Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

Scrimă

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

În perioada 19-22 ianuarie 2017, sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Sabie, adresat juniorilor. Delegația CSM Unirea Slobozia a pornit cu obiective îndrăznețe la acest concurs, iar așteptările au fost răsplătite. Elevii lui Marin Cruțu s-au întors acasă cu un titlu național, dar și cu două medalii de bronz. În competiția individuală masculină s-au duelat 43 de sabreri. În final, trofeul învingătorului a ajuns în vitrina slobozeanului Răzvan Stănescu. Sportivul nostru s-a duelat în finală într-un meci extrem de greu cu stelistul Petru Aniculoiesei, pe care l-a învins cu 15-14. Locul III i-a revenit unui alt sportiv al Sloboziei. George Dragomir a pierdut la mare luptă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 10:05 (3429 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

La Slobozia

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

Administrația locală a cheltuit fonduri europene în valoare de 17,5 milioane de lei pentru construirea unui Parc Industrial la marginea Sloboziei. La aproape 3 ani de la inaugurare, platforma este aproape pustie, iar indicatorii de performanță ai proiectului nu au fost atinși. Consecința acestui eșec, confirmă surse oficiale, o reprezintă rambursarea finanțării. Administrația Mocioniu ascunde acest adevăr și dezinformează cu privire la deznodământul acestui eșec administrativ uriaș.

Un eșec «la cheie»
Finalizat în vara anului 2014, cu o întârziere de aproape 2 ani, Parcul Industrial... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 13:40 (6064 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Învinși de Călărași, victorioși cu Amara

Unirea Slobozia continuă pregătirea pentru retur, iar în această săptămână a demarat și suita de jocuri amicale. Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, la Modelu, echipa antrenată de Ion Ionescu a dat piept cu divizionara secundă Dunărea Călărași. Ialomițenii au fost cei care au deschis scorul, în prima repriză, prin golul marcat de Adrian Răduca și tot ei au avut apoi o mulțime de ocazii ratate de Teodorescu, Toma, Khalil sau același Răduca. În repriza secundă, dunărenii au reușit să răstoarne rezultatul, marcând din penalty, prin Ciocâlteu și preluând conducerea, prin golul lui Mircea Ștefan. Astfel, Unirea a pierdut cu 1-2 amicalul cu Dunărea, meci în care Ion Ionescu a început în următoarea formulă: ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 12:20 (3236 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

În 2016

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

Anul trecut, 10% dintre polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ales să iasă la pensie. Deciziile au survenit ca urmare a beneficiilor aduse de Legea 223/2015, a pensiilor militare. Reprezentanții instituției explică faptul că ieșirile din sistem nu afectează activitatea Poliției ialomițene...

Statistica pensionărilor din Poliție
În 2016, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își desfășurau activitatea aproximativ 600 de polițiști. Potrivit informațiilor oficiale, 10% dintre aceștia au ales să iasă la pensie, mai devreme de termen.... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 10:25 (5946 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Ne duelăm acasă cu a doua clasată

Echipa antrenată de Dumitru Muși a pierdut la mijlocul săptămânii trecute meciul susținut în deplasare contra celor de la CSM Roman. Evoluția scorului a fost similară celei din disputa de la Zalău. Echipa moldavă a început meciul în forță, conducând cu 7-2. La pauză a fost 9-6 pentru Roman, iar în partea secundă slobozencelor le-a fost imposibil să se apropie pe tabelă. Un obstacol important l-a constituit Victorya Timoshekova, portărița jucătoarelor din Roman, aflată într-o zi foarte bună. Horobeț, cu 8 goluri și Ivan, cu 5 reușite au fost principalele marcatoare ale Unirii, care s-a văzut în final învinsă cu 24-18. Astfel, de pe poziția a 12-a pe care o ocupă în continuare, Slobozia se pregătește... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 09:55 (5131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Elevii care și-au șpăguit profesorii, chemați în instanță

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Ancheta din dosarul «Mită pentru BAC 2012» continuă la Slobozia. Tribunalul Ialomița a fost învestit de Curtea de Apel București să judece latura civilă a procesului penal. Magistrații trebuie să decidă dacă diplomele pe care elevii le-au obținut, după ce și-au plătit probele la examenul de Bacalaureat din vara anului 2012, sunt false sau nu! Astfel, 154 de elevi vor fi chemați la audieri în sala de judecată a Tribunalului Ialomița pentru a demonstra autenticitatea diplomelor pe care le-au primit. Reamintim că, în noiembrie 2016, Curtea de Apel București a condamnat definitiv la închisoare cu executare 11 profesori ialomițeni, pentru fapte de «corupție», «fals intelectual» și «constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 18:10 (12232 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

În anul 2017, proprietarii de case de pe Aleea Garofiței din Slobozia vor plăti impozite mai mari. Explicația autorităților locale este că acum aleea beneficiază de rețea de gaze naturale, canalizare și asfalt... Utilitățile, spun funcționarii Primăriei, sunt vechi de 3-4 ani, dar «situația nu a fost actualizată». Stelică Bărăgan a aflat toate acestea de la Primărie, când a venit să plătească impozitul pentru casa părinților săi. A protestat, pentru că stă de 20 de ani pe Aleea Garofiței și știe că acolo nu e nici asfalt, nu e nici canalizare. Funcționarii Primăriei l-au ascultat, dar nu l-au auzit: «Strada aia nu are să aibă canalizare niciodată, că sunt probleme! Vă certați între voi, nu vreți... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 16:25 (4426 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Tenis de câmp

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Cariera tânărului tenismen slobozean Sorin Iordache devine tot mai promițătoare. După ce în noiembrie 2016 a cucerit primul punct ATP, săptămâna trecută a bifat prima prezență într-o finală de dublu la un turneu internațional. Este vorba despre o competiție care s-a desfășurat în orașul tunisian Hamammet, dotată cu premii în valoare totală de 15 mii de dolari. Performanța a fost obținută alături de piteșteanul Călin Manda, partenerul de dublu alături de care Sorin a obținut în trecut mai multe titluri naționale la campionatele de copii și juniori. După ce au rămas o noapte pe aeroportul din Istanbul, iar apoi li s-au rătăcit bagajele, Iordache și Manda au reușit să se mobilizeze și să impresioneze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:40 (5703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6473 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lazăr revine, Macare se lasă

Fotbal, Unirea Slobozia

Lazăr revine, Macare se lasă

Unirea Slobozia s-a reunit marți, 17 ianuarie 2017, pentru pregătirea returului. Întrucât recuperarea deficitului de 12 puncte care o desparte de liderul Metaloglobus pare aproape imposibilă, obiectivul echipei antrenate de Ion Ionescu rămâne clasarea pe podiumul seriei a doua la finele sezonului. Reamintim că, după terminarea turului, Unirea se clasează pe locul 3, la egalitate de puncte cu ocupanta locului 2, Viitorul II Constanța. În ceea ce privește lotul de jucători, vânzoleala nu este prea mare. Cea mai importantă plecare a lui Marius Macare. Mijlocașul în vârstă de 31 de ani a informat conducerea clubului că intenționează să renunțe la activitatea fotbalistică. De asemenea, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 14:05 (3338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de câmp

Liviu Zamfirache, sfertfinalist la Naționalele de Iarnă

La recent încheiatul Campionat Național de Iarnă adresat jucătorilor de tenis cu vârsta sub 14 ani, Liviu Zamfirache de la CSS Slobozia a avut o comportare foarte bună. În primul tur al competiției organizată la București, sportivul pregătit de profesorul Ion Savu s-a impus în fața lui Alin Bara de o manieră categorică, scor 6-0, 6-1. Meciul din optimi cu târgovișteanul Dan Duță a fost mai dificil, dar în cele din urmă Liviu a câștigat tot în două seturi: 6-4, 6-4. În sferturi, Zamfirache l-a întâlnit pe favoritul numărul 2 al competiției, ieșeanul Răzvan Aghion. Deși a câștigat primul set cu 6-2, slobozeanul le-a pierdut pe celelalte două cu 4-6, 4-6. În proba de dublu, Liviu Zamfirache a făcut... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 12:15 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Casa Agronomului Ialomița, entitate aflată în subordinea Ministerului Agriculturii și, aparent, fără nicio utilitate publică, a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu aproximativ 400 mii de lei. Dezastrul financiar a fost constatat de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, în urma unei verificări prin actele contabile ale instituției-«fantomă», desfășurată în cursul anului 2015. La un an distanță de la finalizarea controlului, reprezentanții Casei Agronomului Ialomița s-au decis să conteste în instanță raportul auditorilor Camerei de Conturi Ialomița. Procesul este în plină desfășurare.

Prejudicii constatate... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 10:40 (6253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ținute la respect

Handbal, Liga Națională, HC Zalău-CSM Unirea Slobozia 27-23 (14-10)

Ținute la respect

Zalăul este o redută greu de cucerit pentru orice echipă din Liga Națională, cu excepția CSM București. Gheorghe Tadici face și desface lucrurile în așa fel încât echipa lui să iasă câștigătoare, iar în acest sezon chiar are echipă. De aceea, Dumitru Muși, alături de elevele sale nu au tras mari speranțe în a se întoarce cu puncte din Ardeal, după meciul disputat duminică, 15 ianuarie 2017. Iar faptul că Unirea s-a dus la Zalău ca mielul la tăiere, coroborat cu absența lui Enescu, mintea limpede și brațul tenace de la 9 metri, a cântărit capital. Gazdele, s-au impus de la un capăt la altul, având în fața Sloboziei una dintre cele mai facile misiuni din acest sezon.

Întâmpinare în stil Drăguț... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 09:20 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

O telenovelă cu iz hormonal face senzație în tot orașul după ce s-a turnat vreo jumătate de an în culisele teatrului de păpuși din Slobozia. Regia este asigurată de păpușarul șef, Mojo Jojo, cu concursul nemijlocit al fetițelor Power Praf. Una mai fardată ca alta, ele se bat pentru rolul principal, post încă vacant la acest moment... Și toate acestea se întâmplă în vreme ce Mojo Jojo, după cum deja v-am informat, se ocupă intens de promovarea și a altor pupile din dotare...
Ar fi necesar să adăugăm că orice asemănare cu persoane din viața reală este pur și simplu întâmplătoare!

Episodul-pilot... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 19:25 (21221 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25649 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6042 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6567 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

Valentina Zamfir blochează războiul construcțiilor ilegale

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

În luna august a anului 2016, la nici 2 luni de la preluarea funcției, primarul Adrian Mocioniu declara război construcțiilor ridicate ilegal în municipiul Slobozia. Printre obiectivele inventariate atunci de funcționarii Primăriei se număra și gardul juristului Spitalului Județean, Vasile Zamfir. La 6 luni distanță, gardul rămîne în picioare, grație lobby-ului făcut de către Valentina Zamfir, fata juristului Vasile Zamfir, pe care, spun surse autorizate, primarul Adrian Mocioniu a descoperit-o ulterior pe holurile instituției...

Un război demn de un primar
La începutul lunii... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 15:40 (13840 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20439 vizualizări - 34 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 1,083 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Activitatea de Inspecție Fiscală

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 24 de inspecții fiscale (11 la ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 17:05
(14509 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27511, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 17 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:55
(4156 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Rezultatele vizitelor de inspecție efectuate de către inspectoratele teritoriale de muncă și de către inspectorii de muncă de la Inspecția Muncii în anii anteriori, precum și evenimentele care au avut loc ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:25
(8851 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Accident la Slobozia

Sâmbătă, 16 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, patru echipaje de pompieri din Slobozia cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și o autospecială ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, diferența aferentă cantităților de motorină utilizate în perioada ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:10
(12398 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Controale la peste 4200 de contribuabili în luna iunie 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 13:55
(11000 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Percheziții domiciliare la cămătari

În dimineața zilei de luni, 18 iulie a.c., polițiștii IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții domiciliare, în municipiul Urziceni, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 12:20
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27499, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 16 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2022, 16:50
(1341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27480, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 15 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2022, 16:15
(1840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27463, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de joi, 14 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 16:15
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Creșterea numărului de infectări COVID-19, în atenția autorităților

În contextul creșterii numărului de infectări COVID-19, prefectul județului Ialomița a convocat vineri, 15 iulie 2022, o ședință cu conducerile Direcției de Sănătate Publică Ialomița, managerii și directorii ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:45
(8077 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Joi, 14 iulie a.c., polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag executării pedepselor privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:00
(14915 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 iulie 2022, termen de depunere pentru mai multe declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 iulie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(26031 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Polițiștii din Coșereni, în cadrul unei acțiuni rutiere, au oprit joi, 13 iulie a.c., în localitatea Horia, două autoutilitare conduse de doi bărbați, în vârstă de 33 și 29 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu extins pe 2 hectare

Miercuri, 13 iulie 2022, un echipaj din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu de vegetație uscată, produs la Fetești ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:20
(10751 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Miercuri, 13 iulie 2022, patru echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:10
(18472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile, joi, 14 iulie 2022, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 13:45
(11435 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 555 inspecții fiscale la Mari Contribuabili

Structurile cu atribuții de inspecție fiscală din cadrul ANAF au în derulare 555 de acțiuni de inspecție fiscală și control inopinat la Marii Contribuabili. Dintre acestea, 128 sunt la contribuabili care ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 14:00
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Miercuri, 13 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o cisternă pentru lichidarea unui incendiu de baloți de paie produs la Munteni ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 13:30
(11869 vizualizări - 0 comentarii)


Call-center ANAF la dispoziția contribuabililor

Agenția Națională de Administrare Fiscală oferă îndrumare și asistență contribuabililor în domeniul fiscal și cel al tehnologiei informației prin intermediul Call-Center-ului, la numărul de telefon: 031/403.91.60 ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 13:10
(12623 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Marți, 12 iulie 2022, trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 12:50
(22926 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 206000 de persoane au fost recenzate

În perioada 31 mai-17 iulie 2022 se desfășoară în județul Ialomița a treia etapă a Recensământului Populației și Locuințelor, etapă în care recenzorii intră în teren și colectează prin interviu «față-în ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 17:50
(15284 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Vineri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză si Prevenirea Criminalității și cei ai Serviciului Rutier Ialomița au realizat mai multe activități preventive în Tabăra «Pavilioane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 16:35
(5846 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

La sfârșit de săptămână, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea a două situații de urgență generate de producerea a două  incendii, la anexele gospodărești ale unor ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 15:10
(13571 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Bordușani

Duminică, 10 iulie a.c., în jurul orelor 15,50, două echipaje de pompieri din Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 14:55
(4120 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 23 de ani de la înființarea Inspecției Muncii

Inspecția Muncii este organ de specialitate al administrației publice centrale, aflat în subordinea Ministerului Muncii și Justiției Sociale, prin care se exercită atribuțiile de autoritate de stat în domeniile ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 12:50
(11650 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Sâmbătă, 9 iulie a.c., pompierii din Fetești au intervenit cu 5 autospeciale dotate cu apă și spumă pentru a stinge un incendiu de vegetație uscată produs în zona Spitalul Vechi din Fetești. Flăcările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2022, 10:30
(23299 vizualizări - 0 comentarii)


Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Protopopiatul Urziceni a donat către Spitalul Municipal Urziceni aproximativ 100 de kilograme de legume. Produsele au fost oferite de către o cooperativă agricolă ce-și desfășoară activitatea pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 14:40
(3336 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină vineri, 8 iulie a.c, pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe DN2C, la ieșire din orașul Amara către ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:30
(13191 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Vineri, 8 iulie a.c., în Urziceni s-a produs un accident rutier. În urma impactului dintre două mașini, șoferii celor două autovehicule au fost răniți. Ambii șoferi au fost transportați la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:15
(14633 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...