Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Tragedie în comuna Scânteia, în seara zilei de vineri, 21 iulie 2017. Trei bătrâne care stăteau în fața unei porți au fost spulberate de un șofer băut. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD, care a transportat-o la Spitalul «Sfântul Pantelimon», din București.

Dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă»
Din primele informații se pare că cele 3 bătrâne stăteau în fața unei porți, moment în care șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat de 46 de ani, din Scânteia, a pierdut controlul volanului și le-a lovit în plin. Cele mai multe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 01:06 (5643 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Situație fără precedent în administrația locală din Ialomița. Aleșii comunei Axintele au încercat să pună în vigoare o Hotărâre a Consiliului Local prin care urmau să folosească microbuzele școlare pentru transportul public. Astfel, Axintele ar fi devenit prima comună din România ai cărei săteni ar fi renunțat la căruță și cal pentru a se plimba pe ulițele desfundate cu mașina. Intenția aleșilor s-a lovit însă de spiritul de observație al oficialilor Prefecturii Ialomița, care au respins punerea în practică a documentului. Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Primăriei Axintele au precizat că întreaga situație a fost generată de o greșeală de redactare a scandaloasei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 14:20 (6279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Polițiștii corupți din Țăndărei au ajuns la închisoare

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Dosar de corupție la Poliția Orașului Țăndărei finalizat cu sentințe de executare definitive. Doi polițiști își vor petrece după gratii următorii 4 ani, după ce au fost acuzați de «luare de mită» și «fals intelectual». Ancheta a fost coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și a vizat patru oameni ai legii, printre care s-a aflat și comisarul șef Sorin Goagă, fostul șef al Poliției Rutiere Ialomița. Acesta a scăpat de acuzații fiind achitat de instanță. Hotărârea definitivă a fost emisă în  urmă cu o săptămână de Curtea de Apel București.

S-a întâmplat la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 10:55 (12672 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat, senatorul PMP Gabi Ionașcu a făcut bilanțul administrației locale și județene. El a criticat în termeni duri prestația președintelui Victor Moraru și a primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu, susținând că un astfel de comportament administrativ este «de neadmis». Ex-primarul Sloboziei Gabi Ionașcu a mai declarat că nu se simte vinovat pentru niciuna dintre problemele cu care se confruntă administrația locală în acest moment, el făcându-și datoria față de concetățenii săi: «Consider că mi-am făcut datoria față de concetățeni, iar în semn de mulțumire am primit trei măciuci în cap...».

Moraru, condamnat public... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 20:05 (9944 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

10 zile la Cheile Grădiștei

Handbal, HCM Slobozia

10 zile la Cheile Grădiștei

HCM Slobozia s-a reunit săptămâna trecută pentru al doilea sezon consecutiv sub comanda lui Dumitru Muși. După o săptămână de pregătire acasă handbalistele Sloboziei au plecat marți, 18 iulie a.c., într-un cantonament de 10 zile la Cheile Grădiștei. «În acest moment toate fetele sunt la pregătire și vor merge în cantonament! Pe lângă antrenamentele specifice unei astfel de perioade, vom profita de faptul că mai sunt și alte echipe, precum Brăila, care se pregătesc acolo și vom disputa și două partide amicale...» ne-a declarat Nicolae Goidea, președintele HCM Slobozia. Pentru Enescu și compania greul pregătirii de vară abia începe. După revenirea de la Cheile Grădiștei, pe handbaliste le așteaptă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 17:40 (4345 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vin chinezii!

PSD face glume

Vin chinezii!

Ialomița Președintelui Victor Moraru a fost gazda unui grup de 21 de chinezi, desprinși dintr-o delegație a Chinei care a participat la evenimentul inițat de PSD, «Dialogul partidelor politice China-Țările Europei Centrale și de Est 2017-„16+1“». Întâlnirea oficială s-a desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia. Felicitările, masa și dansul la restaurantul Iezer... Deși evenimentul a fost unul politic, potrivit declarațiilor comune, «la Slobozia s-au pus bazele unei posibile colaborări în domeniul agriculturii, infrastructurii rutiere și energiei fotovoltaice».

Protocol de «gradul 0»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 16:30 (3729 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal cu Viitorul Domnești

Fotbal, Unirea Slobozia

Egal cu Viitorul Domnești

În ultima etapă a campionatului, prima sub comanda lui Enache Costea, Unirea pierdea pe propriul teren contra ilfovenilor de la Viitorul Domnești cu scorul de 2-3. Atunci a fost treabă oficială în vreme ce sâmbătă, de data aceasta la Domnești, s-a produs o reeditare amicală. Și acum s-au marcat multe goluri și s-au produs răsturnări de scor, cu toate că adversarul a fost mult mai dificil decât Abatorul... Antrenorul Enache Costea a continuat să dea credit tinerilor, testând variantele în care aceștia ar putea fi de folos pentru acoperirea celor 3 posturi sub 19 ani. Goleadorul Marc Khalil și-a probat valoarea certificată de cele 11 reușite din stagiunea trecută și a deschis scorul fructificând... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 13:45 (2287 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Numitul Dumitru Caciandone, în vârstă de 34 de ani, ar fi, potrivit anchetatorilor constănțeni, autorul agresiunii în urma căruia tânărul Valentin Băicoianu, din Slobozia, și-a pierdut viața la spital. Acesta se află în acest moment la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, unde este audiat de procurorul de caz. Faptele de care acesta este acuzat vizează comiterea infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte».

Suspectul, identificat pe raza județului Tulcea Miercuri seara, 19 iulie 2017, anchetatorii constănțeni au reușit să-l identifice pe... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 22:05 (18345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

S-a întâmplat la Bordușani

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

Incident mai puțin obișnuit, petrecut în timpul unui exercițiu militar NATO desfășurat pe raza județului Ialomița. Dintr-o eroare, un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării. Se pare că a fost nevoie de o intervenție în forță pentru a scoate la suprafață mașina de 16 tone.

Exercițiu militar cu probleme
Din primele informații se pare că incidentul s-ar fi petrecut în timpul exercițiului militar «Argedava Saber 17», desfășurat de forțele NATO în colaborare cu Armata Română, pe malul Dunării, la Bordușani.Respectivul vehicul militar ar fi trebuit transportat pe un pod de balize... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 15:01 (6003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Premieră la Maternitatea Slobozia. Cadrele medicale ale secție au asistat la naștere o mamă din Bordușani care a adus pe lume trei bebeluși. Este vorba despre două fetițe și un băiețel, perfect sănătoși. Pe micuți în așteaptă acasă alți opt frați...

«Mă consider o mamă norocoasă!»
Florentina Roman, în vârstă de 33 de ani, și-a adus pe lume tripleții la primele ore ale dimineții de miercuri, 19 iulie 2017. Din salonul Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia femeia povestește că a rămas uimită atunci când a aflat că a născut trei copii. «Doctorul mi-a spus că am gemeni... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 14:30 (5610 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

Anchetă la Constanța

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

După 3 zile de comă, un tânăr din Slobozia a murit pe patul de spital. Băiatul participase la Festivalul «Neversea» organizat la Constanța, iar la finalul evenimentului acesta a avut o altercație cu un scandalagiu, care l-a lovit cu pumnul în față și l-a trântit la pământ. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către polițiștii din Constanța.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, Valentin Băicoianu, domiciliat în Slobozia, a participat la Festivalul «Neversea», desfășurat pe Plaja Modern din Constanța, împreună cu niște  prietene. La finalul evenimentului, acesta... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 18:40 (34837 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița lui «Cardeală»

Ialomița lui «Cardeală»

Poartă numele unor celebre case de modă, artiști internaționali sau personaje din telenovele. Este vorba despre zeci de copii cu domiciliul în județul Ialomița, născuți în primele 6 luni ale acestui an. Majoritatea acestor copii provin din rândurile comunității rome din Țăndărei. Deși situația pare hazlie, psihologii sunt de părere că acești copii ar putea avea probleme de adaptare emoțională la maturitate.

Cum să-ți mai botezi copilul astăzi? Foarte puțini sunt cei care știu faptul că vedete precum Beyonce sau marele fotbalist Lionel Messi au câte un tiz în palatele romilor... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 11:15 (4645 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Dincolo de indiferența cu care cei mai mulți edili din Ialomița tratează dezvoltarea comunităților pe care le reprezintă, astfel de sincope pot fi generate și din cauza diferențelor de opinie în ceea ce privește informațiile statistice ale instituțiilor publice. În baza acestor indicatori statistici, multe localități reușesc să beneficieze de linii de finanțare... Tocmai de aceea cifrele trebuie să fie cât mai clare! Realitatea este însă cu totul alta. Cel mai elocvent exemplu din acest punct de vedere sunt diferențele dintre Direcția Județeană de Statistică Ialomița și Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița în privința numărului exact al locuitorilor județului. În timp ce prima... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 14:20 (4700 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Steaua norocoasă a președintelui PSD Marian Neacșu își caută un nou drum. El a fost înlocuit de către Eugen Teodorovici, fost ministru al Fondurilor Europene și, ulterior, al Finanțelor Publice în Guvernul Ponta. Eugen Teodorovici  este, începând cu această săptămână, noul consilier onorific al premierului Mihai Tudose...

Vrednic este! Marian Neacșu este pentru Organizația PSD Ialomița întruchiparea succesului în politică. A pornit de jos, a muncit cu sârg, a supraviețuit scandalurilor publice în care a fost implicat și... a devenit umbra lui Liviu Dragnea pe holurile Parlamentului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 10:50 (8464 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tabăra-fantomă de la Amara

Tabăra-fantomă de la Amara

Un important punct de atracție pentru copiii care veneau în vizită la Amara, Centrul de Agrement «Căsuțe», este astăzi o ruină! Sunt aproape 20 de ani de când niciun copil nu a mai trecut de porțile înalte de fier, ferecate cu un lacăt... Și tot de atâta timp, autoritățile promit că vor face demersuri pentru reabilitarea celor peste 100 de căsuțe unde elevii de toate vârstele își petreceau în fiecare vară Vacanța Mare...

Un loc pustiu
Centrul de Agrement «Căsuțe» din stațiunea Amara a fost dat în folosință cam în același timp cu Tabăra «Pavilioane». Spațiul se află la capătul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2017, 17:20 (7520 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Americanii au ajuns la Slobozia

Forțele Armatei Statelor Unite ale Americii au ajuns vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia. Soldații au prezentat o parte din tehnica militară pe care o folosesc în operațiunile la care participă, în cadrul unui exercițiu multinațional denumit «Saber Guardian 2017 (SG17)».

«Soldații români sunt parteneri de încredere!»
Exercițiul multinațional «Saber Guardian 2017 (SG17)» este planificat de Comandamentul Forțelor Armate ale SUA din Europa și condus de Forțele Armate ale SUA din Europa. Acest exercițiu a debutat în 2013 și are drept scop demonstrarea capabilităților... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 21:05 (4928 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie fonduri considerabile pentru tratamentele bolnavilor care au nevoie de dializă. În prezent, în cadrul unității medicale beneficiază de această procedură doar 13 pacienți, din cei peste 100 câți erau înregistrați în anii trecuți... În ciuda numărului mic de bolnavi, costurile privind terapiile aplicate sunt ridicate. În total, este vorba despre 335 mii de lei, fonduri cheltuite în perioada februarie-aprilie 2017. Mai mult decât atât, jumătate din aceste fonduri sunt cheltuite pentru transportul pacienților de la domiciliu către spital! Beneficiara contractului este firma Andalex Constanța, societate acuzată în repetate rânduri de practici nelegale... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 11:40 (7956 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Vine Yaroslava Burlachenko!

Handbal, HCM Slobozia

Vine Yaroslava Burlachenko!

Luni, 10 iulie 2017, antrenorul Dumitru Muși a sunat adunarea pentru pregătirea celui de-al patrulea sezon consecutiv pe care HCM Slobozia îl va petrece în Liga Națională. Între timp, conducerea clubului a rezolvat problema pivotului, aducând-o la Slobozia pe ucraineanca Yaroslava Burlachenko. Aceasta nu este la prima experiență în România, evoluând în trecut pentru Danubius Galați și FCM Craiova. A mai jucat în campionatele Ucrainei și Turciei. În vârstă de 25 de ani, Yaroslava Burlachenko este componentă de bază a Naționalei de Handbal a Ucrainei. Conform președintelui HCM Nicolae Goidea, zilele următoare la echipa noastră va sosi și un coordonator de joc, care va pleca împreună cu restul lotului... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 10:45 (5280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prevent Inteligent Security păzește pe banii statului

Subvenții legale pentru servicii ilegale

Prevent Inteligent Security păzește pe banii statului

Concurența de pe piața firmelor de pază din Ialomița creează situații paradoxale. Un exemplu în acest sens este activitatea firmei Prevent Inteligent Security SRL. Aceasta a câștigat o serie de contracte cu instituțiile statului oferind prețuri cu până la 3 lei per oră mai mici decât firmele concurente. Diferența de preț este posibilă datorită subvențiilor încasate de către firmă la angajarea șomerilor. Începând cu 2017, valoarea subvenției oferite de stat este de 900 de lei pentru fiecare angajat. Legală în aparență, metoda folosită de către Prevent Security permite adjudecarea fără drept de apel a tuturor licitațiilor la care participă!

Consiliul Județean girează metoda Prevent... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2017, 12:20 (9262 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Succes categoric cu Abatorul

Fotbal, Unirea Slobozia

Succes categoric cu Abatorul

Unirea Slobozia a demarat pregătirea de vară pe data de 5 iulie 2017. «Am încredere în jucătorii noștri, lotul fiind aproape complet... Noii veniți sunt jucători cu experiență în Liga a II-a și chiar în primul eșalon și, în mod sigur, vor crește nivelul jocului echipei noastre! De asemenea, sunt sigur că tinerii vor ști să acopere cu succes cele 3 posturi pe care este necesar să activeze jucători sub 19 ani... În ceea ce privește distribuția seriei din care vom face parte, aș zice că este de evitat Petrolul... Farul va fi sigur în seria noastră!» ne-a declarat antrenorul principal al Unirii Slobozia. Optimismul domnește deja în vestiarul galben-albastru, printre declarații făcându-și loc cu dibăcie... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2017, 11:05 (5050 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6974 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9437 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8148 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5401 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...