Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

După ce a ratat înscrierea în cursa electorală pentru un nou mandat de parlamentar, din cauza unei condamnări penale de 6 luni închisoare cu suspendare, Marian Neacșu a ajuns consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu, pentru relația cu Parlamentul României. Decizia a fost adoptată în Monitorul Oficial.

Consilier onorific al primului ministru Președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu nu a putut să candideze pentru un nou mandat la Camera Deputaților din cauza problemelor penale pe care le are. El a fost condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la 6 luni închisoare cu... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 12:55 (14191 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20131 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Oamenii din șenilată

Oamenii din șenilată

Preț de câteva zile, Ialomița a resimțit din plin furia iernii. Viscolul a încremenit în nămeți un județ întreg. Zeci de oameni au sunat continuu la numărul de urgență 112, cerând să fie protejați de furia naturii dezlănțuite. În sprijinul tuturor au venit militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, care au folosit în misiunile de salvare un vehicul cu șenile, adus de la Suceava. Cu ajutorul șenilatei, 100 de ialomițeni au ajuns în siguranță înapoi acasă sau la spitale, pentru a primi îngrijirile medicale de care aveau nevoie. Militarii care au manevrat utilajul susțin faptul că iarna aceasta mașina s-a întrecut pe sine...

Șenilata care sfidează viscolul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 10:10 (8964 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

PSD Ialomița a decis epurarea instituțiilor descentralizate ale statului din Ialomița. Deocamdată, procesul se află în faza de «selecție a dosarelor de cadre». Printre cele mai râvnite instituții publice se numără Inspectoratul Școlar Județean, Casa Județeană de Pensii, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Perla Coroanei PSD rămâne însă Instituția Prefectului Ialomița, iar prima redută, cea ocupată acum de subprefectul Tonița Manea, se află acum sub asediu...

Partidul e-n toate... Procedura de selecție a candidaților PSD pentru... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:35 (13107 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5857 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Tichie de mărgăritar pentru administrația Mocioniu

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Slobozia se va număra printre cele 15 orașe ale țării care au acceptat propunerea Federației Române de Fotbal de a construi un teren sintetic de fotbal. Deși investiția este una controversată, primarul Adrian Mocioniu se declară fericit de această decizie. Valoarea estimată a acestei investiții este de aproximativ 500 mii de euro.

Minciuni prin omisiune, pe bani publici În luna octombrie a anului 2016, Consiliul Local Slobozia a fost notificat cu privire la intențiile FRF de a construi la Slobozia un teren sintetic de fotbal. Și atunci, dar și pe 19 decembrie, când proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 10:20 (5984 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Nu aduce anul, ce aduce... Boboteaza pe Facebook!

Anul acesta, Boboteaza a lipsit din motive obiective. Președintele Moraru a găsit însă soluția pentru a marca evenimentul. Odihnit după a doua sa vizită la mânăstirile Moldovei (vezi foto 1) și plin de evlavie, el a postat pios pe pagina sa de Facebook, evenimentul de anul trecut. Pentru a evita confuziile, Independent a decis să explice pentru contribuabili fotografiile postate.

Domnul Moraru o călărește pe Sara. Și nu numai!
Pasionat de călărie și harnașamente, Președintele amintește ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 19:40 (6181 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Start în anul sportiv 2017

Start în anul sportiv 2017

Anul 2016 și-a spus povestea. În sportul ialomițean s-a făcut bilanțul, s-au premiat performerii și, în general, toată lumea a fost mulțumită. O dată trecute Sărbătorile, pășim timid în anul competițional 2017. Și cum lucrurile se mișcă greu, ca după orice hibernare, am adunat câteva informații ușoare, să meargă bine cu detoxifierea.

Scrimă Cei mai valoroși sabreri ai momentului din cadrul CSS Slobozia nu au apucat să savureze din plin vacanța de iarnă. La finele săptămânii trecute, au participat la etapa de Circuit European pentru juniori de la Budapesta. Rezultatele nu au fost spectaculoase... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 18:25 (5253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița în Parlamentul României

Ialomița în Parlamentul României

În urma votului din 11 decembrie 2016, ialomițenii au trimis în Parlamentul României 6 parlamentari. 4 dintre ei, respectiv senatorul Marian Pavel și deputații Mihăiță Găină, Andrei Pop și Ștefan Mușoiu, aparțin Partidului Social Democrat. Al cincilea, intrat în Parlament ca de obicei, prin redistribuirea voturilor, este deputatul Partidului Național Liberal, Gheorghe Tinel. Iar cel de-al șaselea, ajuns acolo din pură întîmplare spun mediile avizate, este senatorul Gabi Ionașcu (PMP), pe care îl vom numi de astăzi înainte «senatorul lui Dumnezeu» din motive obiective pe care le veți descoperi mai jos.

Deputații vechi și noi... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 17:25 (5159 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuă drumul spre salvare

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Continuă drumul spre salvare

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia continuă traiul periculos, pe muchie de cuțit, în Liga Națională. Meritele pentru supraviețuirea timp de 3 ani în elita sportului cu mingea mică aparțin în mare parte, alături de conjuncturile favorabile ivite la baraje, conducerii. Aceasta s-a întins din punct de vedere financiar atât cât i-a fost plapuma și a evitat nedoritul colaps întâmplat la Baia Mare, Ploiești sau, mai demult, la Constanța. Totuși, atât calmul Liviu Paraschiv, cât și temperamentala Victorina Bora sau, mai nou, Dumitru Muși au acuzat faptul că această plapumă a fost peticită la întâmplare. Iar prin găurile rămase libere, iubitorii handbalului își strecoară acum, mai mult ca oricând,... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 16:05 (4059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Interviu cu «Senatorul lui Dumnezeu»

Interviu cu «Senatorul lui Dumnezeu»

Ajuns printr-un noroc chior senator al României, Gabi Ionașcu a postat pe pagina sa de Facebook, imediat după alegeri, următorul comentariu: «Mulțumesc tuturor celor care au lucrat în campania electorală alegeri! Ce au stricat unii oameni, a reparat Dumnezeu! Obrazul murdărit de unii oameni, Dumnezeu l-a spălat!». Independent a avut curiozitatea de a detalia acest comentariu, iar senatorul Gabi Ionașcu amabilitatea de a ne răspunde.

Cînd norocul ți-l fac alții...
Gabi Ionașcu a ajuns pe lista parlamentară a PMP Ialomița ca rezultat al unui calcul politic. Dar, la 2000 de lei, cît a declarat oficial că a investit în campania electorală, n-a avut nimic de pierdut... A mizat pe conserva de 2000 de votanți pe care îi mai are și pe nostalgicii lui Băsescu. Și l-a lăsat pe Nicu Pericli cu buzele umflate și buzunarele goale!... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 12:35 (9017 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26034 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20334 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSU Danubius Galați 25-21 (12-12)

De 3 puncte, speranță

Jocul bun arătat în confruntarea cu CSM București a fost etalat de elevele lui Dumitru Muși și în partida de marți, 10 ianuarie 2017, contra lui Danubius Galați.

Start bun al oaspeților
Deși nou promovată și fără mari pretenții, echipa moldavă trece drept una bătăioasă și bine articulată. Clujul, Cisnădia sau Bistrița, victime ale gălățencelor, pot depune mărturie. Debutul jocului a dat frisoane publicului slobozean. Jucătoarele de 9 metri ale Galațiului, Krnic și Jovanovska, au plasat niște aruncări imposibil de apărat, iar oaspetele conduceau cu 5-2. Slobozia și-a revenit, ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:00 (4891 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3988 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11697 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Bărbat cercetat pentru împușcarea de căpriori fără a avea autorizație

Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat bănuit că ar fi împușcat doi căpriori cu o armă letală, fără a avea autorizație de vînătoare. Pe scurt, la data de 7 februarie a.c., polițiștii Secției Rurale ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 21:35
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Condiții de muncă în Marea Britanie»

Ambasada României la Londra precizează că, la data de 23 ianuarie 2015, confederația sindicală Trades Union Congress a publicat ghidul online «Condiții de muncă în Marea Britanie», tradus in 13 limbi străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 18:20
(6271 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 17:25
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 16:15
(3671 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 15:25
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare

În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 14:05
(5672 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile  Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 15:35
(5222 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 11:10
(5125 vizualizări - 0 comentarii)


Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești Movila furt


DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți

În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:45
(6290 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei

Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18 ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian tâlhărie


Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor

O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:05
(7686 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 16:25
(5780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină

Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 11:05
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 09:45
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 08:15
(8020 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 05:50
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Țăndărei și Căzănești

Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:10
(6286 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 03:05
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2015, 12:15
(10836 vizualizări - 9 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»

În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată

Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări - 5 comentarii)


Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!

Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de o mașină

Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 19:45
(5305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...