Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

Scrimă

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

În perioada 19-22 ianuarie 2017, sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Sabie, adresat juniorilor. Delegația CSM Unirea Slobozia a pornit cu obiective îndrăznețe la acest concurs, iar așteptările au fost răsplătite. Elevii lui Marin Cruțu s-au întors acasă cu un titlu național, dar și cu două medalii de bronz. În competiția individuală masculină s-au duelat 43 de sabreri. În final, trofeul învingătorului a ajuns în vitrina slobozeanului Răzvan Stănescu. Sportivul nostru s-a duelat în finală într-un meci extrem de greu cu stelistul Petru Aniculoiesei, pe care l-a învins cu 15-14. Locul III i-a revenit unui alt sportiv al Sloboziei. George Dragomir a pierdut la mare luptă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 10:05 (3429 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

La Slobozia

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

Administrația locală a cheltuit fonduri europene în valoare de 17,5 milioane de lei pentru construirea unui Parc Industrial la marginea Sloboziei. La aproape 3 ani de la inaugurare, platforma este aproape pustie, iar indicatorii de performanță ai proiectului nu au fost atinși. Consecința acestui eșec, confirmă surse oficiale, o reprezintă rambursarea finanțării. Administrația Mocioniu ascunde acest adevăr și dezinformează cu privire la deznodământul acestui eșec administrativ uriaș.

Un eșec «la cheie»
Finalizat în vara anului 2014, cu o întârziere de aproape 2 ani, Parcul Industrial... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 13:40 (6064 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Învinși de Călărași, victorioși cu Amara

Unirea Slobozia continuă pregătirea pentru retur, iar în această săptămână a demarat și suita de jocuri amicale. Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, la Modelu, echipa antrenată de Ion Ionescu a dat piept cu divizionara secundă Dunărea Călărași. Ialomițenii au fost cei care au deschis scorul, în prima repriză, prin golul marcat de Adrian Răduca și tot ei au avut apoi o mulțime de ocazii ratate de Teodorescu, Toma, Khalil sau același Răduca. În repriza secundă, dunărenii au reușit să răstoarne rezultatul, marcând din penalty, prin Ciocâlteu și preluând conducerea, prin golul lui Mircea Ștefan. Astfel, Unirea a pierdut cu 1-2 amicalul cu Dunărea, meci în care Ion Ionescu a început în următoarea formulă: ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 12:20 (3236 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

În 2016

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

Anul trecut, 10% dintre polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ales să iasă la pensie. Deciziile au survenit ca urmare a beneficiilor aduse de Legea 223/2015, a pensiilor militare. Reprezentanții instituției explică faptul că ieșirile din sistem nu afectează activitatea Poliției ialomițene...

Statistica pensionărilor din Poliție
În 2016, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își desfășurau activitatea aproximativ 600 de polițiști. Potrivit informațiilor oficiale, 10% dintre aceștia au ales să iasă la pensie, mai devreme de termen.... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 10:25 (5946 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Ne duelăm acasă cu a doua clasată

Echipa antrenată de Dumitru Muși a pierdut la mijlocul săptămânii trecute meciul susținut în deplasare contra celor de la CSM Roman. Evoluția scorului a fost similară celei din disputa de la Zalău. Echipa moldavă a început meciul în forță, conducând cu 7-2. La pauză a fost 9-6 pentru Roman, iar în partea secundă slobozencelor le-a fost imposibil să se apropie pe tabelă. Un obstacol important l-a constituit Victorya Timoshekova, portărița jucătoarelor din Roman, aflată într-o zi foarte bună. Horobeț, cu 8 goluri și Ivan, cu 5 reușite au fost principalele marcatoare ale Unirii, care s-a văzut în final învinsă cu 24-18. Astfel, de pe poziția a 12-a pe care o ocupă în continuare, Slobozia se pregătește... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 09:55 (5131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Elevii care și-au șpăguit profesorii, chemați în instanță

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Ancheta din dosarul «Mită pentru BAC 2012» continuă la Slobozia. Tribunalul Ialomița a fost învestit de Curtea de Apel București să judece latura civilă a procesului penal. Magistrații trebuie să decidă dacă diplomele pe care elevii le-au obținut, după ce și-au plătit probele la examenul de Bacalaureat din vara anului 2012, sunt false sau nu! Astfel, 154 de elevi vor fi chemați la audieri în sala de judecată a Tribunalului Ialomița pentru a demonstra autenticitatea diplomelor pe care le-au primit. Reamintim că, în noiembrie 2016, Curtea de Apel București a condamnat definitiv la închisoare cu executare 11 profesori ialomițeni, pentru fapte de «corupție», «fals intelectual» și «constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 18:10 (12232 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

În anul 2017, proprietarii de case de pe Aleea Garofiței din Slobozia vor plăti impozite mai mari. Explicația autorităților locale este că acum aleea beneficiază de rețea de gaze naturale, canalizare și asfalt... Utilitățile, spun funcționarii Primăriei, sunt vechi de 3-4 ani, dar «situația nu a fost actualizată». Stelică Bărăgan a aflat toate acestea de la Primărie, când a venit să plătească impozitul pentru casa părinților săi. A protestat, pentru că stă de 20 de ani pe Aleea Garofiței și știe că acolo nu e nici asfalt, nu e nici canalizare. Funcționarii Primăriei l-au ascultat, dar nu l-au auzit: «Strada aia nu are să aibă canalizare niciodată, că sunt probleme! Vă certați între voi, nu vreți... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 16:25 (4426 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Tenis de câmp

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Cariera tânărului tenismen slobozean Sorin Iordache devine tot mai promițătoare. După ce în noiembrie 2016 a cucerit primul punct ATP, săptămâna trecută a bifat prima prezență într-o finală de dublu la un turneu internațional. Este vorba despre o competiție care s-a desfășurat în orașul tunisian Hamammet, dotată cu premii în valoare totală de 15 mii de dolari. Performanța a fost obținută alături de piteșteanul Călin Manda, partenerul de dublu alături de care Sorin a obținut în trecut mai multe titluri naționale la campionatele de copii și juniori. După ce au rămas o noapte pe aeroportul din Istanbul, iar apoi li s-au rătăcit bagajele, Iordache și Manda au reușit să se mobilizeze și să impresioneze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:40 (5703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6473 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lazăr revine, Macare se lasă

Fotbal, Unirea Slobozia

Lazăr revine, Macare se lasă

Unirea Slobozia s-a reunit marți, 17 ianuarie 2017, pentru pregătirea returului. Întrucât recuperarea deficitului de 12 puncte care o desparte de liderul Metaloglobus pare aproape imposibilă, obiectivul echipei antrenate de Ion Ionescu rămâne clasarea pe podiumul seriei a doua la finele sezonului. Reamintim că, după terminarea turului, Unirea se clasează pe locul 3, la egalitate de puncte cu ocupanta locului 2, Viitorul II Constanța. În ceea ce privește lotul de jucători, vânzoleala nu este prea mare. Cea mai importantă plecare a lui Marius Macare. Mijlocașul în vârstă de 31 de ani a informat conducerea clubului că intenționează să renunțe la activitatea fotbalistică. De asemenea, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 14:05 (3338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de câmp

Liviu Zamfirache, sfertfinalist la Naționalele de Iarnă

La recent încheiatul Campionat Național de Iarnă adresat jucătorilor de tenis cu vârsta sub 14 ani, Liviu Zamfirache de la CSS Slobozia a avut o comportare foarte bună. În primul tur al competiției organizată la București, sportivul pregătit de profesorul Ion Savu s-a impus în fața lui Alin Bara de o manieră categorică, scor 6-0, 6-1. Meciul din optimi cu târgovișteanul Dan Duță a fost mai dificil, dar în cele din urmă Liviu a câștigat tot în două seturi: 6-4, 6-4. În sferturi, Zamfirache l-a întâlnit pe favoritul numărul 2 al competiției, ieșeanul Răzvan Aghion. Deși a câștigat primul set cu 6-2, slobozeanul le-a pierdut pe celelalte două cu 4-6, 4-6. În proba de dublu, Liviu Zamfirache a făcut... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 12:15 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Casa Agronomului Ialomița, entitate aflată în subordinea Ministerului Agriculturii și, aparent, fără nicio utilitate publică, a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu aproximativ 400 mii de lei. Dezastrul financiar a fost constatat de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, în urma unei verificări prin actele contabile ale instituției-«fantomă», desfășurată în cursul anului 2015. La un an distanță de la finalizarea controlului, reprezentanții Casei Agronomului Ialomița s-au decis să conteste în instanță raportul auditorilor Camerei de Conturi Ialomița. Procesul este în plină desfășurare.

Prejudicii constatate... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 10:40 (6253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ținute la respect

Handbal, Liga Națională, HC Zalău-CSM Unirea Slobozia 27-23 (14-10)

Ținute la respect

Zalăul este o redută greu de cucerit pentru orice echipă din Liga Națională, cu excepția CSM București. Gheorghe Tadici face și desface lucrurile în așa fel încât echipa lui să iasă câștigătoare, iar în acest sezon chiar are echipă. De aceea, Dumitru Muși, alături de elevele sale nu au tras mari speranțe în a se întoarce cu puncte din Ardeal, după meciul disputat duminică, 15 ianuarie 2017. Iar faptul că Unirea s-a dus la Zalău ca mielul la tăiere, coroborat cu absența lui Enescu, mintea limpede și brațul tenace de la 9 metri, a cântărit capital. Gazdele, s-au impus de la un capăt la altul, având în fața Sloboziei una dintre cele mai facile misiuni din acest sezon.

Întâmpinare în stil Drăguț... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 09:20 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

O telenovelă cu iz hormonal face senzație în tot orașul după ce s-a turnat vreo jumătate de an în culisele teatrului de păpuși din Slobozia. Regia este asigurată de păpușarul șef, Mojo Jojo, cu concursul nemijlocit al fetițelor Power Praf. Una mai fardată ca alta, ele se bat pentru rolul principal, post încă vacant la acest moment... Și toate acestea se întâmplă în vreme ce Mojo Jojo, după cum deja v-am informat, se ocupă intens de promovarea și a altor pupile din dotare...
Ar fi necesar să adăugăm că orice asemănare cu persoane din viața reală este pur și simplu întâmplătoare!

Episodul-pilot... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 19:25 (21221 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25649 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6042 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6567 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

Valentina Zamfir blochează războiul construcțiilor ilegale

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

În luna august a anului 2016, la nici 2 luni de la preluarea funcției, primarul Adrian Mocioniu declara război construcțiilor ridicate ilegal în municipiul Slobozia. Printre obiectivele inventariate atunci de funcționarii Primăriei se număra și gardul juristului Spitalului Județean, Vasile Zamfir. La 6 luni distanță, gardul rămîne în picioare, grație lobby-ului făcut de către Valentina Zamfir, fata juristului Vasile Zamfir, pe care, spun surse autorizate, primarul Adrian Mocioniu a descoperit-o ulterior pe holurile instituției...

Un război demn de un primar
La începutul lunii... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 15:40 (13840 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20439 vizualizări - 34 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7368 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...