Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

788 de aleși dorm pe banii alegătorilor

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

Activitatea administrativă din Ialomița se bazează pe proiectele de hotărâri adoptate în cadrul consiliilor locale. Prin tradiție, inițiatorul proiectelor de hotărâri aprobate lunar în cadrul consiliului local este primarul localității. Numărul proiectelor de hotărâri inițiate de consilierii locali din Ialomița în acest mandat pot fi numărate pe degetele unei singure mâini... În schimb, aceștia și-au aprobat luna trecută majorarea indemnizațiilor de ședință la 10% din salariile primarului!

Paradoxurile administrației
Deși Legea 215 privind administrația publică locală statuează... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 18:45 (6641 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Generația 2005, locul 2 la «Brașov Cup»

În perioada 17-20 august 2017 s-a desfășurat Cupa «Brașov Cup», competiție la care a participat și grupa 2005 a Unirii Slobozia. În orașul de sub Tâmpa, elevii lui Ion Ionescu au disputat 6 jocuri contra unor adversari de la centre de tradiție ale fotbalului românesc. În aceste condiții, faptul că puștii Sloboziei au obținut 5 victorii este remarcabil. Astfel, uniriștii născuți în 2005 au trecut cu 3-0 de israelienii de la Judeide Maker, cu 2-1 de Celta Brașov sau cu 3-1 de Pro Team București. Echipa noastră a învins, de asemenea, cu 3-0 pe Sepsi Sfântu Gheorghe și cu 3-2 pe FCM Brașov. Singura înfrângere s-a înregistrat în fața câștigătoarei competiției, Dinamo București, scor 0-2. În aceste... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 16:20 (5606 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Vineri, 25 august 2017, de la orele 19,00, la Casa Municipală de Cultură Slobozia va fi proiectat filmul documentar «Țara Moartă», în regia lui Radu Jude. Reamintim că cele 500 de fotografii prezentate în cadrul filmului aparțin fotografului Costică Acsinte și au fost recondiționate de către slobozeanul Cezar Mario Popescu, cu sprijinul Muzeului Județean Ialomița.

Eveniment cinematografic de excepție După ce a fost prezentat luna trecută la Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF), documentarul «Țara Moartă» are premiera în cinematografele din țară vineri, 25 august 201... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 15:10 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Meci de poveste în finala seniorilor

Tenis de câmp, Cupa Municipiului Slobozia Memorial «Ioan Pinter»

Meci de poveste în finala seniorilor

Chiar dacă nu mai are amploarea din urmă cu câțiva ani, Cupa Municipiului Slobozia Memorial «Ioan Pinter» rămâne un eveniment sportiv de referință în calendarul competițional al orașului nostru. Ajuns la ediția a 17-a, turneul a adunat și în acest an peste 120 de sportivi din mai multe județe ale țării. Aceștia au luptat deopotrivă cu adversarii, dar și cu arșița lunii august pentru trofeele puse în joc, care au pornit de la 10 ani și au mers până la seniori. Cea mai încinsă luptă s-a dat la categoria 12 ani, unde la «masculin» și «feminin» s-au înscris în jur de 70 de sportivi, competiția fiind de categorie valorică A și întrând în circuitul național al Federației Române de Tenis. În final, la... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 13:10 (4095 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sinești

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Carnagiu pe șosea în zona localității Sinești. Marți, 22 august 2017, trei persoane au murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului au intervenit militarii ISU, paramedicii SMURD, dar și polițiștii. La momentul de față traficul în zonă este blocat.

Victime prinse între fiarele contorsionate
Din primele informații, accidentul rutier din zona Sinești s-a produs în urma impactului dintre 2 automobile și un camion. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița precizează faptul că trei persoane au murit pe loc, iar în cazul a altor două a fost nevoie să... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 10:57 (7024 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident

Click aici

EVENIMENT

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Asigurarea asistenței comunitare, un serviciu creat de Ministerul Sănătății cu scopul de a îmbunătăți calitatea sănătății populației din mediile defavorizate, este tratată cu indiferență de reprezentanții administrației locale din județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că la nivelul județului există doar 37 de asistenți comunitari, deși numărul lor ar trebui dublat sau poate chiar triplat. Chiar și în primăriile în care acest serviciu există, asigurarea asistenței sanitare se face cu dificultate din cauza dotărilor slabe de care dispun asistenții.

Sprijin pentru nevoiași... [citește_tot_articolul]

21 August 2017, 11:05 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Siguranța elevilor care învață în școlile din județ este pusă la îndoială pentru că unitățile de învățământ nu pot să-i protejeze pe copii. Toate acestea din cauza numărului scăzut de unități care beneficiază de sisteme video de protecție sau de servicii de pază încheiate cu firmele de specialitate.

Siguranța elevilor lasă de dorit
Situația privind modul în care se asigură supravegherea unităților de învățământ din Ialomița a fost prezentată în cadrul unei întâlniri oficiale, organizată la Prefectura Ialomița. Astfel, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 August 2017, 13:55 (6435 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, demisă prin fax

Scandal la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari, demisă prin fax

Sefii inspectoratelor școlare din 13 județe au fost revocați de ministrul Educației, Liviu Pop vineri seara, 18 august 2017, prin fax. Astfel, șefii inspectoratelor școlare din Caraș-Severin, Ialomița, Ilfov, Brăila, Buzău, Vrancea, Constanța, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinți și Călărași au fost destituiți din funcții. Cei mai mulți dintre inspectorii șefi destituiți reclamă însă nereguli, precizându-se că nu au fost adoptate anterior măsuri disciplinare care să justifice aceste demiteri. Vom reveni cu amănunte în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 23 august 2017.... [citește_tot_articolul]

19 August 2017, 18:10 (48039 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 23:01 (6861 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Ecourile sumelor bugetare de alocat prin PNDL 2 în Ialomița s-au stins. Urmează o perioadă de muncă susținută a administrațiilor locale pentru încadrarea în termenele impuse de Ministerul Dezvoltării. Realitatea este însă infinit mai nuanțată, iar declarațiile patriotarde ale președintelui Victor Moraru nu o pot cosmetiza la nesfârșit.

Versiunea Moraru Potrivit informațiilor oficiale, Ialomița ocupă locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane lei. Cifra este de două ori mai mică decât necesarul estimat la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 12:25 (4635 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Clădirile din centrul Sloboziei au fost afectate

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Primăria Slobozia este nevoită să caute noi soluții tehnice pentru realizarea tunelului de intrare în parcarea subterană din centrul municipiului. Decizia a fost luată după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au solicitat efectuarea unei expertize amănunțite care să certifice dacă metoda utilizării sistemului de palplanșe bătute în pământ afectează sau nu siguranța clădirilor amplasate în zona șantierului. Pentru a-și argumenta cât mai bine obiecțiile, oficialii Episcopiei au solicitat o serie de măsurători seismice, realizate în momentul în care palplanșele au fost scoase din pământ. După analiza măsurătorilor s-a constatat că metoda palplanșelor poate afecta serios clădirile... [citește_tot_articolul]

17 August 2017, 11:35 (5740 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17620 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20067 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8844 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Criza pășunilor din Fetești este rezolvată de reprezentanții administrației locale. Municipalitatea a făcut demersuri către Agenția Domeniului Statului pentru dezmembrarea a 400 de hectare de teren care vor fi preluate de Primăria Fetești și concesionate ulterior crescătorilor de animale din municipiu. Datele statistice arată că la momentul de față Fetești este localitatea urbană din Ialomița cu cei mai mulți crescători de animale, aceștia deținând peste 4000 de capete.

Marea dezmembrare La momentul de față, suprafața de pășunat a orașului Fetești s-a diminuat considerabil. Lipsa terenurilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 16:45 (4186 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

Direcția de Sănătate Publică confirmă

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

La solicitarea ziarului nostru, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică o situație detaliată a controalelor tematice pe care le-au realizat de la începutul anului și până în prezent în cele 4 spitale din județul nostru. Datele cuprinse în răspunsul oficial remis redacției noastre scot la iveală numeroase deficiențe pe care inspectorii DSP le-au constatat în urma verificărilor. Așa se face că în toate cele 4 unități medicale s-au înregistrat deficiențe referitoare la saloane insalubre, paturi deteriorate, așternuturi murdare sau pereți necurățați. Au fost aplicate și sancțiuni de peste 5 mii de lei, iar 3 spitale au fost executate silit pentru neachitarea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 10:45 (4545 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

Procurorii din Constanța au reținut pentru 24 de ore 8 bărbați din Ialomița de etnie romă care au provocat un scandal monstru pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Surse judiciare confirmă faptul că persoanele reținute vor fi prezentate judecătorilor cu mandate de arestare preventivă.

Bătăușii de la malul mării
Din primele informații, cei 8 bărbați sunt domiciliați în orașele ialomițene Țăndărei, Fetești și Amara. Aceștia plecaseră la mare pentru a petrece sărbătoarea Sfintei Marii pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Romii au luat cu ei grătare și băutură, însă... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 20:34 (10127 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Administrație marca Mocioniu

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Majorarea salariilor la Primăria Slobozia resuscită interesul pentru funcțiile încă libere. Una dintre acestea este aceea de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia...

Mocioniu&comp În ultimul an, primarul Adrian Mocioniu a încercat să aducă un suflu «proaspăt» administrației locale, angajând sau promovând în funcții persoane noi... Fiecare dintre acestea au obținut posturile mai mult sau mai puțin legal, în urma unor concursuri de împrejurări sau pe baza unor «proiecte de management» care s-au remarcat prin punctaje maxime. Cele mai multe însă sunt cadre... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 15:55 (5735 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Metehnele președintelui Victor Moraru sunt greu de suportat de către funcționarii din cadrul Consiliului Județean Ialomița. În ultima jumătate de an, doi angajați ai instituției au ajuns la spital după ce au încercat să reziste eroic presiunii exercitate asupra lor de către președintele Moraru. Unul dintre aceștia este Iulian Nicoară, angajat al Direcției Investiții, care s-a îmbolnăvit, iar apoi a demisionat din funcția pe care o deținea în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cel de-al doilea caz s-a petrecut recent și îl are în prim plan pe Marian Lisaru, șeful Direcției Investiții, care a suferit un atac de cord în urma unei discuții contradictorii pe care ar fi avut-o cu președintele Moraru... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 11:15 (17528 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4590 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17381 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19533 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17991 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14898 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14250 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15073 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15105 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15816 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14927 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15095 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17299 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13348 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13420 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13729 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13490 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11689 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11856 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9473 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14704 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15844 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13666 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16603 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16324 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17899 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...