Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

Investițiile Consiliului Județean Ialomița

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

De 4 ani, Consiliul Județean Ialomița încearcă să reabiliteze podul peste râul Prahova, din zona localității Dridu. Demersurile au eșuat, în final obiectivul fiind complet distrus! Pentru «demolarea» podului, care deservea peste 10 mii de oameni din zona de Vest a Ialomiței, administrația  județeană a cheltuit 2,5 milioane de lei. Din septembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița a început noi demersuri în privința finalizării investiției. De această dată, lucrările costă mai mult, iar termenul de execuție s-a prelungit.  Concret, de la 2,7 milioane de lei, cât și-a asumat să plătească în 2015 pentru construcția podului de la Dridu, Consiliul Județean Ialomița va cheltui acum 8 milioane... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 09:45 (11245 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

Adrian Mocioniu a dat sfoară-n țară

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

De vreo două săptămâni încoace, pe platoul Piața Revoluției din Slobozia se muncește. Fără specialiști, fără cască de protecție, fără spor... Dar se lucrează! Iar noi am aflat de ce și vă spunem și dumneavoastră!

Așa ceva nu există! De o vreme încoace, în Piața Revoluției se lucrează. Firmele de amenajări exterioare întind rulouri de gazon, excavatoristul se plimbă de dimineață până seara pe Matei Basarab ca să consume motorina, alergat de polițiștii comunitari care încearcă să-l amendeze pentru că umple de noroi strada, muncitori îmbrăcați în haine de stradă cară roabe cu nisip, maiștrii... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 16:25 (8144 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Pe lângă lege

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Controalele Prefecturii Ialomița cu privire la legalitatea documentelor emise de autoritățile publice locale din județ scot în evidență o serie de nereguli cu privire la modul în care acestea au fost întocmite. De exemplu, la Primăria Țăndărei acordarea ajutoarelor de încălzire a locuințelor s-a făcut, potrivit reprezentanților Guvernului în teritoriu, în baza unor dispoziții ale primarului Nicoleta Toma care au fost fundamentate pe o serie de legi abrogate de câțiva ani. De asemenea, tot Primăria Țăndărei a încercat să adopte o «taxă discriminatorie» pentru întreținerea cimitirelor din oraș.

Dezastru administrativ la primărie... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 10:20 (4881 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Comuna cu facilități de oraș

Investiții noi la Dridu

Comuna cu facilități de oraș

La marginea județului, departe de vrajba politică a județului, administrația comunei Dridu încearcă să onoreze promisiunile făcute în campania electorală din 2016. Începând cu această vară, comuna are un teren de sport multifuncțional, dotat cu instalație nocturnă, și un parc pentru copii care poate rivaliza cu cele din București. Însă speranțele locuitorilor, susține primarul Valentin Turiga, sunt legate de aprobarea în cadrul PNDL 2 a unui proiect de asfaltare a drumurilor comunale.

Administrația ține pasul cu investitorii De mai bine de 4 ani, din cauza lucrărilor la podul peste... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2017, 13:05 (5255 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Jubiliară

«S-a stins viața falnicei Veneții/N-auzi cântări, nu vezi lumini de baluri»-M. Eminescu

Președintele european al tuturor ialomițenilor își serbează azi ziua de naștere. Am stat preț de un ceas în fața sediului unde își desfășoară parte din activități domnia sa. Nu a ieșit! Pe această cale îi urăm un sincer «La mulți ani!». Și îi dorim să fie la fel de căutat și când nu va mai ocupa funcția....

«Astăzi e ziua TA...» Azi e 24 noiembrie 2017. Președintele împlinește 50 de ani. Ne amintim târziu, e zece trecute... Ajungem la timp ca să o petrecem cu privirea pe doamna Elena Mitran, consilierul județean de la Amara. N-a venit singură, Președintele are multe admiratoare... ... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 18:10 (6242 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit din cauza unui covrig

Un bătrân de 71 de ani și-a pierdut viața în plină stradă, în timp ce mânca un covrig. Omul se afla în fața Tribunalului Ialomița și s-a înecat cu o bucată din covrigul pe care îl avea în mână, căzând la pământ. Oamenii care au observat incidentul au sunat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, cu două mașini de intervenție, însă deși i-au fost aplicate manevre de resuscitare victima nu a răspuns procedurilor. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru «moarte suspectă».

O anchetă în curs
Din primele informații, se pare că... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 17:01 (17192 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Noua statuie a lui Mihai Viteazul a ajuns în Piața Unirii

Noua statuie a lui Mihai Viteazul, executată de sculptorul Gabriel Manole din Perieți, a fost adusă în Piața Unirii din Slobozia în seara zilei de miercuri, 22 noiembrie 2017. Opera de artă va înlocui hidosul monument care îl întruchipa pe domnitor, botezat de cetățenii orașului «Moș Crăciun».

«Transmite spiritul lui Mihai Viteazul»
La jumătatea lunii trecute, Primăria Slobozia a demolat de pe soclul din Piața Unirii statuia lui Mihai Viteazul, operă cunoscută sub numele de «Moș Crăciun» și realizată de artistul grafician Vasile Aionesei. Autoritățile locale au promis încă de... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2017, 19:54 (10264 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

«Stat în stat» la Dorina Milea

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

Servicii Publice SRL a majorat tarifele pentru «închirierea meselor, spațiilor comerciale, spațiilor de depozitare și terenurilor din piețe, Hala Cuza Vodă, Bazar Municipal și în Obor» cu 27%! Decizia a fost adoptată joi, 16 noiembrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, formată din consilierii locali ai municipiului Slobozia.

Să fie primit După ce și-a dublat salariul și a hotărât să-și cumpere mașină de serviciu, Dorina Milea a decis să majoreze tariferele percepute de societate pentru desfășurarea activităților în cadrul piețelor, bazarului, oborului și cimitirului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 18:05 (6561 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Scrimă, Cupa României

Bronz pentru CSM Unirea Slobozia

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Cupa României la Sabie. CSM Unirea a primit la această competiție pecetea maturității. La proba pe echipe, în formula George Dragomir, Răzvan Stănescu, Pavel Melnic și Mihăiță Dragomir, Slobozia a obținut medalia de bronz, după o competiție acerbă în care au câștigat bătălia pentru locul 3, în dauna celor de la CSM Iași, centrul de tradiție al scrimei românești. «CSM Unirea Slobozia a devenit în scurt timp o echipă puternică, aspect certificat, de altfel, prin clasarea pe podium obținută la Cupa României!» a declarat la finele competiției, antrenorul Marin Cruțu, cel care se află la baza creării acestei echipe.

George Dragomir, pe tabloul de 8... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:25 (4870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Victoria Traian 9-1

Pe locul 4 la finalul turului

Festival de goluri în ultima etapă a turului sau o adevărată încântare pentru spectatorii prezenți sâmbătă, 18 noiembrie 2017, pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Victima trupei lui Enache Costea a fost Victoria Traian, codașa clasamentului seriei a doua. Galben-albaștrii și-au mărit substanțial golaverajul, suficient de generos și până la acest joc. Unirea s-a impus cu 9-1, șase jucători trecându-și numele pe lista marcatorilor. Adrian Răduca a fost cel mai prolific, cu 3 reușite, fiind secondat de Gherasim, cu o dublă. Au mai înscris Năstase, Toma, Bucă și Lemnaru, ultimul fiind la prima sa reușită pentru seniorii Unirii. Enache Costea a început jocul în formula: Dumitrescu-Marin, Ghinea, Apostol... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 16:15 (4359 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Amintiri din copilărie

Handbal, HCM Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 22-26 (10-12)

Amintiri din copilărie

Actualul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin este aprig disputat la vârful clasamentului. Interesantă este și lupta pentru supraviețuire, acolo unde echipele mici reușesc să ciugulească puncte din zestrea granzilor. Așa a făcut HCM Slobozia în meciul contra Craiovei și ar fi putut să o facă și sâmbătă, 18 noiembrie 2017, cu HCM Râmnicu Vâlcea. Din păcate, lipsa de experiență a echipei antrenată de Gheorghe Covaciu a făcut ca jucătoarele să se precipite în faze-cheie și să apară greșeli care amintesc fără exagerare de antrenamentele din copilărie, când fetele abia făceau cunoștință cu mingea tăvălită în clister. Altfel, o nouă prestație cu zvâc a Sloboziei, pe care 3-4 transferuri în pauza... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:45 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia

Rezultate normale la primul turneu

La finele săptămânii precedente, în comuna prahoveană Blejoi, într-o sală de 300 de locuri, s-a desfășurat primul turneu al fazei zonale din seria în care evoluează junioarele II ale CSS Slobozia. Elevele lui Marian Simion s-au impus în primul joc cu 34-19 în fața Munteniei București, meci în care s-a accidentat portarul Anne Boll. Pentru următoarele două partide s-a apelat la Cătălina Vlase, portarul junioarelor 3. În meciul cu CSM București, echipă substanțial întărită față de turul campionatului, CSS Slobozia s-a înclinat, scor 18-25. A urmat o altă victorie concludentă, 34-17 cu CSM Gloria Buzău. «Rezultate normale și o evoluție conform potențialului actual al echipei noastre. Cu Anne în teren... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:20 (5180 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

La Slobozia

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Primăria municipiului își propune ca anul acesta să cheltuie 300 mii de lei pentru luminițele de Crăciun. Potrivit unor surse din cadrul instituției, 150 mii de lei vor fi utilizați pentru reparația instalațiilor de iluminat vechi, iar restul de bani pentru achiziția unora noi. Suma este de 4 ori mai mare decât cea estimată anul trecut. Paradoxal, săptămâna trecută, muncitorii Direcției de Administrare a Domeniului Public montau pe stâlpii din oraș vechile instalații de iluminat pentru Sărbători...

Sărbătorile vin și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 14:55 (6689 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Administrația Mocioniu are directorii pe care îi merită

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Luna trecută, Dorina Milea, directorul SC Servicii Publice SRL, a împlinit un an în funcție. Cu o regretabilă întârziere pentru care îi cerem public scuze, facem bilanțul acestui an de realizări în slujba slobozenilor!

Nu aduce anul ce aduce FB-ul
Numită în funcție după ce făcuse ani de zile anticameră pe pagina de Facebook a filialei PSD Ialomița, Dorina Milea a depășit cele mai negre așteptări ale unora dintre oficialii administrației locale. În primele 4 luni, ea a reușit să-și sperie șefii până într-atât încât aceștia i-au cerut insistent, în ședințele interne de partid, capul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 12:20 (8760 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Amara lui Măiță Vodă

Amara lui Măiță Vodă

Ion Măiță e primar la Amara din 11 iunie 2017. Și tot de-atunci învață abc-ul administrației. În 5 luni a ajuns la litera «c»... De la casă!

Ana are mere, Măiță n-are casă Amara lăsată de Moraru e un oraș falimentar. Parcul balnear înghite sute de mii de lei anual, apa nu e potabilă, societatea municipalității, Amara Bussines, e în pragul falimentului, rampa de gunoi a orașului a depășit 5 hectare și continuă să se întindă... Singura veste bună e că săptămâna trecută primarul Ion Măiță a semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,8 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 10:20 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Un act normativ adoptat cu 11 ani în urmă este tratat cu indiferență de primăriile din Ialomița. Este vorba despre Legea Spațiilor Verzi, prin care orice administrație locală are obligația de a identifica și preciza într-un document scris suprafața spațiilor verzi din intravilan. Garda de Mediu Ialomița susține că nicio primărie din județ nu deține un astfel de document! Însă, deși ar fi trebuit să aplice sancțiuni, acest demers nu a fost pus în practică...

Mediul înconjurător, tratat cu indiferență
Potrivit Legii Spațiilor Verzi, obligația fiecărei administrații locale este de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 17:15 (6889 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Slobozia: Angajații APIA Ialomița au protestat în fața instituției

Luni, 20 noiembrie 2017, angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Centrul Județean Ialomița au organizat pentru a doua oară un protest spontan. Oamenii sunt nemulțumiți cu privire la faptul că Legea salarizării le va diminua veniturile începând cu 1 ianuarie 2018. Mai mult, miercuri, 22 noiembrie 2017, aceștia vor participa la un miting național care se va desfășura la București, de către toți angajații Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură din întreaga țară.

«Stop intimidării!»
Potrivit calculelor, prin aplicarea Legii salarizării, veniturile... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 14:36 (6128 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

50 de ialomițeni, dispăruți fără urmă

Potrivit informațiilor oficiale puse la dispoziție de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în baza de date a instituției 50 de ialomițeni figurează drept dispăruți fără urmă. 45 dintre aceștia sunt adulți, iar în 5 cazuri este vorba despre copii... În unele cazuri, disparițiile au fost sesizate cu aproape 20 de ani în urmă, însă oamenii legii nu au abandonat niciodată căutările.

Fetița dispărută de 2 decenii Rudele și prietenii unei persoane dispărute nu-și pierd niciodată speranța că nu va fi găsită. Mulți dintre ei trăiesc toată viața că poate printr-un... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 13:35 (3826 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Adrian Mocioniu insistă

Zece negri mititei pentru «primarul 007»

Primarul Adrian Mocioniu are o pasiune nebună pentru consilieri personali. În decurs de aproape un an și jumătate, el a angajat nu mai puțin de zece astfel de consilieri... Oficial însă, numele acestora au fost trecute la secret, invocându-se Legea 677/2001, privind protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal. Salariile acestor consilieri «secreți» oscilează între 2800 și 4700 lei!

«Fabrica» de consilieri personali
Fiecare primar al Sloboziei a folosit funcția de consilier personal pe post de recompensă. Și credem că e normal, că doar toată lumea... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 10:20 (7328 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Săracii Sloboziei reclamă condițiile din locuințele sociale

Locatarii blocului de locuințe sociale, din curtea fostei Școli Nr. 13, administrat de Primăria Slobozia, sunt nemulțumiți de condițiile pe care municipalitatea le oferă. Oamenii reclamă faptul că traiul în acest imobil este un adevărat coșmar. La rândul lor, reprezentanții administrației locale susțin că toate eforturile pe care le-au făcut în sensul întreținerii blocurilor au fost sortite eșecului, din cauza beneficiarilor care au distrus toate investițiile realizate.

Universul sărăciei În blocul de locuințe sociale al Primăriei Slobozia, amplasat în curtea fostei Școli Nr. 13, locuiesc... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2017, 10:15 (6046 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23278 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7458 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13702 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7232 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9196 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9540 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10704 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9793 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...