Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Se întâmplă la Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Încă de la început trebuie să spunem că articolul de față este, de fapt, o reclamă mascată pentru Clinica Philos din Slobozia. Iar cine nu înțelege aceasta, poate să ne solicite o declarație pe propria răspundere în care îi vom confirma cele consemnate. Am fost profund entuziasmați de modul cum se desfășoară procedurile în această Clinică și, drept urmare, am considerat imperios să știți și dumneavoastră cum puteți obține o fișă medicală necesară, spre exemplu, preschimbării permisului auto. Epopeea dobândirii fișei în cauză sau, dacă vreți, a «Certificatului Medical Tip A (B)» a fost demarată într-o zi de vineri, spre prânz, când ne-am postat în fața unui ghișeu de Relații cu Publicul. Căci,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2017, 10:15 (32701 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Emoții spulberate pe final

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Unirea Slobozia 2-4

Emoții spulberate pe final

Unirea Slobozia a obținut la Borcea o victorie imperios necesară pentru menținerea echipei în ecuația promovării. Bilanțul deplasărilor la acest tur de campionat arată faptul puțin îngrijorător că, în afara jocului de la Chiscani, trupa lui Enache Costea nu a scăpat fără gol primit. Totuși, din cele 7 deplasări, 5 au fost la echipe din prima parte a clasamentului. La Borcea, slobozenii au controlat în mare măsură jocul, dar au avut minute bune în care au stat sub amenințarea avantajului fragil. Agricola a contat pe incisivitatea lui Marian Șerban, vârful călărășean dorit de Marin Dună la Unirea în urmă cu 5 ani, dar a și avut de partea sa o brigadă de arbitri care a șovăit în deciziile importante... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 21:20 (4162 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Vine Vâlcea!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vine Vâlcea!

HCM Slobozia se află în fața ultimului joc oficial pe teren propriu din acest an. Adversară va fi HCM Râmnicu Vâlcea, echipă care a trecut în vară prin masive schimbări de lot, devenind în momentul de față una dintre cele mai puternice formații din Liga Națională. Antrenată de Aurelian Roșca, echipa olteană are în componență jucătoare provenind din 8 țări, majoritatea fiind componente ale echipelor naționale. Slobozenii le vor putea vedea la lucru și pe Raluca Băcăoanu sau Maria Gavrilă, foste jucătoare la echipa noastră. Meciul dintre HCM Slobozia și HCM Râmnicu Vâlcea se va juca sâmbătă, 18 noiembrie 2017, orele 16,00, și va fi transmis de TVR2. Din păcate, Gheorghe Covaciu nu se va putea baza... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 20:25 (4184 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, în galop spre titlu

12 etape s-au scurs deja din actualul sezon al Ligii a IV-a și avem conturate câteva concluzii. Fără doar și poate, Abatorul Slobozia, echipa patronată de Nicu Bunea, arată cea mai mare determinare în lupta pentru supremație. În etapa de sâmbătă, slobozenii s-au impus categoric, 4-0, în fața altei echipe de tradiție a fotbalului ialomițean, Recolta Gheorghe Lazăr. A fost a 10-a victorie stagională a Abatorului, care acumulează 31 de puncte și se detașează în poziția de lider la 5 lungimi de ocupanta locului 2, Recolta Gheorghe Doja. «Desigur, primordial este să câștigăm campionatul! Dacă vom face acest pas ne dorim promovarea Abatorului în Liga a III-a și menținerea la acest nivel... Am discutat... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 19:25 (4911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, victorie!

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Activ Plopeni 25-19

În sfârșit, victorie!

Duminică, 12 noiembrie 2017, în ultima etapă a turului campionatului de junioare III, CSS Slobozia a primit vizita celor de la Activ Plopeni. Pentru echipa Ionelei Chiru a fost momentul prielnic pentru a obține prima victorie stagională. Slobozencele au controlat în permanență jocul și, după o primă repriză ceva mai echilibrată, s-au desprins în partea a doua decisiv. O contribuție importantă a avut-o evoluția foarte bună a portarului Cătălina Vlase. Naomi Vasile a coordonat foarte bine jocul echipei, evoluții apreciabile având și Tania Onea, Anda Cloșcă sau Andra Andrei. «Fetele au muncit foarte mult și merită felicitări pentru victoria obținută. Mă bucur că am spart gheața, în sfârșit, și sper... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 18:55 (5607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

Statistici îngrijorătoare

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

O serie de date statistice realizate de Institutul Național de Statistică scot în evidență dezastrul în care se află forța de muncă din Ialomița. În ultimii 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului a scăzut dramatic. Astfel, potrivit cifrelor, dacă în 1990, peste 85 mii de ialomițeni aveau locuri de muncă, anul trecut doar 41 mii de persoane erau angajate! Vești mai puțin bune au și reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. La finele lunii trecute, rata șomajului a sărit de valoarea de 6,35 procente...

Forța de muncă, în scădere... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 17:55 (4637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

S-a prescris, dar fapta rămâne!

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

Protejatul președintelui Victor Moraru, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița, a fost condamnat penal pentru înșelăciune. Conform sentinței emise de Judecătoria Sectorului 3 București, Cristi Stan a fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare sub supraveghere și a fost reabilitat, la cerere, în luna august a acestui an...

Orice minune durează 3 zile Adus la «butoanele» Drumuri și Poduri SA în primăvara acestui an, Cristi Stan se dovedește a fi încă un măr putred în panerul președintelui Victor Moraru. Potrivit unei sentințe emisă de către Judecătoria Sectorului 3 București... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 15:10 (7892 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Amenajare peisagistică în prag de iarnă

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Administrația Mocioniu pune carul înaintea boilor și demarează acțiunea de amenajare peisagistică a Pieței Revoluției. Primele rulouri de gazon au fost întinse demonstrativ la început de noiembrie, pentru ca primăvara să le găsească gata uscate.

Iarba verde de acasă
Mereu în criză de timp, administrația slobozeană a acceptat cu 6 luni în avans amenajarea peisagistică a Pieței Revoluției, zona de Sud. Stabilită pentru perioada aprilie-mai 2018, ea a demarat în forță la sfârșitul lunii octombrie 2017. După cum se poate observa în fotografia alăturată, angajații firmei City Garden... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 12:35 (6473 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Se întâmplă în Ialomița

Frizeriță reclamată la Protecția Consumatorului

Printre zecile de sesizări care ajung pe masa de lucru a inspectorilor Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița există și unele de-a dreptul uluitoare. Recent, comisarii din județ au fost nevoiți să răspundă unei petiții semnate de un cetățean din Slobozia care a reclamat că angajata unei frizerii nu l-a tuns cum trebuie. De asemenea, un alt slobozean susține că dulapul pe care l-a comandat unui tâmplar are dimensiuni mai mari și nu-l poate introduce în bucătărie. Chiar și sărbătoarea de Halloween a fost reclamată la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița, semnatarul sesizării apreciind că nu are legătură cu țara noastră.

Activitate intensă la Protecția Consumatorului... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 09:50 (9106 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și anul acesta

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și iarna aceasta, Ialomița va fi scăpată de nămeți cu ajutorul frezelor sovietice deținute de societatea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri. Cele 6 utilaje de deszăpezire, ce datează de la mijlocul anilor 1960, au fost pregătite pentru a interveni acolo unde vor fi probleme cauzate de căderile masive de zăpadă. «Știm că există contracte de deszăpezire încheiate, dar noi am pregătit mașinile pentru a interveni în cazuri extreme. Aceste utilaje pentru asta au fost construite!» susține Cristian Stan, directorul Drumuri și Poduri.

Se anunță o vreme rea
Chiar dacă în... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 17:55 (8007 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă să depășească marea criză de specialiști din spitalele românești. Datele oficiale arată că, în ultimul an, 21 de medici tineri au ales să vină să profeseze la Spitalul Slobozia. Ultimii doi specialiști și-au început activitatea la începutul lunii noiembrie 2017. Mai mult, tot la această dată a fost înființată o linie de gardă pentru specializarea Ortopedie.

Medicii vin la Spitalul Slobozia
În ultimii ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia întregea lista unităților medicale din România care aveau nevoie de medici specialiști. ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 13:20 (11786 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Anchetă a procurorilor DIICOT din Slobozia, desfășurată în Ialomița și alte 4 județe din țară. Organele judiciare au reușit să destructureze un grup infracțional specializat în fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», care ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 3 milioane de lei. În urma acțiunilor desfășurate, patru persoane au fost primit mandate de arestare.

Tranzacții fictive cu legume și fructe Gruparea infracțională pe care procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să o destructureze era în vizorul organelor judiciare încă din anul 2013. Cei 16 membri ai rețelei au... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 10:05 (9024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Scandalurile pe tema câinilor fără stăpân par să nu mai contenească la Urziceni. În timp ce cetățenii municipiului organizează proteste prin care reclamă indiferența autorităților față de problema maidanezilor, Prefectura Ialomița trage un semnal de alarmă și explică faptul că încercarea administrației locale de a gestiona situația încalcă o serie de acte normative în domeniu.

Un serviciu nefuncțional
În urmă cu câteva săptămâni, la Urziceni, câinii maidanezi au scos cetățenii la protest. Oamenii au ieșit din casă pentru a trage un semnal de alarmă cu privire la faptul că patrupedele... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 16:50 (4441 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Reabilitare cu fonduri europene

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Autoritățile locale din Amara au semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,5 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea Grădinii de Vară. Acesta este cel de-al doilea proiect finanțat la nivelul Regiunii Sud Muntenia în cadrul Axei Prioritare 7, la nivelul administrațiilor publice locale din această regiune.

3 ani de promisiuni Ideea «reabilitării și modernizării» Grădinii de Vară Amara a fost lansată în spațiul public în urmă cu 3 ani de către actualul președinte al Consiliului Județean, Victor Moraru, la acel moment primar al orașului-stațiune. Vineri, 3 noiembrie... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 11:20 (8592 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cerșetorul care nu cere pomană

Cerșetorul care nu cere pomană

Tudorel Constantin are 49 de ani și trăiește într-o magazie de bloc, la F-uri. Trăiește e un fel de a spune... Are o pensie de 267 de lei, pe care acum nu-i mai primește, și mila orașului... Când e treaz, Tudorel nu cerșește niciodată! Când bea, Tudorel ia chipul și asemănarea orașului... De la mânăstire la supermarket, niciodată dincolo de ele!

Acasă la Tudorel Casa lui Tudorel Constantin e dincolo de ușa lăcătuită a unei magazii de bloc. Cândva, a fost un hol de trecere. Acum, aici sunt depozitate ciorcioboatele de prin casele oamenilor și... patul lui! Patul e, în fapt, doar o saltea... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2017, 12:50 (16811 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

O situație a Direcției pentru Agricultură Ialomița arată că la nivelul județului nostru există 6000 de hectare de terenuri degradate. Chiar dacă nu sunt propice agriculturii, toate aceste suprafețe ar putea fi valorificate în sensul utilizării lor pentru împădurire. Eforturile în acest sens ar trebui demarate de administrațiile locale pe raza cărora există respectivele suprafețe, însă deocamdată nu s-au făcut demersuri în acest sens.

O mare de pământ pietrificat
Legea Fondului Funciar reglementează clar statutul terenurilor degradate. Potrivit actului normativ, această denumire... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 17:35 (5107 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

În iunie 2016, la preluarea mandatului de primar al municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu promitea concetățenilor săi «un oraș european», guvernat transparent și democratic. La aproape un an și jumătate distanță, administrația Mocioniu s-a transformat într-o sectă politică a cărei activitate este secretă și... secretizată! Potrivit datelor oficiale, în această perioadă primarul Sloboziei a emis peste 2600 de dispoziții de primar. Dintre acestea, mai puțin de 200 sunt publice, restul fiind «exceptate de la accesul liber al cetățenilor...».

Dispoziții pe bandă rulantă Potrivit Legii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 12:25 (8744 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Senatorul lui Dumnezeu are preocupări edilitare

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Demontarea statuii lui «Moș Crăciun» din Piața Unirii resuscită dezbaterea publică privitoare la instalarea unei statui ecvestre a lui Mihai Viteazul pe acest amplasament. Interesat de legalitatea acestui nou demers, senatorul PMP Gabi Ionașcu, fost primar al Sloboziei, a făcut o interpelare în Parlamentul Rămâniei, cerând oficial răspunsuri pe care autoritățile locale refuză să le ofere de ani buni.

Ionașcu nu iartă și nu uită Expulzat din PSD pe ușa din dos și, ajuns «prin voia lui Dumnezeu» și a 4000 de ialomițeni senator PMP, Gabi Ionașcu pare hotarât să nu ierte niciunul dintre... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 14:25 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Tribunalul Ialomița a dat miercuri, 8 noiembrie 2017, o primă sentință în dosarul lui Constantin Sava, primarul Urziceniului. Edilul a fost achitat de judecători. Aceeași decizie o vizează și pe Maria Irimie, șefa Direcției Economice din cadrul Primăriei Urziceni, judecată alături de Sava în aceeași anchetă.

Sentința nu este definitivă
Constantin Sava a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, cazul său ajungând ulterior la Direcția Națională Anticorupție. Procurorii DNA au fost cei care l-au trimis în judecată sub acuzația de «instigare la abuz... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2017, 16:50 (5466 vizualizări - 7 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

În intervalul 10 martie, ora 22.00-11 martie, ora 20.00, în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, sudul Moldovei și în zona Carpaților Meridionali și Carpaților de Curbură va ninge, vîntul va avea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 14:53
(16498 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:42
(16417 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:21
(19004 vizualizări - 0 comentarii)


Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13592 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15766 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14539 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13720 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14726 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14140 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(12954 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16716 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17665 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11550 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(15000 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11781 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12072 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(14938 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11467 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14278 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13551 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:22
(12033 vizualizări - 0 comentarii)


A furat un cal

Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:12
(22991 vizualizări - 0 comentarii)


Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:09
(18233 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești

Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:06
(20949 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, cu arma în mașină

În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:01
(24153 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică

Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:57
(22834 vizualizări - 1 comentariu)


Fără permis, la plimbare cu mașina

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:54
(23448 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:51
(18509 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari încarcerați

Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:48
(19384 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...