Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

Val de prezentări la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în noaptea Revelion și în primele două zile ale Anului Nou. Estimativ, aproximativ 300 de ialomițeni au avut nevoie de îngrijiri medicale. Printre ei s-a numărat și un tânăr care s-a tăiat la mână încercând să deschidă o sticlă cu șampanie. De asemenea, marți, 2 ianuarie 2018, cinci persoane au ajuns la Spitalul Slobozia după ce au fost implicate într-un accident rutier.

Prezentări record la UPU Slobozia
În noaptea de Revelion și în primele două zile din anul 2018, aproximativ 300 de ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 12:07 (10412 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

La Țăndărei

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

Măsurile Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița cu privire la campania specială de vaccinare antirujeolică dispuse pentru orașul Țăndărei se implementează în pas de melc. Deși autoritățile locale ar fi trebuit să deschidă de 3 săptămâni un dispensar unde să se realizeze imunizările copiilor nevaccinați, nici până în prezent punctul nu funcționează! Problema o reprezintă amenajarea grupurilor sanitare, pentru care nu ar exista fonduri, reclamă oficialii din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În replică la acuzațiile aduse, reprezentanții administrației locale susțin că fac demersuri pentru a deschide dispensarul. «Vă asigur că în cel mai scurt timp va fi funcțional... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 10:50 (5157 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Conflictul deschis generat de acuzațiile publice lansate de Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007» continuă. Potrivit declarațiilor sale, conducerea societății continuă «politica de discriminare și intimidare» a angajaților și falsifică procesele-verbale ale Comisiei de Sănătate și Securitate în Muncă. În replică, conducerea Expur a remis spre publicare un drept la replică în care precizează că poziția membrilor de sindicat nu este împărtășită de către ceilalți 350 de angajați ai societății...

«Politica de discriminare» continuă
Principalele acuzații formulate de către reprezentantul... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2018, 11:20 (6662 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Un bărbat din Platonești a ajuns în Centrul de Arest și Reținere din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce, beat fiind, a incendiat un șopron și mai multe șure de paie și fân din curtea unui localnic. La mijloc se pare că ar fi o neînțelegere mai veche, iscată din cauza unei femei...

A dat foc din dragoste În urmă cu aproximativ două săptămâni, numitul I.A., din Platonești, a luat un bidon cu motorină și, în puterea nopții, a sărit gardul gospodăriei unui vecin de pe stradă, dându-i foc la o un șopron și alte câteva șure de paie și fân pe care păgubitul le... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2018, 10:25 (5048 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«One woman show» cu Iulia Berciu

«One woman show» cu Iulia Berciu

În urmă cu 7 ani era doar un angajat. Și nu o cunoștea nimeni. Acum este propriul ei stăpân și unul dintre cei mai căutați liber-profesioniști din Slobozia. De-a lungul a peste 7 ani de carieră a interpretat zeci de roluri. Unele dintre ele i-au fost dragi, de altele s-a îndrăgostit iremediabil... Însă cea mai mare satisfacție i-a adus-o ziua în care a fost rugată să vină să se interpreteze pe sine. «Mi s-a spus: „Iulia, lasă costumele, lasă-l pe clovnul Berciulică. Noi te vrem pe tine...“».

Secretul Iuliei Are un chip angelic și niște ochi incredibil de frumoși. De-a lungul a peste... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2017, 13:05 (7705 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au demarat o anchetă cu privire la moartea celor doi paznici care, în prima zi de Crăciun, s-au înecat în apele lacului Ratca. Oficialii instituției verifică dacă cei doi aveau contracte de muncă legale și cum a fost posibil să se petreacă nefericitul incident. Între timp, pompierii continuă căutările trupului tânărului de 20 de ani.

Concluzii preliminarii
Din primele informații, se pare că inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă sunt interesați să afle dacă cei doi paznici lucrau sau nu cu forme legale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 13:12 (10055 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

S-a întâmplat la Bărcănești

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus trimiterea în judecată a unui bărbat din comuna Bărcănești, acuzat de «violență domestică». Acesta și-a lovit cu bestialitate nepoata în vârstă de 8 ani, fetița având nevoie de zile bune de îngrijiri medicale. Adus în fața organelor de urmărire penală pentru declarații, suspectul a recunoscut faptele pe care le-a comis. El a precizat că totul s-a petrecut din cauza alcoolului.

Copilărie distrusă Statistica Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că, pe tot parcursul anului, aproximativ... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 10:40 (5831 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un bărbat din București a ajuns în atenția polițiștilor din Ialomița după ce a încercat să păcălească reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acesta a semnat în numele unității medicale mai multe contracte privind achiziția directă a peste 300 de camere de supraveghere video. Totul a ieșit la iveală abia când oficialii instituției au aflat că trebuie să plătească suma de 250 mii de lei pentru respectivele echipamente de securitate. Cercetările în acest caz continuă.

Fals manager de achiziții
Surse judiciare apreciază faptul că bărbatul anchetat acum de polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2017, 16:13 (9586 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Marți, 19 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în ultima ședință ordinară a acestui an. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat proiecte de hotărâre de larg interes pentru opinia publică ialomițeană. Amintim proiectele privind rectificarea bugetelor Consiliului Județean și a Spitalului Slobozia, asocierea județului Ialomița cu municipiul Slobozia în vederea participării la capitalul social al SC Pază și Servicii Comunitare SRL Slobozia sau proiectul privind aprobarea costului mediu lunar de întreținere a persoanelor vârstnice. Cele mai importante rămân însă proiectul privind completarea Master Planului RAJA pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă în... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2017, 11:05 (6263 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au salvat viața unui bebeluș

Miracol în prima zi de Crăciun

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au salvat viața unui bebeluș

Un bebeluș născut la termen la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, dar cu grave complicații, a fost salvat de medicii Secției Neonatologie a unității medicale. Copilul este acum în afara oricărui pericol.

Are 3500 de grame
Din primele informații se pare că mama bebelușului a tratat cu indiferență toată perioada de sarcină. Aceasta nu a fost luată în evidențele medicilor specialiști și nu a mers niciodată la un control să vadă cum evoluează sarcina. În prima zi de Crăciun ea a fost adusă cu ambulanța la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduce pe lume un copil. ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2017, 11:44 (12043 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratoarele de analize medicale au rămas fără fonduri

În Ialomița

Laboratoarele de analize medicale au rămas fără fonduri

La final de an, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a oferit laboratoarelor de analize medicale peste 1,2 milioane lei. În urma unui sondaj telefonic realizat de reporterii ziarului nostru, cele mai importante astfel de unități medicale din Slobozia, aflate în relații contractuale cu CJAS, au cheltuit deja toți banii. Astfel, persoanele care au nevoie de analize medicale trebuie să suporte costurile analizelor. În funcție de laboratorul ales și complexitatea analizelor, prețurile variază între 150 și 200 de lei.

Cum ne tratăm pe banii noștri O bună parte din bugetul Sănătății... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2017, 10:10 (6573 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Sfântul Luca este singurul evanghelist care ne prezintă Nașterea Mântuitorului Hristos în contextul istoriei universale, adică în timpul domniei împăratului Octavian Augustus, cu ocazia unui recensământ al populației, pe când Quirinius îndeplinea funcția de guvernator al provinciei imperiale Siria: „În zilele acelea, a ieșit poruncă de la Cezar să se înscrie toată lumea” (Luca 2, 1). Aceste... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2017, 13:55 (5336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul anului 2017

Gala Sportului ialomițean

Răzvan Stănescu, sportivul anului 2017

Anul 2017 a fost bogat în performanțe pentru sportul ialomițean, cu toate că, din păcate, numărul disciplinelor sportive practicate a rămas unul restrâns. Avem un grup de copii și tineri talentați care an de an populează podiumurile naționale și, după cum veți vedea, și pe cele internaționale. Și, foarte important, o mână de oameni de sport dedicați 100% fenomenului care, deși dau impresia că nu trag la aceeași căruță, reușesc, cel puțin la final de an, să stea la aceeași masă și să se bucure împreună pentru cele realizate. Anul 2017 a stat sub zodia performanței și nu a fost cu siguranță ușor să se alcătuiască un clasament. S-a demonstrat că avem profesioniști în rândul antrenorilor, talent cât... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2017, 12:20 (5301 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Se primenesc descentralizatele ialomițene

Ialomița se pesedizează din zi în zi. Practic, toate instituțiile publice din județ trec în gestiunea pesediștilor sau «politicienilor» convertiți la religia PSD. Mai puțin prefectul Gigi Petre, care e apolitic. Dar nici acesta nu se simte prea bine...

«Doi la leu, doi la leu!» Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a rămas fără șef. Gabriel Ioniță, căci așa îl chema, a profitat de o oportunitate nesperată și a cerut transferul la Constanța, pe un post de adjunct. În urma lui potopul, iar subalternii se încaieră deja pe scaunul lăsat liber. Cel care merită funcția, după umila noastră... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 17:05 (7063 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

Handbal, HCM Slobozia

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

După perioada de pregătire centralizată desfășurată timp de o săptămână la Vatra Dornei, jucătoarele de la HCM Slobozia au revenit la mânuirea mingii. Drept urmare, pe 15 și 16 decembrie 2017, echipa pregătită de Gheorghe Covaciu a susținut la Râmnicu Vâlcea două partide de verificare cu formația omonimă din localitate. Gazdele ocupă, după 10 etape, locul 2 și, în ciuda faptului că au un lot valoros, antrenorul vrâncean Aurelian Roșca a putut utiliza aproape tot lotul, doar o jucătoare fiind convocată pentru Campionatul Mondial. În aceste condiții, Victoria HCM Slobozia din primul meci, fie ea și amicală, poate fi catalogată drept o surpriză. Reamintim că echipa noastră se regăsește în prezent... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 12:20 (3892 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Feisbuc administrativ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Potrivit definiției, PES activists Romania este o structură membră a rețelei europene de activiști ai Partidului Socialiștilor Europeni, compusă din membrii și simpatizanții partidelor de Stânga din Europa interesați să acționeze la cel de-al patrulea nivel al democrației, nivelul european. Nu-i așa că e fascinant?! Ceea ce nu știați însă e că structura are și o filială în Ialomița, care funcționează sub coordonarea primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu. Și că pe 8 decembrie 2017 filiala a organizat alegeri pentru desemnarea structurilor de conducere... Restul e feisbuc administrativ!

PES la vârsta a treia... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 16:20 (5731 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

Agenția pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în urmă cu o săptămână «Ziua Porților Deschise». Evenimentul a fost un prilej pentru ca reprezentanții instituției să vorbească deschis despre activitatea instituției. Prezenți la manifestare au fost angajatori, dar și elevi de liceu din ani terminali care se pregătesc, după absolvire, să intre în câmpul muncii...

Eveniment la ceas aniversar «Ziua Porților Deschise» organizată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a precedat seria manifestărilor desfășurate la nivel național, cu ocazia împlinirii a... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 11:55 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

Membrii unei familii din orașul Amara, în total nouă persoane, se află sub monitorizare medicală la domiciliu după ce au mâncat carne infestată cu Trichineloză. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că oamenii au mâncat carnea înainte să primească rezultatele analizelor efectuate de medicul veterinar.

Cazuri de Trichineloză în Ialomița
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, oamenii au sacrificat porcul pentru Crăciun la sfârșitul săptămânii precedente. Aceștia au mâncat carnea de porc înainte să primească rezultatul testelor... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2017, 13:05 (6775 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni preventive pe raza municipiilor Urziceni și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, efective din toate structurile operative ale Poliției Urziceni au fost angrenate miercuri, 19 octombrie a.c., în executarea unor acțiuni și ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:11
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, fruntașă la încasări prin executare silită

În luna septembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, au fost emise peste 16300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:25
(13063 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A lovit un pieton beat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 18 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe strada Călărași, din localitate, s-a produs un accident de circulație soldat cu o victimă. Astfel, în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:13
(9936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Vlădeni: Șofer fără permis, urmărit de polițiști

Marți, 18 octombrie a.c., un șofer a încercat să evite un echipaj de poliție pe raza comunei Vlădeni. După urmărirea și oprirea sa, agenții de poliție au stabilit faptul că cel în cauză, un tînăr în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(9591 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, cu permise anulate sau suspendate

Marți, 18 octombrie a.c., agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism care circula pe DJ51C, din direcția Slobozia către comuna Gheorghe Doja. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:53
(5697 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Un bărbat și-a violat consăteanul

Polițiștii Secției Grivița au fost alertați, duminică, 16 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat, de 42 ani, din Scînteia, a fost agresat fizic de un consătean, de 39 ani. Ancheta ulterioară a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:25
(11140 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescentă de 16 ani, lovită pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O adolescentă de 16 ani, din Amara, a fost luni, 17 octombrie, victima unui accident de circulație. Tînăra încerca să traverseze strada pe o trecerea de pietoni de pe bulevardul Unirii, din Slobozia, cînd ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:24
(8589 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: 1,8 milioane lei, colectate prin răspundere în solidar

«În conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la nivelul Direcței Generale a Finanțelor Publice Ialomița s-au intensificat acțiunile de angajare a răspunderii solidare în cazul debitorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:23
(7665 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Metoda «șmen» face victime printre vînzătoare

Un grup de patru persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 33 ani, a fost depistat de polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica. Cei patru sînt autorii a două furturi comise la Movila. Potrivit polițiștilor, ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:22
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cu porcii la tîrg doar cu avizul medicului veterinar

Medicii sanitari veterinari atrag atenția că, în perioada 1 noiembrie-15 mai a.c., potrivit legislației, crescătorii de porci pot merge în tîrgurile autorizate să-și vîndă animalele vii. «Mișcarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:20
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07
(9004 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut din Constanța, găsit la Fetești

Luni, 17 octombrie, o echipa de siguranță publică polițist-jandarm, din Fetești, a depistat pe strada Călărași, din localitate, un minor, care în momentul observării echipajului de poliție, a încercat să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:05
(9846 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Adolescenții condamnă etnobotanicele!», campanie de prevenire

«Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-au canalizat atenția către prevenirea consumului de substanțe și/sau produse etnobotanice în rîndul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:03
(8293 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 octombrie, ultima zi pentru depunerea formularelor de obligații fiscale

25 octombrie este ultima zi cînd contribuabilii își pot îndeplini obligațiile de depunerea a formularelor obligatorii. Astfel, potrivit Direcției Generale a Finanțelor Publice, contribuabilii trebuie să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:01
(11257 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Hoți de sămînță de grîu

Vineri, 21 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins, între localitățile Maltezi și Cegani, doi tineri de 34, respectiv 30 ani, ambii din comuna Stelnica, care se deplasau pe biciclete. Fiecare dintre cei ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 08:54
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Început de săptămînă cu șoferi depistați beți la volan

Luni, 17 octombrie, polițiștii au prins în trafic, pe raza județului, doi bărbați, domiciliați în Slobozia, respectiv Dridu, care se deplasau la volanul mașinilor personale, deși se aflau sub influența ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:30
(10199 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat fiind la volan, a lovit trei mașini parcate

Un bărbat de 24 ani a lovit duminică, 16 octombrie, trei autoturisme care se aflau parcate pe strada Ialomiței, din Slobozia. Potrivit polițiștilor, conducătorul auto a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:27
(12304 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 13-14 ani, hoți de fier vechi

Cinci minori cu vîrste cuprinse între 13 și 14 ani, toți din Țăndărei, au fost prinși de polițiști, duminică, 16 octombrie, în timp ce transportau mai multe bucăți de tablă. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:09
(11015 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Cazan de țuică, furat de hoți

Un bătrîn de 75 ani din Fierbinți-Tîrg a alertat polițiștii din localitate despre faptul că, în ziua de 10 octombrie, hoții i-au furat un cazan de alcool și răcitorul acestuia, ambele din cupru, în valoare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(17560 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Șoferiță fără permis

O tînără de 18 ani a fost prinsă de polițiști, în trafic, conducînd o mașină deși nu poseda permis de conducere. S-a întîmplat sîmbătă, 15 octombrie, la Amara, polițiștii constatînd că mașina îi fusese ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(10166 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Call-center pentru cei ce lucrează sau vor să lucreze în Spania

Persoanele care doresc informații despre noile reglementări privind piața muncii din Spania, precum și cei care lucrează deja în această țară au, începînd cu data de 6 octombrie a.c., un serviciu de call ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:57
(14768 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: A fost lovită de un scuter

Sîmbătă, 15 octombrie, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Rădulești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Pe scurt, în timp ce o femeie de 41 ani, din Rădulești ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:53
(8940 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 18 mii de ialomițeni au redirecționat 2% din impozitul pe venit

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului, peste 18,5 mii de contribuabili au redirecționat 2% din impozitul pe venit aferent anului 2010. Procentual ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:52
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9787 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...