Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sinești

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Carnagiu pe șosea în zona localității Sinești. Marți, 22 august 2017, trei persoane au murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului au intervenit militarii ISU, paramedicii SMURD, dar și polițiștii. La momentul de față traficul în zonă este blocat.

Victime prinse între fiarele contorsionate
Din primele informații, accidentul rutier din zona Sinești s-a produs în urma impactului dintre 2 automobile și un camion. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița precizează faptul că trei persoane au murit pe loc, iar în cazul a altor două a fost nevoie să... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 10:57 (7027 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident

EVENIMENT

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Asigurarea asistenței comunitare, un serviciu creat de Ministerul Sănătății cu scopul de a îmbunătăți calitatea sănătății populației din mediile defavorizate, este tratată cu indiferență de reprezentanții administrației locale din județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că la nivelul județului există doar 37 de asistenți comunitari, deși numărul lor ar trebui dublat sau poate chiar triplat. Chiar și în primăriile în care acest serviciu există, asigurarea asistenței sanitare se face cu dificultate din cauza dotărilor slabe de care dispun asistenții.

Sprijin pentru nevoiași... [citește_tot_articolul]

21 August 2017, 11:05 (5159 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Siguranța elevilor care învață în școlile din județ este pusă la îndoială pentru că unitățile de învățământ nu pot să-i protejeze pe copii. Toate acestea din cauza numărului scăzut de unități care beneficiază de sisteme video de protecție sau de servicii de pază încheiate cu firmele de specialitate.

Siguranța elevilor lasă de dorit
Situația privind modul în care se asigură supravegherea unităților de învățământ din Ialomița a fost prezentată în cadrul unei întâlniri oficiale, organizată la Prefectura Ialomița. Astfel, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 August 2017, 13:55 (6443 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, demisă prin fax

Scandal la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari, demisă prin fax

Sefii inspectoratelor școlare din 13 județe au fost revocați de ministrul Educației, Liviu Pop vineri seara, 18 august 2017, prin fax. Astfel, șefii inspectoratelor școlare din Caraș-Severin, Ialomița, Ilfov, Brăila, Buzău, Vrancea, Constanța, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinți și Călărași au fost destituiți din funcții. Cei mai mulți dintre inspectorii șefi destituiți reclamă însă nereguli, precizându-se că nu au fost adoptate anterior măsuri disciplinare care să justifice aceste demiteri. Vom reveni cu amănunte în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 23 august 2017.... [citește_tot_articolul]

19 August 2017, 18:10 (48219 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 23:01 (6865 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Ecourile sumelor bugetare de alocat prin PNDL 2 în Ialomița s-au stins. Urmează o perioadă de muncă susținută a administrațiilor locale pentru încadrarea în termenele impuse de Ministerul Dezvoltării. Realitatea este însă infinit mai nuanțată, iar declarațiile patriotarde ale președintelui Victor Moraru nu o pot cosmetiza la nesfârșit.

Versiunea Moraru Potrivit informațiilor oficiale, Ialomița ocupă locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane lei. Cifra este de două ori mai mică decât necesarul estimat la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 12:25 (4636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Clădirile din centrul Sloboziei au fost afectate

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Primăria Slobozia este nevoită să caute noi soluții tehnice pentru realizarea tunelului de intrare în parcarea subterană din centrul municipiului. Decizia a fost luată după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au solicitat efectuarea unei expertize amănunțite care să certifice dacă metoda utilizării sistemului de palplanșe bătute în pământ afectează sau nu siguranța clădirilor amplasate în zona șantierului. Pentru a-și argumenta cât mai bine obiecțiile, oficialii Episcopiei au solicitat o serie de măsurători seismice, realizate în momentul în care palplanșele au fost scoase din pământ. După analiza măsurătorilor s-a constatat că metoda palplanșelor poate afecta serios clădirile... [citește_tot_articolul]

17 August 2017, 11:35 (5742 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17654 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20106 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8851 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Criza pășunilor din Fetești este rezolvată de reprezentanții administrației locale. Municipalitatea a făcut demersuri către Agenția Domeniului Statului pentru dezmembrarea a 400 de hectare de teren care vor fi preluate de Primăria Fetești și concesionate ulterior crescătorilor de animale din municipiu. Datele statistice arată că la momentul de față Fetești este localitatea urbană din Ialomița cu cei mai mulți crescători de animale, aceștia deținând peste 4000 de capete.

Marea dezmembrare La momentul de față, suprafața de pășunat a orașului Fetești s-a diminuat considerabil. Lipsa terenurilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 16:45 (4186 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

Direcția de Sănătate Publică confirmă

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

La solicitarea ziarului nostru, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică o situație detaliată a controalelor tematice pe care le-au realizat de la începutul anului și până în prezent în cele 4 spitale din județul nostru. Datele cuprinse în răspunsul oficial remis redacției noastre scot la iveală numeroase deficiențe pe care inspectorii DSP le-au constatat în urma verificărilor. Așa se face că în toate cele 4 unități medicale s-au înregistrat deficiențe referitoare la saloane insalubre, paturi deteriorate, așternuturi murdare sau pereți necurățați. Au fost aplicate și sancțiuni de peste 5 mii de lei, iar 3 spitale au fost executate silit pentru neachitarea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 10:45 (4547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

Procurorii din Constanța au reținut pentru 24 de ore 8 bărbați din Ialomița de etnie romă care au provocat un scandal monstru pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Surse judiciare confirmă faptul că persoanele reținute vor fi prezentate judecătorilor cu mandate de arestare preventivă.

Bătăușii de la malul mării
Din primele informații, cei 8 bărbați sunt domiciliați în orașele ialomițene Țăndărei, Fetești și Amara. Aceștia plecaseră la mare pentru a petrece sărbătoarea Sfintei Marii pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Romii au luat cu ei grătare și băutură, însă... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 20:34 (10129 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Administrație marca Mocioniu

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Majorarea salariilor la Primăria Slobozia resuscită interesul pentru funcțiile încă libere. Una dintre acestea este aceea de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia...

Mocioniu&comp În ultimul an, primarul Adrian Mocioniu a încercat să aducă un suflu «proaspăt» administrației locale, angajând sau promovând în funcții persoane noi... Fiecare dintre acestea au obținut posturile mai mult sau mai puțin legal, în urma unor concursuri de împrejurări sau pe baza unor «proiecte de management» care s-au remarcat prin punctaje maxime. Cele mai multe însă sunt cadre... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 15:55 (5736 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Metehnele președintelui Victor Moraru sunt greu de suportat de către funcționarii din cadrul Consiliului Județean Ialomița. În ultima jumătate de an, doi angajați ai instituției au ajuns la spital după ce au încercat să reziste eroic presiunii exercitate asupra lor de către președintele Moraru. Unul dintre aceștia este Iulian Nicoară, angajat al Direcției Investiții, care s-a îmbolnăvit, iar apoi a demisionat din funcția pe care o deținea în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cel de-al doilea caz s-a petrecut recent și îl are în prim plan pe Marian Lisaru, șeful Direcției Investiții, care a suferit un atac de cord în urma unei discuții contradictorii pe care ar fi avut-o cu președintele Moraru... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 11:15 (17556 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4593 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Începe «acțiunea Brașov»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Începe «acțiunea Brașov»

Grupa de copii născuți în 2005 a Unirii Slobozia este una care dă mari speranțe pentru viitor antrenorului Ion Ionescu. Optimismul acestuia merge departe, văzând peste ani o parte dintre elevii săi în echipa mare a Unirii sau chiar mai sus. Totul este ca ei să progreseze și pentru asta au nevoie de competiții puternice. Tocmai de aceea, în perioada 9-20 august 2017, un lot de 19 mici fotbaliști va urca la Brașov pentru a participa la două competiții interesante. În perioada 9-13 august 2017, se va desfășura «Brașov Junior’s Cup», competiție adresată copiilor și juniorilor, unde se va juca în formula 8+1. Meciurile se vor desfășura la Târlungeni, pe terenuri de iarbă și sintetice, iar o partidă... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 17:35 (4826 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Suită de transferuri la Abatorul

Fotbal, Liga a IV-a

Suită de transferuri la Abatorul

Mai sunt câteva săptămâni până la startul unui nou sezon al Ligii a IV-a Ialomița, iar echipele angrenate în această competiție au început să-și creioneze loturile. Printre cele mai active pe piața transferurilor se arată a fi Abatorul Slobozia. Echipa patronată de Nicu Bunea și antrenată (din nou) de Ion Ionescu beneficiază în primul rând de o serie de reveniri în lot, putând să-i amintim aici pe Titi Zamfir, Ionel Baltă sau Florin Bărzoiu. La echipa care a terminat sezonul trecut pe locul 5 au mai venit jucători cu experiență ca Robert Herea sau Constantin Voicu, dar și tineri precum Laurențiu Pârvu sau foștii juniori ai Unirii, Eduard Iftinca și Ștefăniță Alexandru. «Nu ne propunem locul I... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 12:15 (3001 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Noi descinderi la Țăndărei

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Organele judiciare din Ialomița continuă perchezițiile pe raza orașului Țăndărei. Luni, 7 august 2017, polițiștii și procurorii, împreună cu ofițeri ai Direcțiilor de Investigații Criminale și Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, au efectuat 15 percheziții domiciliare la palatele romilor. Forțele de ordine au ridicat arme de foc și au condus la audieri 12 persoane.

Dosar penal la Parchetul Fetești În urmă cu o săptămână, Țăndăreiul intra în atenția organelor judiciare din Ialomița după ce romii din localitate au provocat 3 scandaluri... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 17:10 (6832 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

Anchetă in rem la Sărățeni

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

UPDATE Ucigașul a fost reținut!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal in rem în care fac cercetări pentru presupuse fapte de «omor». Totul după ce luni, 7 august 2017, o bătrână din localitatea Sărățeni a fost descoperită moartă în gospodărie, cu multiple răni și leziuni pe corp. Vestea morții femeii a picat ca un trăsnet printre localnici.

Anchetă în plină desfășurare Din primele informații, femeia, în vârstă de 63 de ani, locuia în București și venea la Sărățeni pentru a avea grijă de gospodăria pe care o deținea în proprietate pe raza localității. Luni, 7 august 2017,... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 11:25 (60020 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 1 septembrie 2014, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 11:20
(5799 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Femeie salvată de pompieri dintr-o fîntînă

O femeie în vîrstă de 63 de ani, din orașul Amara, s-a aruncat în această dimineață într-o fîntînă aflată pe cîmp, la aproximativ 1 km distanță de oraș. Strigătul după ajutor al acesteia a fost auzit de ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 10:15
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tînăr de 23 de ani, din orașul Fierbinți Tîrg, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea un scuter, deși anterior consumase băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 09:40
(4032 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada», în derulare

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 august a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2014, 09:05
(6798 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița controlează exploatațiile de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în această perioadă, se desfășoară controlul/supracontrolul la fața locului, în exploatațiile de bovine, ovine ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 15:25
(6986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat capra vecinului

Polițiștii feteșteni cercetează un tînăr, în vîrstă de 29 de ani, din Fetești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Cel în cauză este bănuit că a sustras din curtea unui consătean caprine ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 14:20
(5517 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Căzănești

Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor, Serviciului Rutier și Poliției Orașului Căzănești au acționat pe raza localității, pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Polițiștii au acționat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 12:25
(6348 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconierii, în vizorul Poliției

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești au desfășurat în cursul zilei de marți, 26 august a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, a transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 11:10
(7139 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Județul la control

Marți, 26 august 2014, polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost ...[citește_toată_știrea]

27 August 2014, 10:05
(5780 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pieton acroșat pe trecere de autoturismul unui șofer de 81 de ani

Aflat la volanul unui autoturism, un bătrîn de 81 de ani, din București, a provocat un accident de circulație pe raza comunei Coșereni. Șoferul octogenar a lovit cu mașina un pieton. Respectivul pieton ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 15:25
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Șofer prins băut la volan

Un șofer de 34 de ani, din Căzănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Valoarea alcoolemiei respectivului conducător auto era destul de mare ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 12:40
(6843 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Rezultatele acțiunii «Blocada»

Acțiunea polițiștilor ialomițeni denumită «Blocada», demarată în perioada 22-24 august a.c., a avut rezultate surprinzătoare. În toată această perioadă de timp, oamenii legii au aplicat peste 400 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 11:20
(7306 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Prins la furat de cereale

În prag de recoltare, culturile sînt amenințate de hoți. Un tînăr din Bordușani a fost prins de polițiști în timp ce transporta cu o căruță peste 400 kilograme de porumb furat, firește, de pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 10:25
(5699 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe «Festivalul Clătitelor»

Stațiunea Amara este din nou în sărbătoare. Primăria orașului și Consiliul Local organizează o nouă ediție a «Festivalului Clătitelor». La ediția din acest an participanții sînt îndemnați la mișcare și ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 16:35
(9485 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Înșelat prin metoda «Accidentul»

Escrocii care înșeală oamenii prin metoda «Accidentul» au reușit să scoată din buzunarul unui bătrîn din comuna ialomițeană Mărculești 8000 lei. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz. O voce necunoscută ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 14:10
(7292 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Arestată după 5 ani

O femeie, de 38 de ani, din Fetești a ajuns în sfîrșit în spatele gratiilor după ce s-a sustras pedepsei cu închisoarea la care a fost condamnată de judecători. Inculpata s-a ascuns de organele judiciare ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 12:55
(7163 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj important de la APIA pentru rentierii ialomițeni

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2013, rentierii trebuie să se prezinte pînă la ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 11:45
(7815 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Agricultor pe un teren «minat»

Un localnic din comuna Sudiți a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce executa lucrări agricole, omul a descoperit două proiectile de artilerie, ce datează din timpul celor două mari conflagrații ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 10:20
(6667 vizualizări - 0 comentarii)


«Jandarmeria pe înțelesul tuturor», la Tabăra «Pavilioane» Amara

În această săptămînă, jandarmii ialomițeni s-au aflat în misiune în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara. Oamenii legii le-au explicat copiilor cazați aici rolul și importanța misiunilor Jandarmeriei ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 09:50
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni

Fumul dens ce se observa vineri, 15 august a.c., în jurul orei 20,30, din interiorul unei librării din orașul Țăndărei, i-a determinat pe cetățenii din zonă să alerteze pompierii, cu precădere că spațiul ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 16:05
(5638 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES»

La sfîrșitul lunii iulie 2014, AJOFM Ialomița a organizat «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES», eveniment al cărui scop a fost acela de a informa persoanele aflate în căutarea ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 14:30
(6763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan, a tamponat un alt autoturism

Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din Fetești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 13:00
(4792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Un accident rutier s-a petrecut duminică, 17 august a.c., în jurul orei 16,45, pe raza municipiului Slobozia. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 23 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism pe strada ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 12:40
(5487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Andrășești: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 15 august 2014, în afara localității Andrășești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în jurul orei 4,45, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 10:10
(6181 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege Viața!», acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară, în perioada 18-24 august a.c., o acțiune preventivă pentru reducerea numărului de accidente rutiere produse pe fondul nerespectării vitezei, circumscrisă ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 08:50
(4684 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Tînăr de 19 ani, reținut după ce a furat un autoturism

Polițiștii au identificat și reținut un tînăr, de 19 ani, după ce a sustras un autoturism din fața unei locuințe din comuna Sfîntu Gheorghe. Poliția a fost sesizată miercuri, 13 august a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

14 August 2014, 16:20
(7059 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 200 de polițiști în stradă de «Sfînta Maria»

Aproximativ 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Maria), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. ...[citește_toată_știrea]

14 August 2014, 15:15
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată privind bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita reamintește că, pînă la data de 18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-plăți privind ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 17:40
(5695 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autoturism al cărui șofer a părăsit locul accidentului

Poliția a fost sesizată marți, 12 august a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 45 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 15:35
(8791 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Bărcănești: Prins la volan cu un permis de conducere fals

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Cu ocazia controlului documentelor, tînărul a prezentat ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 10:55
(7786 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...