Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Camarazii

Camarazii

Sunt elevi. Îi poți descoperi în fiecare zi, înainte de orele 8,00, dimineața, la trecerea de pietoni din fața centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei mici sunt agățați de mâinile «surorilor» mai mari. Sau de poalele rochiilor educatoarei... Cei mari își poartă grija și gândurile. Trec strada cuminți, toți odată. Apoi, ca la un semn, se despart... Unii o iau spre Liceul Pedagogic, alții spre Școala nr. 3... Ceilalți continuă drumul către Școala nr. 4 și Liceul Special «Ion Teodorescu». Sunt cei 34 de copii din Centrul de Plasament nr. 3 din curtea Direcției Generale pentru Protecția Copilului Ialomița. Și merg în fiecare zi la școală, indiferent de vreme!

Lumea de dincoace de poartă... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2017, 12:45 (5956 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copil mort din cauza rujeolei la Țăndărei

Copil mort din cauza rujeolei la Țăndărei

Alertă epidemiologică la Țăndărei. Un copil de 1 an și 3 luni a murit în urma infecției cu virusul care provocă rujeola. Autoritățile sanitare confirmă faptul că, în ultimele 3 săptămâni, numărul cazurilor semnalate a crescut, depășind 100 de cazuri. Situația este generată de faptul că, în continuare, părinții refuză să își vaccineze copiii.

Deces confirmat de Ministerul Sănătății
În urma unui raport al reprezentanților Ministerului Sănătății în teritoriu s-a confirmat faptul că un copil de 1 an și 3 luni din Țăndărei și-a pierdut viața după ce s-ar fi îmbolnăvit de rujeolă. ... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2017, 18:10 (8135 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic de familie din Țăndărei, trimis în judecată de procurori pentru o fraudă de 726 mii de lei

Medic de familie din Țăndărei, trimis în judecată de procurori pentru o fraudă de 726 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au finalizat recent cercetările într-una din cele mai mari fraude cu fonduri destinate Sănătății, petrecută pe raza județului Ialomița în ultimii ani. Ancheta are în vizor un medic de familie din Țăndărei, o farmacistă și fiul acesteia din Mihail Kogălniceanu, dar și trei asistente. Inculpații sunt acuzați că, prin intermediul a 4900 de rețete falsificate, au reușit să creeze un prejudiciu de 726 mii de lei. De asemenea, procurorii au dispus punerea sub sechestru pe case, mașini și sume de bani deținute de inculpați.

O anchetă complexă... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2017, 14:10 (10188 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

PNDL 2 secătuiește bugetele administrațiilor locale

În Ialomița

PNDL 2 secătuiește bugetele administrațiilor locale

Cu mai puțin de 3 săptămâni înainte de termenul scadent, cele 129 proiecte de investiții care urmează să fie finanțate în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2 par securizate. Majoritatea primarilor ialomițeni susțin public că au depus sau vor depune proiectele până la sfârșitul acestei luni, ultimul termen limită stabilit de Ministerul Dezvoltării. Eforturile administrative generate de depunerea acestor proiecte nu garantează însă finanțarea proiectelor. Primarii se declară sceptici cu privire la rezultate și reclamă cheltuirea inutilă a bugetelor locale pentru realizarea notelor conceptuale și a proiectelor tehnice.

Pomul lăudat al PNDL 2... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2017, 19:45 (5163 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Pinocchio

Feisbuc administrativ

Președintele Pinocchio

Pentru că protestele din stradă sunt timide și nerelevante, Victor Moraru, Președintele european al tuturor ialomițenilor, a decis să mintă cu nerușinare. Știm, nu e o noutate! Tocmai de aceea am decis să contabilizăm acest nou derapaj administrativ al domniei sale.

La mai multe, domnule Moraru! O mai țineți minte pe-aia cu «groapa lui Stoica»? Dar pe aia cu sediul BCR? Aeroportul de la Alexeni? Salariile subordonaților? Și lista poate continua, căci Președintele e prolific. Iar ultima pe listă, cu voia dumneavoastră, e următoarea: «Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița a reușit să încheie contractul cu furnizorii de produse la începutul anului școlar, astfel încât elevii au primit alimentele încă din prima zi de școală!»... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2017, 17:10 (6615 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protest spontan al angajaților APIA

Slobozia: Protest spontan al angajaților APIA

Angajații Centrului Județean al Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură din Slobozia, dar și cei din cadrul centrelor locale ale instituției de pe raza județului Ialomița, au organizat un protest spontan. Oamenii sunt nemulțumiți de faptul că Legea salarizării va avea un impact negativ asupra salariilor pe care le încasează, în sensul că veniturile acestora se vor diminua cu sume cuprinse între 700 și 2800 de lei.

«Nu este normal așa ceva!»
Protestul angajaților din cadrul Centrului Județean APIA din Slobozia a început la ora 09,00 și se va încheia, potrivit programului... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2017, 11:49 (15263 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Se întâmplă la Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Încă de la început trebuie să spunem că articolul de față este, de fapt, o reclamă mascată pentru Clinica Philos din Slobozia. Iar cine nu înțelege aceasta, poate să ne solicite o declarație pe propria răspundere în care îi vom confirma cele consemnate. Am fost profund entuziasmați de modul cum se desfășoară procedurile în această Clinică și, drept urmare, am considerat imperios să știți și dumneavoastră cum puteți obține o fișă medicală necesară, spre exemplu, preschimbării permisului auto. Epopeea dobândirii fișei în cauză sau, dacă vreți, a «Certificatului Medical Tip A (B)» a fost demarată într-o zi de vineri, spre prânz, când ne-am postat în fața unui ghișeu de Relații cu Publicul. Căci,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2017, 10:15 (32708 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Emoții spulberate pe final

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Unirea Slobozia 2-4

Emoții spulberate pe final

Unirea Slobozia a obținut la Borcea o victorie imperios necesară pentru menținerea echipei în ecuația promovării. Bilanțul deplasărilor la acest tur de campionat arată faptul puțin îngrijorător că, în afara jocului de la Chiscani, trupa lui Enache Costea nu a scăpat fără gol primit. Totuși, din cele 7 deplasări, 5 au fost la echipe din prima parte a clasamentului. La Borcea, slobozenii au controlat în mare măsură jocul, dar au avut minute bune în care au stat sub amenințarea avantajului fragil. Agricola a contat pe incisivitatea lui Marian Șerban, vârful călărășean dorit de Marin Dună la Unirea în urmă cu 5 ani, dar a și avut de partea sa o brigadă de arbitri care a șovăit în deciziile importante... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 21:20 (4162 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Vine Vâlcea!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vine Vâlcea!

HCM Slobozia se află în fața ultimului joc oficial pe teren propriu din acest an. Adversară va fi HCM Râmnicu Vâlcea, echipă care a trecut în vară prin masive schimbări de lot, devenind în momentul de față una dintre cele mai puternice formații din Liga Națională. Antrenată de Aurelian Roșca, echipa olteană are în componență jucătoare provenind din 8 țări, majoritatea fiind componente ale echipelor naționale. Slobozenii le vor putea vedea la lucru și pe Raluca Băcăoanu sau Maria Gavrilă, foste jucătoare la echipa noastră. Meciul dintre HCM Slobozia și HCM Râmnicu Vâlcea se va juca sâmbătă, 18 noiembrie 2017, orele 16,00, și va fi transmis de TVR2. Din păcate, Gheorghe Covaciu nu se va putea baza... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 20:25 (4222 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, în galop spre titlu

12 etape s-au scurs deja din actualul sezon al Ligii a IV-a și avem conturate câteva concluzii. Fără doar și poate, Abatorul Slobozia, echipa patronată de Nicu Bunea, arată cea mai mare determinare în lupta pentru supremație. În etapa de sâmbătă, slobozenii s-au impus categoric, 4-0, în fața altei echipe de tradiție a fotbalului ialomițean, Recolta Gheorghe Lazăr. A fost a 10-a victorie stagională a Abatorului, care acumulează 31 de puncte și se detașează în poziția de lider la 5 lungimi de ocupanta locului 2, Recolta Gheorghe Doja. «Desigur, primordial este să câștigăm campionatul! Dacă vom face acest pas ne dorim promovarea Abatorului în Liga a III-a și menținerea la acest nivel... Am discutat... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 19:25 (4915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, victorie!

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Activ Plopeni 25-19

În sfârșit, victorie!

Duminică, 12 noiembrie 2017, în ultima etapă a turului campionatului de junioare III, CSS Slobozia a primit vizita celor de la Activ Plopeni. Pentru echipa Ionelei Chiru a fost momentul prielnic pentru a obține prima victorie stagională. Slobozencele au controlat în permanență jocul și, după o primă repriză ceva mai echilibrată, s-au desprins în partea a doua decisiv. O contribuție importantă a avut-o evoluția foarte bună a portarului Cătălina Vlase. Naomi Vasile a coordonat foarte bine jocul echipei, evoluții apreciabile având și Tania Onea, Anda Cloșcă sau Andra Andrei. «Fetele au muncit foarte mult și merită felicitări pentru victoria obținută. Mă bucur că am spart gheața, în sfârșit, și sper... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 18:55 (5607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

Statistici îngrijorătoare

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

O serie de date statistice realizate de Institutul Național de Statistică scot în evidență dezastrul în care se află forța de muncă din Ialomița. În ultimii 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului a scăzut dramatic. Astfel, potrivit cifrelor, dacă în 1990, peste 85 mii de ialomițeni aveau locuri de muncă, anul trecut doar 41 mii de persoane erau angajate! Vești mai puțin bune au și reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. La finele lunii trecute, rata șomajului a sărit de valoarea de 6,35 procente...

Forța de muncă, în scădere... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 17:55 (4637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

S-a prescris, dar fapta rămâne!

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

Protejatul președintelui Victor Moraru, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița, a fost condamnat penal pentru înșelăciune. Conform sentinței emise de Judecătoria Sectorului 3 București, Cristi Stan a fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare sub supraveghere și a fost reabilitat, la cerere, în luna august a acestui an...

Orice minune durează 3 zile Adus la «butoanele» Drumuri și Poduri SA în primăvara acestui an, Cristi Stan se dovedește a fi încă un măr putred în panerul președintelui Victor Moraru. Potrivit unei sentințe emisă de către Judecătoria Sectorului 3 București... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 15:10 (7894 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Amenajare peisagistică în prag de iarnă

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Administrația Mocioniu pune carul înaintea boilor și demarează acțiunea de amenajare peisagistică a Pieței Revoluției. Primele rulouri de gazon au fost întinse demonstrativ la început de noiembrie, pentru ca primăvara să le găsească gata uscate.

Iarba verde de acasă
Mereu în criză de timp, administrația slobozeană a acceptat cu 6 luni în avans amenajarea peisagistică a Pieței Revoluției, zona de Sud. Stabilită pentru perioada aprilie-mai 2018, ea a demarat în forță la sfârșitul lunii octombrie 2017. După cum se poate observa în fotografia alăturată, angajații firmei City Garden... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 12:35 (6474 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Se întâmplă în Ialomița

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Printre zecile de sesizări care ajung pe masa de lucru a inspectorilor Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița există și unele de-a dreptul uluitoare. Recent, comisarii din județ au fost nevoiți să răspundă unei petiții semnate de un cetățean din Slobozia care a reclamat că angajata unei frizerii nu l-a tuns cum trebuie. De asemenea, un alt slobozean susține că dulapul pe care l-a comandat unui tâmplar are dimensiuni mai mari și nu-l poate introduce în bucătărie. Chiar și sărbătoarea de Halloween a fost reclamată la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița, semnatarul sesizării apreciind că nu are legătură cu țara noastră.

Activitate intensă la Protecția Consumatorului... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 09:50 (9106 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și anul acesta

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și iarna aceasta, Ialomița va fi scăpată de nămeți cu ajutorul frezelor sovietice deținute de societatea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri. Cele 6 utilaje de deszăpezire, ce datează de la mijlocul anilor 1960, au fost pregătite pentru a interveni acolo unde vor fi probleme cauzate de căderile masive de zăpadă. «Știm că există contracte de deszăpezire încheiate, dar noi am pregătit mașinile pentru a interveni în cazuri extreme. Aceste utilaje pentru asta au fost construite!» susține Cristian Stan, directorul Drumuri și Poduri.

Se anunță o vreme rea
Chiar dacă în... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 17:55 (8023 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă să depășească marea criză de specialiști din spitalele românești. Datele oficiale arată că, în ultimul an, 21 de medici tineri au ales să vină să profeseze la Spitalul Slobozia. Ultimii doi specialiști și-au început activitatea la începutul lunii noiembrie 2017. Mai mult, tot la această dată a fost înființată o linie de gardă pentru specializarea Ortopedie.

Medicii vin la Spitalul Slobozia
În ultimii ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia întregea lista unităților medicale din România care aveau nevoie de medici specialiști. ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 13:20 (11788 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Anchetă a procurorilor DIICOT din Slobozia, desfășurată în Ialomița și alte 4 județe din țară. Organele judiciare au reușit să destructureze un grup infracțional specializat în fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», care ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 3 milioane de lei. În urma acțiunilor desfășurate, patru persoane au fost primit mandate de arestare.

Tranzacții fictive cu legume și fructe Gruparea infracțională pe care procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să o destructureze era în vizorul organelor judiciare încă din anul 2013. Cei 16 membri ai rețelei au... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 10:05 (9027 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Scandalurile pe tema câinilor fără stăpân par să nu mai contenească la Urziceni. În timp ce cetățenii municipiului organizează proteste prin care reclamă indiferența autorităților față de problema maidanezilor, Prefectura Ialomița trage un semnal de alarmă și explică faptul că încercarea administrației locale de a gestiona situația încalcă o serie de acte normative în domeniu.

Un serviciu nefuncțional
În urmă cu câteva săptămâni, la Urziceni, câinii maidanezi au scos cetățenii la protest. Oamenii au ieșit din casă pentru a trage un semnal de alarmă cu privire la faptul că patrupedele... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 16:50 (4441 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Reabilitare cu fonduri europene

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Autoritățile locale din Amara au semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,5 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea Grădinii de Vară. Acesta este cel de-al doilea proiect finanțat la nivelul Regiunii Sud Muntenia în cadrul Axei Prioritare 7, la nivelul administrațiilor publice locale din această regiune.

3 ani de promisiuni Ideea «reabilitării și modernizării» Grădinii de Vară Amara a fost lansată în spațiul public în urmă cu 3 ani de către actualul președinte al Consiliului Județean, Victor Moraru, la acel moment primar al orașului-stațiune. Vineri, 3 noiembrie... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 11:20 (8595 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12576 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11590 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16167 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12487 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11119 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9684 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11468 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...