Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Magia Aikido la Slobozia

Magia Aikido la Slobozia

În afara sălii totul e competiție și luptă pentru un loc în ierarhia socială. Locul de joacă din parc e o arenă MMA, școala stimulează competiția pentru note, adulții luptă pentru slujbe mai bine plătite... Toți sunt stresați, violenți, marțiali... În dojo-ul antrenorului Mihai Dinu, regulile de afară nu se aplică. «Aici vii cu un prieten și pleci cu mai mulți!» obișnuiește acesta să spună. Iar elevii săi sunt dovada că are dreptate și că Aikido reprezintă o alternativă de viață posibilă.

Unul pentru toți, toți pentru Aikido Sala e mică și cochetă. De 6 ani, sensei Mihai Dinu ajunge... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2017, 10:40 (4990 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Sentință definitivă în dosarul sângelui vândut ca la piață

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Vineri, 21 iulie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul penal deschis de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia la Centrul de Transfuzii Sanguine, în anul 2014. Acuzată că vindea ca la piață sângele donatorilor, medicul Cristiana Stoian, șefa instituției, a fost condamnată definitiv la 9 ani închisoare cu executare.

O anchetă controversată
Potrivit procurorilor din Slobozia, medicul șef al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, Cristiana Stoian, alături de 8 asistente ale instituției, comercializau ilegal sângele pe care-l recoltau... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 16:39 (15283 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ca în fiecare an, după Examenele Naționale ale elevilor urmează cele susținute de profesori. Primul dintre ele este Titularizarea, testare care dă dreptul dascălilor să ocupe definitiv un post în sistemul de Educație. Așa cum era de așteptat, și anul acesta numărul catedrelor titularizabile este mai mic decât cel al candidaților. Chiar și în aceste condiții, numărul școlilor care vor avea nevoie de profesori rămâne destul de ridicat. Situația vizează în special acele unități din localitățile rurale îndepărtate, unde accesul este aproape imposibil...

Mai mulți profesori, mai puține posturi... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 12:10 (4740 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Tragedie în comuna Scânteia, în seara zilei de vineri, 21 iulie 2017. Trei bătrâne care stăteau în fața unei porți au fost spulberate de un șofer băut. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD, care a transportat-o la Spitalul «Sfântul Pantelimon», din București.

Dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă»
Din primele informații se pare că cele 3 bătrâne stăteau în fața unei porți, moment în care șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat de 46 de ani, din Scânteia, a pierdut controlul volanului și le-a lovit în plin. Cele mai multe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 01:06 (5644 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Situație fără precedent în administrația locală din Ialomița. Aleșii comunei Axintele au încercat să pună în vigoare o Hotărâre a Consiliului Local prin care urmau să folosească microbuzele școlare pentru transportul public. Astfel, Axintele ar fi devenit prima comună din România ai cărei săteni ar fi renunțat la căruță și cal pentru a se plimba pe ulițele desfundate cu mașina. Intenția aleșilor s-a lovit însă de spiritul de observație al oficialilor Prefecturii Ialomița, care au respins punerea în practică a documentului. Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Primăriei Axintele au precizat că întreaga situație a fost generată de o greșeală de redactare a scandaloasei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 14:20 (6283 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Polițiștii corupți din Țăndărei au ajuns la închisoare

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Dosar de corupție la Poliția Orașului Țăndărei finalizat cu sentințe de executare definitive. Doi polițiști își vor petrece după gratii următorii 4 ani, după ce au fost acuzați de «luare de mită» și «fals intelectual». Ancheta a fost coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și a vizat patru oameni ai legii, printre care s-a aflat și comisarul șef Sorin Goagă, fostul șef al Poliției Rutiere Ialomița. Acesta a scăpat de acuzații fiind achitat de instanță. Hotărârea definitivă a fost emisă în  urmă cu o săptămână de Curtea de Apel București.

S-a întâmplat la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 10:55 (12672 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat, senatorul PMP Gabi Ionașcu a făcut bilanțul administrației locale și județene. El a criticat în termeni duri prestația președintelui Victor Moraru și a primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu, susținând că un astfel de comportament administrativ este «de neadmis». Ex-primarul Sloboziei Gabi Ionașcu a mai declarat că nu se simte vinovat pentru niciuna dintre problemele cu care se confruntă administrația locală în acest moment, el făcându-și datoria față de concetățenii săi: «Consider că mi-am făcut datoria față de concetățeni, iar în semn de mulțumire am primit trei măciuci în cap...».

Moraru, condamnat public... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 20:05 (9945 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

10 zile la Cheile Grădiștei

Handbal, HCM Slobozia

10 zile la Cheile Grădiștei

HCM Slobozia s-a reunit săptămâna trecută pentru al doilea sezon consecutiv sub comanda lui Dumitru Muși. După o săptămână de pregătire acasă handbalistele Sloboziei au plecat marți, 18 iulie a.c., într-un cantonament de 10 zile la Cheile Grădiștei. «În acest moment toate fetele sunt la pregătire și vor merge în cantonament! Pe lângă antrenamentele specifice unei astfel de perioade, vom profita de faptul că mai sunt și alte echipe, precum Brăila, care se pregătesc acolo și vom disputa și două partide amicale...» ne-a declarat Nicolae Goidea, președintele HCM Slobozia. Pentru Enescu și compania greul pregătirii de vară abia începe. După revenirea de la Cheile Grădiștei, pe handbaliste le așteaptă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 17:40 (4345 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vin chinezii!

PSD face glume

Vin chinezii!

Ialomița Președintelui Victor Moraru a fost gazda unui grup de 21 de chinezi, desprinși dintr-o delegație a Chinei care a participat la evenimentul inițat de PSD, «Dialogul partidelor politice China-Țările Europei Centrale și de Est 2017-„16+1“». Întâlnirea oficială s-a desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia. Felicitările, masa și dansul la restaurantul Iezer... Deși evenimentul a fost unul politic, potrivit declarațiilor comune, «la Slobozia s-au pus bazele unei posibile colaborări în domeniul agriculturii, infrastructurii rutiere și energiei fotovoltaice».

Protocol de «gradul 0»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 16:30 (3732 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal cu Viitorul Domnești

Fotbal, Unirea Slobozia

Egal cu Viitorul Domnești

În ultima etapă a campionatului, prima sub comanda lui Enache Costea, Unirea pierdea pe propriul teren contra ilfovenilor de la Viitorul Domnești cu scorul de 2-3. Atunci a fost treabă oficială în vreme ce sâmbătă, de data aceasta la Domnești, s-a produs o reeditare amicală. Și acum s-au marcat multe goluri și s-au produs răsturnări de scor, cu toate că adversarul a fost mult mai dificil decât Abatorul... Antrenorul Enache Costea a continuat să dea credit tinerilor, testând variantele în care aceștia ar putea fi de folos pentru acoperirea celor 3 posturi sub 19 ani. Goleadorul Marc Khalil și-a probat valoarea certificată de cele 11 reușite din stagiunea trecută și a deschis scorul fructificând... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 13:45 (2287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Numitul Dumitru Caciandone, în vârstă de 34 de ani, ar fi, potrivit anchetatorilor constănțeni, autorul agresiunii în urma căruia tânărul Valentin Băicoianu, din Slobozia, și-a pierdut viața la spital. Acesta se află în acest moment la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, unde este audiat de procurorul de caz. Faptele de care acesta este acuzat vizează comiterea infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte».

Suspectul, identificat pe raza județului Tulcea Miercuri seara, 19 iulie 2017, anchetatorii constănțeni au reușit să-l identifice pe... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 22:05 (18346 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

S-a întâmplat la Bordușani

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

Incident mai puțin obișnuit, petrecut în timpul unui exercițiu militar NATO desfășurat pe raza județului Ialomița. Dintr-o eroare, un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării. Se pare că a fost nevoie de o intervenție în forță pentru a scoate la suprafață mașina de 16 tone.

Exercițiu militar cu probleme
Din primele informații se pare că incidentul s-ar fi petrecut în timpul exercițiului militar «Argedava Saber 17», desfășurat de forțele NATO în colaborare cu Armata Română, pe malul Dunării, la Bordușani.Respectivul vehicul militar ar fi trebuit transportat pe un pod de balize... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 15:01 (6003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Premieră la Maternitatea Slobozia. Cadrele medicale ale secție au asistat la naștere o mamă din Bordușani care a adus pe lume trei bebeluși. Este vorba despre două fetițe și un băiețel, perfect sănătoși. Pe micuți în așteaptă acasă alți opt frați...

«Mă consider o mamă norocoasă!»
Florentina Roman, în vârstă de 33 de ani, și-a adus pe lume tripleții la primele ore ale dimineții de miercuri, 19 iulie 2017. Din salonul Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia femeia povestește că a rămas uimită atunci când a aflat că a născut trei copii. «Doctorul mi-a spus că am gemeni... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 14:30 (5610 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

Anchetă la Constanța

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

După 3 zile de comă, un tânăr din Slobozia a murit pe patul de spital. Băiatul participase la Festivalul «Neversea» organizat la Constanța, iar la finalul evenimentului acesta a avut o altercație cu un scandalagiu, care l-a lovit cu pumnul în față și l-a trântit la pământ. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către polițiștii din Constanța.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, Valentin Băicoianu, domiciliat în Slobozia, a participat la Festivalul «Neversea», desfășurat pe Plaja Modern din Constanța, împreună cu niște  prietene. La finalul evenimentului, acesta... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 18:40 (34842 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița lui «Cardeală»

Ialomița lui «Cardeală»

Poartă numele unor celebre case de modă, artiști internaționali sau personaje din telenovele. Este vorba despre zeci de copii cu domiciliul în județul Ialomița, născuți în primele 6 luni ale acestui an. Majoritatea acestor copii provin din rândurile comunității rome din Țăndărei. Deși situația pare hazlie, psihologii sunt de părere că acești copii ar putea avea probleme de adaptare emoțională la maturitate.

Cum să-ți mai botezi copilul astăzi? Foarte puțini sunt cei care știu faptul că vedete precum Beyonce sau marele fotbalist Lionel Messi au câte un tiz în palatele romilor... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 11:15 (4645 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Dincolo de indiferența cu care cei mai mulți edili din Ialomița tratează dezvoltarea comunităților pe care le reprezintă, astfel de sincope pot fi generate și din cauza diferențelor de opinie în ceea ce privește informațiile statistice ale instituțiilor publice. În baza acestor indicatori statistici, multe localități reușesc să beneficieze de linii de finanțare... Tocmai de aceea cifrele trebuie să fie cât mai clare! Realitatea este însă cu totul alta. Cel mai elocvent exemplu din acest punct de vedere sunt diferențele dintre Direcția Județeană de Statistică Ialomița și Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița în privința numărului exact al locuitorilor județului. În timp ce prima... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 14:20 (4700 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Steaua norocoasă a președintelui PSD Marian Neacșu își caută un nou drum. El a fost înlocuit de către Eugen Teodorovici, fost ministru al Fondurilor Europene și, ulterior, al Finanțelor Publice în Guvernul Ponta. Eugen Teodorovici  este, începând cu această săptămână, noul consilier onorific al premierului Mihai Tudose...

Vrednic este! Marian Neacșu este pentru Organizația PSD Ialomița întruchiparea succesului în politică. A pornit de jos, a muncit cu sârg, a supraviețuit scandalurilor publice în care a fost implicat și... a devenit umbra lui Liviu Dragnea pe holurile Parlamentului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 10:50 (8464 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Tabăra-fantomă de la Amara

Tabăra-fantomă de la Amara

Un important punct de atracție pentru copiii care veneau în vizită la Amara, Centrul de Agrement «Căsuțe», este astăzi o ruină! Sunt aproape 20 de ani de când niciun copil nu a mai trecut de porțile înalte de fier, ferecate cu un lacăt... Și tot de atâta timp, autoritățile promit că vor face demersuri pentru reabilitarea celor peste 100 de căsuțe unde elevii de toate vârstele își petreceau în fiecare vară Vacanța Mare...

Un loc pustiu
Centrul de Agrement «Căsuțe» din stațiunea Amara a fost dat în folosință cam în același timp cu Tabăra «Pavilioane». Spațiul se află la capătul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2017, 17:20 (7532 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Americanii au ajuns la Slobozia

Forțele Armatei Statelor Unite ale Americii au ajuns vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia. Soldații au prezentat o parte din tehnica militară pe care o folosesc în operațiunile la care participă, în cadrul unui exercițiu multinațional denumit «Saber Guardian 2017 (SG17)».

«Soldații români sunt parteneri de încredere!»
Exercițiul multinațional «Saber Guardian 2017 (SG17)» este planificat de Comandamentul Forțelor Armate ale SUA din Europa și condus de Forțele Armate ale SUA din Europa. Acest exercițiu a debutat în 2013 și are drept scop demonstrarea capabilităților... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 21:05 (4928 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie fonduri considerabile pentru tratamentele bolnavilor care au nevoie de dializă. În prezent, în cadrul unității medicale beneficiază de această procedură doar 13 pacienți, din cei peste 100 câți erau înregistrați în anii trecuți... În ciuda numărului mic de bolnavi, costurile privind terapiile aplicate sunt ridicate. În total, este vorba despre 335 mii de lei, fonduri cheltuite în perioada februarie-aprilie 2017. Mai mult decât atât, jumătate din aceste fonduri sunt cheltuite pentru transportul pacienților de la domiciliu către spital! Beneficiara contractului este firma Andalex Constanța, societate acuzată în repetate rânduri de practici nelegale... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 11:40 (7958 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32532 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15531 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24931 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22048 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23829 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13010 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24167 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25932 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23276 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...