Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13023 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Maestrul cifrelor

Maestrul cifrelor

Profesorul de Matematică Nicolae Papacu este unul dintre cei mai apreciați dascăli ai școlii ialomițene. Recent, Societatea de Științe Matematice l-a recompensat cu o distincție onorifică pentru întreaga carieră în domeniul Matematicii. Pentru el, drumul spre succes a început în urmă cu aproximativ 40 de ani, când a intrat pentru prima dată într-o sală de clasă...

Matematica profesorului Papacu «Lucrez din 1979 și am ales Matematica datorită profesorului meu de gimnaziu Iulian Chiriac... După primele ore cu dânsul am zis că în viață eu vreau să fiu profesor de Matematică!» ne mărturisește... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 14:10 (14217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Blestemul pământului» la Căzănești

«Blestemul pământului» la Căzănești

Un proprietar de teren agricol din Căzănești acuză autoritățile locale de dezinteres în rezolvarea problemei cu care se confruntă. El susține că, în anul agricol 2016-2017, nu va putea exploata o suprafață de 5,46 ha de teren, achiziționată în 2009 de către firma Nutre Farming, și a reclamat această situație la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Firma a intrat în posesia terenului după ce, ani la rând, a solicitat Primăriei Căzănești o soluție amiabilă care să-i permită cultivarea terenului. În replică la acuzațiile aduse, autoritățile locale susțin că sunt preocupate de situație și că vor acorda tot sprijinul necesar pentru soluționarea litigiului...

Turnul Babel agricol... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 11:25 (6747 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Lui Iisus i-a trecut glonțul pe la ureche

Adrian Mocioniu a vrut să mute Înălțarea Domnului

Primarul Adrian Mocioniu a cerut aprobarea plenului Consiliului Local pentru a muta Sărbătorile Municipiului Slobozia o săptămână mai târziu. Prin tradiție, manifestarea se desfășoară în a șasea săptămână după Paște, înainte de Sărbătoarea Înălțării Domnului. Surse administrative susțin că, în această perioadă, primarul Adrian Mocioniu are angajamente pe care trebuie musai să le onoreze pentru că, știți vorba aia... implementezi, nu implementezi, vremea trece! Iar el, de-acum, nu mai e ca la 20 de ani, chiar dacă roiesc consilierele în jurul lui ca muștele, pardon de expresie...

Până la Dumnezeu te mănâncă sfinții... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 18:10 (10195 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Datorii noi pentru Spitalul Slobozia

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pierdut procesul intentat de sindicaliștii SANITAS Ialomița. Cea mai mare unitate medicală din județ este obligată să acorde unui număr de 300 de angajați contravaloarea tichetelor de masă aferente perioadei 2013-2016, al cărei cuantum este de 300 mii de lei. Sentința este definitivă și a fost emisă de Curtea de Apel București.

Instanțele le-au dat dreptate Scandalul neacordării tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a debutat în octombrie 2016 când, susținuți de sindicaliștii SANITAS Ialomița, 300 de angajați ai unității... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 15:25 (10212 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Comuna Gheorghe Doja din Ialomița este singura localitate din județ ai cărei cetățeni nu depind de ajutoarele sociale acordate de Stat. Potrivit autorităților locale, la momentul de față niciunul dintre localnici nu și-a depus dosarul pentru a beneficia de sprijin financiar în baza Legii 416, a venitului minim garantat. «Oamenii noștri sunt muncitori și responsabili!» susține edilul Ion Mihai. La polul opus se află însă localități precum Traian, Bărcănești sau Valea Ciorii, ai căror cetățeni figurează pe listele beneficiarilor de ajutoare sociale chiar și de 20 de ani!

Satul cu oameni gospodari... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 10:55 (14663 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

În Ialomița există în prezent 27 de copii propuși spre adopție. Un sfert dintre ei nu se vor bucura niciodată de căldura unei familii din cauza problemelor medicale pe care le au... Încadrați în diferite grade de handicap mintal, aceștia așteaptă de peste 5 ani să fie integrați într-o familie obișnuită, însă toate demersurile efectuate în acest sens au eșuat. Pentru fiecare caz în parte Statul plătește 3000 de lei pe lună!

Cazuri fără speranță
Chiar dacă serviciile sociale sunt asaltate de cereri în vederea adopțiilor, nu toți copiii au parte de șansa de a trăi într-o familie... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2017, 18:05 (4536 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

Handbal, Cupa României, CSM Unirea Slobozia-CSM Roman 27-26 (14-11)

Meci spectaculos și calificare în Final Four!

CSM Unirea Slobozia a încheiat seria meciurilor pe teren propriu în compania formației CSM Roman, echipă care s-a clasat pe locul 5 la sfârșitul campionatului. Oaspetele au descins în Sala «Andreea Nica» din postura de favorite, având ca obiectiv calificarea în Final Four-ul Cupei României, pentru a spera la un loc în Cupele Europene. Previziunile specialiștilor din handbal au fost anulate de fetele lui Dumitru Muși, care au obținut victoria în urma unui meci aproape perfect, cu scorul de 27-26.

Primul act a fost controlat de Unirea
Unirea a început excelent meciul, Andreea Ivan... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 19:50 (5515 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Liceul «brățărilor de aur»

Ofertă singulară la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Liceul «brățărilor de aur»

Într-un județ în care șomajul crește an de an, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia îndrăznește să parieze pe forme de învățământ care oferă liceenilor siguranța unei meserii. Ospătar, mecanic auto, patiser, electrician sunt doar câteva dintre meseriile în care cei peste 700 de elevi ai acestei unități de învățământ sunt școliți. În plus, susține directorul Mihaela Ionescu, liceul are o ofertă singulară la Slobozia: «Cursurile cu frecvență redusă pe care le oferă liceul nostru reprezintă, din câte știu eu, o ofertă unică în oraș... Suntem bucuroși că putem asigura acest tip de învățământ pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, nu și-au completat studiile. Dar, la fel de bucuroși suntem... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 16:05 (7369 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Afacerea «Florăria»

Nu e pentru cine se pregătește

Slobozia: Afacerea «Florăria»

La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a retras fără explicații de pe ordinea de zi hotărârea privind aprobarea documentației PUZ «Amenajare Spațiu Florărie, bdul Unirii». Decizia vine după, ce în urmă cu 2 luni, proiectul a generat vii polemici în cadrul Consiliului Local, atât consilierii PSD, cât și cei ai Opoziției, fiind deranjați de ideea concesionării terenului în suprafață de 136 mp pentru o sumă de 7 ori mai mică decât în prezent!

Un proiect controversat
În luna februarie 2017, primarul Adrian Mocioniu propunea plenului aprobarea unei... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 11:05 (8491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Caz de malpraxis la Spitalul Urziceni

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Spitalul Municipal din Urziceni a fost obligat la despăgubiri morale în cuantum de 32 de mii de euro într-un dosar de malpraxis. Acuzațiile planează asupra Anei Ioan, medic specialist angajat al Secției Obstetrică Ginecologie din cadrul unității sanitare. În urma unei anchete a Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, aceasta a fost acuzată că a produs vătămări grave unui nou născut pe care l-a asistat la naștere. Este pentru a doua oară în ultimii 5 ani când procurorii și judecătorii demonstrează cazurile de malpraxis petrecute în spitalele ialomițene.

Bebeluș paralizat de medic... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2017, 11:45 (8380 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Jucăm cu Dinamo!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia și-a aflat adversarii pentru baraj

Jucăm cu Dinamo!

Miercuri, 10 mai 2017, la sediul Federației Române de Handbal s-a tras la sorți componența celor două serii ale barajului pentru menținere/promovare în Liga Națională. Unirea Slobozia a făcut front comun cu ghinionul și a picat în cea mai grea serie, alături de Dinamo București și Universitatea Reșița. Echipa de handbal feminin a clubului Dinamo București a fost înființată în vara anului 2016 și, din primul sezon, și-a propus promovarea în Ligă. Pentru acest obiectiv a transferat o serie de jucătoare cu mare experiență, precum Gabriela Dobre, Alina Horjea sau Ramona Farcău. În lotul dinamovist se regăsesc și trei foste jucătoare ale Sloboziei: Camelia Carabulea, Adina Grigoraș și Simona Striblea... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 20:20 (5096 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

Și amânați, și cu banii luați

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

«Vista Cafe» din Slobozia vrea să cumpere terenul concesionat în Cartierul «Pepinieră» în urmă cu 9 ani. Primele demersuri au fost făcute în urmă cu 2 ani, dar răspunsul Primăriei Slobozia încă se lasă așteptat. Motivul întârzierii îl reprezintă un raport de evaluare al terenului, a cărui valabilitate a expirat la sfârșitul anului 2015... De atunci, demersurile reprezentanților firmei Cubix Comercial SRL, proprietara «Vista Cafe», s-au izbit de un zid de indiferență din partea funcționarilor publici din cadrul administrației locale. Iar în spatele noului gard, proaspăt vopsit, se ascund aceleași obiceiuri vechi..

Administrație «la mișto» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 16:20 (9043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-Unirea Slobozia 2-2

Un punct în plus și un pas în spate

Fotbaliștii Unirii Slobozia au risipit în mare parte, în ultimele 3 meciuri jucate, ceea ce reușiseră să agonisească până atunci. După înfrângerile cu Cernavodă și Popești Leordeni, la Modelu jocul a arătat mai bine, dar victoria continuă să se lase așteptată. Antrenorul Ion Ionescu a beneficiat de aportul tuturor jucătorilor, cu excepția lui Marius Drăguț, accidentat chiar înaintea partidei. Astfel, galben-albaștrii au evoluat în următoarea formulă: Cristică-Călin, Topor, Lazăr, Bucurică-Soare, Adăscăliței (Pâslaru ’70)-Gherasim, Răduca (Teodorescu ’90), Toma-Khalil (Marin ’90). Per ansamblu a fost un meci frumos, cu răsturnări de situație, al cărui deznodământ nu ne-a ajutat însă prea mult.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 14:50 (3465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Pentru că sunt săraci

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Potrivit actelor normative, persoanele care primesc ajutoare sociale în baza Legii 416 au dreptul la asigurare medicală gratuită. Pentru a beneficia de această prevedere legală, mulți ialomițeni îngroașă listele asistaților sociali, chiar dacă în realitate încasează venituri consistente, pe care însă nu le pot justifica. Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că, la momentul de față, în județ, există 10 mii de persoane care merg la medic fără să achite contribuția la Sănătate.

Cotizăm și pentru ei Legea 95/2006, privind reforma... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 13:05 (7430 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Favoritele s-au impus pe linie

Fotbal, Liga a IV-a

Favoritele s-au impus pe linie

Liga a IV-a Ialomița a bifat sâmbătă, 6 mai 2017, cea de a 25-a rundă din actualul sezon. A fost o etapă cuminte care a făcut doar să întărească pozițiile în clasament ale fruntașelor. Amara s-a duelat cu Victoria Munteni Buzău și de data aceasta totul s-a tranșat pe teren. N-au mai ieșit scânteile din tur, arbitrul a terminat meciul cu integritatea corporală neștirbită, iar echipa lui Robert Tereacă a învins la limită și a mai înhățat 3 puncte. Tot la diferențe de un singur gol s-a impus și Rapid Fetești, iar Recolta Gheorghe Doja a trecut de Bărăganul Ciulnița după un meci spectaculos cu multe goluri. Amara a ajuns la 63 de puncte, fiind urmată în clasament de Fetești, cu 57 de puncte, și de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 12:20 (2930 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14166 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Cu Romanul în sferturi

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Cu Romanul în sferturi

Joi, 11 mai 2017, orele 18,30, iubitorii handbalului din Slobozia vor putea vedea la lucru jucătoarele de la CSM Unirea Slobozia pe teren propriu, pentru ultima dată în acest sezon. Echipa pregătită de Dumitru Muși a fost printre norocoasele care s-au calificat din oficiu în sferturile Cupei României. Sorții au hotărât ca Unirea să termine stagiunea de meciuri acasă așa cum a început-o: contra jucătoarelor de la HCM Roman. Echipa nemțeană a terminat campionatul pe locul 5 și în mod firesc pornește drept favorită la calificarea în Final Four-ul competiției. La ora meciului cu Romanul, uniristele își vor cunoaște deja adversarele de la barajul pentru menținerea în Liga Națională. Miercuri, 10 mai... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 20:10 (5166 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Se întâmplă la Spitalul Slobozia!

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Conflictul dintre medicul diabetolog Simona Berbece și conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia se acutizează. Într-un comunicat de presă remis publicității, Simona Berbece lansează acuze grave la adresa managerului Mariana Iancu, acuzând-o că refuză organizarea concursului pentru ocuparea postului de medic diabetolog în cadrul instituției. Reacția survine unor declarații făcute în cadrul ultimei ședințe a Consiliului Județean Ialomița. La momentul respectiv, Mariana Iancu a susținut că, din motive obiective, concursul pentru ocuparea postului nu a putut fi organizat...

Acuzații fără precedent... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 19:25 (13051 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Scrimă, Campionatul Național de Seniori

Sabrerii slobozeni au «confiscat» aurul

Au plecat de câțiva ani din Slobozia, dar rezultatele lor continuă să ne bucure. Sabrerii crescuți în școala slobozeană domină competițiile pe plan național. Campionatul Național de Seniori, desfășurat săptămâna trecută în Sala «Ana Pascu» din București, este cel mai bun exemplu în acest sens.

Iulian Teodosiu, campion național Proba masculină individuală a fost cea care a deschis competiția, la start aliniindu-se 31 de sportivi. Legitimat la Dinamo, Iulian Teodosiu a avut o misiune relativ facilă pe tabloul de 8. În sferturi acesta s-a duelat cu marea speranță a sabiei slobozene, George... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 18:35 (5340 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10903 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10306 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(10001 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10909 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru angajatori

Potrivit unui comunicat de presă, începînd cu data de 1 februarie 2010, urmează a se modifica întocmirea Registrului general de evidență a salariaților. Astfel, registrul se întocmește în formă electronică ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:38
(12678 vizualizări - 0 comentarii)


Prostituate minore la Făcăeni

Miercuri, 20 ianuarie, în baza informațiilor deținute, agenții Postului de Poliție Făcăeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în perioada octombrie-decembrie 2009, un localnic de 32 de ani, a recrutat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:57
(14929 vizualizări - 0 comentarii)


70 de anvelope într-o mașină

70 de anvelope într-o mașină

În cadrul unei acțiuni organizată miercuri, 20 ianuarie, în municipiul Slobozia, polițiștii de siguranță publică aflați într-un filtru rutier instituit la intersecția Străzilor Nicolae Bălcescu și Mihai ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:56
(11130 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar arestat la Slobozia

Polițiștii au identificat și probat activitatea infracțională a unui individ suspectat de comiterea a două tîlhării pe raza municipiului Slobozia. Bărbatul a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:55
(15340 vizualizări - 1 comentariu)


Drumuri județene închise

Drumuri județene închise

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii auto asupra faptului că zăpada căzută noaptea trecută a făcut ca traficul rutier să fie întrerupt pe nu mai puțin de 7 segmente de drumuri județene. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 11:42
(11143 vizualizări - 0 comentarii)


Seminar pe teme de mediu

Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești organizează la Pitești un seminar cu tema «Evaluarea impactului asupra mediului datorat creșterii emisiilor de bioxid de carbon». Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 08:12
(11018 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:54
(10320 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:12
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


Două drumuri înzăpezite

Două drumuri înzăpezite

Potrivit unui comunicat de presă, resmis de către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, la orele 12,30, în ziua de 19 ianuarie, pe arterele județului se circulă cu dificultate în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:01
(12476 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat căzut în fîntînă

Marți dimineață, 19 ianuarie a.c., un bărbat a căzut într-o fîntînă dezafectată. Pe scurt, în timp ce mergea pe un teren viran situat în imediata apropiere a cartierului Gării din Slobozia Nouă, a căzut ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:00
(9939 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără de 21 de ani, moartă în accident rutier

Marți, 19 ianuarie, o tînără de doar 21 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier petrecut în apropiere de localitatea Cotorca. Mașina în care se afla, condusă de un bărbat de 22 ani, la rîndu-i rănit ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:59
(15762 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Trei tineri din comuna Ion Roată sînt cercetați pentru furt calificat. Suspecții, unul de 29 de ani și doi în vîrstă de 17 ani, sînt acuzați că în perioada noiembrie 2009-18 ianuarie 2010 au furat din locuința ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:58
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive

Luni, 18 ianuarie a.c., în intervalul orar 14,30-21,30, polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:57
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Final de săptămână plin de accidente

Final de săptămînă plin de accidente

Vineri, 15 ianuarie, la Slobozia, un localnic de 51 de ani, probabil pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare a mopedului pe care îl conducea și a lovit un o tînără de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 01:30
(16184 vizualizări - 0 comentarii)


La 60 de ani a furat un telefon mobil

Sâmbătă, în jurul orei 13,30, prin 112, o tînără de 16 ani din comuna Coșereni sesiza Poliția despre faptul că în urmă cu aproximativ o jumătate de oră, în timp ce se afla într-un magazin din municipiul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 20:08
(10517 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați beți la volani

În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie a.c., o echipă de siguranță publică ce acționa într-un filtru rutier instituit pe raza municipiului Slobozia a oprit pentru control, pe Strada Nordului, o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 19:16
(11627 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un ialomițean în vîrstă de 27 de ani, din comuna Dridu este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul, fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat vineri, 15 ianuarie a.c., ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:36
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit încarcerat

Vineri, 15 ianuarie 2010, în cadrul unei acțiuni desfășurată în municipiul Urziceni, polițiștii au depistat un tînăr de 22 de ani, din localitate. Tînărul era urmărit general, întrucît se sustrăgea executării ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:22
(11379 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» cu permis de conducere reținut

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 15/16 ianuarie, un echipaj al Biroului Rutier Fetești aflat în serviciu pe raza municipiului a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ilfov, la volan ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:48
(12279 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, arestați preventiv

Vineri, 15 ianuarie a.c., polițiștii l-au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, pe principalul suspect de comiterea unui furt dintr-un magazin din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:08
(10313 vizualizări - 0 comentarii)


Week-end cu accidente rutiere grave

Week-end cu accidente rutiere grave

Unul dintre acestea s-a petrecut sîmbătă, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 01,00, pe Str. Călărași din municipiul Fetești. În urma coliziunii cu un stîlp de beton, un autoturism în care se aflau patru persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:40
(15075 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:32
(12062 vizualizări - 0 comentarii)


173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal

Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2010, 07:16
(13656 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări

Casă mistuită de flăcări

În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 08:12
(9897 vizualizări - 0 comentarii)


Parfumuri contrafăcute găsite de jandarmi

Doi bărbați, unul din București și celălalt din Brașov, au încercat să comercializeze parfumuri contrafăcute la Slobozia. Numai că, astfel, aceștia au fost surprinși miercuri, 13 ianuarie a.c., de jandarmii ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 07:18
(11021 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa Liceelor-ediția 2010

Cupa Liceelor-ediția 2010

Sîmbătă, 16 ianuarie, la orele 11,00, municipalitatea locală dă startul uneia dintre cele mai longevive competiții sportive naționale. Este vorba despre Cupa Liceelor, ediția 2010, competiție destinată ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2010, 18:35
(10056 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...