrul IPJ Ialomița s-a mărit cu 46 de agenți de poliție, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina-promoția iunie 2025, după ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 15:55
(5735 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Luni, 9 iunie a.c., în jurul orei 7,00, pe strada Ialomiței din Slobozia, polițiștii au oprit în trafic pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 40 de ani, din localitate. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 14:25
(2272 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinsă de polițiști după ce a furat un telefon mobil

Slobozia: Prinsă de polițiști după ce a furat un telefon mobil

Luni, 9 iunie 2025, polițiștii din Slobozia s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de «furt» ca urmare a unei postări pe o rețea de socializare. În urma ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 14:10
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 13 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Cererii de Plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că vineri, 13 iunie 2025, este termenul-limită de depunere a Cererilor de Plată în cadrul campaniei 2025. Cererile de Plată se depun ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 12:20
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor și Centrul Județean de Transfuzie Ialomița au organizat o acțiune de donare de sâ ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 10:50
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Lelia Urdărianu»-Concurs Județean de Arte Vizuale

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia, Ialomița, Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 09:20
(2789 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zona Fetești Sat din Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Călărași, nr. 3, din Fetești, echipele RAJA sistează furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2025, 08:40
(2901 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Reținut pentru că a încălcat ordinul de protecție

Miercuri, 4 iunie 2025, în jurul orelor 22,00, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați prin apel 112 de către o femeie din Gârbovi cu privire la faptul că fiul său, împotriva căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2025, 15:00
(3263 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii și polițiștii, la datorie pe perioada minivacanței de Rusalii

Având în vedere minivacanța de 3 zile din perioada 7-9 iunie a.c., Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va suplimenta numărul efectivelor aflate în teren, peste 150 de jandarmi ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2025, 13:00
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor RAJA în minivacanța de Rusalii

RAJA Constanța aduce la cunoștință consumatorilor din întreaga arie de operare că luni, 9 iunie 2025, cu ocazia celebrării celei de a doua zi de Rusalii, casieriile și compartimentele care desfășoară ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2025, 10:30
(6072 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Percheziții în Ilfov pentru depistarea unor contrabandiști 

În cadrul operațiunii «JUPITER», desfășurată sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și a Inspectoratului General al Poliției Româ ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 20:00
(2622 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minor de 7 ani, dispărut și găsit în siguranță 

Slobozia: Minor de 7 ani, dispărut și găsit în siguranță 

Marți, 3 iunie a.c.,  polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au fost sesizați prin numărul de urgență 112 cu privire la dispariția unui minor în vârstă de 7 ani, de la domiciliul său, situat ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 19:30
(3178 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru absolvenții Promoției 2025

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea absolvenților Promoției 2025 cu o serie de măsuri active menite să le faciliteze accesul pe piața muncii ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 12:00
(12989 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,76%, rata șomajului înregistrat în luna aprilie 2025

La sfârșitul lunii aprilie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4510 de șomeri (din care 2022 erau femei), rata șomajului ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 10:00
(7981 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Peste 800 de misiuni de ordine publică desfășurate de jandarmi în luna mai 2025

IJJ Ialomița: Peste 800 de misiuni de ordine publică desfășurate de jandarmi în luna mai 2025

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii mai a.c., 825 misiuni de ordine publică, dintre care 251 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 09:00
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul-Concurs «Doina Bărăganului», la a VII-a ediție

În perioada 11-12 iunie 2025, la Slobozia, se organizează a VII-a ediție a Festivalului-Concurs național de folclor «Doina Bărăganului». Concursul propriu-zis se va desfășura miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2025, 08:00
(5590 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Strachina din Țăndărei!

Duminică, 1 iunie 2025, în intervalul orar 10,00-16,00, se sistează furnizarea apei potabile în Cartierul Strachina din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2025, 10:25
(3425 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 3 iunie 2025, în intervalul orar 09,00-16,00,  RAJA Constanța va sista furnizarea apei în satul Dridu-Snagov (comuna Dridu), pentru ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 10:15
(2977 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gala Finală a Concursului Internațional de Canto «Ionel Perlea»

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, în parteneriat cu Asociația «Suonarte», organizează Gala Finală a Concursului Internațional de ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 10:10
(4264 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2025»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 10:05
(3369 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Moldoveni!

Luni, 2 iunie 2025, în intervalul orar 09,00-16,00, echipele RAJA Constanța vor executa lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 08:45
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Țăndărei și Fetești

Percheziții la Țăndărei și Fetești

Joi, 29 mai 2025, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au efectuat 6 percheziții domiciliare, în orașele Țăndărei și Fetești, într-un dosar ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2025, 16:20
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...