Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația Mocioniu se face că lucrează

Soluții pompieristice pentru asociațiile de proprietari din Slobozia

Administrația slobozeană a organizat prima întâlnire publică cu reprezentanții asociațiilor de proprietari din Slobozia.  În fața celor 25 de administratori și președinți de asociații care au răspuns invitației, Adrian Mocioniu a declarat că este dispus să promoveze orice inițiativă legală de susținere a activității acestor structuri. Administratorii se declară însă rezervați și susțin că autoritățile locale nu au fost niciodată interesate să sprijine activitatea asociațiilor.

O realitate cruntă Situația asociațiilor de proprietari din Slobozia este dezastruoasă. După aproape ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 14:15 (8839 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

Președintele la raport

Investiții japoneze pentru Aeroportul de la Alexeni

La începutul acestei săptămâni președintele Victor Moraru a organizat o conferință de presă în care a prezentat, printre altele, soluțiile de lucru pentru reconstrucția Aeroportului de la Alexeni și includerea acestuia în circuitul economic. Potrivit declarațiilor, există cel puțin două firme interesate să concesioneze ruinele existente, iar administrația județeană este dispusă să investească în relansarea economică a acestui obiectiv. Concluziile președintelui Moraru cu privire la acest subiect vor fi făcute publice în cadrul unui raport care va fi prezentat în plenul Consiliului Județean, joi, 25 ianuarie 2018...

Laudă-te, gură!... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2018, 10:10 (6840 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un județ tot mai bătrân

Ialomița, un județ tot mai bătrân

O serie de statistici prezentate publicului larg de Institutul Național de Statistică arată că Ialomița se află într-un proces intens de îmbătrânire. Acest aspect generează un grad ridicat de depopulare al localităților, din cauza numărului mare de decese înregistrat la nivelul județului. În perioada 2007-2017, în Ialomița, numărul deceselor a fost cu 8000 mai mare decât cel al nașterilor!

Statistici îngrijorătoare Potrivit datelor Institutului Național de Statistică, Ialomița se află printre județele țării care se confruntă cu un grad ridicat de îmbătrânire a populației. Calculele... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2018, 10:05 (5594 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Are nevoie de sprijinul semenilor ca să învingă cancerul!

Cazul unei tinere din Slobozia, diagnosticată cu cancer de pancreas, a devenit viral pe rețele de socializare. Familia tinerei face apel la oricine este dispus să o ajute pentru a putea învinge cumplita maladie. Tânăra se numește Daniela Toader, are doar 29 de ani și se luptă pe patul de spital în căutarea vindecării pentru a se întoarce acasă la copilul său, micuțul Vlăduț, care are doar 4 ani. Cei interesați să o sprijine pe Daniela, pot dona din puținul lor pentru a o ajuta pe tânără să se vindece...

«Promisiune pentru Vlăduț» Așa se numește scrisoarea deschisă pe care Ștefan Daniel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 18:25 (7729 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național

Scrimă, Campionatul Național de Sabie pentru Juniori

George Dragomir, campion național

Anul sportiv 2018 debutează în forță pentru scrima ialomițeană. În perioada 17-20 ianuarie 2018, la Sala «Ana Pascu» din București s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie pentru Juniori. Competiția individuală a fost o bună ocazie pentru sabrerii slobozeni de a-și îmbogăți palmaresul. La start s-au înscris 51 de sportivi, iar sita a cernut până în finală, unde s-au duelat sabrerii CSM Slobozia, George Dragomir și Răzvan Stănescu. Dacă 2017 a fost anul lui Stănescu, în 2018 a venit rândul lui Dragomir să triumfe. George l-a depășit categoric pe Răzvan, scor 15-6, având în finală poate cea mai bună evoluție a sa din tot turneul. Astfel, delegația slobozeană a dat la această competiție atât... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 18:10 (4516 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cu 9 puncte în primele 3 etape relansăm campionatul!»

Fotbal, Unirea Slobozia, antrenor Enache Costea

«Cu 9 puncte în primele 3 etape relansăm campionatul!»

Fotbaliștii de la Unirea Slobozia trag tare atât pe teren, cât și în sala de forță pentru a fi gata de un retur în care, dacă se vrea în continuare promovarea, nu este permis niciun pas greșit. Returul va începe în forță cu meciuri acasă contra principalelor contracandidate Farul și Progresul, dar și o deplasare dificilă în campionat. Pregătirea e în toi, campania de achiziții promițătoare, iar antrenorul Enache Costea optimist. În curând vor începe meciurile amicale, iar din martie seria de partide care ne poate readuce în Liga a II-a. Despre transferurile realizate până acum și despre planurile viitorului imediat în scurta discuție pe care am avut-o cu antrenorul Unirii, Enache Costea.
... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 17:40 (10456 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia a câștigat «Cupa Unirea»

Mini handbal

CSS Slobozia a câștigat «Cupa Unirea»

Pe 20 și 21 ianuarie 2018 s-a desfășurat, în Sala «Andreea Nica», «Cupa Unirea», competiție de mini handbal organizată de CSM Slobozia. Pe lângă micuțele handbaliste ale clubului organizator, au mai participat CSS Slobozia, Asociația «Astăzi pentru viitor Ialomița» și Transilvania Brașov. După 6 meciuri disputate într-o atmosferă plăcută, locul I a revenit fetelor de la CSS Slobozia, pregătite de Ionela Chiru. Pe locul II s-a clasat Transilvania Brașov, echipă antrenată de Mădălina Varodi și Alexandra Bălțat. Pe cea de-a III-a poziție a urcat CSM Slobozia, echipă proaspăt înființată, pregătită de tânărul antrenor Alexandru Ivan. Asociația «Astăzi pentru viitor Ialomița» a ocupat locul IV. Această... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 17:20 (6239 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM București-HCM Slobozia 35-13

Înfrângere normală, prestație dezolantă

«Senzația mea a fost că jucătoarele adverse au renunțat prea repede la luptă!» a declarat extrema dreaptă Aneta Udriștioiu la finalul întâlnirii de duminică dintre CSM București și HCM Slobozia. Jucătoarea campioanei a avut perfectă dreptate. Într-un meci în care nu se punea problema rezultatului, misiunea Sloboziei era să termine cu fruntea sus. Meciul a arătat însă o echipă gazdă exuberantă, contra uneia cu capul plecat. Din această combinație a ieșit scorul campionatului.

Doar 6 minute se suspans Fără Burlachenko, menajată, Gheorghe Covaciu a trimis-o în rol de pivot pe Irina Marchidanu... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 17:05 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

Prima veste bună a anului

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

După ce a fost susținut artificial vreme de 4 ani, Parcul Industrial IMM Slobozia ar putea deveni profitabil. Administrația locală susține că l-a ocupat în proporție de o treime și că există premise pentru îndeplinirea indicatorilor de performanță impuși de finanțarea din fonduri europene a acestei investiții. În cazul în care previziunile administrative se vor concretiza, riscul rambursării investiției de aproape 18 milioane de lei se diminuează...

Povești optimiste Parcul Industrial IMM a fost inaugurat în anul 2014. De-atunci, o singură firmă a profitat de facilitățile fiscale oferite... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 16:45 (9426 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Comunele Traian și Valea Ciorii sunt la un pas să piardă cele 10 milioane de euro, bani acordați de Uniunea Europeană pentru implementarea a două proiecte destinate reintegrării sociale a localnicilor din comunitățile sărace. Motivul îl reprezintă dezinteresul beneficiarilor de a participa la activitățile care se desfășoară în cadrul proiectelor, precum frecventarea cursurilor de calificare sau la orele de consiliere profesională. Reprezentanții firmelor care au ajutat la implementarea proiectelor recunosc problema, dar speră că beneficiarii vor înțelege în cele din urma utilitatea proiectelor care îi vizează.

Proiecte europene pentru o viață mai bună... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 13:05 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Și la Slobozia

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia trag un semnal de alarmă în privința modului în care sunt transferați către spitalele din București pacienții care au nevoie de consult medical de specialitate. În medie, aprobarea unui transfer durează până la 3 ore, însă au fost și cazuri când s-au așteptat mai bine de 24 de ore. Cea mai recentă situație de acest gen s-a petrecut în urmă cu o săptămână când, pentru transferul unei tinere din Amara care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, s-a așteptat 12 ore pentru aprobarea transferului către Spitalul «Bagdasar Arseni» din București...

Ordinul care încurcă transferurile... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 10:35 (5929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reclama e sufletul comerțului electoral

Mocioniu agață internetul

Reclama e sufletul comerțului electoral

Senzațional! Primarul Mocioniu a susținut primele audiențe on-line «fără programare și fără listă de așteptare, pentru toți locuitorii orașului care nu au timp să ajungă la primărie!». Acesta a vorbit singur, timp de două ore, în fața ecranului laptopului din dotare. Să mai spună cineva că nu muncește...

Mocioniule, fă-te că lucrezi! On-line! Premieră fără precedent în administrația slobozeană. Sătul de sărmanii care vin să-i ceară lemne de foc, locuri de veci și locuințe sociale, acesta a decis să împingă administrația la un nou nivel. Joi, 11 ianuarie 2018, el a intrat în analele... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 17:55 (5440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Nu aduce anul ce aduce Președintele

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Doi dintre cei patru consilieri personali ai Președintelui Victor Moraru au fost concediați. Surse din cadrul administrației județene confirmă faptul că aceștia «nu mai răspund exigențelor administrative impuse de către domnul Președinte». Contactați, cei doi, Edy Plăiașu și Alin Potinche au ales să tacă...

Sfânta judecată prezidențială La Consiliul Județean Ialomița, anul începe prost pentru Președinte. Acesta a fost obligat să-și concedieze doi dintre consilieri... Astfel, Edy Plăiașu, primit moștenire de la ex-președintele Ciupercă, se află în preaviz și urmează să părăsească biroul... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 13:20 (8423 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță agresată în fața școlii de un bărbat cu probleme psihice

S-a întâmplat la Amara

Fetiță agresată în fața școlii de un bărbat cu probleme psihice

Caz șocant în orașul Amara, petrecut în urmă cu o săptămână. O fetiță de 10 ani a fost agresată pe stradă, în timp ce se întorcea de la școală, de un bărbat cunoscut cu probleme psihice în vârstă de 52 de ani, din localitate. Agresorul se află acum internat în Spitalul de Psihiatrie «Săpunari» din Călărași.

Poliția face verificări
Din primele informații se pare că fetița își încheiase programul la școală și se îndrepta către casă. La câțiva  metri de poarta unității de învățământ, bărbatul de 52 de ani s-a apropiat de ea, a strâns-o în brațe, a mângâiat-o pe față și ar fi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 12:08 (8510 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

S-a așternut praful pe dosarele controversate înregistrate pe rolul Parchetelor din Ialomița. Anchete precum cea a angajărilor ilegale efectuate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, abuzurile și falsurile comise de Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei sau scandalosul caz al femeilor din Valea Măcrișului, care au declarat în fals că sunt bătute de soți pentru o subvenție de 6000 de lei, zac «uitate» de mai bine de 3 ani în sertarele procurorilor. Întrebați fiind despre aceste dosare, anchetatorii au declarat la unison: «când vom avea noutăți vi le vom comunica printr-un comunicat de presă!».

Liniște de mormânt la Parchetul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 09:55 (8982 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Gardienii istoriei ialomițene

Gardienii istoriei ialomițene

Arhivele județului Ialomița sunt depozitate pe strada Alexandru Odobescu, la nr. 4, din 1977. Și tot de-atunci, generații și generații de arhiviști luptă pentru conservarea și salvarea celor 7 kilometri de istorie locală depozitată aici. Arhivistul Daniela Safciu este doar unul dintre aceștia. Iar povestea ei o dovadă vie că atâta timp cât există oameni dăruiți acestei meserii, datele istorice depozitate în arhivele locale sunt în siguranță.

O decizie pentru o viață La numai 25 de ani, Daniela Safciu știe că viața ei este legată indisolubil de arhivele istorice. Ne mărturisește că a... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2018, 10:20 (5922 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

Oficial, Ialomița a finalizat procesul inventarierii terenurilor în vederea retrocedării de 3 ani. Dar pentru că demersul s-a realizat nesatisfăcător, mulți dintre oamenii care ar fi trebuit să primească respectivele suprafețe așteaptă și acum să intre în posesia lor. De la caz la caz, ceea ce împiedică punerile în posesie sunt situațiile generate de terenurile suprapuse. Reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița susțin că «au fost unele probleme la momentul inventarierii, dar că situația nu este atât de gravă...».

O mare de legi, aceeași problemă... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2018, 12:20 (4786 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

Ofensivă electorală pe bani publici

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

În urmă cu 3 luni, președintele Victor Moraru a comandat un oficios administrativ în 8 pagini, pe hârtie albă, al cărei scop declarat era «mediatizarea activității administrației județene». Publicația este tipărită în 20000 de exemplare, iar costurile de tipărire nu au fost făcute publice oficial până la acest moment. Ziarul nostru a aflat însă cât costă distribuția acestui vehicul politic și cum este el împărțit electoratului din Ialomița.

Mofturi prezidențiale pe bani publici Bolnav de «cultul personalității», Președintele Victor Moraru cheltuie de peste 16 ani fonduri publice... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 17:45 (6207 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Anul 2018 vine cu schimbări în privința cotizației de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România (OAMGMAMR). Astfel, potrivit unor modificări intrate în vigoare printr-o hotărâre adoptată de forul superior de la București al OAMGMAMR, în decembrie 2017, indiferent de timpul petrecut la lucru, orice asistent trebuie să achite o cotizație a cărei valoare este de 1% din cuantumul salariul mediu brut, nu din cel al salariului obținut, așa cum era până ca modificarea să intre în vigoare. Cei mai afectați de această prevedere sunt asistenții medicali care lucrează cu jumătate de normă.

Cresc dările pentru asistenți... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 15:10 (7125 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Feisbuc bisericesc

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Cu o regretabilă întârziere vă notificăm cu privire la apariția în spațiul public a fotografiei alăturate. Ea a fost realizată pe 7 ianuarie 2018, când Preasfințitul Vincențiu a săvârșit Sfânta Liturghie la Biserica cu hramul «Sfântul Ioan Botezătorul» din Slobozia. Și vă jurăm că n-am fi fluierat lângă biserică dacă n-am fi remarcat cu îngrijorare atâta aglomerare de farisei pe centimetru pătrat de colivă arhierească.

Doamne, ai milă de păcătoșii tăi Primul care ne-a sărit în ochi este Dumitru Pop, patronul Orion, fără de care nu se face și nu se desface nicio slujbă din Ialomița și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 18:05 (11031 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Se poate opta pentru depunerea trimestrială a Declarației 112

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii mici (cu cel mult trei angajați și o cifră de afaceri de pînă la 100000 euro) că potrivit OG nr. 30/2011 pot opta pentru depunerea ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:19
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Antepenultimul loc pentru pompierii ialomițeni

Antepenultimul loc pentru pompierii ialomițeni

Vineri, 2 septembrie a.c., s-a desfășurat ultima probă din cadrul Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. În clasamentul general, podiumul a fost ocupat de lotul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:17
(9599 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie la volan fără permis

Vineri, 2 septembrie a.c., polițiști din Slobozia au oprit pentru control un autoturism condus de o femeie, de 59 ani, domiciliată în județul Constanța. În urma verificărilor efectuate de polițiști în bazele ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2011, 16:15
(8727 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene la plata obligațiilor fiscale pentru persoane fizice

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita avertizează că joi, 15 septembrie, este ultima zi pentru efectuarea plăților anticipate aferente trimestrului III 2011 de către contribuabilii persoane fizice ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2011, 11:14
(12534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: BIBLIONET, la a III-a rundă

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița a participat și la Runda a III-a a programului BIBLIONET, program de implementare a serviciului de acces la internet în bibliotecile publice din Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:42
(10592 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Arestat după ce a încercat să fure dintr-o locuință

O tînără de 25 ani din Slobozia a alertat polițiștii slobozeni cu privire la faptul că joi, 1 septembrie, în jurul orei 2,00, prietenul ei a surprins în locuință o persoană care încerca să fure bunuri. ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:39
(9333 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 11 ani, victimă a unui accident rutier

O fetiță de 11 ani din Slobozia a fost lovită de o mașină în timp ce încerca să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. S-a întîmplat la Slobozia, joi, 1 septembrie. Copila a fost acroșată ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:38
(5802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ion Roată: Nu a acordat prioritate trenului

Joi, 1 septembrie, la Ion Roată s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce o tînără de 20 ani, din Urziceni, conducea o mașină, la trecerea la nivel cu calea ferată simplă, semnalizată prin indicator ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:38
(7912 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

«În cadrul Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului, în ziua de 1 septembrie, ofițerii specialiști din cadrul Compartimentului Analiza și Prevenirea Criminalității, împreună cu efectivele ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:36
(10581 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Ceapă și cartofi, confiscate de polițiști

Comerțul ilegal cu țigări, legume și fructe a fost ținta polițiștilor din Țăndărei în cadrul unei acțiuni organizate, joi, 1 septembrie, pe raza localității. În cadrul verificărilor polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:35
(6354 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Hoț arestat de polițiști

Un bărbat, în vîrstă de 44 ani, a fost prins de polițiști joi, 1 septembrie. Pe numele individului Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare pentru furt. Bărbatul, docmiciliat în Fierbinți-Tîrg ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 17:34
(12652 vizualizări - 0 comentarii)


Sport: Cuplul Sorin Iordache (Slobozia)-Călin Manda (Pitești) a cîștigat trofeul «Instirig Cup»

Cuplul Sorin Iordache (Slobozia)-Călin Manda (Pitești) a cîștigat un nou trofeu la tenis de cîmp-dublu, «Instirig Cup», în cadrul turneului internațional U14 desfășurat la Balș. Astfel, după ce a trecut ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:32
(9889 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 590 de fermieri, la teledetecție

590 de fermieri ialomițeni au fost selectați în acest an pentru controlul prin teledetecție. Cifra reprezintă un procent de 5,90% din numărul total de cereri SAPS, procent recomandat de Uniunea Europeană ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:10
(12483 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tînăr de 25 ani, decedat în accident

Un tînăr de doar 25 ani și-a găsit sfîrșitul miercuri, 31 august, într-un accident rutier. Pe scurt, mașina era condusă de un tînăr feteștean de 23 ani care, din cauza neatenției, a pierdut controlul volanului ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:09
(8890 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Copil de 12 ani, hoțul unei biciclete

O femeie de 37 ani din Țăndărei a sesizat polițiștii din localitate cu privire la faptul că i-a dispărut bicicleta pe care o lăsase nesupravegheată pe stradă. Verificările ulterioare ale polițiștilor au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:08
(7139 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Incendiatorul unei ferme, identificat de polițiști

Un bărbat de 42 ani din județul Iași este cercetat penal de polițiști pentru distrugerea prin incendiere a unui grajd și a unor furaje pentru animale situate în incinta unei ferme agrozootehnice din Movila ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:08
(6652 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 46 de cereri la subvenție pentru vaci din zone defavorizate

A«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte din zona defavorizată că termenul de primire a cererilor pentru subvenția la bovinele din ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:07
(13681 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Țigări de contrabandă, confiscate

Miercuri, 31 august, polițiștii au descins la domiciliul unui tînăr de 28 ani din Sălcioara, dat fiind faptul că existau suspiciuni că deține țigări de contrabandă. În cadrul acțiunii, în casa tînărului ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:06
(8887 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut la volan

Un tînăr de 22 ani a fost prins de polițiștii slobozeni în timp ce conducea un autoturism deși băuse. Tînărul a fost oprit în trafic de polițiști și, testat fiind cu aparatul Drager, valoarea rezultată ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:05
(7955 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 130 de persoane legitimate de polițiști

Peste 130 de persoane au fost legitimate miercuri, 31 august, în cadrul unei acțiuni a polițiștilor din Urziceni. De asemenea, în cadrul acțiunii au fost controlate 5 societăți comerciale, fiind aplicate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:05
(7004 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 93 mii de animale vor primi subvenție

Campania de primire a cererilor de acordare a plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic și a primei pe explotație pentru ovine, caprine și bovine s-a încheiat. Centrul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2011, 09:04
(9503 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La 11 ani a fost surprins la furat de proprietarul casei

Marți, 30 august a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic, de 63 ani, asupra faptului că a surprins în locuința sa un copil care încerca să-i sustragă bunuri. În fapt, feteșteanul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2011, 14:51
(6318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Gîrbovi: Copil de 3 ani, accidentat în timp ce încerca să traverseze strada în fugă

Un copil de 3 ani a fost izbit de un vehicul în afara comunei Gîrbovi, micuțul încercînd să traverseze strada în fugă. Evenimentul s-a petrecut marți, 30 august a.c., în jurul orelor 15,00, șoferul brăilean ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2011, 14:45
(10488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat vecinului lemnele de foc

Poliția a fost sesizată marți, 30 august a.c., de către un feteștean de 60 ani despre faptul că vecinul său i-a furat lemne de foc dintr-o magazie. Potrivit verificărilor, polițiștii au stabilit că vecinul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2011, 14:30
(13276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Băuți la volan

Doi bărbați de 40, respectiv 59 ani, domiciliați în localitățile Fetești și Gîrbovi, au fost depistați de polițiștii rutieri marți, 30 august a.c., în timp ce se deplasau la volanul unor autoturisme. Întrucît ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2011, 14:25
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Nuntă cu acord de la DSV

Vă mai amintiți nunțile de odinioară, petrecute cîte trei zile și trei nopți în căminele culturale de la țară sau prin te miri ce clădiri amenajate doar pentru evenimentul în sine? Ei bine, distracția s ...[citește_toată_știrea]

31 August 2011, 07:46
(9334 vizualizări - 2 comentarii)


Reviga: Copil de 9 ani, hoț din cutia milei

Un copil de doar 9 ani din Reviga a fost prins de polițiști după ce a furat din cutia milei a unei biserici din localitate. Cazul a fost sesizat polițiștilor duminică, 28 august, de personalul bisericesc ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:39
(8566 vizualizări - 0 comentarii)


Scuter furat din Spania, găsit la Țăndărei

Scuter furat din Spania, găsit la Țăndărei

Un moped ce figura în bazele de date internaționale ca fiind urmărit a fost găsit luni, 29 august, la Țăndărei. Mopedul aparținea unui tînăr de 29 ani din Țăndărei. Potrivit polițiștilor, mopedul era furat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:38
(12022 vizualizări - 4 comentarii)


Țăndărei: Un șofer beat a intrat cu mașina în șanț

O tînără de 21 ani a fost rănită luni, 29 august, într-un accident rutier petrecut în apropierea orașului Țăndărei. Tînăra era pasageră într-un autoturism ce circula dinspre Platonești spre Țăndărei. Într ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:37
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: 5 fete de 7-16 ani, prinse la furat de floarea-soarelui

Cinci minore, cu vîrste cuprinse între 7 și 16 ani, au fost prinse luni, 29 august, de polițiști în timp ce furau floarea-soarelui. De fapt, un bărbat, de 43 ani, din comuna Vlădeni, a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(9638 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...