Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Administrație slobozeană a la Adrian Mocioniu

Baliverne administrative de 21 milioane de euro

Un proiect de hotărâre din precedenta ședință a Consiliului Local Slobozia, aprobat cu unanimitate de voturi, a fost cel privind aprobarea «Strategiei Integrate de Dezvoltare Urbană 2014-2023». Documentația aprobată corectează valoarea investițiilor incluse în această Strategie, precum și numărul acestora.

Ambiții mai mici, după buget Inițial, investițiile din «Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană 2014-2023» se ridicau la 60 milioane de euro, bani pe care primarul Adrian Mocioniu i-a garantat încă din campania electorală de anul trecut. În cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 18:35 (4766 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2017

Procent de promovare de 73,72% pentru elevii din județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate la Bacalaureat 2017, înainte de rezolvarea contestațiilor. Procentul de promovare înregistrat la nivelul județului Ialomița este de 73,72%. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița estimează că este cel mai bun procent obținut de absolvenții de liceu din județul nostru din ultimii 10 ani.

Rezultate foarte bune la Bacalaureat
Rezultatele parțiale la Bacalaureat 2017, înainte de contestații, arată că în Ialomița procentul de promovare este de 73,72%. Indicele este mai mare decât cel înregistrat anul trecut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 15:54 (9042 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

La Fierbinți-Târg

Prefectul Gigi Petre a lipsit de la învestirea în funcție a primarului PNL

Joi, 29 iunie 2017, primarul orașului Fierbinți-Târg a depus jurământul în fața membrilor Consiliului Local și a celor aproximativ 100 de invitați prezenți. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la acest eveniment. Anterior, acesta a participat la învestirea în funcție a primarilor orașelor Amara și Țăndărei. «Nu există nicio reglementare legală care să mă oblige să particip la învestirea în funcție a unui primar!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Boicot politic la învestire
Ultimul primar care a depus jurământul după alegerile parțiale din 11 iunie 2017 a fost primarul Dobre... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 14:40 (7282 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Pregătire sub comanda lui Enache Costea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Pregătire sub comanda lui Enache Costea

Miercuri, 5 iulie 2017, Unirea Slobozia demarează pregătirea pentru noul sezon competițional al Ligii a III-a care va debuta pe 26 august sau 2 septembrie. Enache Costea, secondat de Adrian Cristea, este la prima sa experiență ca principal la acest nivel și nu-i va fi deloc ușor. Unirea s-a despărțit în această vară de 5 jucători, dintre care 3 titulari incontestabili: Cristic, Lazăr, Bucurică, Pâslaru și Călin. În locul lor au venit, deocamdată, tânărul portar Dragoș Dumitrescu, mijlocașul Valentin Apostol și atacantul Nelu Bucu,  toți având șanse de a fi titulari. În formarea primului 11, Enache Costea va trebui să țină cont și de regula celor 3 jucători sub 19 ani, unde Gherasim și Khalil... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 13:15 (6492 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Puci politic ratat la Amara

PSD vrea controlul absolut

Puci politic ratat la Amara

Alegerile parțiale din 11 iunie 2017 de la Amara relansează lupta politică pentru controlul Consiliului Local. Dominat de o alianță PNL-ALDE, acest for legislativ refuză să se supună controlului politic al PSD și este un factor de presiune constant pentru noua conducere a Primăriei Amara. Joi, 29 iunie a.c., consilierii PSD au încercat încă o dată să-l «elimine» din Consiliul Local pe Robert-Corneliu Brudariu, consilier ALDE și lider de grup în cadrul alianței. Deși blocat, puciul PSD reprezintă debutul unui război politic care ar putea duce la dizolvarea Consiliului Local Amara.

Politica nu ține cont de electorat... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2017, 10:50 (5536 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Încă o dată pe banii contribuabililor

Investiție de 8,5 milioane de lei în potabilizarea apei la Slobozia

Administrațiile Ionașcu și Stoica au îngropat circa 9 milioane de lei în stația de tratare a apei potabile de la Slobozia. Administrația Mocioniu se pregătește să majoreze aceste costuri cu alte 8,5 milioane de lei! Banii vor fi utilizați pentru o stație de osmoză inversă și achiziționarea de filtre cu cărbune activ necesare pentru «creșterea gradului de siguranță a tratării apei în condițiile variației concentrațiilor de poluanți din apa brută» furnizată locuitorilor orașului. Decizia a fost adoptată în ședința Consiliului Local Slobozia din 29 iunie și reprezintă, indirect, o recunoaștere oficială a faptului că apa furnizată slobozenilor nu este potabilă!

Oficial, apa nu e «stabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 18:40 (8143 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

«Până la reunire vom avea lotul complet!»

Transferuri în ritm de melc la Handbal Club Municipal Slobozia

«Până la reunire vom avea lotul complet!»

HCM Slobozia a preluat de la 1 iulie echipa de handbal a CSM Unirea Slobozia, banii destinați acesteia, dar și vechile metehne. Noua conducere se va apuca serios de transferuri abia la spartul târgului, când pe piață nu prea au mai rămas jucătoare libere. Rând pe rând s-au pierdut oportunități. Râmnicu Vâlcea a luat-o pe Alexandra Badea, Brăila a înregimentat-o pe Oana Cârstea și, lucrul cel mai rău de digerat, Galațiul, adversară directă în a doua jumătate a clasamentului, ne-a luat fața în ceea ce le privește pe Syko și Bokaric. Sunt doar câteva exemple dintr-o serie de eșecuri în campania de achiziții întâmplate, credem noi, și din cauza unor lacune de comunicare dintre banca tehnică și cea... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 16:05 (6261 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

Apa din Ștrandul Municipal Urziceni este curată!

La o săptămână după scandalul public iscat pe tema apei infestate a Ștrandului Municipal Urziceni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face lumină în acest caz. Analizele probelor prelevate anul acesta din bazine arată că apa este curată, nefiind descoperite reziduuri sau bacterii în probele prelevate. Singura problemă pe care a generat-o deschiderea spațiului de agrement a fost faptul că unitatea nu deținea autorizația sanitară de funcționare, documentul fiind suspendat anul trecut în urma unui control al DSP. Măsura a fost impusă ca urmare a unor nereguli descoperite privind calitatea apei. În momentul de față, Primăria Urziceni face demersuri pentru a obține o nouă autorizație din partea... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 13:45 (5518 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

În primele 5 luni ale anului

Doar 1500 de șomeri și-au găsit un loc de muncă

Statistică sumbră a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în privința gradului de integrare pe piața muncii a șomerilor din județ. Datele instituției arată faptul că, de la începutul anului și până la finele lunii trecute, doar 1500 de persoane au reușit să-și găsească un serviciu. Toate acestea în condițiile în care, în prezent, numărul persoanelor aflate în șomaj este de 6200. O problemă majoră o reprezintă faptul că mulți dintre șomerii ialomițeni sunt persoane fără studii, care nu pot fi înscrise la cursurile de formare profesională astfel încât să învețe o meserie. Pentru anul în curs, AJOFM Ialomița a beneficiat de un buget pentru plata indemnizațiilor de 6,4 milioane... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2017, 11:15 (6101 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

7600 de ialomițeni au datorii la Fisc

Ialomițenii îngroașă rândurile datornicilor la Fisc. Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, de la începutul anului și până în prezent, 7600 de persoane fizice au fost înregistrate în bazele de date ale instituției cu restanțe la plata contribuțiilor către Stat. Suma pe care Fiscul trebuie să o recupereze de la debitori este de 12,7 milioane de lei.

Mii de datornici pe listele Fiscului ialomițean O statistică a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că numărul debitorilor persoane fizice l-a întrecut pe cel al debitorilor persoane... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 14:20 (7124 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

Se întâmplă la Slobozia

Poligon de tragere de 1,3 milioane de lei pentru Poliția Locală

În vreme ce în «groapa lui Stoica» se infiltrează apa, administrația Mocioniu lansează noi investiții absurde. Una dintre aceasta este noul poligon de tragere pentru Poliția Locală Slobozia. Valoarea acestei investiții este de aproximativ 1,3 milioane lei și urmează a fi finalizată, conform contractului, la sfârșitul anului 2019.

O investiție marca Mocioniu
Concomitent cu extinderea sediului Poliției Locale, a cărui valoare fără TVA se ridică la 613 mii de lei, administrația Mocioniu a aprobat una nou-nouță. Este vorba despre construirea și amenajarea unui poligon acoperit în... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2017, 10:45 (40339 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Adrian Gherasim, un jucător de viitor

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Adrian Gherasim, un jucător de viitor

«Joc fotbal de la 7 ani. Bunicul meu, care nu mai este printre noi, m-a îndrumat să practic acest sport... Am început fotbalul la CSS Slobozia, apoi am jucat la juniorii Abatorului, după care domnul Prepeliță m-a adus la juniorii republicani ai Unirii Slobozia... Din păcate, din cauza unor probleme de familie, am renunțat la fotbal. Datorită domnului Lemnaru am revenit, iar acum joc în acceași echipă cu Romeo Soare, un fotbalist de excepție!». Aceasta este povestea lui Adrian Gherasim, un jucător care, de două sezoane, este în lotul primei echipe. În sezonul recent încheiat, Adrian a dat un randament excelent pe postul de mijlocaș stânga. Acesta a fost unul dintre jucătorii de bază ai echipei... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2017, 17:45 (7395 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Revoluția legumicolă a lui Dobrică David

Pepeni pe araci și zmeură pe spalieri la Ograda

Dobrică David cultivă pământul la Ograda. În marginea dinspre Slobozia, peste drum de moară, dincolo de primul rând de case... N-a făcut asta dintotdeauna, că întâi i-au plăcut camioanele... Dar, de vreo 2 ani încoace, nu se mai poate opri. Tot ce câștigă, bagă în pământ! Așa a ajuns de cultivă pepeni pe araci și zmeură pe spalieri...

Pepenii pe araci
E trecut de prima tinerețe și ars de soare pân’ la albul ochilor... Dar n-a fost dintotdeauna așa. Înainte să se apuce de legumicultură, își amintește că era un om ca toți oamenii, care trăgea de o afacere cu camioane și trăia din... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2017, 11:50 (13535 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Doctorandul de la Școala Specială

Destin excepțional

Doctorandul de la Școala Specială

În tulburii ani ’90, perfect sănătos, Marian Raicu a fost integrat fără voia lui în Școala Specială din Movila. În unitatea de învățământ din mica localitate ialomițeană, tânărul a aflat ce înseamnă iadul. A fost bătut de personalul plătit să aibă grijă de copii suferinzi, legat de pat sau batjocorit de colegii mai mari... La 30 de ani distanță de la această poveste tulburătoare, Marian trăiește o nouă viață. Este doctorand în cadrul Universității Politehnice București și militează pentru integrarea socială a romilor din întreaga țară!

Purgatoriul școlii din Movila
La fel ca alte... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2017, 17:05 (5928 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tragedie la Munteni Buzău

Tată și fiu, morți într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut sâmbătă, 1 iulie 2017, în zona localității Munteni Buzău. O mașina s-a lovit violent de o cisternă care transporta azot lichid. În urma impactului, două persoane, tată și fiu, au murit pe loc. De asemenea, rănit a fost și un alt conducător auto, implicat la rândul său în evenimentul rutier. Din fericire acesta s-a ales cu câteva zgârieturi. La fața locului, militarii ISU au instituit măsuri de siguranță pentru a evita riscul ca cisterna să explodeze.

Și-au găsit sfârșitul pe șosea
Martorii teribilului accident vorbesc despre faptul că mașina... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2017, 11:46 (11386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Roșiile de Kogălniceanu

Roșiile de Kogălniceanu

bonus: Uzina de roșii de la Chirana

Comuna Mihail Kogălniceanu a devenit, în ultimii ani, unul dintre bazinele legumicole recunoscute la nivel național. Începând cu luna iunie și până târziu, în octombrie, legumele cultivate aici sunt transportate pe toate piețele din județele limitrofe... Iar competiția acerbă pentru produse timpurii a determinat specializarea producătorilor. Primarul comunei Mihail Kogălniceanu, Alexandru Dinu, apreciază că în ultimii ani numărul cultivatorilor s-a dublat, ajungând la câteva sute. «La noi în zonă, numai cine nu vrea, nu are solarii sau legume în câmp... Dar toți vor, pentru că sunt oameni vrednici! Sau i-au învrednicit nevoile, că altfel zona este săracă și fără locuri de muncă... Dar ceea ce... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2017, 17:50 (5971 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Săveni are serviciul de salubritate funcțional

Exemplu de bună practică

Săveni are serviciul de salubritate funcțional

Membru fondator ADI ECOO 2009 Țăndărei, comuna Săveni a reușit în această primăvară să asigure condiții normale de colectare a deșeurilor menajere. Rezultatul vine după 4 ani de eforturi constante și a fost posibil grație aprobării unei hotărâri de Consiliu Local prin care taxa de salubrizare devine obligatorie. «Mai avem multe de făcut, dar suntem, în sfârșit, pe drumul cel bun!» confirmă Mirela Drăgoi, primarul comunei Săveni.

Taxă obligatorie de 6 lei În primăvara acestui an, administrația din Săveni a decis, printr-o hotărâre de Consiliu Local, să majoreze taxa de salubritate la... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2017, 13:35 (5855 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Au devenit mame înainte de majorat

Statistică alarmantă în Ialomița

Au devenit mame înainte de majorat

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, în fiecare an, zeci de tinere sub 18 ani devin mame. Cele mai multe dintre  ele au vârste cuprinse între 14 și 15 ani! Deși specialiștii le oferă consiliere psihologică, unele dintre aceste mame-copii sunt condamnate să trăiască în depresie și sărăcie. Mai mult, medicii atrag atenția cu privire la faptul că nașterile la vârste foarte fragede pot pune în pericol sănătatea micilor mame...

44 de cazuri în ultimele luni
Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2017, 10:40 (5785 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ana Maria Inculeț, portarul Sloboziei

Handbal, Liga Națională

Ana Maria Inculeț, portarul Sloboziei

Echipa de handbal a Sloboziei a intrat, în sfârșit, în programul de întărire a lotului pentru noul sezon de Ligă Națională. Trupa pregătită de Dumitru Muși, care de la 1 iulie 2017 va activa sub denumirea de «HCM (Handbal Club Municipal) Slobozia», a primit săptămâna trecută o nouă jucătoare în rândurile sale. După ce timp de 4 ani a evoluat în poarta Zalăului lui Gheorghe Tadici, Ana Maria Inculeț a decis să-și continue cariera la Slobozia. Conducerea echipei slobozene a infirmat ipoteza unui împrumut, anunțând că Inculeț este definitiv jucătoarea echipei noastre. Portarul care pe 21 octombrie 2017 va împlini 23 de ani, a început handbalul la Iași, fiind colegă de generație cu Bianca Tiron sau... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2017, 17:20 (5338 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia plătește ILEGAL publicitate în presa locală

Primăria Slobozia plătește ILEGAL publicitate în presa locală

Teoria spune că presa se dezvoltă cu precădere în zonele unde economia este puternică și stabilă. Paradoxal însă, în România, cu cât un județ este mai sărac, cu atât numărul publicațiilor locale crește. Ialomița este un exemplu grăitor în acest sens. Și, deși de-a lungul anilor, multe dintre «instituțiile de presă» au sucombat, numărul total al acestora a crescut exponențial. O posibilă explicație a acestui paradox o oferă lecturarea contractelor de «publicitate» încheiate de Primăria Slobozia în anii 2016-2017. Iar concluziile aparțin, categoric, contribuabililor din banii cărora sunt plătite aceste contracte.

Nu vrem să fim ipocriți... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2017, 14:25 (8447 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

23 martie: Slobozia marchează Ora Pămîntului

În fiecare an acțiunile care marchează Ora Pămîntului sînt tot mai numeroase. Pentru a marca și a da o notă festivă evenimentului, factori cu responsabilitate în acest domeniu au proiectat o serie de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:16
(6733 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, la Catedrala din Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în perioada 28-31 martie 2013, vor fi aduse spre închinare Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, în Catedrala din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:08
(7818 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosare penale pentru neplata obligațiilor fiscale cu reținere la sursă

Polițiștii de investigarea fraudelor din cadrul Poliției Urziceni efectuează cercetări față de un bărbat de 29 ani, din comuna Borănești, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. În fapt, suspectul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:07
(11564 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la proprietarii de ecvidee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în cadrul Programului acțiunilor sanitare veterinare și pentru siguranța alimentelor pentru anul 2013, a efectuat analize de laborator ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 14:13
(9677 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Martie 2013, 20:08


Fetești: A încercat să violeze o bătrînă de 67 ani!

Un călărășean domiciliat în comuna Unirea a fost reținut pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de viol». El a încercat să batjocorească o bătrînă de 67 ani... Femeia se afla pe un ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 16:09
(6038 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Primele arestări după înșelăciunile telefonice prin metoda «Accidentul»!

Polițiștii ialomițeni și procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au efectuat primele rețineri în cazul înșelăciunilor telefonice prin metoda «Accidentul». Este vorba despre o ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 15:11
(14497 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în agricultura finlandeză

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza o bursă a locurilor de muncă pentru lucrător sezonier în agricultură din Finlanda. Sînt oferite 35 locuri de muncă pentru cules căpșuni, mazăre ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 14:12
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Se prostitua la 14 ani

În urma unor acțiuni preventive desfășurate pe raza orașului Țăndărei, polițiștii au descoperit o minoră, de 14 ani, care practica prostituția. Ea a fost escortată de oamenii legii către locuința de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 11:12
(11718 vizualizări - 4 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-8,11%

La sfîrșitul lunii februarie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8427 șomeri, din care  3271 șomeri indemnizați, respectiv 5156 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 10:17
(7853 vizualizări - 1 comentariu)


Grindu: Arestat pentru «abandon de familie»

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Grindu au depistat pe raza localității un cetățean, de 51 ani, din județul Botoșani, cercetat penal pentru comiterea infracțiunii de «abandon de familie» și pe ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 10:10
(10168 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Încasările la bugetul general consolidat, în scădere

Pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat, în luna februarie 2013, aproximativ 47,96 milioane lei, cu 2,40% mai puțin ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 09:53
(8907 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evazioniști cercetați de polițiști

Administratorii a trei societăți comerciale din Slobozia sînt cercetați de către polițiștii din cadrul Serviciul de Investigare a Fraudelor pentru comiterea de infracțiuni economice. În primul caz este ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 09:24
(8314 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 125 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 125 locuri de muncă în străinătate. Astfel, este ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 08:43
(11980 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Martie 2013, 17:54


Slobozia: Program after-school la Școala nr. 6

Vineri 15 martie 2013, de la ora 10,00, cadrele didactice ale Școlii nr. 6 Slobozia vor demara un proiect after-school ce va funcționa în cadrul unității de învățămînt, denumit «Școală după școală». Festivitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 15:34
(13009 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 422 de pașapoarte noi în luna februarie 2013

Conform informațiilor furnizate de către Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea și Evidența Pașapoartelor Simple, în luna februarie 2013 s-au primit și înregistrat la ghișeu 422 cereri de eliberare ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 12:30
(7033 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, în cifre

Un raport al Instituției Prefectului Ialomița precizează că în decursul lunii februarie au fost verificate 490 de acte administrative emise de către autoritățile locale și județene. Dintre acestea, 22 au ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 11:29
(7818 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Copil de 14 ani, mușcat de un cîine

Marți, 12 martie a.c., polițiștii au fost sesizați despre faptul că sîmbătă, 9 martie, un minor de 14 ani, din localitatea Gimbășani, a fost atacat și mușcat pe stradă de un cîine, necesitînd îngrijiri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 09:20
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Reguli noi privind animalele de companie

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița îi informează pe iubitorii de animale de companie cu privire la măsurile de control ce se impun privind circulația acestor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 09:04
(7786 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copii prinși la furat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 12 martie a.c., de către o localnică de 40 ani despre faptul că, în perioada 5-12 martie a.c., persoane necunoscute au pătruns în locuința sa aflată în construcție ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:48
(6370 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt copil


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Județean Ialomița

Vineri, 15 martie 2013, începînd cu ora 13,00, iubitorii artei plastice din Slobozia sînt invitați să participe la vernisajul unei expoziții de pictură itinerantă. Celor prezenți le va fi prezentată expoziția ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:21
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrîn de 80 ani, mort după ce a fost lovit de o mașină

În după-amiaza zilei de marți, 12 martie a.c., în jurul orei 18,30, pe DN2A, în comuna Alexeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:18
(8857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grivița: Amenzi de 8000 lei pentru «comercianți» de fier vechi

Agenții Postului de Poliție Grivița au depistat marți, 12 martie, pe DN2C, un autoturism cu care se deplasau 4 bărbați, cu vîrste cuprinse între 28 și 35 ani, toți domiciliați în comuna Cuza Vodă-Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:44
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru conducerea unui scuter

Marți, 12 martie, în jurul orei 20.00, polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un moped condus de un tînăr de 22 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:38
(10987 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Tîlhari înarmați la braconaj

Polițiștii au reținut luni, 11 martie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, 3 bărbați, cu vîrste cuprinse între 24 și 40 ani, pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:17
(9339 vizualizări - 4 comentarii)


Bărbat înjunghiat în urma unui scandal de proporții la Jilavele

Un apel la 112 anunța în seara zilei de sîmbătă, 9 martie a.c., un scandal iscat în localitatea ialomițeană Jilavele. La fața locului s-au deplasat forțele de ordine ale Poliției și Jandarmeriei pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2013, 22:14
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Muniție neexplodată

Ciocîrlia: Muniție neexplodată

Cinci proiectile de diferite calibre, extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren agricol de pe raza localității Ciocîrlia. Evenimentul a fost anunțat prin112 marți, 7 martie a ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:56
(6096 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Curs pentru legumicultori la Gura Ialomiței

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă vine în întîmpinarea fermierilor ialomițeni cu o nouă serie de cursuri. Acestea se vor desfășura la Gura Ialomiței, unul dintre bazinele legumicole recunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:54
(9138 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute

Jandarmii Grupei de Intervenție Țăndărei au fost sesizați joi, 7 martie a.c., că în parcul din centrul orașului se comercializează parfumuri contrafăcute. Comerciantul prins în flagrant, un bărbat de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:50
(6236 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...