Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Nelu Bucă, transfer pentru ofensivă

Mai sunt câteva zile până pe 5 iulie, dată la care Enache Costea va suna adunarea pentru pregătirea noului sezon competițional. Conducerea Unirii Slobozia lucrează intens la aceste zile la întărirea lotului. După mijlocașul Valentin Apostol și portarul Dragoș Dumitrescu, ofensiva galben-albastră a primit un important balon de oxigen. Golgheterul din stagiunea trecută a celor de la Înainte Modelu, Nelu Vasile Bucă, a semnat cu trupa slobozeană, unde va face echipă în atac cu un alt abonat la goluri, Marc Khalil. Nelu Bucă are 32 de ani și a început fotbalul la Dinamo. A mai evoluat la echipe precum CS Otopeni, CF Brăila sau Chindia, peste tot fiind în topul marcatorilor. În aceste zile va veni... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 14:20 (5379 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

Sufocate de numărul mare de dosare, instanțele trebuie să țină piept «procesomanilor». Obsedați de lege, acești oameni vin la tribunal sau judecătorie ca la serviciu și sunt un adevărat coșmar pentru judecători, procurori și chiar grefieri... Ialomița are la rândul său procesomanii ei. O statistică a Tribunalului Ialomița arată că în această categorie intră 4 ialomițeni. În ultimii 3 ani, toți aceștia au înregistrat pe rolul instanțelor 100 de procese! Mai grav este faptul că deși «abuzul de drept» se pedepsește cu amendă, procesomanii contestă sancțiunile pe care le primesc și întemeiază noi procese.

Procese la infinit... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 12:10 (6529 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Juniorii mici, 2 titluri naționale pe plajă

Lupte, CS Amara

Juniorii mici, 2 titluri naționale pe plajă

În localitatea constănțeană «2 Mai», în perioada 22-25 iunie a.c., s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat juniorilor mici. Pentru luptătorii de la CS Amara a fost o nouă ocazie de a se remarca și au fructificat-o din plin. Titlurile naționale au fost aduse de fete. Astfel, Nicoleta Băjan a luat aurul la 30 de kilograme, trofeul de campioană ridicându-l și Denisa Negoiță, la 40 de kilograme. Steluța Subțirică a obținut locul 2 la 35 kg, o performanță similară realizând și fratele ei Marian, la 40 kg. Ana Maria Stoica a cucerit bronzul la 40 kg, aceeași clasare, la aceeași categorie de greutate, fiind realizată de Cristian Toader, la masculin. În clasamentul feminin pe medalii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 10:45 (3135 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

Proiect întârziat la Slobozia

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămână, actuala administrație locală din Slobozia și-a prezentat activitatea depusă într-un an de la instalare. Punctul fierbinte al discuțiilor l-a reprezentat finalizarea proiectului privind «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». La momentul de față, proiectul riscă să depășească și termenul de 31 decembrie 2018. Municipalitatea pasează responsabilitatea către constructorul ACM 4 București, pe care îl acuză de «ineficiență în privința modului de lucru». Mai mult, oficialii susțin că iau în calcul rezilierea contractului și predarea șantierului unui alt constructor. Datele oficiale arată că în cei 3 ani scurși de la începerea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 20:10 (7436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

O înfrângere ceva mai dulce

Fotbal, Liga a IV-a, Metalul Buzău-CS Amara 5-2

O înfrângere ceva mai dulce

Pentru al 5-lea an consecutiv, fotbalul ialomițean eșuează în tentativa de a oferi Ligii a III-a o nou promovată. Ba nu se poate, ba nu se vrea și, astfel, Unirea Slobozia continuă să fie singura noastră reprezentantă în diviziile naționale. CS Amara este ultima victimă a barajului pentru promovare, lucru pe care îl știam încă din tur, când băieții lui Robert Tereacă pierduseră cu 4-0 pe propriul teren, în fața Metalului Buzău. În returul jucat sâmbătă, 24 iunie a.c., pe sinteticul Stadionului «Cornel Negoescu», jocul a fost, cel puțin în prima repriză, mult mai echilibrat. Și arbitrajul a fost superior celui din tur, cu toate că ialomițenii au acuzat o poziție de ofsaid la primul gol al gazdelor... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 17:05 (4015 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Gafă la Evaluarea Națională 2017

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Scandal la Evaluarea Națională 2017 în Ialomița. Unei eleve de clasa a VIII-a profesorii evaluatori i-au trecut eronat nota la disciplina Matematică pe platforma informatică www.edu.ro Deși adolescenta a fost notată cu 9,40, ea a descoperit cu stupoare faptul că a primit doar 2,40. Informația a fost făcută publică de tatăl fetei pe un site de socializare.

Caz fără precedent
Eleva a cărei notă la Matematică a fost introdusă eronat pe platforma informatică a Ministerului Educației se numește Diana Alexe și a susținut Evaluarea Națională 2017 la Liceul de Arte «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 14:35 (7322 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

Scandal la Primăria Fetești

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

La un an distanță de la învestire, viceprimarul municipiului Fetești se pregătește să elibereze funcția. Toate acestea după ce filiala PSD Fetești i-a retras sprijinul politic cu 13 de voturi pentru, din cele 22 valabil exprimate. Decizia a fost adoptată din cauza a numeroase reclamații depuse împotriva Silicăi Tudor. Sesizările au fost făcute atât de funcționarii administrației locale, cât și de cetățenii din Fetești. Aceștia au reclamat că viceprimarul Silica Tudor are un comportament neadecvat. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații. «Nu am ce să comentez!» a precizat Silica Tudor pentru ziarul nostru.

Primăria, în derivă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 11:25 (11111 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Deși a promis public că Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia va fi modernizată și dotată complet, Consiliul Județean Ialomița va investi fonduri într-o clădire goală. Toate acestea întrucât reprezentanții administrației județene au decis să reducă la jumătate finanțarea proiectului de reabilitare a UPU Slobozia, a cărui valoare a fost stabilită la 2,7 milioane de euro. Restul banilor prevăzuți în proiect erau destinați pentru dotarea UPU Slobozia cu aparatură medicală.

Decizii eronate Proiectul privind modernizarea și extinderea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 16:05 (6212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Alina Iulia Marin, elevă de 10 la Evaluarea Națională 2017

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Luni, 26 iunie 2016, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele parțiale la Evaluarea Națională 2017. În județul Ialomița, 6 elevi de clasa a  VIII-a au reușit să obțină medii maxime la cele două discipline ale examenului. Unul dintre el este Alina Iulia Marin, din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

6 medii de 10 la nivel județean
Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2017, înainte de contestații, pe site-ul instituției edu.ro Datele arată faptul că, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 15:35 (15976 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Noi nereguli financiar-contabile la Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care administrează Bazarul Municipal și piețele din oraș. Un control de audit extern, aflat încă în desfășurare, a scos la iveală faptul că utilitățile din Bazarul Municipal au fost plătite din bugetul societății deși, potrivit contractelor de închiriere, responsabilitatea revenea exclusiv comercianților. Situația datează încă din 2014, anul în care Servicii Publice Slobozia SRL a fost înființată, iar valoarea datoriei depășește 100 mii de lei. Reprezentanții societății precizează faptul că vor demara procedura recuperării debitelor, obligându-i pe vânzători să returneze sumele aferente utilităților din... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 10:50 (7235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mădălin Marin, o certitudine pentru prima echipă a Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Mădălin Marin, o certitudine pentru prima echipă a Unirii Slobozia

«Am început fotbalul dintr-o întâmplare, la echipa Viitorul Platonești...». Așa își începe Mădălin scurta poveste din sportul rege. La Unirea Slobozia a ajuns în urmă cu 3 ani, fiind remarcat de antrenorul Ion Ionescu, la un trial organizat pe terenurile Abatorului. De aici a început ascensiunea jucătorului Mădălin Marin. În acest sezon a făcut parte din lotul primei echipei și a bifat 10 partide, din care 3 din postura de titular. Seriozitatea în pregătire și constanța în evoluții la echipa de juniori l-au ajutat să facă pasul spre prima echipă, după cum ne spune și el. «Am primit cu bucurie vestea... Această realizare reflectă prestațiile mele bune de la echipa de juniori și faptul că muncesc... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2017, 13:45 (9817 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

bonus: Cartierul angajaților A&S Internațional

Datorită rezultatelor excepționale la învățătură pe care le-au avut pe parcursul întregului an școlar 2016-2017, 13 elevi ai celor 3 licee din Fetești au fost recompensați cu burse școlare. Premiile au fost acordate de societatea A&S Internațional, prin directorul general Matei Roșu. Este pentru a opta oară când societatea investește în cei mai bine pregătiți elevi din municipiul Fetești. Evenimentul s-a desfășurat în urmă cu o săptămână și se înscrie în cadrul proiectului educativ realizat și susținut de A&S Internațional, denumit generic «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Mai mult, Matei Roșu susține că prin intermediul acestui program a reușit... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2017, 13:15 (6028 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Timp de 4 ani, în perioada 2012-2016, investițiile în infrastructura rutieră din Ialomița au fost apanajul autorităților județene. În mediul rural acest tip de investiții au fost puține și punctuale, numărul kilometrilor de drum comunal asfaltat putând fi numărat pe degetele mâinilor. În acest context, investiția de la Sfântu Gheorghe devine importantă nu doar pentru comunitate, ci și pentru județ.

Salt înainte după 10 ani Proiectul de asfaltare a celor 7 kilometri de drum comunal din Sfântu Gheorghe a fost conceput în urmă cu aproape 10 ani, pe vremea când primarul Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2017, 18:20 (8211 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul de la Bordușelu

Ciochina are nevoie de ajutorul Consiliului Județean Ialomița

Dezastrul de la Bordușelu

În urmă cu aproape 2 săptămâni, drumurile de piatră care fac legătura între satul Bordușelu (comuna Ciochina) și terasa agricolă din zonă au fost blocate de alunecările de teren. După 10 zile de eforturi, autoritățile locale au înțeles că nu pot reabilita «șuvițele» fără intervenția autorităților județene. Primarul Vasile Câmpulungeanu face un apel public la sprijinul autorităților județene: «Reparăm „șuvițele“ astea de peste 10 ani... Dacă am fi folosit toți banii o dată, am fi stabilizat malul! Așa, doar am cârpit an de an... Însă acum riscul a crescut și avem nevoie de sprijin!».

La «șuvițe»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 16:10 (8410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Fotbal, baraj de promovare Liga 3, CS Amara-AFC Metalul Buzău 0-4

Arbitraj ostil, înfrângere nemeritată

Sâmbătă, 17 iunie 2017, pe Stadionul «Tineretului» din Amara s-a desfășurat meciul tur al barajului de promovare, dintre echipa locală CS Amara și AFC Metalul Buzău. Se anunța o partidă echilibrată, între două echipe de valori apropiate. Buzoienii și-au trădat tactica încă din start: apărare pe două linii și contraatacuri periculoase. Invitați să controleze teritorial, elevii lui Robert Tereacă au desenat frumos la firul ierbii și au deschis inspirat pe flancuri, pentru viteziștii Țaporea și Constantin Zamfir, însă centrările acestora au fost imprecise. Conform cursului jocului, prima ocazie notabilă le-a aparținut gazdelor. În minutul 24, Zamfir centrează în careu, însă lovitura de cap a lui... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 14:05 (8786 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14706 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8777 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6790 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Cod Portocaliu de polei

Cod Portocaliu de polei emis pentru județul Ialomița de meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie. Avertizarea este valabilă până joi, 24 ianuarie 2019, orele 11,00. Deși până la această oră ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2019, 11:40
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa suspendă cursurile în toate școlile din Ialomița

Potrivit unui ordin al Ministerului Educației, toate unitățile de învățământ din Ialomița își vor suspenda cursurile în data de vineri, 25 ianuarie 2019. Decizia a fost luată în baza unei ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2019, 21:11
(5251 vizualizări - 0 comentarii)


8400 de cereri pentru 290 de posturi scoase la concurs în Poliția Română

Peste 8400 de cereri de înscriere au fost depuse de persoane care vor candida pe unul dintre cele 290 de posturi de ofițeri, agenți și personal contractual, scoase la concurs la nivelul structurilor Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2019, 20:15
(7627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 166000 de lei, 18 permise reținute

În perioada 18-20 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 85 de ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2019, 18:35
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 23 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2019, 18:10
(4550 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoț din locuințe, identificat de polițiști

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat de 28 ani bănuit de săvârșirea de infracțiuni de «furt calificat». La data de 11 ianuarie a.c., Poliția a fost sesizată de o ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:40
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie»

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea unui tânăr, de 21 de ani, din județul Bacău, pe numele căruia Judecătoria Onești a emis un ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:25
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beți la volan

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au depistat doi bărbați de 22, respectiv 51 de ani, ambii din Țăndărei, în timp ce conduceau pe drumurile publice, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:15
(5027 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Valea Ciorii

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Valea Ciorii, doi tineri de 15, respectiv 18 ani, din localitate, în timp ce în timp ce ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:10
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Furturile de lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 10:10
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Angajări din sursă externă la IPJ Ialomița

Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița i-au fost repartizate 2 posturi pentru încadrare din sursă externă, existente în statele de organizare ale IPJ Ialomița, prin modalitatea încadrării directe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 18:35
(6981 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în Cosâmbești-Ialomița
angajează
ȘOFER AUTOCAMION-2 (două) posturi
Cerințe
-studii medii
-permis de conducere categoria B, C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to min. 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate
și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități
-participă la operațiunile de încărcare
și descărcare a autovehiculului
Beneficii
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune atât
la sediul din Cosâmbești
cât și la următoarea adresă de
email [email protected]
Relații se pot obține
la telefon 0749/082.231

15 Ianuarie 2019, 17:35


ANOFM: Locuri de muncă în agricultură-Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin intermediul Serviciului EURES din cadrul AJOFM Ialomița, promovează oferta unui angajator din Spania, de 50 locuri de muncă în agricultură la recoltarea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:30
(5161 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Slobozia produs de neacordarea de prioritate

Luni, 14 ianuarie 2019, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 52 ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe DN2A nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:25
(5760 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, fără permis și cu mașina neînmatriculată

Un tânăr de 25 de ani, din Grivița, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Amara, fără a poseda permis de conducere. Iar un alt conducător auto în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:15
(5911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie a.c., elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă,  coordonați de învățătorul Fănica Damian, au participat la activitatea cu tema «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale». Părintele ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:05
(5817 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Giurgeni și Gura Ialomiței

În perioada 11-13 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane. Primul accident s-a produs pe raza localității Giurgeni unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:40
(5994 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute identificate la Fetești

În perioada 11-13 ianuarie 2019, polițiștii au efectuat controale la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din domeniul protecției mărcilor ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:25
(4468 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, polițiștii slobozeni au depistat un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce transporta, cu ajutorul unui autoturism, aproape 40 kg de pește din speciile caras, crap, ten și sânger ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:10
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 9 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe timpul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2019, 17:05
(4392 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «sechestrare de persoane» și «tâlhărie»

Marți, 8 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 45 ani, din Fetești, pe numele căruia Curtea de Apel București a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:25
(6606 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile engleze, găsit la Fetești

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiștii au identificat un autoturism ce aparținea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:15
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A condus cu permisul suspendat

Marți, 8 ianuarie a.c., un tânăr de 20 ani a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Gheorghe Doja, deși avea acest drept suspendat. Polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:10
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Gârbovi

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că luni, 7 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat pe raza ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 19:10
(5565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan și fără permis

Luni, 7 ianuarie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Ajunși la locul evenimentului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 18:05
(5007 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetrist din Ialomița, înjunghiat la Cilibia-Buzău

Sâmbătă, 5 ianuarie 2019, polițiștii au fost alertați cu privire la faptul că un taximetrist din Ialomița a fost înjunghiat pe raza localității Cilibia, județul Buzău. Bărbatul în cauză ar fi luat un client ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 15:50
(5043 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,35%-rata șomajului în luna noiembrie 2018

La sfârșitul lunii noimebrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri (din care 2175 femei), rata șomajului fiind de 5,35%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 14:20
(4489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Flăcările au cuprins locuința unui bătrân din orașul Amara în data de 30.12.2018, fiind observate de vecini în jurul orelor 21,00. Aceștia au alertat pompierii, care s-au deplasat la eveniment cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2019, 16:05
(5870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii gărzii de intervenție Slobozia și paramedicii SMURD au intervenit în seara zilei de joi, 20 decembrie 2018, pentru a acorda îngrijiri medicale victimelor unui accident rutier produs la intersecția ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2018, 21:17
(7311 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 18 decembrie a.c., polițiștii au depistat doi bărbați de 50, respectiv 63 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii au fost testați ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2018, 18:50
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...