Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Clădirile din centrul Sloboziei au fost afectate

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Primăria Slobozia este nevoită să caute noi soluții tehnice pentru realizarea tunelului de intrare în parcarea subterană din centrul municipiului. Decizia a fost luată după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au solicitat efectuarea unei expertize amănunțite care să certifice dacă metoda utilizării sistemului de palplanșe bătute în pământ afectează sau nu siguranța clădirilor amplasate în zona șantierului. Pentru a-și argumenta cât mai bine obiecțiile, oficialii Episcopiei au solicitat o serie de măsurători seismice, realizate în momentul în care palplanșele au fost scoase din pământ. După analiza măsurătorilor s-a constatat că metoda palplanșelor poate afecta serios clădirile... [citește_tot_articolul]

17 August 2017, 11:35 (5741 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17637 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20076 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8849 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Criza pășunilor din Fetești este rezolvată de reprezentanții administrației locale. Municipalitatea a făcut demersuri către Agenția Domeniului Statului pentru dezmembrarea a 400 de hectare de teren care vor fi preluate de Primăria Fetești și concesionate ulterior crescătorilor de animale din municipiu. Datele statistice arată că la momentul de față Fetești este localitatea urbană din Ialomița cu cei mai mulți crescători de animale, aceștia deținând peste 4000 de capete.

Marea dezmembrare La momentul de față, suprafața de pășunat a orașului Fetești s-a diminuat considerabil. Lipsa terenurilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 16:45 (4186 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

Direcția de Sănătate Publică confirmă

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

La solicitarea ziarului nostru, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică o situație detaliată a controalelor tematice pe care le-au realizat de la începutul anului și până în prezent în cele 4 spitale din județul nostru. Datele cuprinse în răspunsul oficial remis redacției noastre scot la iveală numeroase deficiențe pe care inspectorii DSP le-au constatat în urma verificărilor. Așa se face că în toate cele 4 unități medicale s-au înregistrat deficiențe referitoare la saloane insalubre, paturi deteriorate, așternuturi murdare sau pereți necurățați. Au fost aplicate și sancțiuni de peste 5 mii de lei, iar 3 spitale au fost executate silit pentru neachitarea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 10:45 (4546 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

Procurorii din Constanța au reținut pentru 24 de ore 8 bărbați din Ialomița de etnie romă care au provocat un scandal monstru pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Surse judiciare confirmă faptul că persoanele reținute vor fi prezentate judecătorilor cu mandate de arestare preventivă.

Bătăușii de la malul mării
Din primele informații, cei 8 bărbați sunt domiciliați în orașele ialomițene Țăndărei, Fetești și Amara. Aceștia plecaseră la mare pentru a petrece sărbătoarea Sfintei Marii pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Romii au luat cu ei grătare și băutură, însă... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 20:34 (10127 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Administrație marca Mocioniu

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Majorarea salariilor la Primăria Slobozia resuscită interesul pentru funcțiile încă libere. Una dintre acestea este aceea de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia...

Mocioniu&comp În ultimul an, primarul Adrian Mocioniu a încercat să aducă un suflu «proaspăt» administrației locale, angajând sau promovând în funcții persoane noi... Fiecare dintre acestea au obținut posturile mai mult sau mai puțin legal, în urma unor concursuri de împrejurări sau pe baza unor «proiecte de management» care s-au remarcat prin punctaje maxime. Cele mai multe însă sunt cadre... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 15:55 (5735 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Metehnele președintelui Victor Moraru sunt greu de suportat de către funcționarii din cadrul Consiliului Județean Ialomița. În ultima jumătate de an, doi angajați ai instituției au ajuns la spital după ce au încercat să reziste eroic presiunii exercitate asupra lor de către președintele Moraru. Unul dintre aceștia este Iulian Nicoară, angajat al Direcției Investiții, care s-a îmbolnăvit, iar apoi a demisionat din funcția pe care o deținea în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cel de-al doilea caz s-a petrecut recent și îl are în prim plan pe Marian Lisaru, șeful Direcției Investiții, care a suferit un atac de cord în urma unei discuții contradictorii pe care ar fi avut-o cu președintele Moraru... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 11:15 (17542 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4591 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Începe «acțiunea Brașov»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Începe «acțiunea Brașov»

Grupa de copii născuți în 2005 a Unirii Slobozia este una care dă mari speranțe pentru viitor antrenorului Ion Ionescu. Optimismul acestuia merge departe, văzând peste ani o parte dintre elevii săi în echipa mare a Unirii sau chiar mai sus. Totul este ca ei să progreseze și pentru asta au nevoie de competiții puternice. Tocmai de aceea, în perioada 9-20 august 2017, un lot de 19 mici fotbaliști va urca la Brașov pentru a participa la două competiții interesante. În perioada 9-13 august 2017, se va desfășura «Brașov Junior’s Cup», competiție adresată copiilor și juniorilor, unde se va juca în formula 8+1. Meciurile se vor desfășura la Târlungeni, pe terenuri de iarbă și sintetice, iar o partidă... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 17:35 (4824 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Suită de transferuri la Abatorul

Fotbal, Liga a IV-a

Suită de transferuri la Abatorul

Mai sunt câteva săptămâni până la startul unui nou sezon al Ligii a IV-a Ialomița, iar echipele angrenate în această competiție au început să-și creioneze loturile. Printre cele mai active pe piața transferurilor se arată a fi Abatorul Slobozia. Echipa patronată de Nicu Bunea și antrenată (din nou) de Ion Ionescu beneficiază în primul rând de o serie de reveniri în lot, putând să-i amintim aici pe Titi Zamfir, Ionel Baltă sau Florin Bărzoiu. La echipa care a terminat sezonul trecut pe locul 5 au mai venit jucători cu experiență ca Robert Herea sau Constantin Voicu, dar și tineri precum Laurențiu Pârvu sau foștii juniori ai Unirii, Eduard Iftinca și Ștefăniță Alexandru. «Nu ne propunem locul I... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 12:15 (3000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Noi descinderi la Țăndărei

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Organele judiciare din Ialomița continuă perchezițiile pe raza orașului Țăndărei. Luni, 7 august 2017, polițiștii și procurorii, împreună cu ofițeri ai Direcțiilor de Investigații Criminale și Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, au efectuat 15 percheziții domiciliare la palatele romilor. Forțele de ordine au ridicat arme de foc și au condus la audieri 12 persoane.

Dosar penal la Parchetul Fetești În urmă cu o săptămână, Țăndăreiul intra în atenția organelor judiciare din Ialomița după ce romii din localitate au provocat 3 scandaluri... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 17:10 (6832 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

Anchetă in rem la Sărățeni

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

UPDATE Ucigașul a fost reținut!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal in rem în care fac cercetări pentru presupuse fapte de «omor». Totul după ce luni, 7 august 2017, o bătrână din localitatea Sărățeni a fost descoperită moartă în gospodărie, cu multiple răni și leziuni pe corp. Vestea morții femeii a picat ca un trăsnet printre localnici.

Anchetă în plină desfășurare Din primele informații, femeia, în vârstă de 63 de ani, locuia în București și venea la Sărățeni pentru a avea grijă de gospodăria pe care o deținea în proprietate pe raza localității. Luni, 7 august 2017,... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 11:25 (60019 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

Protest public la Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

De 7 luni de zile președintele Victor Moraru refuză să majoreze salariille funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean. Mai mult decât atât, el a refuzat să facă public un protest adresat consilierilor județeni, semnat de către jumătate dintre angajații instituției. Acesta nu este primul abuz de care președintele Consiliului Județean este acuzat. În luna aprilie, pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un dosar în care 84 de angajați îl acționează în instanță pe Victor Moraru pentru refuzul de a majora salariile conform Ordonanței de Urgență nr. 2/2017.

Abuz marca Moraru... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 20:05 (11458 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere amicală cu Brăila

Handbal, HCM Slobozia

Înfrângere amicală cu Brăila

Sâmbătă, 5 august 2017, HCM Slobozia a revenit în fața propriilor suporteri. Jucătoarele antrenate de Dumitru Muși au dat piept într-un meci amical cu HC Dunărea Brăila. La echipa pregătită de Florentin Pera activează și trei jucătoare originare din Slobozia: Elena Voicu, Lăcrămioara Stan și Cristina Gheorghe. Jocul a fost unul echilibrat, cu un mic plus pentru brăilence. A fost un spectacol agreabil în ciuda faptului că în Sala Sporturilor din Slobozia căldura a fost greu de suportat, chiar și pentru spectatori. Dumitru Muși nu a putut conta pe Irina Marchidanu, Raluca Dăscălete și Alina Ilie, ținute în afara terenului de diverse accidentări. În teren, pivotul Iaroslava Burlachenko, nou venită... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 16:10 (4840 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

În Ialomița

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

Fenomenele meteo extreme, înregistrate în perioada 25-28 iulie 2017, au făcut ravagii pe câmpurile din Ialomița. O estimare oficială arată că la nivelul județului 4200 de hectare au fost calamitate. În prezent nu se știe dacă fermierii vor fi despăgubiți de reprezentanții Guvernului.

Terenurile agricole, supuse verificărilor Din Ordin al prefectului județului Ialomița, reprezentanții Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au desfășurat ample activități de inventariere a suprafețelor agricole calamitate în urma fenomenelor meteo extreme care s-au manifestat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 15:55 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

Ialomița și PNDL 2

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

În urmă cu două săptămâni, oficialii județeni PSD anunțau cu mândrie electorală că Ialomița are de primit peste 813 milioane de lei pentru finanțarea a 129 de proiecte din cele 288 propuse spre finanțare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Realitatea din spatele declarațiilor este însă alta, iar administrațiile locale riscă să nu poată primi niciodată fondurile promise pentru investiții. Concret, majoritatea proiectelor aprobate se bazează pe studii de fezabilitate depășite sau «note conceptuale» realizate pe genunchi. Paradoxal, această stare de fapt generează nemulțumiri în rândurile edililor PSD din Ialomița, principalii beneficiari ai fondurilor obținute. «Dacă până acum... [citește_tot_articolul]

9 August 2017, 10:40 (6365 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Cu o brumă de obiective istorice, cele mai multe dintre ele aflate într-un stadiu avansat de degradare, Ialomița își vinde monumentele pe internet. Pe un binecunoscut site de mică publicitate, proprietarii unui conac boieresc construit în stil neoromânesc de la sfârșitul secolului XIX, în comuna Reviga, și-au manifestat intenția de a vinde imobilul contra sumei de 27 mii de euro. Prețul de vânzare se apropie vertiginos de cel al unui apartament cu 2 camere amplasat într-o zonă apropiată de centrul Sloboziei.

Conacul morarului Cioceanu
Conacul din Reviga întregește salba puținelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 14:45 (14163 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6705 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Femei agresate de soți

Sâmbătă, 1 februarie a.c., o femeie din comuna Dridu a sunat la 112 solicitând ajutor împotriva soțului de 45 de ani care ar fi agresat-o. La fața locului s-au deplasat polițiștii din orașul Fierbinți- ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat și oprit în trafic un bărbat ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. După ce a fost testat cu alcooltestul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:15
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Dosar penal după ce a condus fără permis

În timpul acționării pe linia de prevenire a accidentelor rutiere în comuna Borănești, sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 4 Coșereni au oprit pentru control un ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:10
(2577 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și stuf

În ziua de duminică 2 februarie 2020, polițiștii ialomițeni au intervenit de urgență pentru a stinge un incendiu izbucnit la Țăndărei, în apropiere de lacul Strachina. Au ars circa 40 ha de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:05
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ion Roată, prins beat la volanul mașinii pe care o furase. Nu avea permis de conducere!

Joi, 30 ianuarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii rutieri din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 37 de ani, din comuna Ion ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 18:10
(9372 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Haine susceptibile a fi contrafăcute, ridicate de polițiști

Joi, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg, în timp ce desfășurau activități privind combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru prevenirea, combaterea și ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:50
(4131 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2908 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2687 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4740 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4497 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2360 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2508 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4047 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...