Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stomatologie de înaltă ținută în mediul rural

Magicienii de la Dridih Dent

Este o Clinică Stomatologică înființată la Dridu, în anul 2014. În nici 3 ani de la debutul activității, renumele celor 9 specialiști care activează în cadrul Clinicii a depășit granițele județului și chiar ale țării. Cristina Petreuș, medicul stomatolog care și-a pariat toți banii în această investiție, crede că succesul de care se bucură Clinica are o explicație simplă: «Muncim pentru ca toți pacienții noștri să plece acasă zâmbind!».

Clinica din care ieși zâmbind
Programarea e pentru orele 17,00. O familie cu un copilaș... Mic și răsfățat, ca toți copiii singuri la... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 10:15 (15920 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Politica ialomițeană a dezinformării publice

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Potrivit unui anunț postat pe Facebook, Președintele tuturor ialomițenilor s-a întâlnit cu ambasadorul Satelor Unite ale Americii în România. Am fi trecut cu vederea acest amănunt, vă jurăm, dacă Victor Moraru s-ar fi limitat la a marca evenimentul și atât. Cum însă nu a făcut-o...

Narcisism administrativ
Sătul de serviciile profesioniste ale presei locale specializate în periat dosul administrației, Președintele european al tuturor ialomițenilor a decis să se autosatisfacă. Și, luni, 30 ianuarie 2017, la ora siestei, a postat mândru pe Facebook faptul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 19:45 (7350 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

«Pâine și circ» marca Adrian Mocioniu

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

Adrian Mocioniu nu a dezmințit tradiția administrațiilor anterioare și a asigurat și anul acesta «pâinea și circul» aferent Sărbătorilor din luna decembrie. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de către instituție, valoarea acestor cheltuieli se ridică la 200 mii de lei. Banii au fost cheltuiți pentru «pachete de Crăciun», plata vedetelor care au performat pe scena din Piața Unirii și artificiile din noaptea de Anul Nou.

Săraci, dar sărbătoriți
Adrian Mocioniu nu a ratat șansa de a-și ferici concetățenii organizând pe parcursul lunii decembrie o serie întreagă de manifestări... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 18:20 (5899 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

Ministerul Educației a dat publicității lista tuturor unităților școlare care au fost nevoite să-i repună în funcții pe directorii care fie nu au promovat concursul din toamnă, fie nu s-au prezentat la testare. La nivelul județului Ialomița această situație se regăsește în cazul a 7 unități de învățământ. Printre acestea se numără și prestigiosul Liceu de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia.

Decizii controversate Pe data de 6 ianuarie 2017, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunța faptul că a finalizat procesul de înlocuire a directorilor de școli care fie au ratat înscrierea la concursul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 17:05 (10666 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dar din dar se face rar

Hotelul Marriott s-a mutat la Săveni

Un protocol încheiat între Protopopiatul Fetești, Protopopiatul Slobozia și autoritățile locale din comuna Săveni a permis acordarea de donații constând în mobilier pentru 21 de familii tinere din localitate. Mobilierul a fost donat de către Hotelul Marriott din București, care a renovat recent două dintre etaje.

Puțin înseamnă mai mult decât nimic
Marți, 31 ianuarie 2017, strada din fața Căminului Cultural din comuna Săveni era plină de căruțe. Înăuntru n-aveai loc să arunci un ac. Comode, paturi, scaune, saltele, dulapuri și dulăpioare, fotolii, oameni numărându-le, alții încărcând... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 16:20 (12010 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere logică

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 24-28 (12-15)

Înfrângere logică

Elena Voicu, portar, Dunărea Brăila: «Sunt bucuroasă că orașul meu natal iubește handbalul!»

Unirea Slobozia a făcut o primă repriză curajoasă în fața Dunării Brăila, ocupanta locului 2 în Liga Națională. În locul Andreei Enescu au răsărit la rampă mai tinerele Andreea Pătuleanu și Alexandra Georgescu. De asemenea, Ana Maria Horobeț a avut din nou o prestație foarte bună, apropiată de așteptările noastre. Dunărea s-a distanțat în două rânduri la 5 goluri, dar jucătoarele lui Dumitru Muși au reușit să strângă scorul. Alexandra Iovănescu, Mădălina Toma și Aneta Pârvuț, de la Dunărea, au fost cele care au închis tabela după primele 30 de minute: 12-15, iar speranțele se mențineau aprinse. La acest lucru au contribuit și paradele Lăcrămioarei Stan, un real câștig pentru Unirea.

... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 15:10 (7847 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Direcția Județeană de Statistică Ialomița are un nou director. Este vorba despre Elena Marin, fostă angajată în mediul privat care, în urma unui concurs, a reușit să obțină postul ocupat de Marius Pirpiliu. Predarea de ștafetă survine după ce Pirpiliu a ratat de 4 ori obținerea unei note de trecere la testarea organizată pentru funcția de șef al Statisticii ialomițene!

«Subiectele au fost grele!» În urmă cu o săptămână, la Direcția Județeană de Statistică Ialomița a fost numită în funcția de director al instituției Elena Marin. Aceasta va asigura conducerea instituției interimar, pentru... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 14:05 (8731 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Andreescu cel mic s-a făcut băiat mare. Canalizați în ultimii ani asupra performanțelor fratelui mai mare Cristian, tindeam să-l plasăm într-un nemeritat con de umbră pe mezinul Ștefan. Replica surprinzătoare a acestuia a venit săptămâna trecută, când la București a fost organizat Campionatul Național de Iarnă, adresat jucătorilor de tenis de câmp cu vârste de până la 16 ani. Deși nu făcea parte din grupul capilor de serie, Ștefan și-a etalat din start forma bună și intenția de a merge cât mai departe. În primul tur, sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a trecut după un meci viu disputat de băcăoanul Bogdan Manole, cu 6-4, 7-6. În turul secund, Andreescu s-a duelat cu Nicholas Ionel, favorit... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 13:20 (4667 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

E oficial! Tandemul Văluța și Adiță întrece pe plan local la capitolul notorietate mult mai celebrul cuplu Leonardo DiCaprio și Kate Winslet. Iar fotografia cu care au ales să încânte imaginația publicului contribuabil aproape că nu mai are nevoie de comentarii. Ca să nu mai fim acuzați că nu ne asumăm responsabilitatea opiniei, precizăm că vorbim despre Valentina Zamfir și Adrian Mocioniu, cel mai nou cuplu declarat în lumea mondenă a orașului Slobozia.

Atenție, încă se toarnă!
După ce luni de zile am fost obligați să furnizăm contribuabililor slobozeni informații «pe surse»... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 12:10 (8998 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cantonament la Târlungeni

Programul de jocuri amicale prevăzut pentru această iarnă a continuat pentru Unirea Slobozia sâmbătă, 28 ianuarie 2017, cu deplasarea de la Buftea. Pe terenul sintetic din localitatea ilfoveană, elevii lui Ion Ionescu s-au duelat cu divizionara secundă CS Balotești. Diferența de un eșalon s-a văzut mai ales în prima repriză, când viteza ilfovenilor a pus ceva probleme defensivei ialomițene. Baloteștiul a marcat câte un gol la fiecare repriză, 2-0 fiind de altfel scorul final al întâlnirii. De remarcat că la 1-0, Khalil l-a pus la grea încercare pe portarul advers cu un șut spectaculos, iar în partea secundă Gherasim a marcat un gol, anulat inexplicabil de arbitru. Ionescu a început cu o formulă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 11:40 (3628 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele vorbește public. Președintele e important. Președintele nu greșește niciodată. Victor Moraru este Președintele. Și ca Președinte, are soluții pentru orice!

Președintele e dezbrăcat
E o zi de joi, 19 ianuarie, 2017. E prima ședință din an a Consiliului Județean Ialomița. Victor Moraru prezidează forul legislativ județean. Își domină colegii cu glasul lui grav, ușor răgușit, marcat de activitățile compleXXXe ale județului. Acceptă doar comentariile constructive și sancționează intransigent derapajele critice. Problema deșeurilor menajere din Ialomița nu este... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 10:35 (4837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița caută subprefect

PSD Ialomița caută subprefect

A început numărătoarea inversă la Instituția Prefectului Ialomița. Da, da, ați auzit bine! Vorbim despre biroul acela mic, din capătul holului, unde Tonița Manea a fost exilată, la ordinul deputatului Tinel, cu speranța stupidă că PNL va câștiga alegerile în România, iar Ialomița va scăpa de «ciuma roșie» pe care se chinuie acum iohanniștii să o stârpească pe șoseaua Kiseleff.

Tonița a sunat pentru rezervare Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când ne gândim la Tonița Manea, ne podidesc lacrimile. Să lași tu slujbă liniștită, de director economic la Pensii și să crezi că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:25 (8936 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație fără primari în Ialomița

Administrație fără primari în Ialomița

Cazul primarilor cu dosare penale care au câștigat alegerile locale din iunie 2016 creează haos în administrația locală din Ialomița. Este vorba despre Constantin Sava (Urziceni), Iusein Iuksel (Fierbinți Târg) și Cristian Roman (Țăndărei). Potrivit actelor instanțelor de judecată, niciunul dintre aceștia nu-și poate exercita funcția din cauza anchetelor penale în care au fost implicați...

Primar ales, fără funcție
Anchetat inițial de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, edilul Constantin Sava a intrat, în februarie 2016, în atenția Direcției Naționale Anticorupție... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:10 (6030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Drepturi salariale câștigate în instanță

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Tribunalul Ialomița i-a dat câștig de cauză fostului actual director al Centrului pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în procesul pe care acesta l-a intentat Consiliului Județean Ialomița. În octombrie 2016, Cristian Obrejan a dat în judecată administrația județeană, pentru plata unor sporuri salariale neachitate și a concediilor de odihnă neefectuate, în perioada 2013-2016.

Consiliul Județean Ialomița, bun de plată
În urma scandalului public iscat ca urmare a deciziei Consiliului Județean Ialomița de a-l schimba din funcție pe Cristian Obrejan, fost... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 09:25 (9941 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul VitalAire în Ialomița

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul național generat de frauda produsă în bugetul Sănătății de firma franceză VitalAire se mută și în Ialomița. De mai bine de o lună, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița verifică maniera în care au fost decontate de către instituție aparatele de oxigenoterapie, produse de concernul francez. Până în prezent, datele controlului au scos la iveală faptul că societatea VitalAire a beneficiat de fonduri din partea CJAS, după ce a închiriat echipamentele medicale pe numele unor persoane decedate. Cercetările continuă pentru a se stabili valoarea întregului prejudiciu.

Acțiune în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 15:30 (6730 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ca pe vremea comuniștilor

Primarul Sloboziei deszăpezește orașul pentru ambasadorul Americii

Luni, 30 ianuarie 2017, la orele 14,00, ambasadorul Americii în România, Excelența Sa Hans Klemm va vizita Slobozia. În onoarea domniei sale, primarul Adrian Mocioniu s-a decis să deszăpezească platforma din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Îi mulțumim pe această cale Excelenței Sale.

Cine a pus-o, să o ia! De la alerta de Cod Roșu, peste Slobozia au trecut 2 săptămîni. Potrivit informațiilor oficiale, «în municipiul Slobozia acționează în vederea deszăpezirii 29 de utilaje și mijloace de transport». Lor li se alătură armata de 200 de angajați ai DADP și beneficiarii ajutoarelor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 14:25 (8435 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

«Amara merită o echipă competitivă!»

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara, antrenor Robert Tereacă

«Amara merită o echipă competitivă!»

De peste 4 ani, pauperul fotbal ialomițean nu a mai trimis din «județeană» o echipă în Liga a III-a. Mai mult, ultimele campioane ale Ligii a IV-a au sucombat inexplicabil. Rând pe rând, Voința Cocora, Unirea Fierbinți și Andrias Andrășești și-au jucat rolul de efemeride. În vara anului trecut, după destrămarea Andrășeștiului, finanțatorul și antrenorul Robert Tereacă a trecut alături de un serios nucleu de jucători la CS Amara, unde împreună cu localnicii care s-au alăturat proiectului au adus în stațiunea balneară, după mult timp, fotoliul de lider. Mai mult, spune Robert Tereacă în interviul de mai jos, autoritățile locale amărene au redescoperit dragostea pentru fotbal și, în curând, dacă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 12:50 (8760 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

Legea 227 din 2015, reinterpretată

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

La sfârșitul anului precedent, pe 19 decembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre privind taxele și impozitele locale aferente anului 2017. Proiectul inițiat de către primarul Adrian Mocioniu conține o serie de inadvertențe și/sau interpretări eronate ale legislației în vigoare, care reflectă diletantismul administrației Mocioniu și al funcționarilor din subordinea acestuia. Printre «aberațiile» identificate de noi se numără și «taxa pentru publicitatea sonoră» sau «taxa pe comis-voiajor».

Drumul spre iadul bugetar...
Administrația Mocioniu se confruntă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 10:15 (6159 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Scandal în Învățământul ialomițean

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Decizia luată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița de a schimba toți directorii de școli care fie au picat concursul organizat pentru ocuparea funcției, fie au refuzat să se înscrie la testare, creează haos în Învățământul ialomițean. Deși măsura este una cât se poate de legală, fiind stabilită printr-o metodologie a Ministerului Educației, ea este contestată de unii dintre foștii directori. Reprezentanții Școlii Gimnaziale Săveni, de exemplu, protestează pe internet. Pe un site dedicat mitingurilor virtuale, a apărut o petiție de susținere a Luminiței Trifan, fosta șefă a unității școlare. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații pe această temă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 12:55 (15126 vizualizări - 27 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10366 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10791 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12190 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10910 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16452 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11241 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11281 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11269 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13358 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10782 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11738 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10521 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12032 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11188 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10750 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12424 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...