Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Tenis de câmp

Două slobozence, pe tabloul principal al senioarelor

Profesorul Ion Savu a fost săptămâna trecută unul dintre cei mai fericiți oameni de sport din Slobozia. În cadrul Campionatului Național de tenis de câmp adresat seniorilor, desfășurat la București, două dintre jucătoarele pe care le-a format au pătruns pe tabloul principal. Este vorba despre Alexia Gândac, legitimată actualmente la CSM Unirea Slobozia, și de Alexandra Iordache, care îmbracă acum echipamentul celor de la CSM București. Sorții au făcut ca cele două să se dueleze chiar în primul tur al competiției de pe tabloul principal. Experiența mai mare a Alexiei Gândac a cântărit decisiv, iar aceasta s-a impus în fața Alexandrei Iordache în 2 seturi, scor 6-2, 6-0. Din păcate, ascensiunea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 11:35 (3485 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia Dunărea Călărași 2-1

Unirea Slobozia revine în 16-imile Cupei după 3 decenii!

Aproape nimeni nu-i dădea șanse echipei lui Enache Costea la startul meciului cu Dunărea Călărași. Echipa condusă de Dan Alexa venea pe «1 Mai» după 7 victorii consecutive în campionatul Ligii a II-a. Cu toate acestea, echipa slobozeană a lăsat orice fel de teamă la vestiar și a dat o replică acerbă mai experimentaților călărășeni. Meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria 2-1 a slobozenilor.

Revenire de senzație în repriza a doua După ce în minutul 30 lui Nelu Bucă i-a fost refuzată o lovitură de la 11 metri, în urma unei intervenții asupra sa în careu, pauza i-a găsit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 19:50 (5449 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Caz cutremurător la Ciulnița. Asistenții sociali din cadrul Direcției de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au fost nevoiți să preia în regim de urgență patru copii, cu vârste cuprinse între 3 și 10 ani. Decizia a fost luată din cauza neglijenței cu care micuții erau tratați de părinți. La momentul de față, atât copiii, cât și familia din care provin, se află sub monitorizarea autorităților.

Copilărie distrusă
Părinții celor patru copii lăsați în grija Statului îi tratau pe micuți cu indiferență. În momentul în care aceștia au fost preluați de oficialii Direcției... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 15:50 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Organizate la fiecare început de an școlar, obișnuitele controale medicale privind starea de sănătate a elevilor și preșcolarilor au scos la iveală zeci de cazuri de pediculoză. Cele mai numeroase au fost sesizate la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Deși conducerea unității de învățământ susține că problema a fost rezolvată, profesorii sunt de altă părere. Dascălii precizează că și acum există clase care se confruntă cu această problemă...

Păduchii dau năvală în clase
La fiecare început de an școlar, medicii de familie din localitățile ialomițene sau asistenții din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 11:15 (5639 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

La jumătatea lunii septembrie 2017, Primăria Slobozia a făcut publice o serie de informații legate de impozitele și taxele locale colectate în decursul acestui an. Potrivit comunicatului, «suma totală colectată la bugetul local este de 82,31 milioane de lei, cu 9% mai mult față de aceeași perioadă a anului precedent». În realitate însă, veniturile bugetare ale orașului Slobozia sunt într-o ușoară scădere, iar datoriile istorice ale bugetului nu vor fi recuperate nici anul acesta.

Calculele fac bugetul roz
Un comunicat de presă remis publicității la jumătatea lunii septembrie ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 18:05 (4221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școala a început de două săptămâni iar unele unități de învățământ din județ încă așteaptă profesorii să intre la clasă. Situația este cunoscută de ani buni, însă nici Ministerul Educației și nici Inspectoratul Școlar Județean nu au reușit să găsească vreo soluție pentru remedierea ei. Așa se face că, și anul acesta, în școlile din județ vor exista dascăli care vor preda câte 2 sau 3 materii!

Dezastrul din școlile județului După finalizarea Examenului de Titularizare, organizat în vara acestui an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat nici mai mult, nici mai puțin de 6... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 15:35 (6144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Tragedie în localitatea Dridu. O femeie de 36 de ani a murit după ce un șofer băut a lovit-o cu mașina. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Polițiștii i-au întocmit un dosar penal cu 3 capete de acuzare.

O anchetă în curs
Victima accidentului petrecut la Dridu se afla împreună cu fratele său, un bărbat de 34 de ani, pe marginea șoselei. Cei doi au fost pur și simplu spulberați de șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat, de 60 de ani, din București. Femeia a murit pe loc, în timp ce bărbatul care o însoțea a fost transportat de urgență... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 13:02 (8698 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Cinci prostituate din Slobozia sunt datoare bugetului local cu suma de 2,1 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea amenzilor pe care acestea trebuie să le plătească Direcției Taxe și Impozite Locale. Autoritățile au făcut demersuri pentru a preschimba plata banilor în muncă în folosul comunității însă, ajunse în fața instanței, acestea au refuzat să desfășoare această activitate.

Datoare la Primărie Printre sutele de datornici la bugetul local al Primăriei Slobozia se numără și cinci prostituate. Restanțele pe care acestea trebuie să le plătească se înscriu în categoria amenzilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 11:25 (10187 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Denis Dragomir, omul cu golul; Alin Popa, pur și simplu om de echipă

În sezonul 2022 sau 2023, sau poate chiar mai devreme, o parte dintre acești puști ar putea evolua în echipa mare a Unirii. Până acolo însă e cale lungă, iar antrenorul Ion Ionescu îi ține în priză prin partide de pregătire. La finalul săptămânii trecute au învins echipa similară a orașului Amara și urmează să joace cu Atletic Călărași. Noi continuăm să vă prezentăm speranțele Unirii din generația 2005.

Denis Dragomir, omul cu golul
De mic i-a plăcut sportul, a încercat mai multe discipline, dar în final s-a axat pe fotbal, avându-l drept exemplu pe fratele său care actualmente... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2017, 14:15 (4988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

În Ialomița

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

Fenomenul crizei de sânge se adâncește și la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au făcut publică o situație privind raportul dintre nevoia de sânge și stocurile pe care le au disponibile. Între acești indicatori există o discrepanță considerabilă, generată de faptul că în fiecare lună numărul donatorilor se diminuează.

Statistici îngrijorătoare
Datele statistice ale Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița nevoia de sânge a crescut în ultimii ani cu aproximativ 18%. Astfel, în 2015, în baza... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2017, 13:25 (6502 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Fostul prim-procuror al județului a ajuns la închisoare

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o sentință definitivă în dosarul fostului prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Magistrații Curții Supreme au decis să mențină pedepsele aplicate prin hotărârea Curții de Apel București, emisă în decembrie 2016. Astfel, Hristescu va sta la închisoare 4 ani!

Condamnat definitiv la închisoare Cătălin Hristescu a fost anchetat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență». Alături de el, în același dosar, a fost implicat și afaceristul Ștefan Foamete, patronul firmei Omega ... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 16:05 (17502 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

S-a întâmplat la Scânteia

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

Prins la volan fără permis de conducere, un bărbat a fost trimis în judecată pentru «dare de mită» de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Conducătorul auto este acuzat că a vrut să ofere șpagă suma de 500 de euro agentului care l-a oprit în trafic. Polițistul a refuzat să accepte mita și a făcut un denunț la Serviciul Județean Anticorupție, ai cărui ofițeri l-au trimis în fața procurorilor pe respectivul șofer.

Caz de corupție la Scânteia În Rechizitoriul pe care l-au întocmit, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au reținut faptul că... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 11:40 (7633 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

FC Sportul Slobozia, prima echipă de fotbal fete a orașului

După 2 ani de antrenamente, prima echipă de fotbal fete a Sloboziei este pregătită să iasă «la atac». Sunt 12 și au jucat primele meciuri oficiale înainte ca echipa să fie înregistrată legal drept FC Sportul Slobozia. Se antrenează de două ori pe săptămână și visează cu ochii deschiși să devină campioane. Pentru fani, parinți și prieteni deja sunt. Iar acum a venit timpul să le cunoaștem cu toții!

O zi de antrenament E duminică dimineața în fața terenului de fotbal din Orășelul Copiilor. Fetele se strâng greu, una câte una... Întâi Livia, căpitanul echipei, apoi Mădălina, Nicoleta,... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 18:50 (11326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Ofensiva copiilor cu Cerințe Educative Speciale din Țăndărei

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Un caz relatat de ziarul nostru în urmă cu câteva luni revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre situația celor șapte copii cu Cerințe Educative Speciale, ai căror părinți au reușit să le câștige drepturile de care au fost lipsiți vreme de 3 ani în instanță. Deși au reușit să obțină beneficiile financiare pentru copiii lor în baza unei hotărâri judecătorești definitive a Curții de Apel București, oamenii reclamă faptul că oficialii Consiliului Județean Ialomița refuză să o pună în aplicare. Mai mult, instituția a apelat la o cale de atac extraordinară, cu scopul de a desființa hotărârea prin care copiilor le-au fost conferite drepturile care li se cuveneau. Pe cale de consecință, părinții... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 13:35 (10128 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Urziceni au început urmărirea penală pe numele unei femei din zona Rădulești, acuzată că și-a abandonat copilul după naștere. Femeia le-a spus anchetatorilor că micuțul pe care l-a adus pe lume este «o greșeală», dar cu toate acestea ea a făcut demersuri către serviciile sociale pentru a-i fi dat spre încredințare. Acum reprezentanții autorităților competente au deschis o anchetă pentru a vedea dacă într-adevăr copilul poate fi sau nu lăsat în grija mamei...

Un caz cutremurător Nașterea micuțului abandonat în spital s-a petrecut anul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 19:15 (6556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Înfrângerea rușinoasă cu Brăila a atras după sine ruperea înțelegerii dintre HCM Slobozia și antrenorul Dumitru Muși. În locul acestuia, la conducerea tehnică a echipei a fost instalat Gheorghe Covaciu. Antrenorul de 60 de ani care în urmă cu 5 sezoane juca în Liga Campionilor cu «U» Cluj a fost anul trecut pe banca tehnică a celor de la CSM Roman. Buzoian prin origine și băimărean prin adopție, Gheorghe Covaciu a venit la Slobozia pentru a aduce echipa pe unul dintre primele 10 locuri, așa cum reiese și din interviul pe care ni l-a acordat la scurt timp după preluarea echipei.
-Domnule profesor, discuțiile cu cei de la Slobozia au durat practic cateva ore. Ce v-a făcut să luați așa repede hotărârea de a prelua HCM-ul?... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 18:05 (3414 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

La Slobozia

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

După 8 ani de scandaluri publice, administrația locală din Slobozia a făcut pace cu cei 210 taximetriști autorizați din Slobozia. La sfârșitul săptămânii precedente, Camera Taximetriștilor Ialomița și Primăria Slobozia au semnat un protocol de colaborare care să răspundă atât constrângerilor legale în vigoare, cât și revendicărilor taximetriștilor. Cele două tabere susțin că protocolul are în vedere interesele legitime ale clienților și va elimina derapajele existente pe piață la acest moment.

Clienții sunt nemulțumiți, taximetriștii la fel
«Mă deranjează faptul că urc în taxi și dau peste șoferi nespălați sau care se scobesc în nas!». «Zici că sunt jurați. Cum urc, cum dau boxele la maxim și-mi fac creierii zob până la destinație. Manele la capul gol sau lăutărească de-aia greaua, de îți vine să o iei razna!». «Umblă cu niște căzături de mașini, de te miri cum de mai pornesc... Sunt murdare, le ies arcurile prin scaun și ți se face silă de la miros... Eu le ocolesc de câte ori pot, dar de multe ori nu îți dai seama până nu urci!». «Te înșeală la preț. Ori nu pornesc aparatul, ori, dacă e cursa prea ieftină, opresc și dau cu spatele... Imediat crește tariful cu un leu!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 16:15 (11394 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28723 vizualizări - 33 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: În atenția contribuabililor mijlocii

Printr-un comunicat de presă, Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești anunță că, începînd cu data de 03.06.2016, Registrul unic de control și Registrul de evidență fiscală vor fi eliberate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 16:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7690 șomeri, din care 1395 șomeri indemnizați, respectiv 6295 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 15:05
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Cerc Pastoral la Parohia «Sfîntul Dumitru» Slobozia

Vineri, 3 iunie 2016, preoții parohiilor din municipiul Slobozia, în frunte cu părintele Butu Ionuț, Protopop de Slobozia, au săvîrșit Sfînta Taină a Maslului la Parohia «Sfîntul Dumitru» Slobozia, alături ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2016, 14:10
(3853 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de supraveghere a Pestei Porcine Clasice

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează faptul că, în perioada iunie-iulie 2016, se va demara o amplă campanie de supraveghere activă a Pestei Porcine Clasice. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:40
(5168 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Eroilor», sărbătorită la Slobozia

Reprezentanții Instituției Prefectului anunță faptul că joi, 9 iunie 2016, la Slobozia vor fi organizate o serie de manifestări publice dedicate «Zilei Eroilor». Evenimentele se vor desfășura în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:10
(4978 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-au furat mașina din fața casei

Miercuri, 1 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din  localitate, cu privire la faptul că i-a fost sustras autoturismul personal ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 18:45
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


TU votezi! MAI te informează!

În contextul organizării alegerilor locale din acest an, MAI desfășoară o campanie de informare a cetățenilor cu privire la principalele prevederi legale referitoare la exercitarea dreptului de vot.
...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:45
(4306 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

Miercuri, 1 iunie a.c., cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, elevii, însoțiți de cardele didactice, au vizitat sediul Inspectoratului, unde le-au fost prezentate autospecialele de poliție, tehnica ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:40
(7208 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
contabil evidență primară
condiții
-absolvent liceu economic
-cunoștințe operare PC
-cunoscător limba engleză
CV-urile se transmit
la adresa de e-mail
[email protected]

25 Mai 2016, 15:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
lucrător comercial
condiții:
-studii medii
-vechime maxim 3 ani
contabil principal
condiții:
-studii medii și/sau superioare
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

25 Mai 2016, 13:20


AFIR: 453 milioane de euro disponibili pentru infrastructură rurală, agricolă sau forestieră, dar și pentru protejarea patrimoniului cultural

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță că miercuri, 25 mai 2016, orele 9,00, se va deschide sesiunea de primire de proiecte pentru Submăsurile 4.3.A -Investiții pentru dezvoltarea, modernizarea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 18:25
(6146 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pădurar trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă, «procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au finalizat cercetările și au dispus trimiterea în judecată, la 24.05.2016, în stare de libertate, ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 12:15
(6403 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC CONSTRIF SA
scoate la vînzare următoarele terenuri
-teren intravilan,
în suprafață de 5000 mp
situat în Cartier locuințe,
zona Sud-cartier Slobozia Nouă
(10 euro/mp)
-2 loturi teren intravilan,
în suprafață de 17014 mp fiecare,
situate la ieșirea din Slobozia
spre Slobozia Nouă
(8 euro/mp)
Prețurile sînt negociabile.
Relații la telefon 0748/128.221

23 Mai 2016, 13:45


anunț angajare

CIVITAS unul dintre principalii
furnizori naționali de servicii
de securitate
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
în Slobozia
-cunoștințe avansate operare calculator
-salariu atractiv, program în ture
Pentru mai multe detalii
sunați la telefon 0732/960.951
sau trimiteți CV-urile
dumneavoastră la adresa de e-mail
[email protected]

23 Mai 2016, 11:20


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați de 40 și 49 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Testați cu aparatul etilotest de către polițiști, aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 19:20
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a pierdut viața sub roțile mașinii

Un bărbat a cărui identitate nu a fost încă stabilită a fost omorît luni, 16 mai 2016, în urma unui accident rutier, petrecut la intrare în Slobozia. Din primele date, se pare că bărbatul se deplasa neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 15:50
(4357 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Proiectil descoperit pe cîmp

Jandarmii din Slobozia au descoperit duminică, 15 mai 2016, un proiectil la marginea unui cîmp din apropierea municipiului Slobozia. Aceștia au sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat specialiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 14:30
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu cinci victime

Cinci persoane au fost rănite, la sfîrșitul săptămînii precedente, după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier. Conducătorul auto al automobilului a fost prins între fiarele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 13:25
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AGROMAS GRUP
firmă specializată în comerțul
cu pesticide și semințe
angajează
șofer autocamion
Cerințe
-experiență minimum 2 ani
-posesor permis conducere categ. C+E
-posesor atestat transport
mărfuri generale
-fără antecedente penale
-seriozitate și responsabilitate
-aviz medical și psihologic valabil
-experiență în transport de mărfuri
-transport intern și EXTERN
-atestat transport mărfuri periculoase
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]

17 Mai 2016, 11:05


Anchetă in rem la Fetești

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2016, 11:20
(5712 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E

-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

15 Mai 2016, 15:55


anunț angajare

SC Baladei Thirdway Transport SRL
selectează în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviuri în:
-Reșița și Piatra Neamț: luni, 16 mai
-Petroșani și Galați: marți, 17 mai
-Craiova și Medgidia: miercuri, 18 mai
-București și Buzău: joi, 19 mai
-București: vineri, 20 mai
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația
valabilă cel puțin 6 luni,
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații suplimentare
la [email protected] și 0740/295.418

15 Mai 2016, 14:40


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează operator facturare
pentru Punctul de lucru Țăndărei

Condițiile angajării sînt
-cunoștințe operare PC
(Word, Excell, Outlook)
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

15 Mai 2016, 14:05


IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

Conform unui plan adoptat de Poliția Română, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița demarează în această perioadă o amplă  campanie de prevenire în școlile din întreg județul. Elevii învață ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 20:20
(4109 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a făcut publică ofera locurilor de muncă pentru următoarea perioadă. Astfel, în baza de date a AJOFM se regăsesc peste 420 de locuri de muncă. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 18:15
(7177 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege să fii voluntar!

Începînd de marți, 10 mai 2016, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență lansează semenilor o provocare, aceea de a deveni voluntar în cadrul inspectoratelor pentru situații de urgență din România ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 17:45
(5985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală

Cinci persoane au fost trimise în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Bogdan Stănescu, Marian Stănescu, Marioara ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 16:25
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis și beat la volan!

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei ialomițeni, cu vîrstele cuprinse între 24 și 65 de ani, care conduceau autoturisme pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 13:35
(5265 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 16 permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6-8 mai 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 12:05
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Iazu. Patru bărbați au ajuns la spital

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 58 de ani, au ajuns joi, 5 mai 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce au fost implicați într-un accident rutier, în zona localității Iazu. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2016, 13:08
(7629 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...