Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărbătorile Noroiului

«Vai de noi», ediția 2017

Sărbătorile Noroiului

Ajunse la ediția a XVII-a, «Sărbătorile Sloboziei» de anul acesta au stat sub semnul noroiului. În pofida acestui neajuns, la evenimentele organizate de autoritățile locale în cele 3 zile de sărbătoare au participat peste 10000 de slobozeni. Conform unei prime estimări, valoarea cheltuielilor generate de manifestări se ridică la 200 mii de lei. Cea mai mare sumă plătită de autorități a fost pentru onorariul Deliei, vedetă care a concertat sâmbătă, 27 mai 2017, circa o jumătate de oră.

O ediție cenușie După o lungă serie de bâlbe publice legate de organizarea manifestărilor, «Sărbătorile... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 19:55 (8521 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Junioarele III, la turneul final

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele III, la turneul final

În perioada 31 mai-4 iunie 2017, la Comănești, județul Bacău, se desfășoară turneul final al campionatului național de handbal feminin adresat junioarelor III. CSS Slobozia a deplasat un lot de 14 jucătoare, singura cu probleme medicale fiind portărița Patricia Drăghici, handbalistă ce a demonstrat în turneul semifinal că și în aceste condiții poate fi utilă echipei. Conform antrenorului Marian Simion, obiectivul a fost deja atins, tot ce se va întâmpla pozitiv la această competiție reprezentând un bonus. Primele 3 zile sunt rezervate jocurilor din grupă. Miercuri, de la 15,30, CSS Slobozia va întâlni Art Galați, urmând ca joi, de la orele 14,00, să joace cu LPS Iași, iar vineri, de la 15,30,... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 18:35 (5437 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«SUPERLICEENII»

«SUPERLICEENII»

Statisticile arată că la nivelul județului Ialomița rata abandonului școlar este într-o permanentă creștere. Cu mai bine de 5 ani în urmă, Educația ialomițeană făcea eforturi pentru reintegrarea în Învățământul public a persoanelor care au renunțat să mai frecventeze cursurile. Astăzi, doar o singură școală din județ se preocupă să implementeze astfel de programe educative. Este vorba despre Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, care a înființat clase de liceu cu frecvență redusă. Dincolo de hibele sistemului, programul are un real succes în rândul celor care vor să revină la școală. Iar cei care au reușit să se înscrie, deși acum sunt adulți cu familii și responsabilități, recunosc... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 17:20 (5806 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Oferte pentru jucătoarele Sloboziei

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Oferte pentru jucătoarele Sloboziei

După ce vineri, 26 mai 2017, CSM Unirea Slobozia a spulberat Universitatea Reșița, cu 41-16, avem în continuare echipă de Ligă Națională. Rămâne de văzut când vom avea și sală...

Oferte pentru jucătoarele Sloboziei Indiferent de numele și structura pe care echipa de handbal a Sloboziei la va îmbrăca din această vară, este clar că lotul va suferi ceva modificări. O parte dintre jucătoare sunt cotate la bursa de zvonuri cu șanse de a schimba echipa, iar unele dintre ele sunt tentate să dea curs noilor oferte. Portarul Lăcrămioara Stan se va întoarce la Dunărea Brăila, club de care aparține... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 16:35 (5942 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», eveniment ajuns la a VI-a ediție

«Zile Medicale Ialomițene», eveniment ajuns la a VI-a ediție

În urmă cu o săptămână, în stațiunea Amara, s-a desfășurat a VI-a ediție a Conferinței Regionale «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul a fost organizat de reprezentanții Colegiilor Medicilor din județele Ialomița și Călărași și a constat într-o serie de prezentări științifice pe teme medicale, susținute de medicii specialiști ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ai Spitalului Județean de Urgență Călărași precum și ai Spitalului Municipal Urziceni. De asemenea, în cadrul manifestării s-au desfășurat și schimburi de experiență între medicii de familie și specialiștii care și-au prezentat studiile realizate.

Dezbateri pe teme medicale în stațiunea Amara... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 15:10 (3256 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: 165 de dosare pentru gradațiile de merit

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: 165 de dosare pentru gradațiile de merit

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează faptul că la nivelul județului 165 de profesori și-au depus dosarele pentru a beneficia de gradațiile de merit. În următoarea perioadă urmează evaluarea tuturor propunerilor, urmând ca în prima jumătate a lunii august 2017 să fie făcută publică lista finală a cadrelor didactice care vor beneficia de acest stimulent financiar acordat de Ministerul Educației.

Beneficii pentru profesori Gradațiile de merit reprezintă un spor salarial pe care Ministerul Educației îl acordă profesorilor care s-au remarcat pe parcursul unui an școlar. Acest... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 14:05 (24045 vizualizări - 71 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală trăiește din ajutorul de șomaj

Ialomița rurală trăiește din ajutorul de șomaj

O analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată faptul că cei mai mulți dintre șomerii județului locuiesc la sate. Statistica arată că din cei 6500 de șomeri ialomițeni, 4825 își au domiciliul în mediul rural. Fruntașe la numărul de persoane aflate în căutarea unui loc de muncă sunt comunele Traian, Valea Ciorii, Miloșești sau Borănești. Reprezentanții autorităților locale susțin faptul că situația este generată de gradul scăzut de calificare profesională a comunităților pe care le reprezintă și lipsa de interes afișată de investitori.

Șomerii din Ialomița trăiesc la țară... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2017, 10:55 (4590 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un singur medic de Boli Infecțioase acordă consultații în Ialomița

De 30 de ani

Un singur medic de Boli Infecțioase acordă consultații în Ialomița

Criza de medici specialiști din Ialomița pare să se adâncească. De 30 de ani, în județ, există un singur medic de Boli Infecțioase care acordă consultații pacienților. Specialistul s-a pensionat de 4 ani, însă prestează activitate cu jumătate de normă la Ambulatoriul de Specialitate al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Până în 2013, în cadrul aceleiași unități medicale a funcționat și singura secție pentru tratarea bolilor infecțioase din Ialomița, însă ea a fost desființată. Deși autoritățile au promis că vor face eforturi în sensul redeschiderii, situația a rămas neschimbată.

O specialitate unică... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 14:40 (5848 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COMUNICAT DE PRESĂ

(P) Campania «Deșeurile reciclabile te inspiră!» s-a încheiat cu vizita elevilor la stația de sortare și reciclare din Constanța

Vineri, 26 mai a.c., campania «Deșeurile reciclabile te inspiră!», desfășurată de Polaris M Holding alături de elevii clasei a III-a de la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, a continuat cu o vizită la stația de sortare și reciclare din Constanța.
Campania «Deșeurile reciclabile te inspiră» a fost inițiată în cadrul programului național «Școala Altfel» și a atins două componente: una teoretică și cealaltă practică. În cadrul primei etape, elevii au participat la un concurs de compuneri pe teme ecologice, unde și-au pus la lucru creativitatea și au demonstrat că au înțeles tematica concursului, și anume protejarea mediului înconjurător. În urma acestui concurs, toți elevii au fost... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 13:20 (5044 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru s-a îndrăgostit de-o șenilată!

Adio, Sara!

Victor Moraru s-a îndrăgostit de-o șenilată!

Vineri, 19 mai 2017, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost inaugurată în prezența autorităților județene o investiție așteptată de mai bine de 5 ani. Investiția are o valoare de inventar de 133 mii de lei și a fost testată de către însuși Președintele Victor Moraru. Gurile rele spun că a fost dragoste la prima vedere. Și cine suntem noi să le contrazicem?!

În pielea Președintelui
Evenimentul a fost anunțat pentru orele 11,00, dar Președintele a întârziat puțin. Nu mult... Cât să simtă nea Gigi, prefectul, cine e jupânul. Dar n-a fost intenționat... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 11:05 (7491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Creatorul de personaje digitale

Creatorul de personaje digitale

Un elev de liceu visează să devină creator de personaje animate pentru jocurile video. «Există o facultate în Olanda, de „games design“... Facultatea are 50 de ani, dar de 3 ani are și specializarea asta pe care mi-o doresc eu...». În așteptarea studenției, lumea lui Cezar este populată de personaje și povești uimitoare. Unele dintre ele ni le-a împărtășit... Despre celelalte vom afla, probabil, peste câțiva ani, când va deveni celebru. Pentru că Cezar știe că e scris să se întâmple asta!

Visul lui Cezar
Cezar împlinește 18 ani luna viitoare și va deveni... creator de personaje... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2017, 13:05 (29405 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia-Viitorul Domnești 2-3

Alexandru Văduva ne-a «văduvit» de un punct

Plecarea antrenorului Ion Ionescu nu a produs șocul pozitiv, Unirea Slobozia pierzând și meciul  cu Viitorul Domnești. Partida de vineri, 26 mai 20017, de pe «1 Mai», a încheiat un sezon modest, în care subțirimea lotului și inconstanța în evoluții și-au spus cuvântul.

Pragmatism italian  în primul act Conduși de pe margine de Enache Costea, fotbaliștii Unirii au mutat jocul în jumătatea oaspeților încă din start. Astfel apar și primele ocazii la poarta lui Vâlceanu. În minutul 7, Răduca îi pasează lui Drăguț, care șutează peste poartă, urmată de lovitura de cap a lui... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2017, 23:15 (6779 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Furnizorii de telefonie mobilă, verificați de comisarii de la Protecția Consumatorilor

Ialomița: Furnizorii de telefonie mobilă, verificați de comisarii de la Protecția Consumatorilor

Deși promit servicii de calitate, ofertele companiilor de telefonie mobilă sau de televiziune prin cablu pot fi înșelătoare. În primele 4 luni ale anului în curs, comisarii din cadrul Comisariatului pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au primit 60 de sesizări din partea beneficiarilor cu privire la faptul că au fost păcăliți de furnizorii de servicii cu care au semnat contracte, nemulțumiți de produsele pentru care au plătit.

Au reclamat că au fost înșelați În primele 4 luni ale anului 2017, comisarii din cadrul Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2017, 17:35 (7921 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a fost achitat de Tribunalul București

Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a fost achitat de Tribunalul București

Tribunalul București s-a pronunțat vineri, 26 mai 2017, în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Magistrații din Capitală au decis să dea o sentință de achitare pentru Silvian Ciupercă. Surse judiciare apreciază faptul că doar 3 persoane din cele 14 pe care Direcția Națională Anticorupție le-a trimis în judecată în această anchetă au primit condamnări la închisoare, cu suspendare. Sentința nu este definitivă, putând să fie atacată cu apel.

Silvian Ciupercă, achitat de Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 16:38 (26394 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

Ionescu a renunțat. Enache Costea, antrenor principal!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Ionescu a renunțat. Enache Costea, antrenor principal!

În cursul zilei de joi, 25 mai 2017, antrenorul Ion Ionescu a anunțat conducerea Unirii Slobozia că dorește să renunțe la postul de «principal» al echipei. El va rămâne în continuare în cadrul Clubului, urmând să fie șef al Centrului de Copii si Juniori. În locul lui Ion Ionescu a fost promovat drept antrenor principal Enache Costea, cel care a fost secundul Unirii încă din iarna lui 2005. «Sincer să fiu m-a surprins puțin decizia pe care a luat-o domnul Ionescu. Pentru mine este o mare oportunitate și sunt pregătit să fac față acestei provocări din toate punctele de vedere. Așa cum se spune însă, în această meserie trebuie să existe și un dram de noroc!» ne-a declarat Enache Costea. Acesta va... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 14:10 (8504 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Campanie publică împotriva achiziționării sediului BCR

PNL face apel la ialomițeni

Campanie publică împotriva achiziționării sediului BCR

Decizia președintelui Victor Moraru de a achiziționa cu orice preț fostul sediu al BCR Ialomița a declanșat o primă reacție politică. Deputatul Gheorghe Tinel a anunțat printr-un comunicat de presă că filiala ialomițeană a PNL demarează o campanie de strângere de semnături împotriva acestei decizii.

Ialomițenii trebuie să decidă!
Hotărârea Consiliului Județean Ialomița privind achiziționarea fostului sediu al BCR cu 7,8 milioane de lei a fost adoptată în ședința ordinară din luna aprilie, exclusiv prin votul celor 21 de consilieri PSD-ALDE din cadrul acestui for legislativ local... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 12:35 (10607 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Rămânem în Ligă!

Handbal, baraj pentru Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Dinamo București 19-17 (10-9)

Rămânem în Ligă!

În urmă cu doar câteva momente s-a încheiat la Sfântu Gheorghe cel mai mediatizat joc din barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională, cel dintre CSM Unirea Slobozia și Dinamo București. Chiar dacă 80% din suflarea handbalistică românească se aștepta la victoria divizionarei secunde care, în prealabil, anunța încă din vară o revoluție pe piața transferurilor, CSM Unirea Slobozia a făcut un meci aproape perfect, iar după primele minute de tatonare s-a instalat la cârma jocului și a condus în permanență pe tabela de marcaj. Fetele lui Dumitru Muși au ignorat faptul că până și scaunele din sală erau alb-roșii și s-au agățat cu agresivitate sportivă de fiecare fază de joc. La pauză a fost... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 21:05 (10362 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Instanțele ialomițene au aprobat efectuarea a 1857 de interceptări

Instanțele ialomițene au aprobat efectuarea a 1857 de interceptări

Scandalul interceptărilor telefonice aprobate de magistrații din România a ajuns și în județul Ialomița. Potrivit controversatei statistici care a făcut înconjurul țării, în perioada 2010-2015, instanțele din Slobozia, Fetești și Urziceni au dat undă verde pentru efectuarea a 1857 de interceptări! Surse judiciare susțin că solicitările au venit din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, Direcția Națională Anticorupție și Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia.

Ialomița, cu urechile ciulite
În ultimul an... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 16:45 (5879 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Tănase Mihalcea s-a suspendat din funcție

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița are un nou șef. Numele acestuia este Marius Ștef și a fost numit interimar pentru o perioadă de 6 luni.

Nu aduce anul ce aduce PSD Joi, 18 mai 2017, după a doua «descălecare» de aproape un an a lui Tănase Mihalcea, șeful de la Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost înlocuit. În locul lui a fost numit pentru o perioadă de 6 luni un cadastrist de meserie, cu firmă în spate și susținere de Stânga. Adică cu sprijin de la PSD, că numirea în funcție a venit în plic de la Agenția Națională de Cadastru... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 14:05 (10168 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Au plecat spre școală amețiți de alcool

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Distracția dinainte de cursuri a doi elevi din Munteni Buzău s-a terminat la spital. Băieții, în vârstă de 12 și 13 ani, au fost găsiți pe stradă în stare de ebrietate. Unul dintre ei avea o alcoolemie de 1,6 miligrame alcool în sânge, fiind transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. Vestea a picat ca un trăsnet în rândurile profesorilor, care declară faptul că băieții au rezultate bune la învățătură. Reprezentanții școlii din localitate susțin că-i vor include pe cei doi copii într-un program de consiliere. Între timp, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a deschis o amplă anchetă în acest caz.

Și-au făcut curaj cu țuică pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 10:45 (6515 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
330 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17032 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16098 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21584 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21420 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20049 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21422 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18760 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20997 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23325 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27115 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10572 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24901 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19293 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...