Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

Investițiile Consiliului Județean Ialomița

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

De 4 ani, Consiliul Județean Ialomița încearcă să reabiliteze podul peste râul Prahova, din zona localității Dridu. Demersurile au eșuat, în final obiectivul fiind complet distrus! Pentru «demolarea» podului, care deservea peste 10 mii de oameni din zona de Vest a Ialomiței, administrația  județeană a cheltuit 2,5 milioane de lei. Din septembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița a început noi demersuri în privința finalizării investiției. De această dată, lucrările costă mai mult, iar termenul de execuție s-a prelungit.  Concret, de la 2,7 milioane de lei, cât și-a asumat să plătească în 2015 pentru construcția podului de la Dridu, Consiliul Județean Ialomița va cheltui acum 8 milioane... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 09:45 (11245 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

Adrian Mocioniu a dat sfoară-n țară

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

De vreo două săptămâni încoace, pe platoul Piața Revoluției din Slobozia se muncește. Fără specialiști, fără cască de protecție, fără spor... Dar se lucrează! Iar noi am aflat de ce și vă spunem și dumneavoastră!

Așa ceva nu există! De o vreme încoace, în Piața Revoluției se lucrează. Firmele de amenajări exterioare întind rulouri de gazon, excavatoristul se plimbă de dimineață până seara pe Matei Basarab ca să consume motorina, alergat de polițiștii comunitari care încearcă să-l amendeze pentru că umple de noroi strada, muncitori îmbrăcați în haine de stradă cară roabe cu nisip, maiștrii... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 16:25 (8144 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Pe lângă lege

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Controalele Prefecturii Ialomița cu privire la legalitatea documentelor emise de autoritățile publice locale din județ scot în evidență o serie de nereguli cu privire la modul în care acestea au fost întocmite. De exemplu, la Primăria Țăndărei acordarea ajutoarelor de încălzire a locuințelor s-a făcut, potrivit reprezentanților Guvernului în teritoriu, în baza unor dispoziții ale primarului Nicoleta Toma care au fost fundamentate pe o serie de legi abrogate de câțiva ani. De asemenea, tot Primăria Țăndărei a încercat să adopte o «taxă discriminatorie» pentru întreținerea cimitirelor din oraș.

Dezastru administrativ la primărie... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 10:20 (4881 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Comuna cu facilități de oraș

Investiții noi la Dridu

Comuna cu facilități de oraș

La marginea județului, departe de vrajba politică a județului, administrația comunei Dridu încearcă să onoreze promisiunile făcute în campania electorală din 2016. Începând cu această vară, comuna are un teren de sport multifuncțional, dotat cu instalație nocturnă, și un parc pentru copii care poate rivaliza cu cele din București. Însă speranțele locuitorilor, susține primarul Valentin Turiga, sunt legate de aprobarea în cadrul PNDL 2 a unui proiect de asfaltare a drumurilor comunale.

Administrația ține pasul cu investitorii De mai bine de 4 ani, din cauza lucrărilor la podul peste... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2017, 13:05 (5255 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Jubiliară

«S-a stins viața falnicei Veneții/N-auzi cântări, nu vezi lumini de baluri»-M. Eminescu

Președintele european al tuturor ialomițenilor își serbează azi ziua de naștere. Am stat preț de un ceas în fața sediului unde își desfășoară parte din activități domnia sa. Nu a ieșit! Pe această cale îi urăm un sincer «La mulți ani!». Și îi dorim să fie la fel de căutat și când nu va mai ocupa funcția....

«Astăzi e ziua TA...» Azi e 24 noiembrie 2017. Președintele împlinește 50 de ani. Ne amintim târziu, e zece trecute... Ajungem la timp ca să o petrecem cu privirea pe doamna Elena Mitran, consilierul județean de la Amara. N-a venit singură, Președintele are multe admiratoare... ... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 18:10 (6242 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit din cauza unui covrig

Un bătrân de 71 de ani și-a pierdut viața în plină stradă, în timp ce mânca un covrig. Omul se afla în fața Tribunalului Ialomița și s-a înecat cu o bucată din covrigul pe care îl avea în mână, căzând la pământ. Oamenii care au observat incidentul au sunat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, cu două mașini de intervenție, însă deși i-au fost aplicate manevre de resuscitare victima nu a răspuns procedurilor. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru «moarte suspectă».

O anchetă în curs
Din primele informații, se pare că... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 17:01 (17192 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Noua statuie a lui Mihai Viteazul a ajuns în Piața Unirii

Noua statuie a lui Mihai Viteazul, executată de sculptorul Gabriel Manole din Perieți, a fost adusă în Piața Unirii din Slobozia în seara zilei de miercuri, 22 noiembrie 2017. Opera de artă va înlocui hidosul monument care îl întruchipa pe domnitor, botezat de cetățenii orașului «Moș Crăciun».

«Transmite spiritul lui Mihai Viteazul»
La jumătatea lunii trecute, Primăria Slobozia a demolat de pe soclul din Piața Unirii statuia lui Mihai Viteazul, operă cunoscută sub numele de «Moș Crăciun» și realizată de artistul grafician Vasile Aionesei. Autoritățile locale au promis încă de... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2017, 19:54 (10264 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

«Stat în stat» la Dorina Milea

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

Servicii Publice SRL a majorat tarifele pentru «închirierea meselor, spațiilor comerciale, spațiilor de depozitare și terenurilor din piețe, Hala Cuza Vodă, Bazar Municipal și în Obor» cu 27%! Decizia a fost adoptată joi, 16 noiembrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, formată din consilierii locali ai municipiului Slobozia.

Să fie primit După ce și-a dublat salariul și a hotărât să-și cumpere mașină de serviciu, Dorina Milea a decis să majoreze tariferele percepute de societate pentru desfășurarea activităților în cadrul piețelor, bazarului, oborului și cimitirului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 18:05 (6561 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Scrimă, Cupa României

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Cupa României la Sabie. CSM Unirea a primit la această competiție pecetea maturității. La proba pe echipe, în formula George Dragomir, Răzvan Stănescu, Pavel Melnic și Mihăiță Dragomir, Slobozia a obținut medalia de bronz, după o competiție acerbă în care au câștigat bătălia pentru locul 3, în dauna celor de la CSM Iași, centrul de tradiție al scrimei românești. «CSM Unirea Slobozia a devenit în scurt timp o echipă puternică, aspect certificat, de altfel, prin clasarea pe podium obținută la Cupa României!» a declarat la finele competiției, antrenorul Marin Cruțu, cel care se află la baza creării acestei echipe.

George Dragomir, pe tabloul de 8... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:25 (4870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Victoria Traian 9-1

Pe locul 4 la finalul turului

Festival de goluri în ultima etapă a turului sau o adevărată încântare pentru spectatorii prezenți sâmbătă, 18 noiembrie 2017, pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Victima trupei lui Enache Costea a fost Victoria Traian, codașa clasamentului seriei a doua. Galben-albaștrii și-au mărit substanțial golaverajul, suficient de generos și până la acest joc. Unirea s-a impus cu 9-1, șase jucători trecându-și numele pe lista marcatorilor. Adrian Răduca a fost cel mai prolific, cu 3 reușite, fiind secondat de Gherasim, cu o dublă. Au mai înscris Năstase, Toma, Bucă și Lemnaru, ultimul fiind la prima sa reușită pentru seniorii Unirii. Enache Costea a început jocul în formula: Dumitrescu-Marin, Ghinea, Apostol... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:15 (4359 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Amintiri din copilărie

Handbal, HCM Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 22-26 (10-12)

Amintiri din copilărie

Actualul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin este aprig disputat la vârful clasamentului. Interesantă este și lupta pentru supraviețuire, acolo unde echipele mici reușesc să ciugulească puncte din zestrea granzilor. Așa a făcut HCM Slobozia în meciul contra Craiovei și ar fi putut să o facă și sâmbătă, 18 noiembrie 2017, cu HCM Râmnicu Vâlcea. Din păcate, lipsa de experiență a echipei antrenată de Gheorghe Covaciu a făcut ca jucătoarele să se precipite în faze-cheie și să apară greșeli care amintesc fără exagerare de antrenamentele din copilărie, când fetele abia făceau cunoștință cu mingea tăvălită în clister. Altfel, o nouă prestație cu zvâc a Sloboziei, pe care 3-4 transferuri în pauza... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:45 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia

Rezultate normale la primul turneu

La finele săptămânii precedente, în comuna prahoveană Blejoi, într-o sală de 300 de locuri, s-a desfășurat primul turneu al fazei zonale din seria în care evoluează junioarele II ale CSS Slobozia. Elevele lui Marian Simion s-au impus în primul joc cu 34-19 în fața Munteniei București, meci în care s-a accidentat portarul Anne Boll. Pentru următoarele două partide s-a apelat la Cătălina Vlase, portarul junioarelor 3. În meciul cu CSM București, echipă substanțial întărită față de turul campionatului, CSS Slobozia s-a înclinat, scor 18-25. A urmat o altă victorie concludentă, 34-17 cu CSM Gloria Buzău. «Rezultate normale și o evoluție conform potențialului actual al echipei noastre. Cu Anne în teren... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:20 (5180 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

La Slobozia

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Primăria municipiului își propune ca anul acesta să cheltuie 300 mii de lei pentru luminițele de Crăciun. Potrivit unor surse din cadrul instituției, 150 mii de lei vor fi utilizați pentru reparația instalațiilor de iluminat vechi, iar restul de bani pentru achiziția unora noi. Suma este de 4 ori mai mare decât cea estimată anul trecut. Paradoxal, săptămâna trecută, muncitorii Direcției de Administrare a Domeniului Public montau pe stâlpii din oraș vechile instalații de iluminat pentru Sărbători...

Sărbătorile vin și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 14:55 (6689 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Administrația Mocioniu are directorii pe care îi merită

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Luna trecută, Dorina Milea, directorul SC Servicii Publice SRL, a împlinit un an în funcție. Cu o regretabilă întârziere pentru care îi cerem public scuze, facem bilanțul acestui an de realizări în slujba slobozenilor!

Nu aduce anul ce aduce FB-ul
Numită în funcție după ce făcuse ani de zile anticameră pe pagina de Facebook a filialei PSD Ialomița, Dorina Milea a depășit cele mai negre așteptări ale unora dintre oficialii administrației locale. În primele 4 luni, ea a reușit să-și sperie șefii până într-atât încât aceștia i-au cerut insistent, în ședințele interne de partid, capul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 12:20 (8760 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Amara lui Măiță Vodă

Amara lui Măiță Vodă

Ion Măiță e primar la Amara din 11 iunie 2017. Și tot de-atunci învață abc-ul administrației. În 5 luni a ajuns la litera «c»... De la casă!

Ana are mere, Măiță n-are casă Amara lăsată de Moraru e un oraș falimentar. Parcul balnear înghite sute de mii de lei anual, apa nu e potabilă, societatea municipalității, Amara Bussines, e în pragul falimentului, rampa de gunoi a orașului a depășit 5 hectare și continuă să se întindă... Singura veste bună e că săptămâna trecută primarul Ion Măiță a semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,8 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 10:20 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Un act normativ adoptat cu 11 ani în urmă este tratat cu indiferență de primăriile din Ialomița. Este vorba despre Legea Spațiilor Verzi, prin care orice administrație locală are obligația de a identifica și preciza într-un document scris suprafața spațiilor verzi din intravilan. Garda de Mediu Ialomița susține că nicio primărie din județ nu deține un astfel de document! Însă, deși ar fi trebuit să aplice sancțiuni, acest demers nu a fost pus în practică...

Mediul înconjurător, tratat cu indiferență
Potrivit Legii Spațiilor Verzi, obligația fiecărei administrații locale este de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 17:15 (6889 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Luni, 20 noiembrie 2017, angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Centrul Județean Ialomița au organizat pentru a doua oară un protest spontan. Oamenii sunt nemulțumiți cu privire la faptul că Legea salarizării le va diminua veniturile începând cu 1 ianuarie 2018. Mai mult, miercuri, 22 noiembrie 2017, aceștia vor participa la un miting național care se va desfășura la București, de către toți angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură din întreaga țară.

«Stop intimidării!»
Potrivit calculelor, prin aplicarea Legii salarizării, veniturile... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 14:36 (6128 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

Potrivit informațiilor oficiale puse la dispoziție de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în baza de date a instituției 50 de ialomițeni figurează drept dispăruți fără urmă. 45 dintre aceștia sunt adulți, iar în 5 cazuri este vorba despre copii... În unele cazuri, disparițiile au fost sesizate cu aproape 20 de ani în urmă, însă oamenii legii nu au abandonat niciodată căutările.

Fetița dispărută de 2 decenii Rudele și prietenii unei persoane dispărute nu-și pierd niciodată speranța că nu va fi găsită. Mulți dintre ei trăiesc toată viața că poate printr-un... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 13:35 (3826 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Adrian Mocioniu insistă

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Primarul Adrian Mocioniu are o pasiune nebună pentru consilieri personali. În decurs de aproape un an și jumătate, el a angajat nu mai puțin de zece astfel de consilieri... Oficial însă, numele acestora au fost trecute la secret, invocându-se Legea 677/2001, privind protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal. Salariile acestor consilieri «secreți» oscilează între 2800 și 4700 lei!

«Fabrica» de consilieri personali
Fiecare primar al Sloboziei a folosit funcția de consilier personal pe post de recompensă. Și credem că e normal, că doar toată lumea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 10:20 (7328 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Locatarii blocului de locuințe sociale, din curtea fostei Școli Nr. 13, administrat de Primăria Slobozia, sunt nemulțumiți de condițiile pe care municipalitatea le oferă. Oamenii reclamă faptul că traiul în acest imobil este un adevărat coșmar. La rândul lor, reprezentanții administrației locale susțin că toate eforturile pe care le-au făcut în sensul întreținerii blocurilor au fost sortite eșecului, din cauza beneficiarilor care au distrus toate investițiile realizate.

Universul sărăciei În blocul de locuințe sociale al Primăriei Slobozia, amplasat în curtea fostei Școli Nr. 13, locuiesc... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2017, 10:15 (6046 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6989 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8731 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5842 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...