Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

«Pâine și circ» marca Adrian Mocioniu

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

Adrian Mocioniu nu a dezmințit tradiția administrațiilor anterioare și a asigurat și anul acesta «pâinea și circul» aferent Sărbătorilor din luna decembrie. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de către instituție, valoarea acestor cheltuieli se ridică la 200 mii de lei. Banii au fost cheltuiți pentru «pachete de Crăciun», plata vedetelor care au performat pe scena din Piața Unirii și artificiile din noaptea de Anul Nou.

Săraci, dar sărbătoriți
Adrian Mocioniu nu a ratat șansa de a-și ferici concetățenii organizând pe parcursul lunii decembrie o serie întreagă de manifestări... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 18:20 (5899 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

Ministerul Educației a dat publicității lista tuturor unităților școlare care au fost nevoite să-i repună în funcții pe directorii care fie nu au promovat concursul din toamnă, fie nu s-au prezentat la testare. La nivelul județului Ialomița această situație se regăsește în cazul a 7 unități de învățământ. Printre acestea se numără și prestigiosul Liceu de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia.

Decizii controversate Pe data de 6 ianuarie 2017, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunța faptul că a finalizat procesul de înlocuire a directorilor de școli care fie au ratat înscrierea la concursul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 17:05 (10666 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dar din dar se face rar

Hotelul Marriott s-a mutat la Săveni

Un protocol încheiat între Protopopiatul Fetești, Protopopiatul Slobozia și autoritățile locale din comuna Săveni a permis acordarea de donații constând în mobilier pentru 21 de familii tinere din localitate. Mobilierul a fost donat de către Hotelul Marriott din București, care a renovat recent două dintre etaje.

Puțin înseamnă mai mult decât nimic
Marți, 31 ianuarie 2017, strada din fața Căminului Cultural din comuna Săveni era plină de căruțe. Înăuntru n-aveai loc să arunci un ac. Comode, paturi, scaune, saltele, dulapuri și dulăpioare, fotolii, oameni numărându-le, alții încărcând... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 16:20 (12009 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Înfrângere logică

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 24-28 (12-15)

Înfrângere logică

Elena Voicu, portar, Dunărea Brăila: «Sunt bucuroasă că orașul meu natal iubește handbalul!»

Unirea Slobozia a făcut o primă repriză curajoasă în fața Dunării Brăila, ocupanta locului 2 în Liga Națională. În locul Andreei Enescu au răsărit la rampă mai tinerele Andreea Pătuleanu și Alexandra Georgescu. De asemenea, Ana Maria Horobeț a avut din nou o prestație foarte bună, apropiată de așteptările noastre. Dunărea s-a distanțat în două rânduri la 5 goluri, dar jucătoarele lui Dumitru Muși au reușit să strângă scorul. Alexandra Iovănescu, Mădălina Toma și Aneta Pârvuț, de la Dunărea, au fost cele care au închis tabela după primele 30 de minute: 12-15, iar speranțele se mențineau aprinse. La acest lucru au contribuit și paradele Lăcrămioarei Stan, un real câștig pentru Unirea.

... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 15:10 (7847 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Direcția Județeană de Statistică Ialomița are un nou director. Este vorba despre Elena Marin, fostă angajată în mediul privat care, în urma unui concurs, a reușit să obțină postul ocupat de Marius Pirpiliu. Predarea de ștafetă survine după ce Pirpiliu a ratat de 4 ori obținerea unei note de trecere la testarea organizată pentru funcția de șef al Statisticii ialomițene!

«Subiectele au fost grele!» În urmă cu o săptămână, la Direcția Județeană de Statistică Ialomița a fost numită în funcția de director al instituției Elena Marin. Aceasta va asigura conducerea instituției interimar, pentru... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 14:05 (8729 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Andreescu cel mic s-a făcut băiat mare. Canalizați în ultimii ani asupra performanțelor fratelui mai mare Cristian, tindeam să-l plasăm într-un nemeritat con de umbră pe mezinul Ștefan. Replica surprinzătoare a acestuia a venit săptămâna trecută, când la București a fost organizat Campionatul Național de Iarnă, adresat jucătorilor de tenis de câmp cu vârste de până la 16 ani. Deși nu făcea parte din grupul capilor de serie, Ștefan și-a etalat din start forma bună și intenția de a merge cât mai departe. În primul tur, sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a trecut după un meci viu disputat de băcăoanul Bogdan Manole, cu 6-4, 7-6. În turul secund, Andreescu s-a duelat cu Nicholas Ionel, favorit... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 13:20 (4667 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

E oficial! Tandemul Văluța și Adiță întrece pe plan local la capitolul notorietate mult mai celebrul cuplu Leonardo DiCaprio și Kate Winslet. Iar fotografia cu care au ales să încânte imaginația publicului contribuabil aproape că nu mai are nevoie de comentarii. Ca să nu mai fim acuzați că nu ne asumăm responsabilitatea opiniei, precizăm că vorbim despre Valentina Zamfir și Adrian Mocioniu, cel mai nou cuplu declarat în lumea mondenă a orașului Slobozia.

Atenție, încă se toarnă!
După ce luni de zile am fost obligați să furnizăm contribuabililor slobozeni informații «pe surse»... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 12:10 (8996 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cantonament la Târlungeni

Programul de jocuri amicale prevăzut pentru această iarnă a continuat pentru Unirea Slobozia sâmbătă, 28 ianuarie 2017, cu deplasarea de la Buftea. Pe terenul sintetic din localitatea ilfoveană, elevii lui Ion Ionescu s-au duelat cu divizionara secundă CS Balotești. Diferența de un eșalon s-a văzut mai ales în prima repriză, când viteza ilfovenilor a pus ceva probleme defensivei ialomițene. Baloteștiul a marcat câte un gol la fiecare repriză, 2-0 fiind de altfel scorul final al întâlnirii. De remarcat că la 1-0, Khalil l-a pus la grea încercare pe portarul advers cu un șut spectaculos, iar în partea secundă Gherasim a marcat un gol, anulat inexplicabil de arbitru. Ionescu a început cu o formulă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 11:40 (3627 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele vorbește public. Președintele e important. Președintele nu greșește niciodată. Victor Moraru este Președintele. Și ca Președinte, are soluții pentru orice!

Președintele e dezbrăcat
E o zi de joi, 19 ianuarie, 2017. E prima ședință din an a Consiliului Județean Ialomița. Victor Moraru prezidează forul legislativ județean. Își domină colegii cu glasul lui grav, ușor răgușit, marcat de activitățile compleXXXe ale județului. Acceptă doar comentariile constructive și sancționează intransigent derapajele critice. Problema deșeurilor menajere din Ialomița nu este... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 10:35 (4837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița caută subprefect

PSD Ialomița caută subprefect

A început numărătoarea inversă la Instituția Prefectului Ialomița. Da, da, ați auzit bine! Vorbim despre biroul acela mic, din capătul holului, unde Tonița Manea a fost exilată, la ordinul deputatului Tinel, cu speranța stupidă că PNL va câștiga alegerile în România, iar Ialomița va scăpa de «ciuma roșie» pe care se chinuie acum iohanniștii să o stârpească pe șoseaua Kiseleff.

Tonița a sunat pentru rezervare Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când ne gândim la Tonița Manea, ne podidesc lacrimile. Să lași tu slujbă liniștită, de director economic la Pensii și să crezi că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:25 (8936 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație fără primari în Ialomița

Administrație fără primari în Ialomița

Cazul primarilor cu dosare penale care au câștigat alegerile locale din iunie 2016 creează haos în administrația locală din Ialomița. Este vorba despre Constantin Sava (Urziceni), Iusein Iuksel (Fierbinți Târg) și Cristian Roman (Țăndărei). Potrivit actelor instanțelor de judecată, niciunul dintre aceștia nu-și poate exercita funcția din cauza anchetelor penale în care au fost implicați...

Primar ales, fără funcție
Anchetat inițial de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, edilul Constantin Sava a intrat, în februarie 2016, în atenția Direcției Naționale Anticorupție... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:10 (6030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Drepturi salariale câștigate în instanță

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Tribunalul Ialomița i-a dat câștig de cauză fostului actual director al Centrului pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în procesul pe care acesta l-a intentat Consiliului Județean Ialomița. În octombrie 2016, Cristian Obrejan a dat în judecată administrația județeană, pentru plata unor sporuri salariale neachitate și a concediilor de odihnă neefectuate, în perioada 2013-2016.

Consiliul Județean Ialomița, bun de plată
În urma scandalului public iscat ca urmare a deciziei Consiliului Județean Ialomița de a-l schimba din funcție pe Cristian Obrejan, fost... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 09:25 (9940 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul VitalAire în Ialomița

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul național generat de frauda produsă în bugetul Sănătății de firma franceză VitalAire se mută și în Ialomița. De mai bine de o lună, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița verifică maniera în care au fost decontate de către instituție aparatele de oxigenoterapie, produse de concernul francez. Până în prezent, datele controlului au scos la iveală faptul că societatea VitalAire a beneficiat de fonduri din partea CJAS, după ce a închiriat echipamentele medicale pe numele unor persoane decedate. Cercetările continuă pentru a se stabili valoarea întregului prejudiciu.

Acțiune în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 15:30 (6730 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca pe vremea comuniștilor

Primarul Sloboziei deszăpezește orașul pentru ambasadorul Americii

Luni, 30 ianuarie 2017, la orele 14,00, ambasadorul Americii în România, Excelența Sa Hans Klemm va vizita Slobozia. În onoarea domniei sale, primarul Adrian Mocioniu s-a decis să deszăpezească platforma din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Îi mulțumim pe această cale Excelenței Sale.

Cine a pus-o, să o ia! De la alerta de Cod Roșu, peste Slobozia au trecut 2 săptămîni. Potrivit informațiilor oficiale, «în municipiul Slobozia acționează în vederea deszăpezirii 29 de utilaje și mijloace de transport». Lor li se alătură armata de 200 de angajați ai DADP și beneficiarii ajutoarelor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 14:25 (8435 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

«Amara merită o echipă competitivă!»

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara, antrenor Robert Tereacă

«Amara merită o echipă competitivă!»

De peste 4 ani, pauperul fotbal ialomițean nu a mai trimis din «județeană» o echipă în Liga a III-a. Mai mult, ultimele campioane ale Ligii a IV-a au sucombat inexplicabil. Rând pe rând, Voința Cocora, Unirea Fierbinți și Andrias Andrășești și-au jucat rolul de efemeride. În vara anului trecut, după destrămarea Andrășeștiului, finanțatorul și antrenorul Robert Tereacă a trecut alături de un serios nucleu de jucători la CS Amara, unde împreună cu localnicii care s-au alăturat proiectului au adus în stațiunea balneară, după mult timp, fotoliul de lider. Mai mult, spune Robert Tereacă în interviul de mai jos, autoritățile locale amărene au redescoperit dragostea pentru fotbal și, în curând, dacă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 12:50 (8760 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

Legea 227 din 2015, reinterpretată

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

La sfârșitul anului precedent, pe 19 decembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre privind taxele și impozitele locale aferente anului 2017. Proiectul inițiat de către primarul Adrian Mocioniu conține o serie de inadvertențe și/sau interpretări eronate ale legislației în vigoare, care reflectă diletantismul administrației Mocioniu și al funcționarilor din subordinea acestuia. Printre «aberațiile» identificate de noi se numără și «taxa pentru publicitatea sonoră» sau «taxa pe comis-voiajor».

Drumul spre iadul bugetar...
Administrația Mocioniu se confruntă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 10:15 (6159 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Scandal în Învățământul ialomițean

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Decizia luată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița de a schimba toți directorii de școli care fie au picat concursul organizat pentru ocuparea funcției, fie au refuzat să se înscrie la testare, creează haos în Învățământul ialomițean. Deși măsura este una cât se poate de legală, fiind stabilită printr-o metodologie a Ministerului Educației, ea este contestată de unii dintre foștii directori. Reprezentanții Școlii Gimnaziale Săveni, de exemplu, protestează pe internet. Pe un site dedicat mitingurilor virtuale, a apărut o petiție de susținere a Luminiței Trifan, fosta șefă a unității școlare. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații pe această temă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 12:55 (15122 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

37000 de lei, înscrisuri și calculatoare ridicate, șapte persoane conduse la audieri, în urma a șapte percheziții efectuate de polițiștii din Ialomița, la persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată, fraudă informatică, fals și complicitate la fals intelectual, uz de fals și complicitate la înșelăciune. Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române. Miercuri, 25 ianuarie 2017, polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, cu sprijinul Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române, au efectuat 7 percheziții, la domiciliile unor persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:20 (14210 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

În primul trimestru al anului 2017

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

Conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului de care vor beneficia furnizorii județeni de servicii medicale în primele 3 luni din 2017. Potrivit calculelor, spitalele, farmaciile sau laboratoarele de analize medicale din județ vor beneficia de un buget de 42,7 milioane de lei.

Sistemul actelor adiționale
Până în primăvară, când se va concepe un nou contract-cadru privitor la finanțarea sistemului de Sănătate, furnizorii de servicii medicale din Ialomița își vor desfășura activitatea în baza unor acte adiționale. Casa Județeană... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:05 (3990 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...