Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Cu o brumă de obiective istorice, cele mai multe dintre ele aflate într-un stadiu avansat de degradare, Ialomița își vinde monumentele pe internet. Pe un binecunoscut site de mică publicitate, proprietarii unui conac boieresc construit în stil neoromânesc de la sfârșitul secolului XIX, în comuna Reviga, și-au manifestat intenția de a vinde imobilul contra sumei de 27 mii de euro. Prețul de vânzare se apropie vertiginos de cel al unui apartament cu 2 camere amplasat într-o zonă apropiată de centrul Sloboziei.

Conacul morarului Cioceanu
Conacul din Reviga întregește salba puținelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 14:45 (14164 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică lista celor mai recente schimbări petrecute în cadrul structurilor din subordinea instituției. Vizate de valul de schimbări au fost funcțiile de conducere ale Secțiilor de Poliție Orășenești din județul nostru. Posturile s-au vacantat în urma pensionărilor masive cu care IPJ Ialomița s-a confruntat în ultimele luni...

Pensionările, pe val Datorită facilităților implementate prin lege, pensionările din structurile teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor continuă. Afectat de valul de pensionări este și Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 17:35 (22826 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

Ana Teodora Găitanovici este câștigătoarea «Trofeului Tinereții Amara 2017». În vârstă de 17 ani, a declarat că este emoționată și fericită, iar «experiența câștigată de la repetiții și până acum, după ce am primit premiul, este unică!».

Teodora a cucerit inima publicului 
Ana Teodora Găitanovici este elevă la Colegiul Național «Bogdan Petriceicu Hașdeu» Buzău și participă pentru prima dată la Festival. Ea a impresionat juriul interpretând o adaptare a piesei «Până când nu te iubeam» pe versuri de Anton Pann. Tânăra din Buzău și-a mai adjudecat în palmares și un loc III la... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:37 (8043 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În Ialomița

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În plină epidemie de Rujeolă, puțini părinți din Ialomița înțeleg necesitatea vaccinării. Autoritățile susțin că la momentul de față 18 localități din Ialomița înregistrează o rată scăzută a imunizărilor. Printre acestea se află și orașe precum Țăndărei, Fetești sau Slobozia. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că expuși pericolului îmbolnăvirilor sunt 2000 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 9 ani.

19 cazuri înregistrate în 7 luni
În timp ce la nivel național se încearcă eradicarea epidemiei de Rujeolă, în Ialomița autoritățile județene fac eforturi pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:20 (4582 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Anchetă penală

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Acuzații grave la adresa viceprimarului comunei Mărculești. Mai mulți părinți din Slobozia au depus la Poliție o plângere în care îl reclamă pe Adrian Sima de faptul că ar fi făcut repetat gesturi obscene în fața unor fetițe de 10 ani. Bărbatul a fost deja audiat de organele judiciare și supus chiar și testului poligraf. Cu toate acestea, viceprimarul din Mărculești neagă toate acuzațiile care îi sunt aduse: «nu s-a întâmplat absolut nimic, nu am făcut nimic!».

Un caz delicat Scandalul public în care este implicat Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești, s-a petrecut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 10:40 (16837 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

O situație prezentată de Serviciul Poliției Rutiere Ialomița arată  faptul că siguranța pasagerilor care circulă cu autobuzele ce tranzitează județul este îndoielnică. Toate acestea pentru că majoritatea autovehiculelor pe care administratorii firmelor ce oferă servicii de transport la utilizează sunt învechite. Oamenii legii precizează faptul că de la începutul anului și până în prezent au aplicat zeci de sancțiuni pentru neconformitățile descoperite.

Autobuze cu deficiențe tehnice
În fiecare an, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița acționează pe șoselele județului pentru... [citește_tot_articolul]

6 August 2017, 13:10 (6171 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Blestemul ulmului

Slobozia, str. Independenței, nr. 26

Blestemul ulmului

De mai bine de 5 ani, Vărzaru Ștefan, proprietarul unei case pe strada Independenței, nr. 26, solicită sprijin autorităților pentru toaletarea unui ulm uriaș care amenință să-i distrugă locuința. Tot de 5 ani, autoritățile îl trimit «de la Ana la Caiafa» pretextând că nu este de competența lor rezolvarea acestei probleme. În ultima lună, din cauza ploilor și a furtunii, ulmul s-a înclinat periculos, amenințând locuințele din imediata vecinătate. Primarul Adrian Mocioniu este al treilea edil care promite o soluție...

Moștenirea domnului Vărzaru
Pe strada Independenței din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 August 2017, 12:10 (16311 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pseudoanaliza S.W.O.T.

Prima seară de Festival

Joi, 3 august a.c., a debutat a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Primele 2 zile sunt dedicate Trofeului «Amara Junior», iar serile de sâmbătă și duminică sunt alocate Festivalului, așa cum este el cunoscut publicului.

Oana Sârbu a ridicat sala în picioare
Ajuns la a 50-a ediție, Festivalul de la Amara se chinuie din răsputeri să scape de statutul său provincial și să devină primul festival de muzică ușoară al țării. Profitând de jubileu, organizatorii au încercat din răsputeri să ofere publicului «un altfel de festival». Au invitat foști laureați, au... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:36 (5351 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Faza Națională a celui mai popular concurs de Fizică și Chimie, adresat elevilor de gimnaziu din mediul rural, se desfășoară anul acesta în județul Ialomița, la Slobozia. Este vorba despre competiția «Impuls Perpetuum», care împlinește 25 de ani și va avea parte de o ediție aniversară. La start s-au înscris peste 100 de elevi din toată țara.

O competiție cu tradiție Concursul de Fizică și Chimie dedicat elevilor de gimnaziu a debutat în anul 1993, la Amara, în județul Ialomița. Profesorii care l-au realizat și-au dorit să organizeze o competiție dedicată exclusiv elevilor din mediul... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:15 (7326 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

«Nu sunt un novice în sport!»

Nicolae Goidea, președinte HCM Slobozia

«Nu sunt un novice în sport!»

HCM Slobozia a trecut prin puține transformări la nivelul lotului. Au plecat cinci jucătoare, au venit trei, s-a pierdut teren la capitolul experiență, dar acest aspect poate fi compensat prin plusul de entuziasm pe care l-ar putea aduce tinerețea noilor venite. Nicolae Goidea, noul președinte al clubului slobozean, aduce cu el un important bagaj de optimism și verva omului aflat la început de drum. Din discuția pe care v-o prezentăm mai jos se vede dorința de a performa, dar șeful HCM este conștient de faptul că totul se face pas cu pas. Locul 10 și evitarea barajului la finalul noului sezon de Ligă Națională ar fi astfel o importantă realizare pentru echipa slobozeană.

-Domnule Goidea, s-au soluționat toate aspectele privind trecerea de la CSM Unirea la HCM?... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 14:05 (7545 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia asigură dezinsecția și deratizarea spațiilor publice din oraș cu... cinci angajați! Potrivit declarațiilor oficialilor DADP, procedurile au fost întârziate cu o săptămână din cauza ploilor, însă «situația este sub control...». În pofida eforturilor făcute, acțiunile de combatere a dăunătorilor sunt inutile fără sprijinul Asociațiilor de Proprietari.

Nimeni nu vrea «la vermorel» DADP Slobozia a obținut în 2015 licență clasa 2 pentru activitatea de dezinsecție, dezinfecție și deratizare a spațiilor publice din oraș. Concret, zece angajați... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 10:45 (4904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Luni, 31 iulie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni PNL au reușit să blocheze înființarea unei societăți comerciale pe acțiuni care să preia, în viitor, execuția lucrărilor de infrastructură rutieră de la nivelul județului Ialomița. Ideea aparține președintelui Victor Moraru și a fost contestată vehement în spațiul public în ultimele luni. Victoria politică înregistrată de PNL este una efemeră, datorată lipsei unui consilier PSD. După vot,Victor Moraru a declarat că decizia este doar «amânată»... Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat și alte proiecte de interes pentru opinia publică locală.

Votul care face diferența... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 18:45 (9901 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Vară încărcată pentru juniorii Unirii Slobozia

Fotbal, Juniori

Vară încărcată pentru juniorii Unirii Slobozia

Grupa 2005-2006, copii pregătiți de profesorul Ion Ionescu, a participat la finele săptămânii trecute la Cupa «Luceafărul», competiție organizată la Brăila. Micii fotbaliștii au avut parte de 3 meciuri echilibrate, terminate cu 2 înfrângeri și o victorie, toate la scorul de 1-0. Astfel, Unirea a pierdut cu Pro Sport Focșani și Star’s Brăila, impunându-se în fața Daciei Unirea Brăila. Golul Sloboziei a fost marcat de Alexandru Zaharia. În perioada 11-13 august 2017, grupele 2007-2008 și 2009-2010, pregătite de antrenorii Adrian Cristea și Dumitru Gheorghe, vor evolua la «Hestia Junior’s Cup», turneu organizat la Călărași. Grupa 2005-2006 se întoarce la lucru între 17 și 20 august 2017, când copiii... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 17:35 (4684 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

2400 de euro anual pentru consilierii slobozeni

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

Joi, 27 iulie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul punct de interes pe ordinea de zi a ședinței a fost proiectul privind «stabilirea indemnizației de ședință pentru membrii Consiliului Local Slobozia». Dintre celelalte 24 de proiecte aprobate, mai amintim proiectul privind «extinderea Cimitirului Bora» și cel privind «aprobarea cotizației pentru anul 2017 către „ADI Periurbană Slobozia“». Majorarea salariilor funcționarilor publici din cadrul Primăriei Slobozia, anunțată pentru aceeași ședință, a fost amânată pentru marți, 1 august a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare care a avut loc după închiderea ediției ziarului nostru...
... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 15:25 (5767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în ultimele minute

Fotbal, Unirea Slobozia

Înfrângere în ultimele minute

Fotbaliștii Unirii Slobozia pregătesc noul sezon competițional într-un cantonament montan de-o săptămână. Pe lângă sesiunile de pregătire fizică, elevii lui Enache Costea s-au întâlnit și cu mingea în cadrul unor jocuri amicale. Sâmbătă, 29 iulie 2017, Unirea a jucat contra Cetății Râșnov, echipă care, la rându-i, evoluează în Liga a III-a. A fost un meci echilibrat în care, din păcate, la Unirea nu au putut evolua din cauza unor accidentări mijlocașii Toma, Apostol și Adăscăliței. În aceste condiții, Costea i-a trimis în teren din primul minut pe: Dumitrescu-Drăguț, Topor, Ghinea, Marin-Năstase, Soare, Teodorescu, Gherasim-Răduca, Bucă. Au mai jucat Popa, Burescu, Săvescu, Comșa, Ene, Drezaliu... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 13:15 (3097 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Anchetă penală

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Organele judiciare din Slobozia au demarat cercetări într-un dosar penal deschis ca urmare a decesului  unui bărbat de 62 de ani, domiciliat pe raza municipiului. Omul a murit la scurt timp după ce a primit consultații pe Secția ORL a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în noaptea de marți spre miercuri, 1/2 august 2017.

Verificările sunt în curs Din primele informații, se pare că bărbatul s-a prezentat la unitatea medicală acuzând faptul că are un os de pește în gât. El a fost supus unei investigații sumare de asistentele Secției ORL, care i-ar fi precizat că poată să meargă... [citește_tot_articolul]

2 August 2017, 17:05 (26752 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

Ediție jubiliară în 2017

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

În perioada 3-6 august 2017, la Amara, se va desfășura a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». Organizatorii susțin că ediția va fi una jubiliară, cu 4 seri de concurs și un număr record de recitaluri. În pofida promisiunilor din ultimii ani, condițiile de desfășurare a evenimentului rămân aceleași. Grădina de Vară a localității nu a mai fost renovată de zeci de ani, iar facilitățile oferite spectatorilor sunt mult sub standardele unui festival de o atare anvergură.

Festivalul cu 50 de ani de tradiție
Lansat în 1968, Festivalul de la Amara a ajuns anul acesta la a 5... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 17:40 (6689 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Administrația locală clocotește

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Marți, 1 august 2017, de la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia va aproba în cadrul unei ședințe extraordinare noua grilă de salarizare din cadrul Primăriei Slobozia. Retrasă în ultima clipă de pe ordinea de zi a ședinței din 27 iulie a.c., noua grilă nemulțumește profund atât marea masă de funcționari din cadrul instituției, cât și șefii de departamente. Principala acuzație adusă primarului Adrian Mocioniu este că «a făcut salariile pentru oameni, nu pentru funcții!». Deși pare puțin probabil, pe holurile Primăriei Slobozia au apărut zvonuri privitoare la respingerea proiectului de hotârâre.  

Salarii după ureche... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 14:40 (36347 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

A dispărut Fabrica de Cărămidă din Țăndărei

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

Simbol al industriei locale vreme de mai bine de 30 de ani, Fabrica de Cărămidă din Țăndărei nu mai există. Abandonată de proprietari, unitatea a fost furată la bucată de hoții de fier vechi, iar cele mai multe dintre instalații au fost demolate. Cu 3 ani în urmă, societatea a făcut obiectul unui dosar penal cu prejudicii de peste 500 mii de euro, pe care însă procurorii l-au clasat, considerând că au fost sesizați prea târziu. În tot acest peisaj sumbru, o fostă angajată a fabricii refuză să părăsească platforma industrială și își duce traiul printre ruine.

Privatizarea din ’90 și efectele ei... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 13:20 (9543 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11381 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3901 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6677 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6672 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5890 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...