Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Tenis de câmp

Două slobozence, pe tabloul principal al senioarelor

Profesorul Ion Savu a fost săptămâna trecută unul dintre cei mai fericiți oameni de sport din Slobozia. În cadrul Campionatului Național de tenis de câmp adresat seniorilor, desfășurat la București, două dintre jucătoarele pe care le-a format au pătruns pe tabloul principal. Este vorba despre Alexia Gândac, legitimată actualmente la CSM Unirea Slobozia, și de Alexandra Iordache, care îmbracă acum echipamentul celor de la CSM București. Sorții au făcut ca cele două să se dueleze chiar în primul tur al competiției de pe tabloul principal. Experiența mai mare a Alexiei Gândac a cântărit decisiv, iar aceasta s-a impus în fața Alexandrei Iordache în 2 seturi, scor 6-2, 6-0. Din păcate, ascensiunea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 11:35 (3485 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia Dunărea Călărași 2-1

Unirea Slobozia revine în 16-imile Cupei după 3 decenii!

Aproape nimeni nu-i dădea șanse echipei lui Enache Costea la startul meciului cu Dunărea Călărași. Echipa condusă de Dan Alexa venea pe «1 Mai» după 7 victorii consecutive în campionatul Ligii a II-a. Cu toate acestea, echipa slobozeană a lăsat orice fel de teamă la vestiar și a dat o replică acerbă mai experimentaților călărășeni. Meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria 2-1 a slobozenilor.

Revenire de senzație în repriza a doua După ce în minutul 30 lui Nelu Bucă i-a fost refuzată o lovitură de la 11 metri, în urma unei intervenții asupra sa în careu, pauza i-a găsit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 19:50 (5447 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Ciulnița: Chinuiți de părinți, lăsați în grija statului

Caz cutremurător la Ciulnița. Asistenții sociali din cadrul Direcției de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au fost nevoiți să preia în regim de urgență patru copii, cu vârste cuprinse între 3 și 10 ani. Decizia a fost luată din cauza neglijenței cu care micuții erau tratați de părinți. La momentul de față, atât copiii, cât și familia din care provin, se află sub monitorizarea autorităților.

Copilărie distrusă
Părinții celor patru copii lăsați în grija Statului îi tratau pe micuți cu indiferență. În momentul în care aceștia au fost preluați de oficialii Direcției... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 15:50 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Invazie de păduchi în școlile din Ialomița

Organizate la fiecare început de an școlar, obișnuitele controale medicale privind starea de sănătate a elevilor și preșcolarilor au scos la iveală zeci de cazuri de pediculoză. Cele mai numeroase au fost sesizate la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Deși conducerea unității de învățământ susține că problema a fost rezolvată, profesorii sunt de altă părere. Dascălii precizează că și acum există clase care se confruntă cu această problemă...

Păduchii dau năvală în clase
La fiecare început de an școlar, medicii de familie din localitățile ialomițene sau asistenții din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2017, 11:15 (5639 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

Primăria Slobozia cosmetizează veniturile bugetare

La jumătatea lunii septembrie 2017, Primăria Slobozia a făcut publice o serie de informații legate de impozitele și taxele locale colectate în decursul acestui an. Potrivit comunicatului, «suma totală colectată la bugetul local este de 82,31 milioane de lei, cu 9% mai mult față de aceeași perioadă a anului precedent». În realitate însă, veniturile bugetare ale orașului Slobozia sunt într-o ușoară scădere, iar datoriile istorice ale bugetului nu vor fi recuperate nici anul acesta.

Calculele fac bugetul roz
Un comunicat de presă remis publicității la jumătatea lunii septembrie ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 18:05 (4221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori

Școala a început de două săptămâni iar unele unități de învățământ din județ încă așteaptă profesorii să intre la clasă. Situația este cunoscută de ani buni, însă nici Ministerul Educației și nici Inspectoratul Școlar Județean nu au reușit să găsească vreo soluție pentru remedierea ei. Așa se face că, și anul acesta, în școlile din județ vor exista dascăli care vor preda câte 2 sau 3 materii!

Dezastrul din școlile județului După finalizarea Examenului de Titularizare, organizat în vara acestui an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat nici mai mult, nici mai puțin de 6... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 15:35 (6144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Dridu: Omorâtă de un șofer băut

Tragedie în localitatea Dridu. O femeie de 36 de ani a murit după ce un șofer băut a lovit-o cu mașina. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Polițiștii i-au întocmit un dosar penal cu 3 capete de acuzare.

O anchetă în curs
Victima accidentului petrecut la Dridu se afla împreună cu fratele său, un bărbat de 34 de ani, pe marginea șoselei. Cei doi au fost pur și simplu spulberați de șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat, de 60 de ani, din București. Femeia a murit pe loc, în timp ce bărbatul care o însoțea a fost transportat de urgență... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 13:02 (8698 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Prostituatele din Slobozia au datorii la Primărie de 2,1 milioane de lei

Cinci prostituate din Slobozia sunt datoare bugetului local cu suma de 2,1 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea amenzilor pe care acestea trebuie să le plătească Direcției Taxe și Impozite Locale. Autoritățile au făcut demersuri pentru a preschimba plata banilor în muncă în folosul comunității însă, ajunse în fața instanței, acestea au refuzat să desfășoare această activitate.

Datoare la Primărie Printre sutele de datornici la bugetul local al Primăriei Slobozia se numără și cinci prostituate. Restanțele pe care acestea trebuie să le plătească se înscriu în categoria amenzilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2017, 11:25 (10187 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Denis Dragomir, omul cu golul; Alin Popa, pur și simplu om de echipă

În sezonul 2022 sau 2023, sau poate chiar mai devreme, o parte dintre acești puști ar putea evolua în echipa mare a Unirii. Până acolo însă e cale lungă, iar antrenorul Ion Ionescu îi ține în priză prin partide de pregătire. La finalul săptămânii trecute au învins echipa similară a orașului Amara și urmează să joace cu Atletic Călărași. Noi continuăm să vă prezentăm speranțele Unirii din generația 2005.

Denis Dragomir, omul cu golul
De mic i-a plăcut sportul, a încercat mai multe discipline, dar în final s-a axat pe fotbal, avându-l drept exemplu pe fratele său care actualmente... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2017, 14:15 (4988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

În Ialomița

Cantitatea de sânge recoltată, în scădere

Fenomenul crizei de sânge se adâncește și la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au făcut publică o situație privind raportul dintre nevoia de sânge și stocurile pe care le au disponibile. Între acești indicatori există o discrepanță considerabilă, generată de faptul că în fiecare lună numărul donatorilor se diminuează.

Statistici îngrijorătoare
Datele statistice ale Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița nevoia de sânge a crescut în ultimii ani cu aproximativ 18%. Astfel, în 2015, în baza... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2017, 13:25 (6501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Fostul prim-procuror al județului a ajuns la închisoare

EXCLUSIV: 4 ani cu executare pentru Cătălin Hristescu!

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o sentință definitivă în dosarul fostului prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Magistrații Curții Supreme au decis să mențină pedepsele aplicate prin hotărârea Curții de Apel București, emisă în decembrie 2016. Astfel, Hristescu va sta la închisoare 4 ani!

Condamnat definitiv la închisoare Cătălin Hristescu a fost anchetat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție pentru «trafic de influență». Alături de el, în același dosar, a fost implicat și afaceristul Ștefan Foamete, patronul firmei Omega ... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 16:05 (17502 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

S-a întâmplat la Scânteia

Denunțat la Parchet de polițistul pe care voia să-l mituiască

Prins la volan fără permis de conducere, un bărbat a fost trimis în judecată pentru «dare de mită» de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Conducătorul auto este acuzat că a vrut să ofere șpagă suma de 500 de euro agentului care l-a oprit în trafic. Polițistul a refuzat să accepte mita și a făcut un denunț la Serviciul Județean Anticorupție, ai cărui ofițeri l-au trimis în fața procurorilor pe respectivul șofer.

Caz de corupție la Scânteia În Rechizitoriul pe care l-au întocmit, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au reținut faptul că... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2017, 11:40 (7633 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

FC Sportul Slobozia, prima echipă de fotbal fete a orașului

După 2 ani de antrenamente, prima echipă de fotbal fete a Sloboziei este pregătită să iasă «la atac». Sunt 12 și au jucat primele meciuri oficiale înainte ca echipa să fie înregistrată legal drept FC Sportul Slobozia. Se antrenează de două ori pe săptămână și visează cu ochii deschiși să devină campioane. Pentru fani, parinți și prieteni deja sunt. Iar acum a venit timpul să le cunoaștem cu toții!

O zi de antrenament E duminică dimineața în fața terenului de fotbal din Orășelul Copiilor. Fetele se strâng greu, una câte una... Întâi Livia, căpitanul echipei, apoi Mădălina, Nicoleta,... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 18:50 (11326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Ofensiva copiilor cu Cerințe Educative Speciale din Țăndărei

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Un caz relatat de ziarul nostru în urmă cu câteva luni revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre situația celor șapte copii cu Cerințe Educative Speciale, ai căror părinți au reușit să le câștige drepturile de care au fost lipsiți vreme de 3 ani în instanță. Deși au reușit să obțină beneficiile financiare pentru copiii lor în baza unei hotărâri judecătorești definitive a Curții de Apel București, oamenii reclamă faptul că oficialii Consiliului Județean Ialomița refuză să o pună în aplicare. Mai mult, instituția a apelat la o cale de atac extraordinară, cu scopul de a desființa hotărârea prin care copiilor le-au fost conferite drepturile care li se cuveneau. Pe cale de consecință, părinții... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 13:35 (10128 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Urziceni au început urmărirea penală pe numele unei femei din zona Rădulești, acuzată că și-a abandonat copilul după naștere. Femeia le-a spus anchetatorilor că micuțul pe care l-a adus pe lume este «o greșeală», dar cu toate acestea ea a făcut demersuri către serviciile sociale pentru a-i fi dat spre încredințare. Acum reprezentanții autorităților competente au deschis o anchetă pentru a vedea dacă într-adevăr copilul poate fi sau nu lăsat în grija mamei...

Un caz cutremurător Nașterea micuțului abandonat în spital s-a petrecut anul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 19:15 (6554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Înfrângerea rușinoasă cu Brăila a atras după sine ruperea înțelegerii dintre HCM Slobozia și antrenorul Dumitru Muși. În locul acestuia, la conducerea tehnică a echipei a fost instalat Gheorghe Covaciu. Antrenorul de 60 de ani care în urmă cu 5 sezoane juca în Liga Campionilor cu «U» Cluj a fost anul trecut pe banca tehnică a celor de la CSM Roman. Buzoian prin origine și băimărean prin adopție, Gheorghe Covaciu a venit la Slobozia pentru a aduce echipa pe unul dintre primele 10 locuri, așa cum reiese și din interviul pe care ni l-a acordat la scurt timp după preluarea echipei.
-Domnule profesor, discuțiile cu cei de la Slobozia au durat practic cateva ore. Ce v-a făcut să luați așa repede hotărârea de a prelua HCM-ul?... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 18:05 (3414 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

La Slobozia

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

După 8 ani de scandaluri publice, administrația locală din Slobozia a făcut pace cu cei 210 taximetriști autorizați din Slobozia. La sfârșitul săptămânii precedente, Camera Taximetriștilor Ialomița și Primăria Slobozia au semnat un protocol de colaborare care să răspundă atât constrângerilor legale în vigoare, cât și revendicărilor taximetriștilor. Cele două tabere susțin că protocolul are în vedere interesele legitime ale clienților și va elimina derapajele existente pe piață la acest moment.

Clienții sunt nemulțumiți, taximetriștii la fel
«Mă deranjează faptul că urc în taxi și dau peste șoferi nespălați sau care se scobesc în nas!». «Zici că sunt jurați. Cum urc, cum dau boxele la maxim și-mi fac creierii zob până la destinație. Manele la capul gol sau lăutărească de-aia greaua, de îți vine să o iei razna!». «Umblă cu niște căzături de mașini, de te miri cum de mai pornesc... Sunt murdare, le ies arcurile prin scaun și ți se face silă de la miros... Eu le ocolesc de câte ori pot, dar de multe ori nu îți dai seama până nu urci!». «Te înșeală la preț. Ori nu pornesc aparatul, ori, dacă e cursa prea ieftină, opresc și dau cu spatele... Imediat crește tariful cu un leu!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 16:15 (11394 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28719 vizualizări - 33 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10158 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6728 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9439 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8218 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11762 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9209 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6903 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7264 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:51
(8227 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare

Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:50
(6858 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...