Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

Investițiile Consiliului Județean Ialomița

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

De 4 ani, Consiliul Județean Ialomița încearcă să reabiliteze podul peste râul Prahova, din zona localității Dridu. Demersurile au eșuat, în final obiectivul fiind complet distrus! Pentru «demolarea» podului, care deservea peste 10 mii de oameni din zona de Vest a Ialomiței, administrația  județeană a cheltuit 2,5 milioane de lei. Din septembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița a început noi demersuri în privința finalizării investiției. De această dată, lucrările costă mai mult, iar termenul de execuție s-a prelungit.  Concret, de la 2,7 milioane de lei, cât și-a asumat să plătească în 2015 pentru construcția podului de la Dridu, Consiliul Județean Ialomița va cheltui acum 8 milioane... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 09:45 (11245 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

Adrian Mocioniu a dat sfoară-n țară

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

De vreo două săptămâni încoace, pe platoul Piața Revoluției din Slobozia se muncește. Fără specialiști, fără cască de protecție, fără spor... Dar se lucrează! Iar noi am aflat de ce și vă spunem și dumneavoastră!

Așa ceva nu există! De o vreme încoace, în Piața Revoluției se lucrează. Firmele de amenajări exterioare întind rulouri de gazon, excavatoristul se plimbă de dimineață până seara pe Matei Basarab ca să consume motorina, alergat de polițiștii comunitari care încearcă să-l amendeze pentru că umple de noroi strada, muncitori îmbrăcați în haine de stradă cară roabe cu nisip, maiștrii... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 16:25 (8144 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Pe lângă lege

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Controalele Prefecturii Ialomița cu privire la legalitatea documentelor emise de autoritățile publice locale din județ scot în evidență o serie de nereguli cu privire la modul în care acestea au fost întocmite. De exemplu, la Primăria Țăndărei acordarea ajutoarelor de încălzire a locuințelor s-a făcut, potrivit reprezentanților Guvernului în teritoriu, în baza unor dispoziții ale primarului Nicoleta Toma care au fost fundamentate pe o serie de legi abrogate de câțiva ani. De asemenea, tot Primăria Țăndărei a încercat să adopte o «taxă discriminatorie» pentru întreținerea cimitirelor din oraș.

Dezastru administrativ la primărie... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 10:20 (4881 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Comuna cu facilități de oraș

Investiții noi la Dridu

Comuna cu facilități de oraș

La marginea județului, departe de vrajba politică a județului, administrația comunei Dridu încearcă să onoreze promisiunile făcute în campania electorală din 2016. Începând cu această vară, comuna are un teren de sport multifuncțional, dotat cu instalație nocturnă, și un parc pentru copii care poate rivaliza cu cele din București. Însă speranțele locuitorilor, susține primarul Valentin Turiga, sunt legate de aprobarea în cadrul PNDL 2 a unui proiect de asfaltare a drumurilor comunale.

Administrația ține pasul cu investitorii De mai bine de 4 ani, din cauza lucrărilor la podul peste... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2017, 13:05 (5255 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Jubiliară

«S-a stins viața falnicei Veneții/N-auzi cântări, nu vezi lumini de baluri»-M. Eminescu

Președintele european al tuturor ialomițenilor își serbează azi ziua de naștere. Am stat preț de un ceas în fața sediului unde își desfășoară parte din activități domnia sa. Nu a ieșit! Pe această cale îi urăm un sincer «La mulți ani!». Și îi dorim să fie la fel de căutat și când nu va mai ocupa funcția....

«Astăzi e ziua TA...» Azi e 24 noiembrie 2017. Președintele împlinește 50 de ani. Ne amintim târziu, e zece trecute... Ajungem la timp ca să o petrecem cu privirea pe doamna Elena Mitran, consilierul județean de la Amara. N-a venit singură, Președintele are multe admiratoare... ... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 18:10 (6242 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit din cauza unui covrig

Un bătrân de 71 de ani și-a pierdut viața în plină stradă, în timp ce mânca un covrig. Omul se afla în fața Tribunalului Ialomița și s-a înecat cu o bucată din covrigul pe care îl avea în mână, căzând la pământ. Oamenii care au observat incidentul au sunat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, cu două mașini de intervenție, însă deși i-au fost aplicate manevre de resuscitare victima nu a răspuns procedurilor. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru «moarte suspectă».

O anchetă în curs
Din primele informații, se pare că... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 17:01 (17192 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Noua statuie a lui Mihai Viteazul a ajuns în Piața Unirii

Noua statuie a lui Mihai Viteazul, executată de sculptorul Gabriel Manole din Perieți, a fost adusă în Piața Unirii din Slobozia în seara zilei de miercuri, 22 noiembrie 2017. Opera de artă va înlocui hidosul monument care îl întruchipa pe domnitor, botezat de cetățenii orașului «Moș Crăciun».

«Transmite spiritul lui Mihai Viteazul»
La jumătatea lunii trecute, Primăria Slobozia a demolat de pe soclul din Piața Unirii statuia lui Mihai Viteazul, operă cunoscută sub numele de «Moș Crăciun» și realizată de artistul grafician Vasile Aionesei. Autoritățile locale au promis încă de... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2017, 19:54 (10264 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

«Stat în stat» la Dorina Milea

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

Servicii Publice SRL a majorat tarifele pentru «închirierea meselor, spațiilor comerciale, spațiilor de depozitare și terenurilor din piețe, Hala Cuza Vodă, Bazar Municipal și în Obor» cu 27%! Decizia a fost adoptată joi, 16 noiembrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, formată din consilierii locali ai municipiului Slobozia.

Să fie primit După ce și-a dublat salariul și a hotărât să-și cumpere mașină de serviciu, Dorina Milea a decis să majoreze tariferele percepute de societate pentru desfășurarea activităților în cadrul piețelor, bazarului, oborului și cimitirului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 18:05 (6561 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Scrimă, Cupa României

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Cupa României la Sabie. CSM Unirea a primit la această competiție pecetea maturității. La proba pe echipe, în formula George Dragomir, Răzvan Stănescu, Pavel Melnic și Mihăiță Dragomir, Slobozia a obținut medalia de bronz, după o competiție acerbă în care au câștigat bătălia pentru locul 3, în dauna celor de la CSM Iași, centrul de tradiție al scrimei românești. «CSM Unirea Slobozia a devenit în scurt timp o echipă puternică, aspect certificat, de altfel, prin clasarea pe podium obținută la Cupa României!» a declarat la finele competiției, antrenorul Marin Cruțu, cel care se află la baza creării acestei echipe.

George Dragomir, pe tabloul de 8... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:25 (4870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Victoria Traian 9-1

Pe locul 4 la finalul turului

Festival de goluri în ultima etapă a turului sau o adevărată încântare pentru spectatorii prezenți sâmbătă, 18 noiembrie 2017, pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Victima trupei lui Enache Costea a fost Victoria Traian, codașa clasamentului seriei a doua. Galben-albaștrii și-au mărit substanțial golaverajul, suficient de generos și până la acest joc. Unirea s-a impus cu 9-1, șase jucători trecându-și numele pe lista marcatorilor. Adrian Răduca a fost cel mai prolific, cu 3 reușite, fiind secondat de Gherasim, cu o dublă. Au mai înscris Năstase, Toma, Bucă și Lemnaru, ultimul fiind la prima sa reușită pentru seniorii Unirii. Enache Costea a început jocul în formula: Dumitrescu-Marin, Ghinea, Apostol... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:15 (4359 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Amintiri din copilărie

Handbal, HCM Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 22-26 (10-12)

Amintiri din copilărie

Actualul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin este aprig disputat la vârful clasamentului. Interesantă este și lupta pentru supraviețuire, acolo unde echipele mici reușesc să ciugulească puncte din zestrea granzilor. Așa a făcut HCM Slobozia în meciul contra Craiovei și ar fi putut să o facă și sâmbătă, 18 noiembrie 2017, cu HCM Râmnicu Vâlcea. Din păcate, lipsa de experiență a echipei antrenată de Gheorghe Covaciu a făcut ca jucătoarele să se precipite în faze-cheie și să apară greșeli care amintesc fără exagerare de antrenamentele din copilărie, când fetele abia făceau cunoștință cu mingea tăvălită în clister. Altfel, o nouă prestație cu zvâc a Sloboziei, pe care 3-4 transferuri în pauza... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:45 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia

Rezultate normale la primul turneu

La finele săptămânii precedente, în comuna prahoveană Blejoi, într-o sală de 300 de locuri, s-a desfășurat primul turneu al fazei zonale din seria în care evoluează junioarele II ale CSS Slobozia. Elevele lui Marian Simion s-au impus în primul joc cu 34-19 în fața Munteniei București, meci în care s-a accidentat portarul Anne Boll. Pentru următoarele două partide s-a apelat la Cătălina Vlase, portarul junioarelor 3. În meciul cu CSM București, echipă substanțial întărită față de turul campionatului, CSS Slobozia s-a înclinat, scor 18-25. A urmat o altă victorie concludentă, 34-17 cu CSM Gloria Buzău. «Rezultate normale și o evoluție conform potențialului actual al echipei noastre. Cu Anne în teren... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:20 (5180 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

La Slobozia

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Primăria municipiului își propune ca anul acesta să cheltuie 300 mii de lei pentru luminițele de Crăciun. Potrivit unor surse din cadrul instituției, 150 mii de lei vor fi utilizați pentru reparația instalațiilor de iluminat vechi, iar restul de bani pentru achiziția unora noi. Suma este de 4 ori mai mare decât cea estimată anul trecut. Paradoxal, săptămâna trecută, muncitorii Direcției de Administrare a Domeniului Public montau pe stâlpii din oraș vechile instalații de iluminat pentru Sărbători...

Sărbătorile vin și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 14:55 (6689 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Administrația Mocioniu are directorii pe care îi merită

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Luna trecută, Dorina Milea, directorul SC Servicii Publice SRL, a împlinit un an în funcție. Cu o regretabilă întârziere pentru care îi cerem public scuze, facem bilanțul acestui an de realizări în slujba slobozenilor!

Nu aduce anul ce aduce FB-ul
Numită în funcție după ce făcuse ani de zile anticameră pe pagina de Facebook a filialei PSD Ialomița, Dorina Milea a depășit cele mai negre așteptări ale unora dintre oficialii administrației locale. În primele 4 luni, ea a reușit să-și sperie șefii până într-atât încât aceștia i-au cerut insistent, în ședințele interne de partid, capul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 12:20 (8760 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Amara lui Măiță Vodă

Amara lui Măiță Vodă

Ion Măiță e primar la Amara din 11 iunie 2017. Și tot de-atunci învață abc-ul administrației. În 5 luni a ajuns la litera «c»... De la casă!

Ana are mere, Măiță n-are casă Amara lăsată de Moraru e un oraș falimentar. Parcul balnear înghite sute de mii de lei anual, apa nu e potabilă, societatea municipalității, Amara Bussines, e în pragul falimentului, rampa de gunoi a orașului a depășit 5 hectare și continuă să se întindă... Singura veste bună e că săptămâna trecută primarul Ion Măiță a semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,8 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 10:20 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Un act normativ adoptat cu 11 ani în urmă este tratat cu indiferență de primăriile din Ialomița. Este vorba despre Legea Spațiilor Verzi, prin care orice administrație locală are obligația de a identifica și preciza într-un document scris suprafața spațiilor verzi din intravilan. Garda de Mediu Ialomița susține că nicio primărie din județ nu deține un astfel de document! Însă, deși ar fi trebuit să aplice sancțiuni, acest demers nu a fost pus în practică...

Mediul înconjurător, tratat cu indiferență
Potrivit Legii Spațiilor Verzi, obligația fiecărei administrații locale este de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 17:15 (6888 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Luni, 20 noiembrie 2017, angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Centrul Județean Ialomița au organizat pentru a doua oară un protest spontan. Oamenii sunt nemulțumiți cu privire la faptul că Legea salarizării le va diminua veniturile începând cu 1 ianuarie 2018. Mai mult, miercuri, 22 noiembrie 2017, aceștia vor participa la un miting național care se va desfășura la București, de către toți angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură din întreaga țară.

«Stop intimidării!»
Potrivit calculelor, prin aplicarea Legii salarizării, veniturile... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 14:36 (6128 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

Potrivit informațiilor oficiale puse la dispoziție de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în baza de date a instituției 50 de ialomițeni figurează drept dispăruți fără urmă. 45 dintre aceștia sunt adulți, iar în 5 cazuri este vorba despre copii... În unele cazuri, disparițiile au fost sesizate cu aproape 20 de ani în urmă, însă oamenii legii nu au abandonat niciodată căutările.

Fetița dispărută de 2 decenii Rudele și prietenii unei persoane dispărute nu-și pierd niciodată speranța că nu va fi găsită. Mulți dintre ei trăiesc toată viața că poate printr-un... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 13:35 (3826 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Adrian Mocioniu insistă

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Primarul Adrian Mocioniu are o pasiune nebună pentru consilieri personali. În decurs de aproape un an și jumătate, el a angajat nu mai puțin de zece astfel de consilieri... Oficial însă, numele acestora au fost trecute la secret, invocându-se Legea 677/2001, privind protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal. Salariile acestor consilieri «secreți» oscilează între 2800 și 4700 lei!

«Fabrica» de consilieri personali
Fiecare primar al Sloboziei a folosit funcția de consilier personal pe post de recompensă. Și credem că e normal, că doar toată lumea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 10:20 (7328 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Locatarii blocului de locuințe sociale, din curtea fostei Școli Nr. 13, administrat de Primăria Slobozia, sunt nemulțumiți de condițiile pe care municipalitatea le oferă. Oamenii reclamă faptul că traiul în acest imobil este un adevărat coșmar. La rândul lor, reprezentanții administrației locale susțin că toate eforturile pe care le-au făcut în sensul întreținerii blocurilor au fost sortite eșecului, din cauza beneficiarilor care au distrus toate investițiile realizate.

Universul sărăciei În blocul de locuințe sociale al Primăriei Slobozia, amplasat în curtea fostei Școli Nr. 13, locuiesc... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2017, 10:15 (6046 vizualizări - 14 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2375 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...