Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28741 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

În anul școlar 2016-2017

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității o situație statistică cu privire la situația din Educația județeană, înregistrată în anul școlar 2016-2017. Indicatorii scot la iveală faptul că elevilor nu prea le place școala. Așa se face că aceștia au înregistrat în anul școlar trecut peste 1 milion de absențe, din care abia un sfert au putut fi motivate.

Elevii nu mai vor la școală La fiecare început de nou an școlar, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac publice situații statistice cu privire la starea învățământului a anului școlar... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 15:10 (4862 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 2-2

Puncte pierdute ca din Pușcă

Numirea lui Adrian Mihalcea în funcția de antrenor secund al Naționalei României este singura veste bună care a răzbătut în fotbalul slobozean. Din echipa Unirii pe care Mihalcea o ducea în 2014 pe podiumul Ligii Secunde au supraviețuit în actualul lot coordonat de Enache Costea doar cinci jucători... Aceștia și alții, tineri cu experiență care li s-au adăugat, au pornit la drum în actualul sezon de Liga a III-a cu gândul de a reveni acolo unde au cunoscut satifacțiile succeselor cu Rapid sau Iași. Din păcate, mai ales meciurile din deplasare, îi îndepărtează simțitor de obiectivul propus.

Ghinion până la capăt... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 13:25 (5603 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

În vreme ce dăscălimea ialomițeană urmărește resemnată la alba-neagra schimbărilor de la Inspectoratul Școlar, la Liceul de Arte din Slobozia familia Petre își adjudecă portofoliul de director al acestei unități școlare etalon. Adus de mână de părinți, noul director George Petre și-a dat deja în petic, demonstrând că așchia nu sare departe de gardul vilei ridicat din zeciuirea banilor publici.

Machiavelism artistic Povestea înlocuirii din funcția de director a lui Dumitru Cioboată a început în luna ianuarie a acestui an, când acesta a refuzat să participe la concursul unde trebuia să... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 11:10 (76514 vizualizări - 183 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Idei crețe pentru aleșii locali

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Parcarea subterană din fața Primăriei Slobozia ar putea găzdui arhiva Consiliului Județean Ialomița și a instituțiilor din subordinea acestuia. Ideea aparține pensionarilor care trec zilnic prin fața șantierului și poate fi adusă în atenția Consiliului Local Slobozia cu prima ocazie!

Economii incredibile
«Groapa lui Stoica» e în impas. Episcopia Sloboziei și Călărașilor a paralizat lucrările la pasajul de legătură cu parcarea subterană, iar soluțiile tehnice alternative se lasă așteptate. În aceste condiții, transformarea parcării în arhivă pentru instituțiile publice devine viabilă... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 15:40 (6575 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul din Cocora are dosar penal!

Primarul din Cocora are dosar penal!

Scandal penal la Primăria Cocora. Edilul Sorin Lefter a intrat în atenția organelor de urmărire penală și urmează să fie chemat la sediul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia pentru audieri. Pe numele primarului a fost deschis un dosar penal după ce a fost surprins conducând fără permis. Mai mult, nu este pentru prima dată când acesta încalcă regulile de circulație. În luna mai a rămas pieton după ce polițiștii din Ilfov l-au surprins conducând cu peste 100 de km la oră pe drumurile publice. Povestea din spatele anchetei este însă mult mai elaborată și, spun martorii apropiați acesteia, scoate în evidență modul în care Sorin Lefter seamănă groaza în toată localitatea. Contactat telefonic... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 10:45 (39249 vizualizări - 68 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea; Mihai Cornățeanu, zvârluga de pe stânga

Vom continua și în această săptămână să vă prezentăm micii fotbaliști care alcătuiesc Grupa 2005 a Unirii Slobozia, nădăjduind că o bună parte dintre acești frumoși copii vor ajunge peste câțiva ani fotbaliști în toată puterea cuvântului. Nu ne rămâne decât să le dorim o carieră lipsită de accidentări și, bineînțeles, contracte în regulă.

Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea
El este omul care are ca sarcini să sprijine apărarea, dar și să asigure mingi utile pentru atac. Cu toate acestea, postul de mijlocaș la închidere nu-l sperie pe Giordano Lungu, el chiar preferându... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2017, 13:20 (5960 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Se tot întâmplă la Slobozia

Cartierul promisiunilor electorale

Cartierul Gării Noi nu va fi gata nici toamna aceasta. Și au trecut 8 ani de la primele promisiuni... Între timp oamenii au făcut case, s-au mutat, au primit alte promisiuni... Cele mai recente spun că vor avea canalizare și iluminat public până la sfârșitul lunii octombrie. E a patra oară când li se promit aceste utilități! Și, înaintea ploilor de toamnă, pendulează între revoltă și resemnare...

Istoria promisiunilor
Întâi a promis Alexandru Stoica. Era prin 2009 și ajunsese viceprimar. Bătea țărușii în pământ și promitea un cartier ca Făt-Frumos, care să crească într-un an cât... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2017, 12:25 (4581 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au în lucru un dosar penal ce vizează presupuse fapte de corupție comise la Primăria Axintele. Concret, Tudor Grigore, edilul localității, este suspectat că a schimbat ilegal destinația unei părți din islazul comunal pentru ca fiul său să exploateze respectiva suprafață și să beneficieze de subvenții APIA. Deși prejudiciul a fost recuperat în totalitate, surse judiciare apreciază faptul că ancheta deschisă la DNA este încă în cercetare.

Ilegalități la Primăria Axintele În urmă cu 5 ani, Camera de Conturi Ialomița a organizat un control de... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 15:40 (11560 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc de grevă. Oamenii sunt revoltați pentru că, în urmă cu aproximativ o lună, Gabriel Modrea, directorul interimar al instituției, a decis să le taie o serie de sporuri salariale, pe care le-ar fi considerat «ilegale». În ciuda numeroaselor încercări de a obține un punct de vedere oficial din partea conducerii DSP Ialomița, acesta ne-a fost refuzat.

Scandal la DSP Ialomița
La începutul verii, Dan Noel, director executiv delegat la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, a fost destituit din funcție de Florian... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 10:55 (7189 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

După ce a ratat cu succes toate proiectele cu finanțare europeană anunțate până acum, Președintele european al tuturor ialomițenilor de aiurea își arogă merite și pentru proiectele altora. Marți, 19 septembrie 2017, Victor Moraru a postat pe Facebook, pătruns de un înalt patriotism european, următorul mesaj către muritorii ce-i dau like: «Am participat astăzi la conferința de lansare a proiectului „Împreună inovăm-măsuri integrate de dezvoltare și incluziune socială“, proiect în valoare de aproximativ 5 milioane de euro și care se va desfășura în următorii 3 ani în comuna Traian, din județul nostru. Iată, începem implementarea primelor proiecte pentru... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 15:15 (8999 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Trei dintre profesoarele-șpăgare condamnate la închisoare cu executare în dosarul «Mită pentru BAC 2012» sunt libere. Este vorba despre Nica Balaciu, Ana Dragomir și Laura Ștriblea. Acestea au fost eliberate condiționat din Penitenciarul de Femei Târgșor, în baza unor sentințe ale Judecătoriei Ploiești. Ceilalți opt inculpați ai cauzei, printre care și Otilia Dumitru, rămân în continuare după gratii.

Pedepsele mici le-au scăpat de celule
În noiembrie 2016, Curtea de Apel București dădea o sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012», în care mai mulți profesori din Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 11:25 (32354 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

Angajații din cadrul Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița sunt acționați în instanță de către Administrația Bazinală Buzău-Ialomița, căreia îi sunt subordonați. Procesele vizează recuperarea unor sume de bani pe care oamenii le-au primit între 2012-2014 sub formă de «sporuri salariale». Scandalul a ieșit la iveală anul trecut când Curtea de Conturi a României a verificat situația financiară a Administrației Naționale Apele Române, instituție care administrează AB Buzău-Ialomița și SGA Ialomița, și a constatat un prejudiciu de peste 100 milioane de lei. În județul nostru, procesele se judecă la Tribunalul Ialomița, până la momentul de față fiind inițiate peste 50 de acțiuni, urmând ca numărul... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 18:35 (9234 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Veteranii s-au duelat la Cupa «TenisCon»

Tenis de câmp

Veteranii s-au duelat la Cupa «TenisCon»

Slobozia a găzduit, pe 15 și 16 septembrie 2017, Cupa «TenisCon», turneu de dublu adresat veteranilor. Competiția a reunit jucători din București, Brăila, Galați și Slobozia. Turneul s-a concentrat pe două categorii de vârstă: sub și peste 50 de ani. La categoria mai tânără s-a impus tandemul brăilean alcătuit din Constantin Burlacu și Cătălin Condei. Podiumul a fost completat de sportivi legitimați la TenisCon Slobozia. Pe 2 au terminat Marian Comis și Florin Gâtlan, iar pe 3 Dan Negru și Adrian Trifan. La 50+ s-au impus Ionel Cerchia și Valeriu Ilie, din Brăila. Bucureștenii Emil Ionescu și Daniel Bucătaru au terminat pe locul 2, în vreme ce pe ultima treaptă a podiumului s-au situat Marian... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 16:40 (4693 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Luni, 18 septembrie 2017, s-au încheiat înscrierile pentru concursul organizat de Consiliul Județean Ialomița cu privire la ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, doi candidați și-au depus dosarele pentru a susține testarea. Este vorba despre Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, și Vasile Zamfir, juristul Spitalului Slobozia. Aceștia vor susține un plan de management în fața unei comisii, urmând apoi ca cel mai bun proiect să fie declarat câștigător. Rezultatele se vor face publice după data de 25 septembrie 2017.

Iancu versus Zamfir... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:55 (10597 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Înfrângerea rușinoasă din meciul cu Brăila, cumulată cu alte motive, l-au determinat pe profesorul Dumitru Muși să părăsească banca tehnică a HCM Slobozia. Domnia sa a ezitat să ne explice motivele plecării. În schimb, președintele Nicolae Goidea ne-a declarat: «Domnul profesor Dumitru Muși ne-a comunicat de dimineață decizia dumnealui de a încheia colaborarea cu HCM Slobozia. Această hotărâre a fost luată din motive personale, dar sigur că au contat într-o oarecare măsură rezultatul și, mai ales, evoluția echipei din meciul cu Brăila. Ne-am despărțit amiabil și îi mulțumim domnului Muși pentru tot ce a făcut la echipa noastră. Și a făcut multe lucruri excepționale!». Dumitru Muși va rămâne în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:05 (6174 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru revine la... barbă

Senzațional!

Președintele Moraru revine la... barbă

Președintele de pretutindeni al ialomițenilor a fost văzut la deschiderea noului an școlar de la Liceul Pedagogic din Slobozia cu un nou «look». După cum puteți vedea în imaginea alăturată el are o ditamai barba de 3/4 zile, semn clar al intenției sale de a se alinia la ultimele tendințe ale modei. Precizăm, pentru conformitate, că fotografia a fost preluată de pe pagina sa de Facebook fiindcă administrația județeană a secretizat locația până în ultima clipă și, spre rușinea noastră, nu am putut-o identifica pentru a realiza un set complet de fotografii, față și profil. Pe de altă parte, e de notorietate faptul că domnului Președinte nu-i place să fie fotografiat de reporteri, el angajând... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 10:40 (5494 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Bani europeni la Traian și Valea Ciorii

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Comunele Traian și Valea Ciorii din județul Ialomița au obținut finanțare pentru două proiecte care împreună însumează aproximativ 10 milioane de euro. Potrivit declarațiilor purtătorului de cuvânt al proiectelor, Iolanda Chioaru, acestea sunt «cele mai complexe proiecte finanțate în România din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. Complexitatea proiectelor rezidă din caracterul lor integrat, ele acționând asupra familiilor aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate». Riscul major al acestor proiecte îl reprezintă însă ratarea indicilor de performanță stabiliți prin cererea de finanțare. În acest caz, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 18:40 (8016 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5283 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6515 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6037 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7316 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9604 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...