Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Garajele domnului Moraru, acuzate de «tulburare de posesie»

Garajele domnului Moraru, acuzate de «tulburare de posesie»

În vreme ce Președintele Moraru dă lecții de moralitate pe pagina sa de Facebook, la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost înregistrată săptămâna trecută (n. red.: înainte de declanșarea protestelor) o plângere penală împotriva sa. Plângerea vizează o posibilă «tulburare de posesie», iar ancheta urmează să fie declanșată în perioada imediat următoare. Sau nu!

Garajele Președintelui Înainte de debutul protestelor, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a înregistrat o plângere penală potrivit căreia Președintele tuturor ialomițenilor este acuzat de «tulburare de posesie... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 17:05 (6234 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Slobozia a bătut Clujul! La handbal! Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 22-18 (13-11)

Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Scrisoare deschisă către primarul Adrian Mocioniu

Domnule primar Mocioniu, poate ați omis să vă interesați, poate domnul Prepeliță a fost ocupat și nu v-a informat, așa că am hotărât să vă spunem noi: handbalistele de la Unirea Slobozia au învins Clujul! Da, Clujul, orașul ăla universitar cu o hardughie de sală cu 7000 de locuri! Clujul, care a dat Naționalei României 3 handbaliste la Campionatul European din 2016: Cristina Laslo, Laura Popa și Florina Chintoan (în caz că vă întreabă viceprimarii cum le cheamă). Meciul a avut un debut mai complicat, așa ca la deszăpezire. Ardelencele au fost cele care au deschis scorul, că noi suntem un oraș fără pretenții, cu buget mic și nu ne permitem. După aceea, spre mirarea noastră, au început... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 12:05 (6316 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cenzură de catifea

Președintele Moraru a așezat presa «la locul ei»

Vi-l mai amintiți pe Răposatu’ strigând «Stați liniștiți la locurile voastre!»?. Ei bine, așa și cu președintele Victor Moraru. În cadrul ședinței de Consiliu Județean de joi, 16 februarie 2017, președintele Consiliului Județean Ialomița a invocat un articol din Regulamentul de organizare și funcționare al instituției, aprobat luna trecută, potrivit căruia «presa are obligația de a ocupa locurile special amenajate în sală»...

Opoziția a părăsit sala
Locurile «special amenajate» au fost marcate cu ajutorul unor coli A4, lipite pe spătarul scaunelor, în spatele stâlpilor de susținere... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 17:50 (8865 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Vlase l-a desființat public pe Adrian Mocioniu

«Eu nu sunt Don Juan al Primăriei! Ești un nesimțit!»

Dezbatere publică penibilă la Casa Municipală de Cultură din Slobozia. Omul de afaceri Gheorghe Vlase l-a desființat public pe primarul municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu. Reamintim că dezbaterea publică a vizat centralizarea propunerilor legate de viitorul Sportului și Culturii în municipiul Slobozia. După 2 ore de polemici sterile privitoare la fenomenul sportiv local și finanțarea lui în anul 2017, cei prezenți nu au mai fost interesați de dezbaterea legată de finanțarea culturii.

Jenă și penibil în spațiul public
Miercuri, 15 februarie 2017, Primăria Slobozia a organizat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 12:40 (20665 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

PSD Ialomița este alături de «fratele» Liviu Dragnea

Printr-un comunicat de presă lansat pe adresele de e-mail ale presei locale, Organizația PSD Ialomița își manifestă sprijinul pentru «fratele» Liviu Dragnea, președintele social-democraților. «Rezoluția Comitetului Executiv Județean al Organizației PSD Ialomița», cum sugestiv este intitulată declarația social-democraților ialomițeni, a fost adoptată după o ședință-fulger desfășurată miercuri seara, 15 februarie 2017. De la nivel central s-a primit dispoziție ca fiecare filială locală să-și manifeste sprijinul pentru actuala conducere a PSD și, firesc, Organizația Ialomița a reacționat «corespunzător».

De la «onorificul» Neacșu pentru «fratele» Dragnea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 11:05 (6644 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sala de spectacole «cu geometrie variabilă» nu are autorizație de funcționare

Slobozia: Sala de spectacole «cu geometrie variabilă» nu are autorizație de funcționare

Investiția megalomanică a administrației Ciupercă, cea mai scumpă investiție de acest gen din România, continuă să înghită fonduri publice. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în ultimele luni au fost cheltuite peste 230 mii de lei pentru remedierea deficiențelor constatate după recepția oficială a lucrărilor.

Investiție lungă, moarte sigură
Inaugurată parțial la 1 decembrie 2014 și oficial la 29 octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița nu este nici la acest moment finalizată. Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2017, 10:15 (4649 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

«Clubul trebuie să aibă o sală proprie. Voi lupta pentru asta!»

Ion Savu, director CSS Slobozia

«Clubul trebuie să aibă o sală proprie. Voi lupta pentru asta!»

De peste 30 de ani este pe baricadele CSS Slobozia și în acest timp a șlefuit o mulțime de atleți și tenismeni. Momentul bilanțului nu a sosit însă. Ba, mai mult, din acest an este responsabil de întreaga activitate a Clubului. Un interviu pe care îl plănuiam demult cu profesorul Ion Savu, proaspătul director al sportului școlar local.

-Domnule profesor, ați început activitatea la CSS Slobozia. Vă mai amintiți?...
-N-aș vrea să trec sub tăcere nici cei 10 ani petrecuți la catedră, unde am lucrat cu mulți copii dotați. Am avut cu aceștia rezultate, chiar pe plan național, și astfel trecerea la CSS am făcut-o după ce am acumulat ceva experiență. Ca antrenor... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 22:15 (6158 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sinucigașii administrației ialomițene

Din Învățăturile Președintelui Moraru către popor

Sinucigașii administrației ialomițene

funcționarii Consiliului Județean Ialomița sunt «slab pregătiți și incompetenți»

Vineri, 10 februarie 2017, conducerea Consiliului Județean Ialomița a organizat o conferință de presă al cărei scop declarat a fost «transmiterea de informații publice legate de cele 22 de proiecte de hotărâre aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița din data de 16 februarie 2017». Dincolo de prezentarea seacă a acestor informații, președintele Victor Moraru a răspuns, pentru prima dată, conform propriilor declarații «periculos de sincer», întrebărilor legate de activitatea administrativă desfășurată de echipa pe care o conduce în primele 6 luni de mandat. Deși stângaci și necredibil, președintele Consiliului Județean Ialomița a renunțat la morga sa dictatorială și a oferit... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 21:25 (6268 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Egalii Lupilor Galbeni

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Lupilor Galbeni

Printre marile nedreptăți ale fotbalului românesc se numără și faptul că una dintre cele mai iubite echipe de la noi, Petrolul Ploiești, trebuie ca din acest sezon să își rescrie istoria pornind din Liga a IV-a. Acolo, firește, Petrolul domină, iar vineri, 10 februarie 2017, s-a duelat amical cu Unirea Slobozia. Meciul nu s-ar fi desfășurat dacă inimoșii suporteri ai lupilor galbeni n-ar fi pus serios umărul la deszăpezirea sinteticului. N-au regretat pentru că a ieșit un spectacol sportiv plăcut ochiului. Prahovenii, la care evoluează și fostul unirist Nini Popescu, au deschis scorul prin Velisar. Unirea a egalat apoi prin Adăscăliței, 1-1 fiind, de altfel, și scorul pauzei. Petrolistul Dragoș... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 20:45 (3826 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Loturile de teren din Cartierul «Pepinieră» sunt intabulate greșit

La sfârșitul lunii precedente, Primăria Slobozia a adus la cunoștința Consiliului Local faptul că unele loturi de teren din Cartierul «Pepinieră» au fost intabulate greșit. Unul dintre deținătorii de teren împroprietăriți în zona respectivă susține că de 7 ani plătește impozite «pentru o suprafață de teren care nu știu unde este poziționată». Funcționarii Primăriei Slobozia susțin că au făcut demersurile legale pentru remedierea situației «în cel mai scurt timp posibil».

Deznodământ amânat
Starea de fapt semnalată în ședința de Consiliu Local din 29 ianuarie 2017 este cunoscută... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 19:05 (6002 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Daria Tudor a câștigat «Trofeul Lechner»

Tenis de câmp

Daria Tudor a câștigat «Trofeul Lechner»

Brașovul a găzduit săptămâna trecută «Trofeul Lechner», turneu de tenis de câmp adresat copiilor cu vârste între 10 și 16 ani. La categoria 12 ani, reprezentanta TenisCon Slobozia, Daria Tudor, a avut o evoluție foarte bună. Primul meci a fost, de altfel, și cel mai dificil, însă Daria s-a impus în fața Anei Spoteanu în 3 seturi: 7-6, 3-6, 6-3. Nici cel de-al doilea meci, disputat contra constănțencei Aura Preda, nu a fost tocmai ușor, dar totul s-a decis în două seturi: 7-6, 7-6 pentru sportiva noastră. În finală, Daria a etalat multă siguranță și a trecut de Ștefania Gligor, cu 6-2, 6-3. Astfel, jucătoarea antrenată de Neli Iordache își trece în palmares încă un turneu câștigat. Săptămâna aceasta... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 17:35 (6218 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Sesizări scrise la Ministerul Educației Naționale

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Luminița Trifan, din nou director la Școala Săveni

Foștii directori ai școlilor din Ialomița care au rămas «pe dinafară» continuă să-și manifeste nemulțumirea față de decizia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița de a-i schimba din funcții. Printre aceștia se numără și Manuela Zainea, fostul director al Palatului Copiilor din Slobozia. Aceasta a făcut mai multe sesizări scrise către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Ministerul  Educației Naționale, prin care reclamă comiterea unui abuz cu privire la schimbarea sa din funcție. În baza petițiilor, oficialii IȘJ Ialomița au demarat o inspecție tematică pentru a stabili dacă cele reclamate se confirmă sau nu.

Disputele continuă... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 16:55 (7099 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

CS Amara a deplasat la finele săptămânii precedente o numeroasă delegație de luptători la «Memorialul Ilie Marinescu», puternic turneu adresat copiilor. Rezultatele elevilor lui Marian Moraru au impresionat din nou, aceștia aducând pentru Amara 12 clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de greutate, Alexandru Minea, Marian Subțirică, Denisa Negoiță și Elena Morar au obținut locul 1. Pe poziția a 2-a s-au clasat Robert Gresianu, Alexandru Stan, Cristian Toader, Manuel Iacob, Răzvan Jeaca și Valentina Mihăescu. Locul 3 a fost obținut de Stelică Subțirică și Ștefan Stancu.... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 15:30 (4215 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Inspectorul general școlar Luminița Barcari a demisionat luni, 13 februarie 2017, din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor sale, «decizia nu este una politică!». «Am luat hotărârea de a demisiona pentru a mă putea concentra exclusiv asupra activității școlare!» a declarat Luminița Barcari. În pofida acestei declarații, decizia rămâne una inexpicabilă în actualul context politic local. Reamintim că Luminița Barcari e unul dintre puținii membri PNL rămas într-o funcție de conducere la nivelul județului, iar activitatea acesteia din cadrul Consilului Județean a fost considerată drept una «pozitivă». Președintele PNL Gheorghe Tinel susține public această demisie, despre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 14:45 (6038 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea NU mai demisionează

Alba-neagra la Servicii Publice SRL

Dorina Milea NU mai demisionează

Scandalul generat de recenta demisie a directorului Servicii Publice SRL continuă. Marți, 14 februarie 2017, la orele 16.00, a fost convocată o ședință a Adunării Generale a Acționarilor a acestei societăți aflate în subordinea Consiliului Local Slobozia. Potrivit unor surse interne, în cadrul acesteia vor fi făcute publice informații privind activitatea ilegală a societății din ultimii ani. Totodată, va fi anunțat faptul că Dorina Milea renunță la decizia de a demisiona...

Uite demisia, nu e demisia! Anunțată public în urmă cu două săptămâni, demisia Dorinei Milea a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 12:10 (6111 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Marți, 14 februarie 2017, procurorii  Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Călărași, împreună cu polițiști de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași și Ialomița, în cadrul unei acțiuni vizând destructurarea unui grup infracțional organizat specializat în săvârșirea infracțiunilor de trafic de minori și proxenetism. În cauză există suspiciunea rezonabilă că  începând cu anul 2016, membrii grupului au recrutat  și exploatat sexual mai multe persoane vătămate minore și majore din județul Călărași... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 10:20 (6342 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

În Ialomița

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

Decizia Guvernului României de a menține scandaloasa Ordonanță 13 ar fi avut un impact devastator asupra activității de urmărire penală din județul Ialomița. Astfel, potrivit datelor statistice, 139 de dosare penale ce vizează fapte de «abuz în serviciu», comise de funcționarii primăriilor și instituțiilor publice din Ialomița, ar fi fost clasate din cauza faptului că prejudiciile estimate de procurori nu treceau de pragul de 200 mii de lei, așa cum se prevedea în Ordonanța de Urgență a Guvernului Grindeanu. Situația ar fi generat un adevărat haos și în ceea ce privește maniera în care se construiau probatoriile în cazul infracțiunilor de abuz în serviciu. Ordonanța 13 scădea limitele de pedeapsă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 18:50 (5434 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Administrația Moraru a dublat cheltuielile de protocol la nivelul instituției. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în anul 2016 valoarea acestor cheltuieli s-a cifrat la 66397 lei. Suma este de cel puțin două ori mai mare decât în anul precedent, când instituția a raportat cheltuieli de 23783 lei...

Prea săraci ca să ne lăsăm guvernați ieftin
Președintele Consiliului Județean Ialomița este recunoscut pentru faptul că a reinventat butada «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin» la nivelul județului Ialomița. Credincios acestui principiu el a... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 15:40 (5479 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Statul vinde la bucată fostul Complex de porcine din Slobozia

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Administrația Finanțelor Publice Ialomița scoate la vânzare, prin licitație publică, ultimele rămășițe ale fostului Combil pe care societatea le-a deținut Slobozia. Este vorba despre întregul Complex de porcine, amplasat la marginea Cartierului Bora. Respectivele bunuri sunt tranzacționate la valoarea de 15,1 milioane de lei, TVA fiind inclusă în preț.

Resturi vândute de Stat
Licitația publică organizată de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru scoaterea la vânzare a bunurilor din incinta fostului Complex de porci din Slobozia, care au aparținut în trecut... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 12:15 (7035 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16382 vizualizări - 42 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3099 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1603 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1836 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2145 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2310 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2755 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10748 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2106 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1627 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3229 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3679 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1579 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2661 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2731 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3412 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3972 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7641 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...