Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Nelu Bucă, transfer pentru ofensivă

Mai sunt câteva zile până pe 5 iulie, dată la care Enache Costea va suna adunarea pentru pregătirea noului sezon competițional. Conducerea Unirii Slobozia lucrează intens la aceste zile la întărirea lotului. După mijlocașul Valentin Apostol și portarul Dragoș Dumitrescu, ofensiva galben-albastră a primit un important balon de oxigen. Golgheterul din stagiunea trecută a celor de la Înainte Modelu, Nelu Vasile Bucă, a semnat cu trupa slobozeană, unde va face echipă în atac cu un alt abonat la goluri, Marc Khalil. Nelu Bucă are 32 de ani și a început fotbalul la Dinamo. A mai evoluat la echipe precum CS Otopeni, CF Brăila sau Chindia, peste tot fiind în topul marcatorilor. În aceste zile va veni... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 14:20 (5379 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

Sufocate de numărul mare de dosare, instanțele trebuie să țină piept «procesomanilor». Obsedați de lege, acești oameni vin la tribunal sau judecătorie ca la serviciu și sunt un adevărat coșmar pentru judecători, procurori și chiar grefieri... Ialomița are la rândul său procesomanii ei. O statistică a Tribunalului Ialomița arată că în această categorie intră 4 ialomițeni. În ultimii 3 ani, toți aceștia au înregistrat pe rolul instanțelor 100 de procese! Mai grav este faptul că deși «abuzul de drept» se pedepsește cu amendă, procesomanii contestă sancțiunile pe care le primesc și întemeiază noi procese.

Procese la infinit... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 12:10 (6529 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Juniorii mici, 2 titluri naționale pe plajă

Lupte, CS Amara

Juniorii mici, 2 titluri naționale pe plajă

În localitatea constănțeană «2 Mai», în perioada 22-25 iunie a.c., s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat juniorilor mici. Pentru luptătorii de la CS Amara a fost o nouă ocazie de a se remarca și au fructificat-o din plin. Titlurile naționale au fost aduse de fete. Astfel, Nicoleta Băjan a luat aurul la 30 de kilograme, trofeul de campioană ridicându-l și Denisa Negoiță, la 40 de kilograme. Steluța Subțirică a obținut locul 2 la 35 kg, o performanță similară realizând și fratele ei Marian, la 40 kg. Ana Maria Stoica a cucerit bronzul la 40 kg, aceeași clasare, la aceeași categorie de greutate, fiind realizată de Cristian Toader, la masculin. În clasamentul feminin pe medalii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 10:45 (3135 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

Proiect întârziat la Slobozia

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămână, actuala administrație locală din Slobozia și-a prezentat activitatea depusă într-un an de la instalare. Punctul fierbinte al discuțiilor l-a reprezentat finalizarea proiectului privind «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». La momentul de față, proiectul riscă să depășească și termenul de 31 decembrie 2018. Municipalitatea pasează responsabilitatea către constructorul ACM 4 București, pe care îl acuză de «ineficiență în privința modului de lucru». Mai mult, oficialii susțin că iau în calcul rezilierea contractului și predarea șantierului unui alt constructor. Datele oficiale arată că în cei 3 ani scurși de la începerea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 20:10 (7436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

O înfrângere ceva mai dulce

Fotbal, Liga a IV-a, Metalul Buzău-CS Amara 5-2

O înfrângere ceva mai dulce

Pentru al 5-lea an consecutiv, fotbalul ialomițean eșuează în tentativa de a oferi Ligii a III-a o nou promovată. Ba nu se poate, ba nu se vrea și, astfel, Unirea Slobozia continuă să fie singura noastră reprezentantă în diviziile naționale. CS Amara este ultima victimă a barajului pentru promovare, lucru pe care îl știam încă din tur, când băieții lui Robert Tereacă pierduseră cu 4-0 pe propriul teren, în fața Metalului Buzău. În returul jucat sâmbătă, 24 iunie a.c., pe sinteticul Stadionului «Cornel Negoescu», jocul a fost, cel puțin în prima repriză, mult mai echilibrat. Și arbitrajul a fost superior celui din tur, cu toate că ialomițenii au acuzat o poziție de ofsaid la primul gol al gazdelor... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 17:05 (4015 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Gafă la Evaluarea Națională 2017

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Scandal la Evaluarea Națională 2017 în Ialomița. Unei eleve de clasa a VIII-a profesorii evaluatori i-au trecut eronat nota la disciplina Matematică pe platforma informatică www.edu.ro Deși adolescenta a fost notată cu 9,40, ea a descoperit cu stupoare faptul că a primit doar 2,40. Informația a fost făcută publică de tatăl fetei pe un site de socializare.

Caz fără precedent
Eleva a cărei notă la Matematică a fost introdusă eronat pe platforma informatică a Ministerului Educației se numește Diana Alexe și a susținut Evaluarea Națională 2017 la Liceul de Arte «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 14:35 (7322 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

Scandal la Primăria Fetești

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

La un an distanță de la învestire, viceprimarul municipiului Fetești se pregătește să elibereze funcția. Toate acestea după ce filiala PSD Fetești i-a retras sprijinul politic cu 13 de voturi pentru, din cele 22 valabil exprimate. Decizia a fost adoptată din cauza a numeroase reclamații depuse împotriva Silicăi Tudor. Sesizările au fost făcute atât de funcționarii administrației locale, cât și de cetățenii din Fetești. Aceștia au reclamat că viceprimarul Silica Tudor are un comportament neadecvat. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații. «Nu am ce să comentez!» a precizat Silica Tudor pentru ziarul nostru.

Primăria, în derivă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 11:25 (11111 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Deși a promis public că Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia va fi modernizată și dotată complet, Consiliul Județean Ialomița va investi fonduri într-o clădire goală. Toate acestea întrucât reprezentanții administrației județene au decis să reducă la jumătate finanțarea proiectului de reabilitare a UPU Slobozia, a cărui valoare a fost stabilită la 2,7 milioane de euro. Restul banilor prevăzuți în proiect erau destinați pentru dotarea UPU Slobozia cu aparatură medicală.

Decizii eronate Proiectul privind modernizarea și extinderea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 16:05 (6212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Alina Iulia Marin, elevă de 10 la Evaluarea Națională 2017

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Luni, 26 iunie 2016, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele parțiale la Evaluarea Națională 2017. În județul Ialomița, 6 elevi de clasa a  VIII-a au reușit să obțină medii maxime la cele două discipline ale examenului. Unul dintre el este Alina Iulia Marin, din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

6 medii de 10 la nivel județean
Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2017, înainte de contestații, pe site-ul instituției edu.ro Datele arată faptul că, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 15:35 (15976 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Noi nereguli financiar-contabile la Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care administrează Bazarul Municipal și piețele din oraș. Un control de audit extern, aflat încă în desfășurare, a scos la iveală faptul că utilitățile din Bazarul Municipal au fost plătite din bugetul societății deși, potrivit contractelor de închiriere, responsabilitatea revenea exclusiv comercianților. Situația datează încă din 2014, anul în care Servicii Publice Slobozia SRL a fost înființată, iar valoarea datoriei depășește 100 mii de lei. Reprezentanții societății precizează faptul că vor demara procedura recuperării debitelor, obligându-i pe vânzători să returneze sumele aferente utilităților din... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 10:50 (7235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mădălin Marin, o certitudine pentru prima echipă a Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Mădălin Marin, o certitudine pentru prima echipă a Unirii Slobozia

«Am început fotbalul dintr-o întâmplare, la echipa Viitorul Platonești...». Așa își începe Mădălin scurta poveste din sportul rege. La Unirea Slobozia a ajuns în urmă cu 3 ani, fiind remarcat de antrenorul Ion Ionescu, la un trial organizat pe terenurile Abatorului. De aici a început ascensiunea jucătorului Mădălin Marin. În acest sezon a făcut parte din lotul primei echipei și a bifat 10 partide, din care 3 din postura de titular. Seriozitatea în pregătire și constanța în evoluții la echipa de juniori l-au ajutat să facă pasul spre prima echipă, după cum ne spune și el. «Am primit cu bucurie vestea... Această realizare reflectă prestațiile mele bune de la echipa de juniori și faptul că muncesc... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2017, 13:45 (9817 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

bonus: Cartierul angajaților A&S Internațional

Datorită rezultatelor excepționale la învățătură pe care le-au avut pe parcursul întregului an școlar 2016-2017, 13 elevi ai celor 3 licee din Fetești au fost recompensați cu burse școlare. Premiile au fost acordate de societatea A&S Internațional, prin directorul general Matei Roșu. Este pentru a opta oară când societatea investește în cei mai bine pregătiți elevi din municipiul Fetești. Evenimentul s-a desfășurat în urmă cu o săptămână și se înscrie în cadrul proiectului educativ realizat și susținut de A&S Internațional, denumit generic «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Mai mult, Matei Roșu susține că prin intermediul acestui program a reușit... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2017, 13:15 (6028 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Timp de 4 ani, în perioada 2012-2016, investițiile în infrastructura rutieră din Ialomița au fost apanajul autorităților județene. În mediul rural acest tip de investiții au fost puține și punctuale, numărul kilometrilor de drum comunal asfaltat putând fi numărat pe degetele mâinilor. În acest context, investiția de la Sfântu Gheorghe devine importantă nu doar pentru comunitate, ci și pentru județ.

Salt înainte după 10 ani Proiectul de asfaltare a celor 7 kilometri de drum comunal din Sfântu Gheorghe a fost conceput în urmă cu aproape 10 ani, pe vremea când primarul Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2017, 18:20 (8211 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul de la Bordușelu

Ciochina are nevoie de ajutorul Consiliului Județean Ialomița

Dezastrul de la Bordușelu

În urmă cu aproape 2 săptămâni, drumurile de piatră care fac legătura între satul Bordușelu (comuna Ciochina) și terasa agricolă din zonă au fost blocate de alunecările de teren. După 10 zile de eforturi, autoritățile locale au înțeles că nu pot reabilita «șuvițele» fără intervenția autorităților județene. Primarul Vasile Câmpulungeanu face un apel public la sprijinul autorităților județene: «Reparăm „șuvițele“ astea de peste 10 ani... Dacă am fi folosit toți banii o dată, am fi stabilizat malul! Așa, doar am cârpit an de an... Însă acum riscul a crescut și avem nevoie de sprijin!».

La «șuvițe»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 16:10 (8410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Fotbal, baraj de promovare Liga 3, CS Amara-AFC Metalul Buzău 0-4

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Sâmbătă, 17 iunie 2017, pe Stadionul «Tineretului» din Amara s-a desfășurat meciul tur al barajului de promovare, dintre echipa locală CS Amara și AFC Metalul Buzău. Se anunța o partidă echilibrată, între două echipe de valori apropiate. Buzoienii și-au trădat tactica încă din start: apărare pe două linii și contraatacuri periculoase. Invitați să controleze teritorial, elevii lui Robert Tereacă au desenat frumos la firul ierbii și au deschis inspirat pe flancuri, pentru viteziștii Țaporea și Constantin Zamfir, însă centrările acestora au fost imprecise. Conform cursului jocului, prima ocazie notabilă le-a aparținut gazdelor. În minutul 24, Zamfir centrează în careu, însă lovitura de cap a lui... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 14:05 (8786 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14706 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8777 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6790 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4892 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4847 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4357 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4772 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7533 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4619 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3681 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...