Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Stadionul va fi gata în 2 luni!», Unirea transferă «liberii», Vlădoiu își reînnoiește licența...

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

«Stadionul va fi gata în 2 luni!», Unirea transferă «liberii», Vlădoiu își reînnoiește licența...

Cum-necum, târâș-grăpiș, Unirea Slobozia adună jucători pentru noul sezon competițional al SuperLigii 2025-2026. Pentru moment, așa cum vă informam, Slobozia este în cantonament la Brașov, dispută amicale, în timp ce Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit prin tragere la sorți «țintarul» viitorului sezon competițional. În cele ce urmează vom realiza o radiografie de moment a ceea ce se dorește la/cu Unirea Slobozia în SuperLiga 2025-2026...

 

Turul «țintarului» Liga Profesionistă de Fotbal a organizat miercuri, 25 iunie... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 10:05 (9908 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cei șase angajați APM Ialomița, liber la petiții împotriva fostului director Laurențiu Ghiauru

Motivarea instanței

Cei șase angajați APM Ialomița, liber la petiții împotriva fostului director Laurențiu Ghiauru

Undeva în februarie 2022, o instituție publică din Ialomița, respectiv Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, avea să atragă atenția opiniei publice printr-o situație fără precedent: mai mulți salariați ai APM Ialomița, printr-o petiție, își reclamau directorul, acuzându-i acestuia «comportamentul abuziv», precum și «practicile instituțio­nale ilegale». La acel moment, ziarul nostru a preluat parțial petiția în cauză, directorul de la acea vreme al Agenției pentru Protecția Mediului, Laurențiu Ghiauru, răspunzând întrebărilor incriminatorii. Ulterior, scandalul a degenerat, Laurențiu Ghiauru, deja «transferat»... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 07:55 (17997 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al AJFP Ialomița depistat cu o diplomă «falsă», achitat definitiv

Fiat Justitia!

Angajat al AJFP Ialomița depistat cu o diplomă «falsă», achitat definitiv

Un fost inspector al AJFP Ialomița, inspector cu atribuțiuni de control în cadrul instituției, a scăpat definitiv de problemele cu legea. Acesta a fost acuzat de «înșelăciune» și «uz de fals», fiind implicat într-o anchetă demarată în urmă cu câțiva ani după ce s-a descoperit că a folosit o diplomă «falsă» la angajare.

 

Justiția a împărțit dreptatea Cazul inspectorului cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița, depistat cu o diploma «falsă» la momentul în care a încercat să... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2025, 17:05 (23207 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se împrumută 30 milioane de lei pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile ale Programului «ELENA»

Pentru următorii 10 ani

Slobozia se împrumută 30 milioane de lei pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile ale Programului «ELENA»

bonus: 40 de proiecte de hotărâri pe ordinea de zi

Luni, 30 iunie 2025, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul ședinței ordinare. Aleșii locali au dezbătut 40 de proiecte, după ce ordinea de zi inițială a fost suplimentată cu încă 18 proiecte. Proiectul de hotărâre care a generat cele mai multe discuții în cadrul ședinței a fost cel referitor la obținerea unui împrumut de 30 milioane de lei, ce va fi rambursat în viitorii 10 ani. Banii vor fi acordați prin intermediul Trezoreriei Statului și vor fi utilizați pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile apărute în cadrul proiectelor de eficientizare energetică prin Programul «ELENA», finanțat de Uniunea Europeană cu sprijinul Agenției... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2025, 10:20 (13249 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«FreeLand» Slobozia 2025 sau bâlciul Festivalului

«FreeLand» Slobozia 2025 sau bâlciul Festivalului

UPDATE: Albert NBN, lăsat fără onorariu și amendat de Poliția Locală Slobozia pentru înjurăturile de la «FreeLand Festival»

De vineri până dumi­nică, 27/29 iunie 2025, Primăria Slobozia a organizat cea de a IV-a ediție a Festivalului «FreeLand». În mare și pe scurt, ceea ce s-a dorit a fi un eveniment dedicat comunității a fost transformat în ceva ce poate concura lejer cu un bâlci organizat, gen «Zilele Sloboziei». Atmosfera edițiilor precedente «FreeLand Festival» a lipsit, problemele organizatorice ge­nerând nemulțumiri atât în rândul artiștilor care au urcat pe scenă, dar și în cel al participanților. La ediția din 2025, în cele 3 seri ale «FreeLand Festival», peste 40 mii de oameni au fost «... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2025, 16:20 (26857 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Drumul spre succes...

Drumul spre succes...

Astăzi, conflictul dintre generații s-a transformat într-o prăpastie foarte adâncă. Opinia celor mari despre cei tineri nu a fost niciodată atât de radicală. Aspru criticați și judecați, adolescenții încearcă să demonstreze contrariul și să arate tuturor faptul că pot deveni adulții responsabili pe care societatea se poate baza. Un rol important în formarea acestei atitudini îl au școala și profesorii. Iar Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia este una dintre instituțiile de învățământ locale care pariază pe succesul elevilor săi. De la an la an, numărul elevilor care primesc oferte de a se înscrie la cele mai bune facultăți... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2025, 15:05 (8644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparat dentar la adult. Mai are rost după 30 de ani?

Aparat dentar la adult. Mai are rost după 30 de ani?

Mulți adulți trec de vârsta de 30 de ani cu dinți strâmbi, înghesuiți sau cu mușcătură incorectă și se întreabă dacă mai are rost să poarte aparat dentar. Răspunsul este simplu: da, are rost și este chiar recomandat. Ortodonția nu are limită de vârstă, iar beneficiile sunt atât estetice, cât și funcționale și medicale.


De ce să îți pui aparat dentar după 30 de ani?
1. Sănătatea dentară pe termen lung
Dinții incorect... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2025, 08:40 (1308 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Două ambulanțe noi pentru Serviciul de Ambulanță Ialomița

Două ambulanțe noi pentru Serviciul de Ambulanță Ialomița

În urmă cu o săptămână, Departamentul pentru Situații de Urgență a distribuit județului Ialomița două ambulanțe de tip B noi. Cele două salvări nu rezolvă însă problema parcului auto învechit al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în cadrul căruia jumătate dintre autospeciale au peste 10 vechime.

 

Două ambulanțe pentru județul Ialomița În cadrul unui eveniment public, medicul Raed Arafat, șeful Departa­mentului pentru Situații de Urgență, a recepționat primele 20 de ambulanțe, dintr-un lot de 470, ce au intrat în do­tarea... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2025, 12:15 (4783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reduceri ale cheltuielilor bugetare de 5,6 milioane de lei în primul trimestru din 2025!

Alexandru Potor se laudă că a făcut economii la Primăria Slobozia

Reduceri ale cheltuielilor bugetare de 5,6 milioane de lei în primul trimestru din 2025!

După o lungă absență din spațiul public, deși a precizat că va comunica mai des cetățenilor aspecte ce țin de activitatea Primăriei Slobozia, edilul reședinței județului, Alexandru Potor, a organizat în urmă cu o săptămână o conferință de presă. Tema principală a discuției a fost reprezentată de reducerea cheltuielilor bugetare, în primul trimestru al anului, cu 5,6 milioane de lei. Primarul Sloboziei susține că reducerea a vizat capitolul «Bunuri și Servicii». Surse mai bine informate care își desfășoară activitatea în cadrul Primăriei Slobozia susțin însă că reducerile cheltuielilor pentru capitolul «Bunuri și Servicii» au fost ... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2025, 07:55 (11052 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vegetația din apropierea trecerilor de cale ferată, un pericol pentru șoferi

Vegetația din apropierea trecerilor de cale ferată, un pericol pentru șoferi

Un raport oficial al Avocatului Poporului readuce în actualitate o problemă veche de ani buni pentru care autoritățile nu adoptă vreo măsură concretă. Este vorba despre vegetația crescută în apropierea trecerilor la nivel cu calea ferată care obstrucționează vizibilitatea participanților la trafic. Iar Ialomița nu este străină de astfel de situații. În documentul public, Avocatul Poporului explică modul în care reprezentanții Sucursalei Regionale de Căi Ferate Constanța au tratat cu indiferență o astfel de situație. A fost nevoie de aproape o lună de corespondență și deplasări în teren pentru ca oficialii instituției din Constanța să fie prinși pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2025, 10:40 (2373 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Sturioni crescuți în scop științific, redați mediului acvatic

Fetești: Sturioni crescuți în scop științific, redați mediului acvatic

În cadrul unei acțiuni comune a Gărzii de Mediu Ialomița și a organizației World Wide Fund for Nature România, 15 exemplare de sturioni, crescute în scop științific și monitorizate, au fost eliberate în apele Brațului Borcea, la Fetești. Toto­dată, alte 1500 de larve de sturioni au fost redate mediului acvatic.

 

Repopularea Dunării cu sturioni Acțiunea la care au participat comisarii Gărzii de Mediu Ialomița alături de organizația World Wide Fund for Nature România are legătură cu derularea proiectelor LIFEBOAT4 Strugeon, Sturgex și SOS Romania... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2025, 13:50 (8628 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri de prim ajutor pentru 600 de persoane din județele Ialomița și Călărași

Cursuri de prim ajutor pentru 600 de persoane din județele Ialomița și Călărași

Filialele județene de Cruce Roșie din județele Ialomița și Călărași au fost incluse într-un proiect inițiat de Crucea Roșie Română care prevede, printre altele, și formarea persoanelor în ceea ce privește cursurile de prim ajutor. În total, peste 600 de persoane din Ialomița și Călărași vor fi instruite în acordarea primului ajutor.

 

Cursuri de prim ajutor acreditate Crucea Roșie Română a realizat proiectul «Ține pasul!», inițiativă prin care urmărește să crească gradul de conștientizare în rândul populației în... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2025, 09:50 (7659 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Renovare moderată a sediului Primăriei Roșiori

Renovare moderată a sediului Primăriei Roșiori

«Ialomița: dintotdeauna, pentru totdeauna!» este un slogan inventat de răposatul președinte Silvian tocmai pentru a reda cât mai plastic ceea ce social-democrația, cel puțin în Ialomița, are cel mai de preț: cinstea. Și corectitudinea. La pachet, căci, din vremuri imemoriale, am apreciat cumpătarea tenace a primarilor social-democrați în a cheltui fondurile publice. Așadar, unii edili, cum ar fi cel de la Roșiori de exemplu, decide la sfârșit de octombrie 2024 să parafeze contractul de renovare energe­tică moderată a sediului de Primărie. Moderat, căci efectele austerității se întrevedeau... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2025, 12:05 (7540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii intentează procese, nemulțumiți de gradele de handicap primite

Ialomițenii intentează procese, nemulțumiți de gradele de handicap primite

Anual, în Ialomița, sunt evaluate pentru încadrarea în grade de handicap peste 3000 de persoane. Aproape 10% dintre acestea reclamă perio­dic faptul că procedura a fost viciată, soli­citând reevaluări și reîncadrări în gradele de handicap. Deși s-a încercat să se evite sălile de judecată, tot magistrații sunt cei care trebuie să lămurească lucrurile. Acțiunile sunt însă îndelungate și consumă bani, iar șansele ca procesele să se încheie în favoarea persoanelor nemulțumite sunt destul de reduse.

 

Plimbați de la o instituție la alta... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2025, 08:10 (12654 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FreeLand Festival» 2025-Viitorul e aici!

La Slobozia

«FreeLand Festival» 2025-Viitorul e aici!

Sub deviza puțin cam pretențioasă «Viitorul e aici!», «FreeLand Festival» 2025, ediția a IV-a, va debuta vineri, 27 iunie a.c., și se va încheia duminică, 29 iunie 2025. Pentru al patrulea an consecutiv, Pădurea Peri de la marginea Sloboziei devine «gazda» Festivalului, «FreeLand» fiind organizat de Primăria municipiului reședință de județ.

 

«Viitorul» era cât pe ce să fie trecut Tumultuosul început de mandat al noului primar al Sloboziei, Alexandru Potor, a prevăzut printre altele și o renunțare la... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2025, 12:20 (12383 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia va garanta pentru Urban un credit de 3,15 milioane de lei

În vederea derulării unui proiect PNRR

Primăria Slobozia va garanta pentru Urban un credit de 3,15 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care va garanta un credit pe care Urban SA încearcă să îl acceseze în vederea derulării unui proiect prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Linia de finanțare pe care operatorul de apă și canalizare, Urban SA Slobozia încearcă să o acceseze are o valoare de 3,15 milioane de lei, garantarea de către Consiliul Local fiind una dintre condițiile băncii în vederea perfectării contractului de credit.

 

Primăria Slobozia sprijină operatorul Urban Încă de la începutul... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2025, 08:05 (6995 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Sloboziei vrea «eficiență» în rândul funcționarilor publici

Primarul Sloboziei vrea «eficiență» în rândul funcționarilor publici

Cu un număr total de aproximativ 360 de angajați, în această categorie intrând Primăria Slobozia și serviciile subordonate, administrația locală a Sloboziei, ar putea rămâne fără o parte din personal. Alexandru Potor, primarul orașului, susține că, în urma unor analize privind activitatea angajaților, cei care nu își îndeplinesc obiectivele prevăzute în fișa postului ar putea fi conce­diați. Deși edilul reședinței județului face referire, mai de grabă, la «eficiența» acti­vității profesionale a angajaților aparatului administrativ pe care îl conduce, la Centru se vorbește tot mai mult despre diminuările de personal ca parte... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2025, 10:20 (22600 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

Programul «ELENA» în implementare

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

La Slobozia, Proiectul «ELENA» a ajuns, în sfârșit, în faza de execuție. Marți, 24 iunie 2025, reprezentanții admi­nistrației locale au semnat contractul de execuție în prezența oficialilor ADR Sud-Muntenia, organismul prin intermediul căruia au fost obținuți banii europeni necesari implementării pro­iectului. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 9 luni, iar primarul Alexandru Potor a dat asigurări că acti­vitatea didactică nu va fi perturbată.

 

7 unități de învățământ din 11, oficial în renovare În baza... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 18:55 (3961 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Situație reclamată în instanță

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În 2023, un control al Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia evidenția plata ilegală a unei indemnizații afe­rentă titlului de doctor către juristul Vasile Zamfir. Insti­tuția a făcut încă de atunci demersuri către unitatea medicală pentru a recupera cele peste 32 mii de lei net plătite. La 2 ani distanță, pentru că Zamfir a refuzat să achite acești bani, a fost acționat în instanță de către angajatorul său, respectiv Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

«Doctorul» Vasile Zamfir și sporul ilegal Legislația... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 16:20 (16512 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Tandemul Vlădoiu&Prepeliță încropește noua Unirea Slobozia

Fotbal, SuperLiga

Tandemul Vlădoiu&Prepeliță încropește noua Unirea Slobozia

În ultimele zile, Unirea își pre­zintă, mai mult sau mai puțin oficial, antrenorii, jucătorii și alte persoane din conducere. S-a făcut chiar și o conferință de presă, pe model SuperLiga, președintele Clubului, Ilie Lemnaru, încercând să explice ce și cum pentru noul sezon. Din exterior, mișcările de trupe ale echipei slobozene par încercări zadarnice de încropire a unei noi Unirea Slobozia. În opinia unora chiar «disperate», președintele Consiliului de Administrație al FCSB, Mihai Stoica, acordând echipei slobozene din nou titlul de «pretendentă» la retro­gradare... Revenind, să consemnăm la rându... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 12:25 (7245 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6750 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2103 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2413 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4672 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1551 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5105 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2103 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2614 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3710 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...