Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Cu o brumă de obiective istorice, cele mai multe dintre ele aflate într-un stadiu avansat de degradare, Ialomița își vinde monumentele pe internet. Pe un binecunoscut site de mică publicitate, proprietarii unui conac boieresc construit în stil neoromânesc de la sfârșitul secolului XIX, în comuna Reviga, și-au manifestat intenția de a vinde imobilul contra sumei de 27 mii de euro. Prețul de vânzare se apropie vertiginos de cel al unui apartament cu 2 camere amplasat într-o zonă apropiată de centrul Sloboziei.

Conacul morarului Cioceanu
Conacul din Reviga întregește salba puținelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 14:45 (14164 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică lista celor mai recente schimbări petrecute în cadrul structurilor din subordinea instituției. Vizate de valul de schimbări au fost funcțiile de conducere ale Secțiilor de Poliție Orășenești din județul nostru. Posturile s-au vacantat în urma pensionărilor masive cu care IPJ Ialomița s-a confruntat în ultimele luni...

Pensionările, pe val Datorită facilităților implementate prin lege, pensionările din structurile teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor continuă. Afectat de valul de pensionări este și Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 17:35 (22829 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

Ana Teodora Găitanovici este câștigătoarea «Trofeului Tinereții Amara 2017». În vârstă de 17 ani, a declarat că este emoționată și fericită, iar «experiența câștigată de la repetiții și până acum, după ce am primit premiul, este unică!».

Teodora a cucerit inima publicului 
Ana Teodora Găitanovici este elevă la Colegiul Național «Bogdan Petriceicu Hașdeu» Buzău și participă pentru prima dată la Festival. Ea a impresionat juriul interpretând o adaptare a piesei «Până când nu te iubeam» pe versuri de Anton Pann. Tânăra din Buzău și-a mai adjudecat în palmares și un loc III la... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:37 (8044 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În Ialomița

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În plină epidemie de Rujeolă, puțini părinți din Ialomița înțeleg necesitatea vaccinării. Autoritățile susțin că la momentul de față 18 localități din Ialomița înregistrează o rată scăzută a imunizărilor. Printre acestea se află și orașe precum Țăndărei, Fetești sau Slobozia. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că expuși pericolului îmbolnăvirilor sunt 2000 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 9 ani.

19 cazuri înregistrate în 7 luni
În timp ce la nivel național se încearcă eradicarea epidemiei de Rujeolă, în Ialomița autoritățile județene fac eforturi pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:20 (4582 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Anchetă penală

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Acuzații grave la adresa viceprimarului comunei Mărculești. Mai mulți părinți din Slobozia au depus la Poliție o plângere în care îl reclamă pe Adrian Sima de faptul că ar fi făcut repetat gesturi obscene în fața unor fetițe de 10 ani. Bărbatul a fost deja audiat de organele judiciare și supus chiar și testului poligraf. Cu toate acestea, viceprimarul din Mărculești neagă toate acuzațiile care îi sunt aduse: «nu s-a întâmplat absolut nimic, nu am făcut nimic!».

Un caz delicat Scandalul public în care este implicat Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești, s-a petrecut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 10:40 (16842 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

O situație prezentată de Serviciul Poliției Rutiere Ialomița arată  faptul că siguranța pasagerilor care circulă cu autobuzele ce tranzitează județul este îndoielnică. Toate acestea pentru că majoritatea autovehiculelor pe care administratorii firmelor ce oferă servicii de transport la utilizează sunt învechite. Oamenii legii precizează faptul că de la începutul anului și până în prezent au aplicat zeci de sancțiuni pentru neconformitățile descoperite.

Autobuze cu deficiențe tehnice
În fiecare an, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița acționează pe șoselele județului pentru... [citește_tot_articolul]

6 August 2017, 13:10 (6172 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Blestemul ulmului

Slobozia, str. Independenței, nr. 26

Blestemul ulmului

De mai bine de 5 ani, Vărzaru Ștefan, proprietarul unei case pe strada Independenței, nr. 26, solicită sprijin autorităților pentru toaletarea unui ulm uriaș care amenință să-i distrugă locuința. Tot de 5 ani, autoritățile îl trimit «de la Ana la Caiafa» pretextând că nu este de competența lor rezolvarea acestei probleme. În ultima lună, din cauza ploilor și a furtunii, ulmul s-a înclinat periculos, amenințând locuințele din imediata vecinătate. Primarul Adrian Mocioniu este al treilea edil care promite o soluție...

Moștenirea domnului Vărzaru
Pe strada Independenței din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 August 2017, 12:10 (16314 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pseudoanaliza S.W.O.T.

Prima seară de Festival

Joi, 3 august a.c., a debutat a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Primele 2 zile sunt dedicate Trofeului «Amara Junior», iar serile de sâmbătă și duminică sunt alocate Festivalului, așa cum este el cunoscut publicului.

Oana Sârbu a ridicat sala în picioare
Ajuns la a 50-a ediție, Festivalul de la Amara se chinuie din răsputeri să scape de statutul său provincial și să devină primul festival de muzică ușoară al țării. Profitând de jubileu, organizatorii au încercat din răsputeri să ofere publicului «un altfel de festival». Au invitat foști laureați, au... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:36 (5351 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Faza Națională a celui mai popular concurs de Fizică și Chimie, adresat elevilor de gimnaziu din mediul rural, se desfășoară anul acesta în județul Ialomița, la Slobozia. Este vorba despre competiția «Impuls Perpetuum», care împlinește 25 de ani și va avea parte de o ediție aniversară. La start s-au înscris peste 100 de elevi din toată țara.

O competiție cu tradiție Concursul de Fizică și Chimie dedicat elevilor de gimnaziu a debutat în anul 1993, la Amara, în județul Ialomița. Profesorii care l-au realizat și-au dorit să organizeze o competiție dedicată exclusiv elevilor din mediul... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:15 (7327 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

«Nu sunt un novice în sport!»

Nicolae Goidea, președinte HCM Slobozia

«Nu sunt un novice în sport!»

HCM Slobozia a trecut prin puține transformări la nivelul lotului. Au plecat cinci jucătoare, au venit trei, s-a pierdut teren la capitolul experiență, dar acest aspect poate fi compensat prin plusul de entuziasm pe care l-ar putea aduce tinerețea noilor venite. Nicolae Goidea, noul președinte al clubului slobozean, aduce cu el un important bagaj de optimism și verva omului aflat la început de drum. Din discuția pe care v-o prezentăm mai jos se vede dorința de a performa, dar șeful HCM este conștient de faptul că totul se face pas cu pas. Locul 10 și evitarea barajului la finalul noului sezon de Ligă Națională ar fi astfel o importantă realizare pentru echipa slobozeană.

-Domnule Goidea, s-au soluționat toate aspectele privind trecerea de la CSM Unirea la HCM?... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 14:05 (7545 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia asigură dezinsecția și deratizarea spațiilor publice din oraș cu... cinci angajați! Potrivit declarațiilor oficialilor DADP, procedurile au fost întârziate cu o săptămână din cauza ploilor, însă «situația este sub control...». În pofida eforturilor făcute, acțiunile de combatere a dăunătorilor sunt inutile fără sprijinul Asociațiilor de Proprietari.

Nimeni nu vrea «la vermorel» DADP Slobozia a obținut în 2015 licență clasa 2 pentru activitatea de dezinsecție, dezinfecție și deratizare a spațiilor publice din oraș. Concret, zece angajați... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 10:45 (4904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Luni, 31 iulie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni PNL au reușit să blocheze înființarea unei societăți comerciale pe acțiuni care să preia, în viitor, execuția lucrărilor de infrastructură rutieră de la nivelul județului Ialomița. Ideea aparține președintelui Victor Moraru și a fost contestată vehement în spațiul public în ultimele luni. Victoria politică înregistrată de PNL este una efemeră, datorată lipsei unui consilier PSD. După vot,Victor Moraru a declarat că decizia este doar «amânată»... Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat și alte proiecte de interes pentru opinia publică locală.

Votul care face diferența... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 18:45 (9902 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Vară încărcată pentru juniorii Unirii Slobozia

Fotbal, Juniori

Vară încărcată pentru juniorii Unirii Slobozia

Grupa 2005-2006, copii pregătiți de profesorul Ion Ionescu, a participat la finele săptămânii trecute la Cupa «Luceafărul», competiție organizată la Brăila. Micii fotbaliștii au avut parte de 3 meciuri echilibrate, terminate cu 2 înfrângeri și o victorie, toate la scorul de 1-0. Astfel, Unirea a pierdut cu Pro Sport Focșani și Star’s Brăila, impunându-se în fața Daciei Unirea Brăila. Golul Sloboziei a fost marcat de Alexandru Zaharia. În perioada 11-13 august 2017, grupele 2007-2008 și 2009-2010, pregătite de antrenorii Adrian Cristea și Dumitru Gheorghe, vor evolua la «Hestia Junior’s Cup», turneu organizat la Călărași. Grupa 2005-2006 se întoarce la lucru între 17 și 20 august 2017, când copiii... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 17:35 (4684 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

2400 de euro anual pentru consilierii slobozeni

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

Joi, 27 iulie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul punct de interes pe ordinea de zi a ședinței a fost proiectul privind «stabilirea indemnizației de ședință pentru membrii Consiliului Local Slobozia». Dintre celelalte 24 de proiecte aprobate, mai amintim proiectul privind «extinderea Cimitirului Bora» și cel privind «aprobarea cotizației pentru anul 2017 către „ADI Periurbană Slobozia“». Majorarea salariilor funcționarilor publici din cadrul Primăriei Slobozia, anunțată pentru aceeași ședință, a fost amânată pentru marți, 1 august a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare care a avut loc după închiderea ediției ziarului nostru...
... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 15:25 (5768 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în ultimele minute

Fotbal, Unirea Slobozia

Înfrângere în ultimele minute

Fotbaliștii Unirii Slobozia pregătesc noul sezon competițional într-un cantonament montan de-o săptămână. Pe lângă sesiunile de pregătire fizică, elevii lui Enache Costea s-au întâlnit și cu mingea în cadrul unor jocuri amicale. Sâmbătă, 29 iulie 2017, Unirea a jucat contra Cetății Râșnov, echipă care, la rându-i, evoluează în Liga a III-a. A fost un meci echilibrat în care, din păcate, la Unirea nu au putut evolua din cauza unor accidentări mijlocașii Toma, Apostol și Adăscăliței. În aceste condiții, Costea i-a trimis în teren din primul minut pe: Dumitrescu-Drăguț, Topor, Ghinea, Marin-Năstase, Soare, Teodorescu, Gherasim-Răduca, Bucă. Au mai jucat Popa, Burescu, Săvescu, Comșa, Ene, Drezaliu... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 13:15 (3097 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Anchetă penală

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Organele judiciare din Slobozia au demarat cercetări într-un dosar penal deschis ca urmare a decesului  unui bărbat de 62 de ani, domiciliat pe raza municipiului. Omul a murit la scurt timp după ce a primit consultații pe Secția ORL a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în noaptea de marți spre miercuri, 1/2 august 2017.

Verificările sunt în curs Din primele informații, se pare că bărbatul s-a prezentat la unitatea medicală acuzând faptul că are un os de pește în gât. El a fost supus unei investigații sumare de asistentele Secției ORL, care i-ar fi precizat că poată să meargă... [citește_tot_articolul]

2 August 2017, 17:05 (26755 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

Ediție jubiliară în 2017

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

În perioada 3-6 august 2017, la Amara, se va desfășura a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». Organizatorii susțin că ediția va fi una jubiliară, cu 4 seri de concurs și un număr record de recitaluri. În pofida promisiunilor din ultimii ani, condițiile de desfășurare a evenimentului rămân aceleași. Grădina de Vară a localității nu a mai fost renovată de zeci de ani, iar facilitățile oferite spectatorilor sunt mult sub standardele unui festival de o atare anvergură.

Festivalul cu 50 de ani de tradiție
Lansat în 1968, Festivalul de la Amara a ajuns anul acesta la a 5... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 17:40 (6689 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Administrația locală clocotește

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Marți, 1 august 2017, de la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia va aproba în cadrul unei ședințe extraordinare noua grilă de salarizare din cadrul Primăriei Slobozia. Retrasă în ultima clipă de pe ordinea de zi a ședinței din 27 iulie a.c., noua grilă nemulțumește profund atât marea masă de funcționari din cadrul instituției, cât și șefii de departamente. Principala acuzație adusă primarului Adrian Mocioniu este că «a făcut salariile pentru oameni, nu pentru funcții!». Deși pare puțin probabil, pe holurile Primăriei Slobozia au apărut zvonuri privitoare la respingerea proiectului de hotârâre.  

Salarii după ureche... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 14:40 (36349 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

A dispărut Fabrica de Cărămidă din Țăndărei

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

Simbol al industriei locale vreme de mai bine de 30 de ani, Fabrica de Cărămidă din Țăndărei nu mai există. Abandonată de proprietari, unitatea a fost furată la bucată de hoții de fier vechi, iar cele mai multe dintre instalații au fost demolate. Cu 3 ani în urmă, societatea a făcut obiectul unui dosar penal cu prejudicii de peste 500 mii de euro, pe care însă procurorii l-au clasat, considerând că au fost sesizați prea târziu. În tot acest peisaj sumbru, o fostă angajată a fabricii refuză să părăsească platforma industrială și își duce traiul printre ruine.

Privatizarea din ’90 și efectele ei... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 13:20 (9543 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7650 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4790 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6040 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5785 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3828 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5171 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4615 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...