Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Tenis de câmp

Două slobozence, pe tabloul principal al senioarelor

Profesorul Ion Savu a fost săptămâna trecută unul dintre cei mai fericiți oameni de sport din Slobozia. În cadrul Campionatului Național de tenis de câmp adresat seniorilor, desfășurat la București, două dintre jucătoarele pe care le-a format au pătruns pe tabloul principal. Este vorba despre Alexia Gândac, legitimată actualmente la CSM Unirea Slobozia, și de Alexandra Iordache, care îmbracă acum echipamentul celor de la CSM București. Sorții au făcut ca cele două să se dueleze chiar în primul tur al competiției de pe tabloul principal. Experiența mai mare a Alexiei Gândac a cântărit decisiv, iar aceasta s-a impus în fața Alexandrei Iordache în 2 seturi, scor 6-2, 6-0. Din păcate, ascensiunea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 11:35 (3485 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia Dunărea Călărași 2-1

Unirea Slobozia revine în 16-imile Cupei după 3 decenii!

Aproape nimeni nu-i dădea șanse echipei lui Enache Costea la startul meciului cu Dunărea Călărași. Echipa condusă de Dan Alexa venea pe «1 Mai» după 7 victorii consecutive în campionatul Ligii a II-a. Cu toate acestea, echipa slobozeană a lăsat orice fel de teamă la vestiar și a dat o replică acerbă mai experimentaților călărășeni. Meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria 2-1 a slobozenilor.

Revenire de senzație în repriza a doua După ce în minutul 30 lui Nelu Bucă i-a fost refuzată o lovitură de la 11 metri, în urma unei intervenții asupra sa în careu, pauza i-a găsit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 19:50 (5448 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Caz cutremurător la Ciulnița. Asistenții sociali din cadrul Direcției de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au fost nevoiți să preia în regim de urgență patru copii, cu vârste cuprinse între 3 și 10 ani. Decizia a fost luată din cauza neglijenței cu care micuții erau tratați de părinți. La momentul de față, atât copiii, cât și familia din care provin, se află sub monitorizarea autorităților.

Copilărie distrusă
Părinții celor patru copii lăsați în grija Statului îi tratau pe micuți cu indiferență. În momentul în care aceștia au fost preluați de oficialii Direcției... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 15:50 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Organizate la fiecare început de an școlar, obișnuitele controale medicale privind starea de sănătate a elevilor și preșcolarilor au scos la iveală zeci de cazuri de pediculoză. Cele mai numeroase au fost sesizate la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Deși conducerea unității de învățământ susține că problema a fost rezolvată, profesorii sunt de altă părere. Dascălii precizează că și acum există clase care se confruntă cu această problemă...

Păduchii dau năvală în clase
La fiecare început de an școlar, medicii de familie din localitățile ialomițene sau asistenții din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 11:15 (5639 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

La jumătatea lunii septembrie 2017, Primăria Slobozia a făcut publice o serie de informații legate de impozitele și taxele locale colectate în decursul acestui an. Potrivit comunicatului, «suma totală colectată la bugetul local este de 82,31 milioane de lei, cu 9% mai mult față de aceeași perioadă a anului precedent». În realitate însă, veniturile bugetare ale orașului Slobozia sunt într-o ușoară scădere, iar datoriile istorice ale bugetului nu vor fi recuperate nici anul acesta.

Calculele fac bugetul roz
Un comunicat de presă remis publicității la jumătatea lunii septembrie ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 18:05 (4221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școala a început de două săptămâni iar unele unități de învățământ din județ încă așteaptă profesorii să intre la clasă. Situația este cunoscută de ani buni, însă nici Ministerul Educației și nici Inspectoratul Școlar Județean nu au reușit să găsească vreo soluție pentru remedierea ei. Așa se face că, și anul acesta, în școlile din județ vor exista dascăli care vor preda câte 2 sau 3 materii!

Dezastrul din școlile județului După finalizarea Examenului de Titularizare, organizat în vara acestui an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat nici mai mult, nici mai puțin de 6... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 15:35 (6144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Tragedie în localitatea Dridu. O femeie de 36 de ani a murit după ce un șofer băut a lovit-o cu mașina. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Polițiștii i-au întocmit un dosar penal cu 3 capete de acuzare.

O anchetă în curs
Victima accidentului petrecut la Dridu se afla împreună cu fratele său, un bărbat de 34 de ani, pe marginea șoselei. Cei doi au fost pur și simplu spulberați de șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat, de 60 de ani, din București. Femeia a murit pe loc, în timp ce bărbatul care o însoțea a fost transportat de urgență... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 13:02 (8698 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Cinci prostituate din Slobozia sunt datoare bugetului local cu suma de 2,1 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea amenzilor pe care acestea trebuie să le plătească Direcției Taxe și Impozite Locale. Autoritățile au făcut demersuri pentru a preschimba plata banilor în muncă în folosul comunității însă, ajunse în fața instanței, acestea au refuzat să desfășoare această activitate.

Datoare la Primărie Printre sutele de datornici la bugetul local al Primăriei Slobozia se numără și cinci prostituate. Restanțele pe care acestea trebuie să le plătească se înscriu în categoria amenzilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 11:25 (10187 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Denis Dragomir, omul cu golul; Alin Popa, pur și simplu om de echipă

În sezonul 2022 sau 2023, sau poate chiar mai devreme, o parte dintre acești puști ar putea evolua în echipa mare a Unirii. Până acolo însă e cale lungă, iar antrenorul Ion Ionescu îi ține în priză prin partide de pregătire. La finalul săptămânii trecute au învins echipa similară a orașului Amara și urmează să joace cu Atletic Călărași. Noi continuăm să vă prezentăm speranțele Unirii din generația 2005.

Denis Dragomir, omul cu golul
De mic i-a plăcut sportul, a încercat mai multe discipline, dar în final s-a axat pe fotbal, avându-l drept exemplu pe fratele său care actualmente... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2017, 14:15 (4988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

În Ialomița

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

Fenomenul crizei de sânge se adâncește și la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au făcut publică o situație privind raportul dintre nevoia de sânge și stocurile pe care le au disponibile. Între acești indicatori există o discrepanță considerabilă, generată de faptul că în fiecare lună numărul donatorilor se diminuează.

Statistici îngrijorătoare
Datele statistice ale Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița nevoia de sânge a crescut în ultimii ani cu aproximativ 18%. Astfel, în 2015, în baza... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2017, 13:25 (6501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Fostul prim-procuror al județului a ajuns la închisoare

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o sentință definitivă în dosarul fostului prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Magistrații Curții Supreme au decis să mențină pedepsele aplicate prin hotărârea Curții de Apel București, emisă în decembrie 2016. Astfel, Hristescu va sta la închisoare 4 ani!

Condamnat definitiv la închisoare Cătălin Hristescu a fost anchetat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență». Alături de el, în același dosar, a fost implicat și afaceristul Ștefan Foamete, patronul firmei Omega ... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 16:05 (17502 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

S-a întâmplat la Scânteia

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

Prins la volan fără permis de conducere, un bărbat a fost trimis în judecată pentru «dare de mită» de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Conducătorul auto este acuzat că a vrut să ofere șpagă suma de 500 de euro agentului care l-a oprit în trafic. Polițistul a refuzat să accepte mita și a făcut un denunț la Serviciul Județean Anticorupție, ai cărui ofițeri l-au trimis în fața procurorilor pe respectivul șofer.

Caz de corupție la Scânteia În Rechizitoriul pe care l-au întocmit, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au reținut faptul că... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 11:40 (7633 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

FC Sportul Slobozia, prima echipă de fotbal fete a orașului

După 2 ani de antrenamente, prima echipă de fotbal fete a Sloboziei este pregătită să iasă «la atac». Sunt 12 și au jucat primele meciuri oficiale înainte ca echipa să fie înregistrată legal drept FC Sportul Slobozia. Se antrenează de două ori pe săptămână și visează cu ochii deschiși să devină campioane. Pentru fani, parinți și prieteni deja sunt. Iar acum a venit timpul să le cunoaștem cu toții!

O zi de antrenament E duminică dimineața în fața terenului de fotbal din Orășelul Copiilor. Fetele se strâng greu, una câte una... Întâi Livia, căpitanul echipei, apoi Mădălina, Nicoleta,... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 18:50 (11326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Ofensiva copiilor cu Cerințe Educative Speciale din Țăndărei

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Un caz relatat de ziarul nostru în urmă cu câteva luni revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre situația celor șapte copii cu Cerințe Educative Speciale, ai căror părinți au reușit să le câștige drepturile de care au fost lipsiți vreme de 3 ani în instanță. Deși au reușit să obțină beneficiile financiare pentru copiii lor în baza unei hotărâri judecătorești definitive a Curții de Apel București, oamenii reclamă faptul că oficialii Consiliului Județean Ialomița refuză să o pună în aplicare. Mai mult, instituția a apelat la o cale de atac extraordinară, cu scopul de a desființa hotărârea prin care copiilor le-au fost conferite drepturile care li se cuveneau. Pe cale de consecință, părinții... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 13:35 (10128 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Urziceni au început urmărirea penală pe numele unei femei din zona Rădulești, acuzată că și-a abandonat copilul după naștere. Femeia le-a spus anchetatorilor că micuțul pe care l-a adus pe lume este «o greșeală», dar cu toate acestea ea a făcut demersuri către serviciile sociale pentru a-i fi dat spre încredințare. Acum reprezentanții autorităților competente au deschis o anchetă pentru a vedea dacă într-adevăr copilul poate fi sau nu lăsat în grija mamei...

Un caz cutremurător Nașterea micuțului abandonat în spital s-a petrecut anul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 19:15 (6555 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Înfrângerea rușinoasă cu Brăila a atras după sine ruperea înțelegerii dintre HCM Slobozia și antrenorul Dumitru Muși. În locul acestuia, la conducerea tehnică a echipei a fost instalat Gheorghe Covaciu. Antrenorul de 60 de ani care în urmă cu 5 sezoane juca în Liga Campionilor cu «U» Cluj a fost anul trecut pe banca tehnică a celor de la CSM Roman. Buzoian prin origine și băimărean prin adopție, Gheorghe Covaciu a venit la Slobozia pentru a aduce echipa pe unul dintre primele 10 locuri, așa cum reiese și din interviul pe care ni l-a acordat la scurt timp după preluarea echipei.
-Domnule profesor, discuțiile cu cei de la Slobozia au durat practic cateva ore. Ce v-a făcut să luați așa repede hotărârea de a prelua HCM-ul?... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 18:05 (3414 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

La Slobozia

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

După 8 ani de scandaluri publice, administrația locală din Slobozia a făcut pace cu cei 210 taximetriști autorizați din Slobozia. La sfârșitul săptămânii precedente, Camera Taximetriștilor Ialomița și Primăria Slobozia au semnat un protocol de colaborare care să răspundă atât constrângerilor legale în vigoare, cât și revendicărilor taximetriștilor. Cele două tabere susțin că protocolul are în vedere interesele legitime ale clienților și va elimina derapajele existente pe piață la acest moment.

Clienții sunt nemulțumiți, taximetriștii la fel
«Mă deranjează faptul că urc în taxi și dau peste șoferi nespălați sau care se scobesc în nas!». «Zici că sunt jurați. Cum urc, cum dau boxele la maxim și-mi fac creierii zob până la destinație. Manele la capul gol sau lăutărească de-aia greaua, de îți vine să o iei razna!». «Umblă cu niște căzături de mașini, de te miri cum de mai pornesc... Sunt murdare, le ies arcurile prin scaun și ți se face silă de la miros... Eu le ocolesc de câte ori pot, dar de multe ori nu îți dai seama până nu urci!». «Te înșeală la preț. Ori nu pornesc aparatul, ori, dacă e cursa prea ieftină, opresc și dau cu spatele... Imediat crește tariful cu un leu!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 16:15 (11394 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28721 vizualizări - 33 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2933 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4641 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5175 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3932 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2621 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2322 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3232 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2884 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5549 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4791 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4593 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3264 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2594 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3599 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2802 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2601 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5322 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6274 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2569 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...