Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13024 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Maestrul cifrelor

Maestrul cifrelor

Profesorul de Matematică Nicolae Papacu este unul dintre cei mai apreciați dascăli ai școlii ialomițene. Recent, Societatea de Științe Matematice l-a recompensat cu o distincție onorifică pentru întreaga carieră în domeniul Matematicii. Pentru el, drumul spre succes a început în urmă cu aproximativ 40 de ani, când a intrat pentru prima dată într-o sală de clasă...

Matematica profesorului Papacu «Lucrez din 1979 și am ales Matematica datorită profesorului meu de gimnaziu Iulian Chiriac... După primele ore cu dânsul am zis că în viață eu vreau să fiu profesor de Matematică!» ne mărturisește... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 14:10 (14217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Blestemul pământului» la Căzănești

«Blestemul pământului» la Căzănești

Un proprietar de teren agricol din Căzănești acuză autoritățile locale de dezinteres în rezolvarea problemei cu care se confruntă. El susține că, în anul agricol 2016-2017, nu va putea exploata o suprafață de 5,46 ha de teren, achiziționată în 2009 de către firma Nutre Farming, și a reclamat această situație la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Firma a intrat în posesia terenului după ce, ani la rând, a solicitat Primăriei Căzănești o soluție amiabilă care să-i permită cultivarea terenului. În replică la acuzațiile aduse, autoritățile locale susțin că sunt preocupate de situație și că vor acorda tot sprijinul necesar pentru soluționarea litigiului...

Turnul Babel agricol... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 11:25 (6748 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Lui Iisus i-a trecut glonțul pe la ureche

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Primarul Adrian Mocioniu a cerut aprobarea plenului Consiliului Local pentru a muta Sărbătorile Municipiului Slobozia o săptămână mai târziu. Prin tradiție, manifestarea se desfășoară în a șasea săptămână după Paște, înainte de Sărbătoarea Înălțării Domnului. Surse administrative susțin că, în această perioadă, primarul Adrian Mocioniu are angajamente pe care trebuie musai să le onoreze pentru că, știți vorba aia... implementezi, nu implementezi, vremea trece! Iar el, de-acum, nu mai e ca la 20 de ani, chiar dacă roiesc consilierele în jurul lui ca muștele, pardon de expresie...

Până la Dumnezeu te mănâncă sfinții... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 18:10 (10195 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Datorii noi pentru Spitalul Slobozia

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pierdut procesul intentat de sindicaliștii SANITAS Ialomița. Cea mai mare unitate medicală din județ este obligată să acorde unui număr de 300 de angajați contravaloarea tichetelor de masă aferente perioadei 2013-2016, al cărei cuantum este de 300 mii de lei. Sentința este definitivă și a fost emisă de Curtea de Apel București.

Instanțele le-au dat dreptate Scandalul neacordării tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a debutat în octombrie 2016 când, susținuți de sindicaliștii SANITAS Ialomița, 300 de angajați ai unității... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 15:25 (10212 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Comuna Gheorghe Doja din Ialomița este singura localitate din județ ai cărei cetățeni nu depind de ajutoarele sociale acordate de Stat. Potrivit autorităților locale, la momentul de față niciunul dintre localnici nu și-a depus dosarul pentru a beneficia de sprijin financiar în baza Legii 416, a venitului minim garantat. «Oamenii noștri sunt muncitori și responsabili!» susține edilul Ion Mihai. La polul opus se află însă localități precum Traian, Bărcănești sau Valea Ciorii, ai căror cetățeni figurează pe listele beneficiarilor de ajutoare sociale chiar și de 20 de ani!

Satul cu oameni gospodari... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 10:55 (14663 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

În Ialomița există în prezent 27 de copii propuși spre adopție. Un sfert dintre ei nu se vor bucura niciodată de căldura unei familii din cauza problemelor medicale pe care le au... Încadrați în diferite grade de handicap mintal, aceștia așteaptă de peste 5 ani să fie integrați într-o familie obișnuită, însă toate demersurile efectuate în acest sens au eșuat. Pentru fiecare caz în parte Statul plătește 3000 de lei pe lună!

Cazuri fără speranță
Chiar dacă serviciile sociale sunt asaltate de cereri în vederea adopțiilor, nu toți copiii au parte de șansa de a trăi într-o familie... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2017, 18:05 (4536 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

Handbal, Cupa României, CSM Unirea Slobozia-CSM Roman 27-26 (14-11)

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

CSM Unirea Slobozia a încheiat seria meciurilor pe teren propriu în compania formației CSM Roman, echipă care s-a clasat pe locul 5 la sfârșitul campionatului. Oaspetele au descins în Sala «Andreea Nica» din postura de favorite, având ca obiectiv calificarea în Final Four-ul Cupei României, pentru a spera la un loc în Cupele Europene. Previziunile specialiștilor din handbal au fost anulate de fetele lui Dumitru Muși, care au obținut victoria în urma unui meci aproape perfect, cu scorul de 27-26.

Primul act a fost controlat de Unirea
Unirea a început excelent meciul, Andreea Ivan... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 19:50 (5515 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Liceul «brățărilor de aur»

Ofertă singulară la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Liceul «brățărilor de aur»

Într-un județ în care șomajul crește an de an, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia îndrăznește să parieze pe forme de învățământ care oferă liceenilor siguranța unei meserii. Ospătar, mecanic auto, patiser, electrician sunt doar câteva dintre meseriile în care cei peste 700 de elevi ai acestei unități de învățământ sunt școliți. În plus, susține directorul Mihaela Ionescu, liceul are o ofertă singulară la Slobozia: «Cursurile cu frecvență redusă pe care le oferă liceul nostru reprezintă, din câte știu eu, o ofertă unică în oraș... Suntem bucuroși că putem asigura acest tip de învățământ pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, nu și-au completat studiile. Dar, la fel de bucuroși suntem... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 16:05 (7369 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Afacerea «Florăria»

Nu e pentru cine se pregătește

Slobozia: Afacerea «Florăria»

La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a retras fără explicații de pe ordinea de zi hotărârea privind aprobarea documentației PUZ «Amenajare Spațiu Florărie, bdul Unirii». Decizia vine după, ce în urmă cu 2 luni, proiectul a generat vii polemici în cadrul Consiliului Local, atât consilierii PSD, cât și cei ai Opoziției, fiind deranjați de ideea concesionării terenului în suprafață de 136 mp pentru o sumă de 7 ori mai mică decât în prezent!

Un proiect controversat
În luna februarie 2017, primarul Adrian Mocioniu propunea plenului aprobarea unei... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 11:05 (8491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Caz de malpraxis la Spitalul Urziceni

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Spitalul Municipal din Urziceni a fost obligat la despăgubiri morale în cuantum de 32 de mii de euro într-un dosar de malpraxis. Acuzațiile planează asupra Anei Ioan, medic specialist angajat al Secției Obstetrică Ginecologie din cadrul unității sanitare. În urma unei anchete a Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, aceasta a fost acuzată că a produs vătămări grave unui nou născut pe care l-a asistat la naștere. Este pentru a doua oară în ultimii 5 ani când procurorii și judecătorii demonstrează cazurile de malpraxis petrecute în spitalele ialomițene.

Bebeluș paralizat de medic... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2017, 11:45 (8380 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Jucăm cu Dinamo!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia și-a aflat adversarii pentru baraj

Jucăm cu Dinamo!

Miercuri, 10 mai 2017, la sediul Federației Române de Handbal s-a tras la sorți componența celor două serii ale barajului pentru menținere/promovare în Liga Națională. Unirea Slobozia a făcut front comun cu ghinionul și a picat în cea mai grea serie, alături de Dinamo București și Universitatea Reșița. Echipa de handbal feminin a clubului Dinamo București a fost înființată în vara anului 2016 și, din primul sezon, și-a propus promovarea în Ligă. Pentru acest obiectiv a transferat o serie de jucătoare cu mare experiență, precum Gabriela Dobre, Alina Horjea sau Ramona Farcău. În lotul dinamovist se regăsesc și trei foste jucătoare ale Sloboziei: Camelia Carabulea, Adina Grigoraș și Simona Striblea... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 20:20 (5096 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

Și amânați, și cu banii luați

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

«Vista Cafe» din Slobozia vrea să cumpere terenul concesionat în Cartierul «Pepinieră» în urmă cu 9 ani. Primele demersuri au fost făcute în urmă cu 2 ani, dar răspunsul Primăriei Slobozia încă se lasă așteptat. Motivul întârzierii îl reprezintă un raport de evaluare al terenului, a cărui valabilitate a expirat la sfârșitul anului 2015... De atunci, demersurile reprezentanților firmei Cubix Comercial SRL, proprietara «Vista Cafe», s-au izbit de un zid de indiferență din partea funcționarilor publici din cadrul administrației locale. Iar în spatele noului gard, proaspăt vopsit, se ascund aceleași obiceiuri vechi..

Administrație «la mișto» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 16:20 (9043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-Unirea Slobozia 2-2

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbaliștii Unirii Slobozia au risipit în mare parte, în ultimele 3 meciuri jucate, ceea ce reușiseră să agonisească până atunci. După înfrângerile cu Cernavodă și Popești Leordeni, la Modelu jocul a arătat mai bine, dar victoria continuă să se lase așteptată. Antrenorul Ion Ionescu a beneficiat de aportul tuturor jucătorilor, cu excepția lui Marius Drăguț, accidentat chiar înaintea partidei. Astfel, galben-albaștrii au evoluat în următoarea formulă: Cristică-Călin, Topor, Lazăr, Bucurică-Soare, Adăscăliței (Pâslaru ’70)-Gherasim, Răduca (Teodorescu ’90), Toma-Khalil (Marin ’90). Per ansamblu a fost un meci frumos, cu răsturnări de situație, al cărui deznodământ nu ne-a ajutat însă prea mult.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 14:50 (3465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Pentru că sunt săraci

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Potrivit actelor normative, persoanele care primesc ajutoare sociale în baza Legii 416 au dreptul la asigurare medicală gratuită. Pentru a beneficia de această prevedere legală, mulți ialomițeni îngroașă listele asistaților sociali, chiar dacă în realitate încasează venituri consistente, pe care însă nu le pot justifica. Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că, la momentul de față, în județ, există 10 mii de persoane care merg la medic fără să achite contribuția la Sănătate.

Cotizăm și pentru ei Legea 95/2006, privind reforma... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 13:05 (7430 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Favoritele s-au impus pe linie

Fotbal, Liga a IV-a

Favoritele s-au impus pe linie

Liga a IV-a Ialomița a bifat sâmbătă, 6 mai 2017, cea de a 25-a rundă din actualul sezon. A fost o etapă cuminte care a făcut doar să întărească pozițiile în clasament ale fruntașelor. Amara s-a duelat cu Victoria Munteni Buzău și de data aceasta totul s-a tranșat pe teren. N-au mai ieșit scânteile din tur, arbitrul a terminat meciul cu integritatea corporală neștirbită, iar echipa lui Robert Tereacă a învins la limită și a mai înhățat 3 puncte. Tot la diferențe de un singur gol s-a impus și Rapid Fetești, iar Recolta Gheorghe Doja a trecut de Bărăganul Ciulnița după un meci spectaculos cu multe goluri. Amara a ajuns la 63 de puncte, fiind urmată în clasament de Fetești, cu 57 de puncte, și de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 12:20 (2930 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14166 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Cu Romanul în sferturi

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Cu Romanul în sferturi

Joi, 11 mai 2017, orele 18,30, iubitorii handbalului din Slobozia vor putea vedea la lucru jucătoarele de la CSM Unirea Slobozia pe teren propriu, pentru ultima dată în acest sezon. Echipa pregătită de Dumitru Muși a fost printre norocoasele care s-au calificat din oficiu în sferturile Cupei României. Sorții au hotărât ca Unirea să termine stagiunea de meciuri acasă așa cum a început-o: contra jucătoarelor de la HCM Roman. Echipa nemțeană a terminat campionatul pe locul 5 și în mod firesc pornește drept favorită la calificarea în Final Four-ul competiției. La ora meciului cu Romanul, uniristele își vor cunoaște deja adversarele de la barajul pentru menținerea în Liga Națională. Miercuri, 10 mai... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 20:10 (5166 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Se întâmplă la Spitalul Slobozia!

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Conflictul dintre medicul diabetolog Simona Berbece și conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia se acutizează. Într-un comunicat de presă remis publicității, Simona Berbece lansează acuze grave la adresa managerului Mariana Iancu, acuzând-o că refuză organizarea concursului pentru ocuparea postului de medic diabetolog în cadrul instituției. Reacția survine unor declarații făcute în cadrul ultimei ședințe a Consiliului Județean Ialomița. La momentul respectiv, Mariana Iancu a susținut că, din motive obiective, concursul pentru ocuparea postului nu a putut fi organizat...

Acuzații fără precedent... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 19:25 (13052 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Scrimă, Campionatul Național de Seniori

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Au plecat de câțiva ani din Slobozia, dar rezultatele lor continuă să ne bucure. Sabrerii crescuți în școala slobozeană domină competițiile pe plan național. Campionatul Național de Seniori, desfășurat săptămâna trecută în Sala «Ana Pascu» din București, este cel mai bun exemplu în acest sens.

Iulian Teodosiu, campion național Proba masculină individuală a fost cea care a deschis competiția, la start aliniindu-se 31 de sportivi. Legitimat la Dinamo, Iulian Teodosiu a avut o misiune relativ facilă pe tabloul de 8. În sferturi acesta s-a duelat cu marea speranță a sabiei slobozene, George... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 18:35 (5340 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3957 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...