Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Se întâmplă la Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Încă de la început trebuie să spunem că articolul de față este, de fapt, o reclamă mascată pentru Clinica Philos din Slobozia. Iar cine nu înțelege aceasta, poate să ne solicite o declarație pe propria răspundere în care îi vom confirma cele consemnate. Am fost profund entuziasmați de modul cum se desfășoară procedurile în această Clinică și, drept urmare, am considerat imperios să știți și dumneavoastră cum puteți obține o fișă medicală necesară, spre exemplu, preschimbării permisului auto. Epopeea dobândirii fișei în cauză sau, dacă vreți, a «Certificatului Medical Tip A (B)» a fost demarată într-o zi de vineri, spre prânz, când ne-am postat în fața unui ghișeu de Relații cu Publicul. Căci,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2017, 10:15 (32702 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Emoții spulberate pe final

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Unirea Slobozia 2-4

Emoții spulberate pe final

Unirea Slobozia a obținut la Borcea o victorie imperios necesară pentru menținerea echipei în ecuația promovării. Bilanțul deplasărilor la acest tur de campionat arată faptul puțin îngrijorător că, în afara jocului de la Chiscani, trupa lui Enache Costea nu a scăpat fără gol primit. Totuși, din cele 7 deplasări, 5 au fost la echipe din prima parte a clasamentului. La Borcea, slobozenii au controlat în mare măsură jocul, dar au avut minute bune în care au stat sub amenințarea avantajului fragil. Agricola a contat pe incisivitatea lui Marian Șerban, vârful călărășean dorit de Marin Dună la Unirea în urmă cu 5 ani, dar a și avut de partea sa o brigadă de arbitri care a șovăit în deciziile importante... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 21:20 (4162 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Vine Vâlcea!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vine Vâlcea!

HCM Slobozia se află în fața ultimului joc oficial pe teren propriu din acest an. Adversară va fi HCM Râmnicu Vâlcea, echipă care a trecut în vară prin masive schimbări de lot, devenind în momentul de față una dintre cele mai puternice formații din Liga Națională. Antrenată de Aurelian Roșca, echipa olteană are în componență jucătoare provenind din 8 țări, majoritatea fiind componente ale echipelor naționale. Slobozenii le vor putea vedea la lucru și pe Raluca Băcăoanu sau Maria Gavrilă, foste jucătoare la echipa noastră. Meciul dintre HCM Slobozia și HCM Râmnicu Vâlcea se va juca sâmbătă, 18 noiembrie 2017, orele 16,00, și va fi transmis de TVR2. Din păcate, Gheorghe Covaciu nu se va putea baza... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 20:25 (4187 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, în galop spre titlu

12 etape s-au scurs deja din actualul sezon al Ligii a IV-a și avem conturate câteva concluzii. Fără doar și poate, Abatorul Slobozia, echipa patronată de Nicu Bunea, arată cea mai mare determinare în lupta pentru supremație. În etapa de sâmbătă, slobozenii s-au impus categoric, 4-0, în fața altei echipe de tradiție a fotbalului ialomițean, Recolta Gheorghe Lazăr. A fost a 10-a victorie stagională a Abatorului, care acumulează 31 de puncte și se detașează în poziția de lider la 5 lungimi de ocupanta locului 2, Recolta Gheorghe Doja. «Desigur, primordial este să câștigăm campionatul! Dacă vom face acest pas ne dorim promovarea Abatorului în Liga a III-a și menținerea la acest nivel... Am discutat... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 19:25 (4912 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, victorie!

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Activ Plopeni 25-19

În sfârșit, victorie!

Duminică, 12 noiembrie 2017, în ultima etapă a turului campionatului de junioare III, CSS Slobozia a primit vizita celor de la Activ Plopeni. Pentru echipa Ionelei Chiru a fost momentul prielnic pentru a obține prima victorie stagională. Slobozencele au controlat în permanență jocul și, după o primă repriză ceva mai echilibrată, s-au desprins în partea a doua decisiv. O contribuție importantă a avut-o evoluția foarte bună a portarului Cătălina Vlase. Naomi Vasile a coordonat foarte bine jocul echipei, evoluții apreciabile având și Tania Onea, Anda Cloșcă sau Andra Andrei. «Fetele au muncit foarte mult și merită felicitări pentru victoria obținută. Mă bucur că am spart gheața, în sfârșit, și sper... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 18:55 (5607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

Statistici îngrijorătoare

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

O serie de date statistice realizate de Institutul Național de Statistică scot în evidență dezastrul în care se află forța de muncă din Ialomița. În ultimii 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului a scăzut dramatic. Astfel, potrivit cifrelor, dacă în 1990, peste 85 mii de ialomițeni aveau locuri de muncă, anul trecut doar 41 mii de persoane erau angajate! Vești mai puțin bune au și reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. La finele lunii trecute, rata șomajului a sărit de valoarea de 6,35 procente...

Forța de muncă, în scădere... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 17:55 (4637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

S-a prescris, dar fapta rămâne!

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

Protejatul președintelui Victor Moraru, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița, a fost condamnat penal pentru înșelăciune. Conform sentinței emise de Judecătoria Sectorului 3 București, Cristi Stan a fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare sub supraveghere și a fost reabilitat, la cerere, în luna august a acestui an...

Orice minune durează 3 zile Adus la «butoanele» Drumuri și Poduri SA în primăvara acestui an, Cristi Stan se dovedește a fi încă un măr putred în panerul președintelui Victor Moraru. Potrivit unei sentințe emisă de către Judecătoria Sectorului 3 București... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 15:10 (7892 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Amenajare peisagistică în prag de iarnă

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Administrația Mocioniu pune carul înaintea boilor și demarează acțiunea de amenajare peisagistică a Pieței Revoluției. Primele rulouri de gazon au fost întinse demonstrativ la început de noiembrie, pentru ca primăvara să le găsească gata uscate.

Iarba verde de acasă
Mereu în criză de timp, administrația slobozeană a acceptat cu 6 luni în avans amenajarea peisagistică a Pieței Revoluției, zona de Sud. Stabilită pentru perioada aprilie-mai 2018, ea a demarat în forță la sfârșitul lunii octombrie 2017. După cum se poate observa în fotografia alăturată, angajații firmei City Garden... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 12:35 (6473 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Se întâmplă în Ialomița

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Printre zecile de sesizări care ajung pe masa de lucru a inspectorilor Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița există și unele de-a dreptul uluitoare. Recent, comisarii din județ au fost nevoiți să răspundă unei petiții semnate de un cetățean din Slobozia care a reclamat că angajata unei frizerii nu l-a tuns cum trebuie. De asemenea, un alt slobozean susține că dulapul pe care l-a comandat unui tâmplar are dimensiuni mai mari și nu-l poate introduce în bucătărie. Chiar și sărbătoarea de Halloween a fost reclamată la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița, semnatarul sesizării apreciind că nu are legătură cu țara noastră.

Activitate intensă la Protecția Consumatorului... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 09:50 (9106 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și anul acesta

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și iarna aceasta, Ialomița va fi scăpată de nămeți cu ajutorul frezelor sovietice deținute de societatea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri. Cele 6 utilaje de deszăpezire, ce datează de la mijlocul anilor 1960, au fost pregătite pentru a interveni acolo unde vor fi probleme cauzate de căderile masive de zăpadă. «Știm că există contracte de deszăpezire încheiate, dar noi am pregătit mașinile pentru a interveni în cazuri extreme. Aceste utilaje pentru asta au fost construite!» susține Cristian Stan, directorul Drumuri și Poduri.

Se anunță o vreme rea
Chiar dacă în... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 17:55 (8009 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă să depășească marea criză de specialiști din spitalele românești. Datele oficiale arată că, în ultimul an, 21 de medici tineri au ales să vină să profeseze la Spitalul Slobozia. Ultimii doi specialiști și-au început activitatea la începutul lunii noiembrie 2017. Mai mult, tot la această dată a fost înființată o linie de gardă pentru specializarea Ortopedie.

Medicii vin la Spitalul Slobozia
În ultimii ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia întregea lista unităților medicale din România care aveau nevoie de medici specialiști. ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 13:20 (11786 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Anchetă a procurorilor DIICOT din Slobozia, desfășurată în Ialomița și alte 4 județe din țară. Organele judiciare au reușit să destructureze un grup infracțional specializat în fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», care ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 3 milioane de lei. În urma acțiunilor desfășurate, patru persoane au fost primit mandate de arestare.

Tranzacții fictive cu legume și fructe Gruparea infracțională pe care procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să o destructureze era în vizorul organelor judiciare încă din anul 2013. Cei 16 membri ai rețelei au... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 10:05 (9025 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Scandalurile pe tema câinilor fără stăpân par să nu mai contenească la Urziceni. În timp ce cetățenii municipiului organizează proteste prin care reclamă indiferența autorităților față de problema maidanezilor, Prefectura Ialomița trage un semnal de alarmă și explică faptul că încercarea administrației locale de a gestiona situația încalcă o serie de acte normative în domeniu.

Un serviciu nefuncțional
În urmă cu câteva săptămâni, la Urziceni, câinii maidanezi au scos cetățenii la protest. Oamenii au ieșit din casă pentru a trage un semnal de alarmă cu privire la faptul că patrupedele... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 16:50 (4441 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Reabilitare cu fonduri europene

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Autoritățile locale din Amara au semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,5 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea Grădinii de Vară. Acesta este cel de-al doilea proiect finanțat la nivelul Regiunii Sud Muntenia în cadrul Axei Prioritare 7, la nivelul administrațiilor publice locale din această regiune.

3 ani de promisiuni Ideea «reabilitării și modernizării» Grădinii de Vară Amara a fost lansată în spațiul public în urmă cu 3 ani de către actualul președinte al Consiliului Județean, Victor Moraru, la acel moment primar al orașului-stațiune. Vineri, 3 noiembrie... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 11:20 (8592 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cerșetorul care nu cere pomană

Cerșetorul care nu cere pomană

Tudorel Constantin are 49 de ani și trăiește într-o magazie de bloc, la F-uri. Trăiește e un fel de a spune... Are o pensie de 267 de lei, pe care acum nu-i mai primește, și mila orașului... Când e treaz, Tudorel nu cerșește niciodată! Când bea, Tudorel ia chipul și asemănarea orașului... De la mânăstire la supermarket, niciodată dincolo de ele!

Acasă la Tudorel Casa lui Tudorel Constantin e dincolo de ușa lăcătuită a unei magazii de bloc. Cândva, a fost un hol de trecere. Acum, aici sunt depozitate ciorcioboatele de prin casele oamenilor și... patul lui! Patul e, în fapt, doar o saltea... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2017, 12:50 (16811 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

O situație a Direcției pentru Agricultură Ialomița arată că la nivelul județului nostru există 6000 de hectare de terenuri degradate. Chiar dacă nu sunt propice agriculturii, toate aceste suprafețe ar putea fi valorificate în sensul utilizării lor pentru împădurire. Eforturile în acest sens ar trebui demarate de administrațiile locale pe raza cărora există respectivele suprafețe, însă deocamdată nu s-au făcut demersuri în acest sens.

O mare de pământ pietrificat
Legea Fondului Funciar reglementează clar statutul terenurilor degradate. Potrivit actului normativ, această denumire... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 17:35 (5107 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

În iunie 2016, la preluarea mandatului de primar al municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu promitea concetățenilor săi «un oraș european», guvernat transparent și democratic. La aproape un an și jumătate distanță, administrația Mocioniu s-a transformat într-o sectă politică a cărei activitate este secretă și... secretizată! Potrivit datelor oficiale, în această perioadă primarul Sloboziei a emis peste 2600 de dispoziții de primar. Dintre acestea, mai puțin de 200 sunt publice, restul fiind «exceptate de la accesul liber al cetățenilor...».

Dispoziții pe bandă rulantă Potrivit Legii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 12:25 (8744 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Senatorul lui Dumnezeu are preocupări edilitare

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Demontarea statuii lui «Moș Crăciun» din Piața Unirii resuscită dezbaterea publică privitoare la instalarea unei statui ecvestre a lui Mihai Viteazul pe acest amplasament. Interesat de legalitatea acestui nou demers, senatorul PMP Gabi Ionașcu, fost primar al Sloboziei, a făcut o interpelare în Parlamentul Rămâniei, cerând oficial răspunsuri pe care autoritățile locale refuză să le ofere de ani buni.

Ionașcu nu iartă și nu uită Expulzat din PSD pe ușa din dos și, ajuns «prin voia lui Dumnezeu» și a 4000 de ialomițeni senator PMP, Gabi Ionașcu pare hotarât să nu ierte niciunul dintre... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 14:25 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Tribunalul Ialomița a dat miercuri, 8 noiembrie 2017, o primă sentință în dosarul lui Constantin Sava, primarul Urziceniului. Edilul a fost achitat de judecători. Aceeași decizie o vizează și pe Maria Irimie, șefa Direcției Economice din cadrul Primăriei Urziceni, judecată alături de Sava în aceeași anchetă.

Sentința nu este definitivă
Constantin Sava a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, cazul său ajungând ulterior la Direcția Națională Anticorupție. Procurorii DNA au fost cei care l-au trimis în judecată sub acuzația de «instigare la abuz... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2017, 16:50 (5466 vizualizări - 7 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9436 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6985 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8095 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9875 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9747 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8934 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9252 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9552 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8396 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13911 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10178 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11725 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14935 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8680 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12049 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8006 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7250 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...