Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13023 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Maestrul cifrelor

Maestrul cifrelor

Profesorul de Matematică Nicolae Papacu este unul dintre cei mai apreciați dascăli ai școlii ialomițene. Recent, Societatea de Științe Matematice l-a recompensat cu o distincție onorifică pentru întreaga carieră în domeniul Matematicii. Pentru el, drumul spre succes a început în urmă cu aproximativ 40 de ani, când a intrat pentru prima dată într-o sală de clasă...

Matematica profesorului Papacu «Lucrez din 1979 și am ales Matematica datorită profesorului meu de gimnaziu Iulian Chiriac... După primele ore cu dânsul am zis că în viață eu vreau să fiu profesor de Matematică!» ne mărturisește... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 14:10 (14217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Blestemul pământului» la Căzănești

«Blestemul pământului» la Căzănești

Un proprietar de teren agricol din Căzănești acuză autoritățile locale de dezinteres în rezolvarea problemei cu care se confruntă. El susține că, în anul agricol 2016-2017, nu va putea exploata o suprafață de 5,46 ha de teren, achiziționată în 2009 de către firma Nutre Farming, și a reclamat această situație la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Firma a intrat în posesia terenului după ce, ani la rând, a solicitat Primăriei Căzănești o soluție amiabilă care să-i permită cultivarea terenului. În replică la acuzațiile aduse, autoritățile locale susțin că sunt preocupate de situație și că vor acorda tot sprijinul necesar pentru soluționarea litigiului...

Turnul Babel agricol... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 11:25 (6747 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Lui Iisus i-a trecut glonțul pe la ureche

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Primarul Adrian Mocioniu a cerut aprobarea plenului Consiliului Local pentru a muta Sărbătorile Municipiului Slobozia o săptămână mai târziu. Prin tradiție, manifestarea se desfășoară în a șasea săptămână după Paște, înainte de Sărbătoarea Înălțării Domnului. Surse administrative susțin că, în această perioadă, primarul Adrian Mocioniu are angajamente pe care trebuie musai să le onoreze pentru că, știți vorba aia... implementezi, nu implementezi, vremea trece! Iar el, de-acum, nu mai e ca la 20 de ani, chiar dacă roiesc consilierele în jurul lui ca muștele, pardon de expresie...

Până la Dumnezeu te mănâncă sfinții... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 18:10 (10195 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Datorii noi pentru Spitalul Slobozia

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pierdut procesul intentat de sindicaliștii SANITAS Ialomița. Cea mai mare unitate medicală din județ este obligată să acorde unui număr de 300 de angajați contravaloarea tichetelor de masă aferente perioadei 2013-2016, al cărei cuantum este de 300 mii de lei. Sentința este definitivă și a fost emisă de Curtea de Apel București.

Instanțele le-au dat dreptate Scandalul neacordării tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a debutat în octombrie 2016 când, susținuți de sindicaliștii SANITAS Ialomița, 300 de angajați ai unității... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 15:25 (10212 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Comuna Gheorghe Doja din Ialomița este singura localitate din județ ai cărei cetățeni nu depind de ajutoarele sociale acordate de Stat. Potrivit autorităților locale, la momentul de față niciunul dintre localnici nu și-a depus dosarul pentru a beneficia de sprijin financiar în baza Legii 416, a venitului minim garantat. «Oamenii noștri sunt muncitori și responsabili!» susține edilul Ion Mihai. La polul opus se află însă localități precum Traian, Bărcănești sau Valea Ciorii, ai căror cetățeni figurează pe listele beneficiarilor de ajutoare sociale chiar și de 20 de ani!

Satul cu oameni gospodari... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 10:55 (14663 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

În Ialomița există în prezent 27 de copii propuși spre adopție. Un sfert dintre ei nu se vor bucura niciodată de căldura unei familii din cauza problemelor medicale pe care le au... Încadrați în diferite grade de handicap mintal, aceștia așteaptă de peste 5 ani să fie integrați într-o familie obișnuită, însă toate demersurile efectuate în acest sens au eșuat. Pentru fiecare caz în parte Statul plătește 3000 de lei pe lună!

Cazuri fără speranță
Chiar dacă serviciile sociale sunt asaltate de cereri în vederea adopțiilor, nu toți copiii au parte de șansa de a trăi într-o familie... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2017, 18:05 (4536 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

Handbal, Cupa României, CSM Unirea Slobozia-CSM Roman 27-26 (14-11)

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

CSM Unirea Slobozia a încheiat seria meciurilor pe teren propriu în compania formației CSM Roman, echipă care s-a clasat pe locul 5 la sfârșitul campionatului. Oaspetele au descins în Sala «Andreea Nica» din postura de favorite, având ca obiectiv calificarea în Final Four-ul Cupei României, pentru a spera la un loc în Cupele Europene. Previziunile specialiștilor din handbal au fost anulate de fetele lui Dumitru Muși, care au obținut victoria în urma unui meci aproape perfect, cu scorul de 27-26.

Primul act a fost controlat de Unirea
Unirea a început excelent meciul, Andreea Ivan... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 19:50 (5515 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Liceul «brățărilor de aur»

Ofertă singulară la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Liceul «brățărilor de aur»

Într-un județ în care șomajul crește an de an, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia îndrăznește să parieze pe forme de învățământ care oferă liceenilor siguranța unei meserii. Ospătar, mecanic auto, patiser, electrician sunt doar câteva dintre meseriile în care cei peste 700 de elevi ai acestei unități de învățământ sunt școliți. În plus, susține directorul Mihaela Ionescu, liceul are o ofertă singulară la Slobozia: «Cursurile cu frecvență redusă pe care le oferă liceul nostru reprezintă, din câte știu eu, o ofertă unică în oraș... Suntem bucuroși că putem asigura acest tip de învățământ pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, nu și-au completat studiile. Dar, la fel de bucuroși suntem... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 16:05 (7369 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Afacerea «Florăria»

Nu e pentru cine se pregătește

Slobozia: Afacerea «Florăria»

La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a retras fără explicații de pe ordinea de zi hotărârea privind aprobarea documentației PUZ «Amenajare Spațiu Florărie, bdul Unirii». Decizia vine după, ce în urmă cu 2 luni, proiectul a generat vii polemici în cadrul Consiliului Local, atât consilierii PSD, cât și cei ai Opoziției, fiind deranjați de ideea concesionării terenului în suprafață de 136 mp pentru o sumă de 7 ori mai mică decât în prezent!

Un proiect controversat
În luna februarie 2017, primarul Adrian Mocioniu propunea plenului aprobarea unei... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 11:05 (8491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Caz de malpraxis la Spitalul Urziceni

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Spitalul Municipal din Urziceni a fost obligat la despăgubiri morale în cuantum de 32 de mii de euro într-un dosar de malpraxis. Acuzațiile planează asupra Anei Ioan, medic specialist angajat al Secției Obstetrică Ginecologie din cadrul unității sanitare. În urma unei anchete a Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, aceasta a fost acuzată că a produs vătămări grave unui nou născut pe care l-a asistat la naștere. Este pentru a doua oară în ultimii 5 ani când procurorii și judecătorii demonstrează cazurile de malpraxis petrecute în spitalele ialomițene.

Bebeluș paralizat de medic... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2017, 11:45 (8380 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Jucăm cu Dinamo!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia și-a aflat adversarii pentru baraj

Jucăm cu Dinamo!

Miercuri, 10 mai 2017, la sediul Federației Române de Handbal s-a tras la sorți componența celor două serii ale barajului pentru menținere/promovare în Liga Națională. Unirea Slobozia a făcut front comun cu ghinionul și a picat în cea mai grea serie, alături de Dinamo București și Universitatea Reșița. Echipa de handbal feminin a clubului Dinamo București a fost înființată în vara anului 2016 și, din primul sezon, și-a propus promovarea în Ligă. Pentru acest obiectiv a transferat o serie de jucătoare cu mare experiență, precum Gabriela Dobre, Alina Horjea sau Ramona Farcău. În lotul dinamovist se regăsesc și trei foste jucătoare ale Sloboziei: Camelia Carabulea, Adina Grigoraș și Simona Striblea... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 20:20 (5096 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

Și amânați, și cu banii luați

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

«Vista Cafe» din Slobozia vrea să cumpere terenul concesionat în Cartierul «Pepinieră» în urmă cu 9 ani. Primele demersuri au fost făcute în urmă cu 2 ani, dar răspunsul Primăriei Slobozia încă se lasă așteptat. Motivul întârzierii îl reprezintă un raport de evaluare al terenului, a cărui valabilitate a expirat la sfârșitul anului 2015... De atunci, demersurile reprezentanților firmei Cubix Comercial SRL, proprietara «Vista Cafe», s-au izbit de un zid de indiferență din partea funcționarilor publici din cadrul administrației locale. Iar în spatele noului gard, proaspăt vopsit, se ascund aceleași obiceiuri vechi..

Administrație «la mișto» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 16:20 (9043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-Unirea Slobozia 2-2

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbaliștii Unirii Slobozia au risipit în mare parte, în ultimele 3 meciuri jucate, ceea ce reușiseră să agonisească până atunci. După înfrângerile cu Cernavodă și Popești Leordeni, la Modelu jocul a arătat mai bine, dar victoria continuă să se lase așteptată. Antrenorul Ion Ionescu a beneficiat de aportul tuturor jucătorilor, cu excepția lui Marius Drăguț, accidentat chiar înaintea partidei. Astfel, galben-albaștrii au evoluat în următoarea formulă: Cristică-Călin, Topor, Lazăr, Bucurică-Soare, Adăscăliței (Pâslaru ’70)-Gherasim, Răduca (Teodorescu ’90), Toma-Khalil (Marin ’90). Per ansamblu a fost un meci frumos, cu răsturnări de situație, al cărui deznodământ nu ne-a ajutat însă prea mult.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 14:50 (3465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Pentru că sunt săraci

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Potrivit actelor normative, persoanele care primesc ajutoare sociale în baza Legii 416 au dreptul la asigurare medicală gratuită. Pentru a beneficia de această prevedere legală, mulți ialomițeni îngroașă listele asistaților sociali, chiar dacă în realitate încasează venituri consistente, pe care însă nu le pot justifica. Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că, la momentul de față, în județ, există 10 mii de persoane care merg la medic fără să achite contribuția la Sănătate.

Cotizăm și pentru ei Legea 95/2006, privind reforma... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 13:05 (7430 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Favoritele s-au impus pe linie

Fotbal, Liga a IV-a

Favoritele s-au impus pe linie

Liga a IV-a Ialomița a bifat sâmbătă, 6 mai 2017, cea de a 25-a rundă din actualul sezon. A fost o etapă cuminte care a făcut doar să întărească pozițiile în clasament ale fruntașelor. Amara s-a duelat cu Victoria Munteni Buzău și de data aceasta totul s-a tranșat pe teren. N-au mai ieșit scânteile din tur, arbitrul a terminat meciul cu integritatea corporală neștirbită, iar echipa lui Robert Tereacă a învins la limită și a mai înhățat 3 puncte. Tot la diferențe de un singur gol s-a impus și Rapid Fetești, iar Recolta Gheorghe Doja a trecut de Bărăganul Ciulnița după un meci spectaculos cu multe goluri. Amara a ajuns la 63 de puncte, fiind urmată în clasament de Fetești, cu 57 de puncte, și de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 12:20 (2930 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14166 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Cu Romanul în sferturi

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Cu Romanul în sferturi

Joi, 11 mai 2017, orele 18,30, iubitorii handbalului din Slobozia vor putea vedea la lucru jucătoarele de la CSM Unirea Slobozia pe teren propriu, pentru ultima dată în acest sezon. Echipa pregătită de Dumitru Muși a fost printre norocoasele care s-au calificat din oficiu în sferturile Cupei României. Sorții au hotărât ca Unirea să termine stagiunea de meciuri acasă așa cum a început-o: contra jucătoarelor de la HCM Roman. Echipa nemțeană a terminat campionatul pe locul 5 și în mod firesc pornește drept favorită la calificarea în Final Four-ul competiției. La ora meciului cu Romanul, uniristele își vor cunoaște deja adversarele de la barajul pentru menținerea în Liga Națională. Miercuri, 10 mai... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 20:10 (5166 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Se întâmplă la Spitalul Slobozia!

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Conflictul dintre medicul diabetolog Simona Berbece și conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia se acutizează. Într-un comunicat de presă remis publicității, Simona Berbece lansează acuze grave la adresa managerului Mariana Iancu, acuzând-o că refuză organizarea concursului pentru ocuparea postului de medic diabetolog în cadrul instituției. Reacția survine unor declarații făcute în cadrul ultimei ședințe a Consiliului Județean Ialomița. La momentul respectiv, Mariana Iancu a susținut că, din motive obiective, concursul pentru ocuparea postului nu a putut fi organizat...

Acuzații fără precedent... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 19:25 (13051 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Scrimă, Campionatul Național de Seniori

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Au plecat de câțiva ani din Slobozia, dar rezultatele lor continuă să ne bucure. Sabrerii crescuți în școala slobozeană domină competițiile pe plan național. Campionatul Național de Seniori, desfășurat săptămâna trecută în Sala «Ana Pascu» din București, este cel mai bun exemplu în acest sens.

Iulian Teodosiu, campion național Proba masculină individuală a fost cea care a deschis competiția, la start aliniindu-se 31 de sportivi. Legitimat la Dinamo, Iulian Teodosiu a avut o misiune relativ facilă pe tabloul de 8. În sferturi acesta s-a duelat cu marea speranță a sabiei slobozene, George... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 18:35 (5340 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2263 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată luni, 10 mai a.c., polițiștii au depistat un bărbat, de 34 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta ilegal 170 kg de pește. Bărbatul nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 18:05
(1990 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 14 mii lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au desfășurat luni, 10 mai a.c., ample acțiuni privind modul în care populația județului respectă măsurile de poretcție sanitară. Cu această ocazie au fost aplicate 75 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:45
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 10 mai a.c, pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Valea Ciorii și Lăcusteni. La Lăcusteni, incendiul s-a produs pe terasamentul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:40
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița le reamintește contribuabililor faptul că 25 mai 2021 este data limită pentru depunerea următoarelor declarații fiscale: Formularul 100, Formularul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:35
(3651 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 11 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10671, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 16:35
(3542 vizualizări - 0 comentarii)


24 de localități din Ialomița, incluse în zona epidemiologică de risc înalt din cauza gripei aviare

Din cauza apariției focarelor de gripă aviară înalt patogenă pe teritoriul Europei, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a inclus 24 de localități din județul nostru în ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 17:20
(4780 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 10 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10663, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 16:40
(3502 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Vineri, 7 mai a.c., în jurul orelor 10,00, salvatorii de la Garda de Intervenție Țăndărei au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe raza localității Ograda, fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 13:05
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Pompierii din două județe acționează pentru stingerea unui incendiu izbucnit încă de sâmbătă, 8 mai a.c., în jurul orelor 23,00, la o șiră de baloți din paie aprinsă în câmp, în satul Horia din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 12:55
(3824 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 9 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10658, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2021, 17:20
(3551 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 8 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10650, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2021, 16:35
(2659 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 7 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10635, cu 10 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 16:35
(3795 vizualizări - 0 comentarii)


8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

La data de 8 mai se sărbătorește Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii. Această zi este dedicată personalului și voluntarilor Mișcării Internaționale a Crucii Roșii și Semilunii Roșii. Mișcarea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 15:20
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


APIA autorizează plățile aferente schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal-Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că începând de vineri, 7 mai 2021, a demarat autorizarea la plată a schemelor de sprijin cuplat în sectorul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 13:25
(6475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificările aduse Formularului 300 «Decont de taxă pe valoarea adăugată»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările și completările ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 12:10
(4972 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 6 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10625, cu  3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 16:40
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 mai 2021, termen pentru depunere a declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 13:20
(6012 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 12 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10622, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 16:40
(2997 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea Cererilor Unice de Plată, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor care nu au depus încă Cererea Unică de Plată în anul 2021 că au mai rămas doar câteva zile până la finalizarea Campaniei ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:50
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița recomandă folosirea serviciilor electronice

AJFP Ialomița reamintește contribuabililor, având în vedere contextul actual al infecției cu noul Coronavirus, precum și a respectării distanțării sociale, că la nivelul Agenției Naționale de Administrare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:25
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a lansat aplicația MyRAJA

RAJA Constanța a lansat aplicația de mobil MyRAJA pentru a facilita accesul abonaților săi la contul de client și la serviciile utilizate, în această perioadă în care recomandarea ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 11:35
(5147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 9,00, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost alertați, prin 112, să intervină în localitatea Sfîntu Gheorghe, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:40
(2060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 21 de victime

Un accident rutier s-a produs la Borănești (DJ201) joi, 29 aprilie 2021, în jurul orelor 22,20, fiind implicate două autoturisme. Au fost cinci victime, două dintre acestea fiind încarcerate. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:25
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Slobozia, tractor în flăcări la Gheorghe Doja

Înultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea a două incendii. Astfel, duminică, 2 mai a.c., în jurul orelor 19,30, la Slobozia, a izbucnit un incendiu care s-a manifestat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:10
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10610, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 17:20
(2308 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița: Recensământul General Agricol runda 2020

Recensământul se realizează de către Institutul Național de Statistică, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Afacerilor Interne împreună cu structurile din subordinea acestora, cu ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 12:20
(3031 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...