Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

Țeapă de 170 milioane de lei, în martie
În luna martie 2016, județul Ialomița a fost zguduit de un imens scandal public, petrecut în comuna Valea Măcrișului. Potrivit articolelor relatate pe marginea acestui subiect în paginile Independent, mai multe localnice au declarat în fals că ar fi victime ale violenței domestice, pentru a beneficia de o subvenție în valoare de 6000 de lei. Fondurile erau acordate printr-un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a sprijini femeile agresate acasă. Suflul scandalului a ajuns pînă la porțile Academiei Naționale de Informații «Mihai Viteazul... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 11:40 (9443 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a cheltuit peste 34 mii de lei pentru reabilitarea locuinței de serviciu a șefului instituției, comisarul șef Valentin Condruz. Gurile rele din cadrul instituției susțin faptul că banii au fost risipiți în zadar, neexistînd oportunitatea lucrărilor executate. În replică la aceste acuzații, oficialii IPJ susțin faptul că imobilul avea nevoie de reparații. «Lucrările sînt justificate, pentru că dotările imobilului erau învechite...» ne-au declarat reprezentanții Biroului de Presă al IPJ Ialomița. Mai mult, oficialii intituției susțin faptul că demersurile în sensul reabilitării au început în urmă cu 5 ani.

Demersuri nenumărate... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2016, 13:05 (10757 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

La finalul celor 12 luni, ziarul Independent vă oferă o retrospectivă a evenimentelor care au marcat județul Ialomița. Săptămînă de săptămînă, pe tot parcursul anului, reporterii Independent au surprins realitatea județeană în cele mai mici detalii. An electoral, 2016 a fost din nou guvernat de anchete scandaloase, condamnări penale definitive sau dezvăluiri incendiare. De notorietate este scandalul iscat de bătrînii ținuți înfometați într-un azil privat amplasat la marginea județului, caz relatat în ianuarie, sau ancheta pe care procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2016, 16:40 (9446 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări !


Dreptmăritori creștini,
Nașterea Domnului este sărbătoarea darului și a bucuriei de a dărui și de a putea asculta vestea cea bună că, într-o noapte îndepărtată în această istorie, însă aproape de inima fiecărui om, un înger al Domnului s-a adresat unor păstori de oi cu aceste cuvinte: „Vi S-a născut azi Mântuitor, Care este Hristos Domnul, în cetatea lui David” (Luca 2, 11). Este o veste bună și pentru noi, deoarece... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2016, 15:30 (4823 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patronii saloanelor cosmetice din Ialomița pun în pericol sănătatea clientelor

Patronii saloanelor cosmetice din Ialomița pun în pericol sănătatea clientelor

Un control efectuat de inspectorii sanitari ai Direcției de Sănătate Publică Ialomița reliefează numeroase nereguli care se petrec în saloanele cosmetice din județ. Mai exact este vorba despre aparatele de bronzat ale saloanelor dedicate doamnelor și domnișoarelor care vor să se bronzeze artificial. Considerate drept ultima fiță în materie de proceduri de înfrumusețare, aceste aparate pot fi un real pericol pentru sănătatea clientelor. Inspectorii DSP susțin faptul că solarele nu sînt omologate corespunzător, au probleme tehnice, iar personalul care le utilizează nu a fost instruit în acest sens.

Solare periculoase în Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2016, 12:25 (7260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Cămin Cultural nou la Gheorghe Doja

Infrastructura rutieră nu reprezintă singura prioritate a administrațiilor locale din Ialomița. La Gheorghe Doja se realizează zilele acestea ultimele finisaje la Căminul Cultural din localitate. Valoarea investiției este de 1,4 milioane de lei, iar inaugurarea obiectivului se va face de Crăciun.

Un proiect demarat în 2014 După 2 ani de așteptare și 1,4 milioane de lei cheltuiți, Căminul Cultural din Gheorghe Doja poate rivaliza cu sălile de spectacole din municipiul Slobozia. Investiția a fost posibilă grație unei finanțări asigurate de Compania Națională de Investiții, iar săptămîna... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2016, 10:20 (7900 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O ședință de Consiliu Județean de 1,8 milioane de euro

Administrația Moraru vrea să cumpere sediul BCR

O ședință de Consiliu Județean de 1,8 milioane de euro

Cu rezultatele alegerilor parlamentare în căruță, Administrația Moraru transformă actul de guvernare locală într-o formalitate. Ultima ședință de Consiliu Județean din acest an, cea de joi, 15 decembrie 2016, a statuat dictatura politică impusă de către Administrația Moraru. În mai puțin de o oră, cei 20 de consilieri PSD-ALDE au votat 16 proiecte de hotărîre de larg interes pentru public, printre acestea figurînd și cel privind arendarea unor terenuri cu destinație agricolă din suprafața privată a județului Ialomița.

PNL, în derivă politică
Desfășurată la numai 4 zile de la anunțarea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2016, 16:50 (6036 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

1000 de kilometri în scaunul cu rotile

1000 de kilometri în scaunul cu rotile

Din scaunul cu rotile, Gheorghe Chivăran (66 de ani ) militează pentru drepturile persoanelor cu handicap din Ialomița de 26 de ani. A mers peste 1000 de kilometri pentru a-i susține pe invalizii județului, însă consideră că drumul său este abia la început. «Să știți că este greu de spart zidul indiferenței între handicapați și valizi...» ne spune Gheorghe Chivăran.

Visul postdecembrist Imediat după Revoluție, Gheorghe Chivăran (66 de ani) a fost primul invalid din Ialomița care s-a gîndit să militeze pentru drepturile celor ca el. Așa a înființat Asociația Handicapaților Neuromotor... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2016, 13:35 (4547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin pentru 850 de copii nevoiași din Ialomița

«Rețeaua Județeană VIP»

Sprijin pentru 850 de copii nevoiași din Ialomița

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au desfășurat conferința publică de închidere a Proiectului «Rețeaua Județeană VIP-Voluntariat-Inițiative-Profesionalism pentru integrarea școlară a copiilor vulnerabili». Obiectivul general al proiectului a vizat asigurarea îmbunătățirii solidarității sociale și a voluntariatului în comunitățile în care a fost implementat. Astfel, «Rețeaua Județeană VIP» a ajuns în 35 de localități ialomițene, vizînd 850 de copii nevoiași.

Investiție în viitor Direcția Generală de... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2016, 12:10 (6012 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a instaurat dictatura administrativă

Primarul cînd ajunge împărat...

Mocioniu a instaurat dictatura administrativă

La nici jumătate de an de la obținerea mandatului, primarul Adrian Mocioniu demonstrează că «tichia de mărgăritar» a Primăriei Slobozia este prea grea, iar el incapabil să o poarte...

Pohta ce-a pohtit Adrian Mocioniu, primarul municipiului Slobozia, a dat afară din sediul Primăriei Slobozia pe unul dintre reporterii ziarului nostru. Incidentul s-a petrecut joi, 15 decembrie a.c., în cadrul audiențelor săptămînale susținute de către autoritățile locale. Deranjat de modul în care ziarul nostru reflectă activitatea sa administrativă, primarul Adrian Mocioniu a abuzat, fără nicio justificare... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 19:25 (12136 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Bilanț pozitiv pentru sabia ialomițeană

Sportivii anului 2016 în județul Ialomița

Bilanț pozitiv pentru sabia ialomițeană

Scrima rămîne și în 2016 una dintre disciplinele de referință ale sportului ialomițean. Mai mult, în anul pe care îl încheiem, săbiile șlefuite la Slobozia au trecut cu succes granițele țării. «Scrima ialomițeană nu a mai avut la categoriile cadeți și juniori sportivi atît de bine clasați în elita mondială cum are acum!» spune cu satisfacție justificată profesorul Marin Cruțu. Ultimele diamante meșteșugite de acesta au strălucit în 2016 pe plan european. Răzvan Stănescu a sfidat culmea optimismului și încheie anul pe locul 4 în ierarhia mondială. Acest clasament este stabilit de performanțele obținute în etapele de circuit european, iar Răzvan a avut rezultate excelente. Totul a culminat prin... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 17:50 (4293 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frații infractori din Amara pe care Legea i-a scăpat de închisoare

Prinși de polițiști și «iertați» de Noul Cod Penal

Frații infractori din Amara pe care Legea i-a scăpat de închisoare

Campioni la furturi, doi frați din orașul Amara au scăpat mereu de răspunderea penală din cauza faptului că legea a fost de partea lor. În ciuda numeroaselor antecedente ale numiților Vasile Marian și Georgian Băicoianu, organele judiciare au fost nevoite să renunțe la acuzații după ce inculpații s-au împăcat cu părțile vătămate. Această prevedere este reglementată în Noul Cod Penal, care se vrea a fi «o lege mai favorabilă infractorilor». În urmă cu o săptămînă, aceiași inculpați au încălcat, din nou, legea, fiind reținuți pentru 30 de zile. Rămîne însă de văzut cînd vor fi eliberați, dacă și de această dată se vor împăca cu părțile vătămate...

Fapte prescrise prin împăcare... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 16:25 (7981 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia și-a stabilit ierarhiile

Sportivii anului 2016 în județul Ialomița

CSS Slobozia și-a stabilit ierarhiile

Peste 90% dintre sportivii de performanță slobozeni au fost descoperiți de către profesorii Clubului Sportiv Școlar. Și anul 2016 a arătat că fabrica de talente a Sloboziei lucrează la turație maximă. Astfel, Marian Simion și Ionela Chiru la handbal, Ion Savu la tenis, Marin Cruțu și Marius Pușcașu la scrimă, Ionela Pușcașu și Gigel Căluță la atletism au motive serioase de satisfacție la finele acestui an și, cu siguranță, mult mai mulți sportivi decît cei cuprinși în clasamentele de mai jos merită felicitați. Mulțumiți de randamentul elevilor sînt și profesorii Mihai Basarab și Paul Chiojdoiu, cei care coordonează secția de fotbal a CSS Slobozia, dar complexitatea acestui sport a făcut imposibilă... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 13:05 (4959 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Laboratorul de «Vandalism Cultural»

Laboratorul de «Vandalism Cultural»

De aproape 1 an de zile, un grup de 30 de elevi din cadrul liceelor din Slobozia au dezvoltat un concept inedit pentru spațiul public local. Sub titulatura «Vandalism Cultural», ei aduc în atenția comunității o serie de mesaje cu scop educativ. Conceptul a fost deja «exportat» și în alte orașe din țară, prin intermediul organizațiilor «Interact» afiliate.

Idei care schimbă lumea
În luna februarie a anului 2016, Andrei Fășie, pe atunci președinte al «Interact» Slobozia, inventa un concept media inedit. La momentul respectiv, susține tînărul, totul a fost o joacă și nimeni nu a... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2016, 11:15 (5649 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

În fiecare an

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

Anual, spitalele din Ialomița fac publică lista posturilor disponibile pentru medicii rezidenți. La finalul cursurilor, specialiștii care au optat pentru unul dintre aceste locuri ezită să se mai întoarcă. Cei mai mulți invocă lipsa facilităților pe care unitățile medicale le pun la dispoziție și salariile extrem de mici. Între obligația față de pacienți și unitățile sanitare care le-au plătit salariile intervine legislația care nu reglementează eficient statutul rezidenților.

O lege întortocheată În România, ca în multe alte cazuri, statutul medicilor rezidenți este legiferat într... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 12:50 (5097 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciochina asfaltează 11,5 kilometri de drumuri comunale

Administrațiile locale luptă pentru investiții

Ciochina asfaltează 11,5 kilometri de drumuri comunale

După 6 luni de la preluarea mandatului, primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu, reușește o performanță administrativă notabilă. În pofida opoziției din cadrul Consiliului Local, el a reușit să acceseze o finanțare de 11,5 milioane de lei pentru asfaltarea drumurilor din cele 4 sate ale comunei. «Proiectele de investiții nu sînt ușor de accesat. Iar cînd te confrunți și cu o Opoziție care nu vrea aceste investiții, greutățile cresc...» a declarat referitor la acest proiect primarul Vasile Câmpulungeanu.

Opoziția sabotează investițiile
Miercuri, 14 decembrie 2016, la Ciochina... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 11:20 (7446 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlărița

Special

Școlărița

Povestea elevei Cornelia Maria Radu din Cocora a trecut dincolo de hotarul comunei demult, cînd voluntarii de la Crucea Roșie Slobozia au fost rugați să o ajute. Are 11 ani și trăiește cu bunicii, care îi țin loc de mamă și tată... Învață, pentru că doamna dirigintă i-a spus că învățatul va fi singura ei avere! Și nu plînge niciodată, deși ar avea o mie de motive... Și unul în plus, pentru că viața a fost prea aspră cu ea. «Îmi e dor de fratele meu...» ne spune șoptit.

Acasă la Cornelia Bunicii Corneliei Radu locuiesc pe ultima uliță din Cocora, «pe luncă»... O curte cu acareturi puține... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 10:10 (5533 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Trei îngeri din Fetești-sat

Special

Trei îngeri din Fetești-sat

Protopopiatul «Sfîntul Andrei» din Fetești încearcă de mai mulți ani să suplinească nevoile sociale ale comunității prin acțiuni filantropice și educative. Vectorul de energie al acestor activități este părintele protopop Marian Pătârlăgeanu, ajutat neobosit de către Laura Stanchi, asistent social în cadrul Departamentului de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului. Cu ajutorul lor, ziarul nostru a reușit să-i cunoască pe trei dintre copii care învață la școlile din zonă. «Sînt trei din zeci și sute care merită atenția comunității și prețuirea noastră...» după cum spune părintele Pătârlăgeanu. «Toți cei care ne trec pragul au nevoi și griji care uneori le depășesc puterile. Cu ajutorul lui... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2016, 11:10 (12106 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Familia Cristescu are nevoie de sprijinul comunității

Apel umanitar

Familia Cristescu are nevoie de sprijinul comunității

În noaptea de 30 noiembrie/1 decembrie 2016, casa familiei Cristescu din Slobozia a ars din temelii. Șansa celor patru membri ai familiei a fost aceea că se aflau la Alba Iulia, pentru a participa la festivitățile de 1 Decembrie... Cu datorii de aproape 100 mii de euro și, practic, în stradă, Theodor Cristescu își pune nădejdea în ajutorul lui Dumnezeu și... sprijinul comunității! Iar comunitatea reacționează.

O nenorocire greu de evitat
Comunicatul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost sec: «Evenimentul s-a produs aseară, în jurul orei 20,50, iar la momentul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2016, 12:20 (18248 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte primarilor ialomițeni 2,4 milioane de lei

Administrația Moraru împarte primarilor ialomițeni 2,4 milioane de lei

La jumătatea lunii noiembrie 2016, Guvernul României a aprobat prin Ordonanța de Urgență nr. 86 repartizarea unei sume de 9,974 milioane de lei pentru județul Ialomița. Trei sferturi din aceste sume au destinații precise, conform algoritmului bugetar gestionat de către Ministerul Finanțelor. Restul banilor, mai precis 2,4 milioane de lei, urmează a fi repartizați de către Consiliul Județean Ialomița. Repartizarea sumelor se va face în cadrul ședinței ordinare care va avea loc joi, 15 decembrie 2016.

Niciodată nu e prea devreme
Pe 18 noiembrie 2016 Guvernul României a aprobat ... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2016, 11:25 (5424 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4285 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7107 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8257 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4442 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6976 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6547 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9444 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6397 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9947 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8152 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5885 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5192 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5653 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6047 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4973 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...