Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Tenis de câmp

Două slobozence, pe tabloul principal al senioarelor

Profesorul Ion Savu a fost săptămâna trecută unul dintre cei mai fericiți oameni de sport din Slobozia. În cadrul Campionatului Național de tenis de câmp adresat seniorilor, desfășurat la București, două dintre jucătoarele pe care le-a format au pătruns pe tabloul principal. Este vorba despre Alexia Gândac, legitimată actualmente la CSM Unirea Slobozia, și de Alexandra Iordache, care îmbracă acum echipamentul celor de la CSM București. Sorții au făcut ca cele două să se dueleze chiar în primul tur al competiției de pe tabloul principal. Experiența mai mare a Alexiei Gândac a cântărit decisiv, iar aceasta s-a impus în fața Alexandrei Iordache în 2 seturi, scor 6-2, 6-0. Din păcate, ascensiunea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 11:35 (3485 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia Dunărea Călărași 2-1

Unirea Slobozia revine în 16-imile Cupei după 3 decenii!

Aproape nimeni nu-i dădea șanse echipei lui Enache Costea la startul meciului cu Dunărea Călărași. Echipa condusă de Dan Alexa venea pe «1 Mai» după 7 victorii consecutive în campionatul Ligii a II-a. Cu toate acestea, echipa slobozeană a lăsat orice fel de teamă la vestiar și a dat o replică acerbă mai experimentaților călărășeni. Meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria 2-1 a slobozenilor.

Revenire de senzație în repriza a doua După ce în minutul 30 lui Nelu Bucă i-a fost refuzată o lovitură de la 11 metri, în urma unei intervenții asupra sa în careu, pauza i-a găsit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 19:50 (5448 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Caz cutremurător la Ciulnița. Asistenții sociali din cadrul Direcției de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au fost nevoiți să preia în regim de urgență patru copii, cu vârste cuprinse între 3 și 10 ani. Decizia a fost luată din cauza neglijenței cu care micuții erau tratați de părinți. La momentul de față, atât copiii, cât și familia din care provin, se află sub monitorizarea autorităților.

Copilărie distrusă
Părinții celor patru copii lăsați în grija Statului îi tratau pe micuți cu indiferență. În momentul în care aceștia au fost preluați de oficialii Direcției... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 15:50 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Organizate la fiecare început de an școlar, obișnuitele controale medicale privind starea de sănătate a elevilor și preșcolarilor au scos la iveală zeci de cazuri de pediculoză. Cele mai numeroase au fost sesizate la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Deși conducerea unității de învățământ susține că problema a fost rezolvată, profesorii sunt de altă părere. Dascălii precizează că și acum există clase care se confruntă cu această problemă...

Păduchii dau năvală în clase
La fiecare început de an școlar, medicii de familie din localitățile ialomițene sau asistenții din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 11:15 (5639 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

La jumătatea lunii septembrie 2017, Primăria Slobozia a făcut publice o serie de informații legate de impozitele și taxele locale colectate în decursul acestui an. Potrivit comunicatului, «suma totală colectată la bugetul local este de 82,31 milioane de lei, cu 9% mai mult față de aceeași perioadă a anului precedent». În realitate însă, veniturile bugetare ale orașului Slobozia sunt într-o ușoară scădere, iar datoriile istorice ale bugetului nu vor fi recuperate nici anul acesta.

Calculele fac bugetul roz
Un comunicat de presă remis publicității la jumătatea lunii septembrie ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 18:05 (4221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școala a început de două săptămâni iar unele unități de învățământ din județ încă așteaptă profesorii să intre la clasă. Situația este cunoscută de ani buni, însă nici Ministerul Educației și nici Inspectoratul Școlar Județean nu au reușit să găsească vreo soluție pentru remedierea ei. Așa se face că, și anul acesta, în școlile din județ vor exista dascăli care vor preda câte 2 sau 3 materii!

Dezastrul din școlile județului După finalizarea Examenului de Titularizare, organizat în vara acestui an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat nici mai mult, nici mai puțin de 6... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 15:35 (6144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Tragedie în localitatea Dridu. O femeie de 36 de ani a murit după ce un șofer băut a lovit-o cu mașina. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Polițiștii i-au întocmit un dosar penal cu 3 capete de acuzare.

O anchetă în curs
Victima accidentului petrecut la Dridu se afla împreună cu fratele său, un bărbat de 34 de ani, pe marginea șoselei. Cei doi au fost pur și simplu spulberați de șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat, de 60 de ani, din București. Femeia a murit pe loc, în timp ce bărbatul care o însoțea a fost transportat de urgență... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 13:02 (8698 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Cinci prostituate din Slobozia sunt datoare bugetului local cu suma de 2,1 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea amenzilor pe care acestea trebuie să le plătească Direcției Taxe și Impozite Locale. Autoritățile au făcut demersuri pentru a preschimba plata banilor în muncă în folosul comunității însă, ajunse în fața instanței, acestea au refuzat să desfășoare această activitate.

Datoare la Primărie Printre sutele de datornici la bugetul local al Primăriei Slobozia se numără și cinci prostituate. Restanțele pe care acestea trebuie să le plătească se înscriu în categoria amenzilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 11:25 (10187 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Denis Dragomir, omul cu golul; Alin Popa, pur și simplu om de echipă

În sezonul 2022 sau 2023, sau poate chiar mai devreme, o parte dintre acești puști ar putea evolua în echipa mare a Unirii. Până acolo însă e cale lungă, iar antrenorul Ion Ionescu îi ține în priză prin partide de pregătire. La finalul săptămânii trecute au învins echipa similară a orașului Amara și urmează să joace cu Atletic Călărași. Noi continuăm să vă prezentăm speranțele Unirii din generația 2005.

Denis Dragomir, omul cu golul
De mic i-a plăcut sportul, a încercat mai multe discipline, dar în final s-a axat pe fotbal, avându-l drept exemplu pe fratele său care actualmente... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2017, 14:15 (4988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

În Ialomița

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

Fenomenul crizei de sânge se adâncește și la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au făcut publică o situație privind raportul dintre nevoia de sânge și stocurile pe care le au disponibile. Între acești indicatori există o discrepanță considerabilă, generată de faptul că în fiecare lună numărul donatorilor se diminuează.

Statistici îngrijorătoare
Datele statistice ale Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița nevoia de sânge a crescut în ultimii ani cu aproximativ 18%. Astfel, în 2015, în baza... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2017, 13:25 (6501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Fostul prim-procuror al județului a ajuns la închisoare

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o sentință definitivă în dosarul fostului prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Magistrații Curții Supreme au decis să mențină pedepsele aplicate prin hotărârea Curții de Apel București, emisă în decembrie 2016. Astfel, Hristescu va sta la închisoare 4 ani!

Condamnat definitiv la închisoare Cătălin Hristescu a fost anchetat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență». Alături de el, în același dosar, a fost implicat și afaceristul Ștefan Foamete, patronul firmei Omega ... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 16:05 (17502 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

S-a întâmplat la Scânteia

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

Prins la volan fără permis de conducere, un bărbat a fost trimis în judecată pentru «dare de mită» de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Conducătorul auto este acuzat că a vrut să ofere șpagă suma de 500 de euro agentului care l-a oprit în trafic. Polițistul a refuzat să accepte mita și a făcut un denunț la Serviciul Județean Anticorupție, ai cărui ofițeri l-au trimis în fața procurorilor pe respectivul șofer.

Caz de corupție la Scânteia În Rechizitoriul pe care l-au întocmit, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au reținut faptul că... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 11:40 (7633 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

FC Sportul Slobozia, prima echipă de fotbal fete a orașului

După 2 ani de antrenamente, prima echipă de fotbal fete a Sloboziei este pregătită să iasă «la atac». Sunt 12 și au jucat primele meciuri oficiale înainte ca echipa să fie înregistrată legal drept FC Sportul Slobozia. Se antrenează de două ori pe săptămână și visează cu ochii deschiși să devină campioane. Pentru fani, parinți și prieteni deja sunt. Iar acum a venit timpul să le cunoaștem cu toții!

O zi de antrenament E duminică dimineața în fața terenului de fotbal din Orășelul Copiilor. Fetele se strâng greu, una câte una... Întâi Livia, căpitanul echipei, apoi Mădălina, Nicoleta,... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 18:50 (11326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Ofensiva copiilor cu Cerințe Educative Speciale din Țăndărei

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Un caz relatat de ziarul nostru în urmă cu câteva luni revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre situația celor șapte copii cu Cerințe Educative Speciale, ai căror părinți au reușit să le câștige drepturile de care au fost lipsiți vreme de 3 ani în instanță. Deși au reușit să obțină beneficiile financiare pentru copiii lor în baza unei hotărâri judecătorești definitive a Curții de Apel București, oamenii reclamă faptul că oficialii Consiliului Județean Ialomița refuză să o pună în aplicare. Mai mult, instituția a apelat la o cale de atac extraordinară, cu scopul de a desființa hotărârea prin care copiilor le-au fost conferite drepturile care li se cuveneau. Pe cale de consecință, părinții... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 13:35 (10128 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Urziceni au început urmărirea penală pe numele unei femei din zona Rădulești, acuzată că și-a abandonat copilul după naștere. Femeia le-a spus anchetatorilor că micuțul pe care l-a adus pe lume este «o greșeală», dar cu toate acestea ea a făcut demersuri către serviciile sociale pentru a-i fi dat spre încredințare. Acum reprezentanții autorităților competente au deschis o anchetă pentru a vedea dacă într-adevăr copilul poate fi sau nu lăsat în grija mamei...

Un caz cutremurător Nașterea micuțului abandonat în spital s-a petrecut anul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 19:15 (6556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Înfrângerea rușinoasă cu Brăila a atras după sine ruperea înțelegerii dintre HCM Slobozia și antrenorul Dumitru Muși. În locul acestuia, la conducerea tehnică a echipei a fost instalat Gheorghe Covaciu. Antrenorul de 60 de ani care în urmă cu 5 sezoane juca în Liga Campionilor cu «U» Cluj a fost anul trecut pe banca tehnică a celor de la CSM Roman. Buzoian prin origine și băimărean prin adopție, Gheorghe Covaciu a venit la Slobozia pentru a aduce echipa pe unul dintre primele 10 locuri, așa cum reiese și din interviul pe care ni l-a acordat la scurt timp după preluarea echipei.
-Domnule profesor, discuțiile cu cei de la Slobozia au durat practic cateva ore. Ce v-a făcut să luați așa repede hotărârea de a prelua HCM-ul?... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 18:05 (3414 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

La Slobozia

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

După 8 ani de scandaluri publice, administrația locală din Slobozia a făcut pace cu cei 210 taximetriști autorizați din Slobozia. La sfârșitul săptămânii precedente, Camera Taximetriștilor Ialomița și Primăria Slobozia au semnat un protocol de colaborare care să răspundă atât constrângerilor legale în vigoare, cât și revendicărilor taximetriștilor. Cele două tabere susțin că protocolul are în vedere interesele legitime ale clienților și va elimina derapajele existente pe piață la acest moment.

Clienții sunt nemulțumiți, taximetriștii la fel
«Mă deranjează faptul că urc în taxi și dau peste șoferi nespălați sau care se scobesc în nas!». «Zici că sunt jurați. Cum urc, cum dau boxele la maxim și-mi fac creierii zob până la destinație. Manele la capul gol sau lăutărească de-aia greaua, de îți vine să o iei razna!». «Umblă cu niște căzături de mașini, de te miri cum de mai pornesc... Sunt murdare, le ies arcurile prin scaun și ți se face silă de la miros... Eu le ocolesc de câte ori pot, dar de multe ori nu îți dai seama până nu urci!». «Te înșeală la preț. Ori nu pornesc aparatul, ori, dacă e cursa prea ieftină, opresc și dau cu spatele... Imediat crește tariful cu un leu!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 16:15 (11394 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28721 vizualizări - 33 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1587 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1833 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2126 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2736 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2103 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1618 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3217 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2711 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7638 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul rutier, pe ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 17:35
(2303 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Trimis în judecată pentru «dare de mită» după ce a fost denunțat de un polițist

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița informează cu privire la faptul că, la data de 16 decembrie 2020, s-a reușit trimiterea în judecată a unui inculpat sub acuzația de «dare de mită». În ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:45
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...