Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorie cu Ovidiu, înfrângere cu Brăila

Handbal, CSS Slobozia, Junioare III

Victorie cu Ovidiu, înfrîngere cu Brăila

Junioarele III ale CSS Slobozia au evoluat, în perioada 9-10 decembrie 2016, în al doilea turneu de sală al fazei grupelor din campionatul curent. Premisele nu au fost de bun augur, pregătirea din săptămîna premergătoare competiției șchiopătînd. Soreanu și compania nu s-au putut pregăti în Sala «Andreea Nica», unde se schimbă suprafața de joc, așa că antrenamentele s-au efectuat în sala Liceului de Arte «Ionel Perlea». Aici nu s-au putut lucra în parametri normali contraatacul, faza a doua și replierea, aspecte de importanță majoră în economia unui joc de handbal. «Chiar și în aceste condiții, evoluția și rezultatele de la acest turneu puteau fi mult mai bune. Probabil, la jucătoarele noastre... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 17:25 (5411 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nevoiașii de pe strada Cloșca...

Special

Nevoiașii de pe strada Cloșca...

Într-o cameră cît o cutie de chibrituri, cele șapte suflete ale familiei Baboi, din Slobozia, așteaptă înghesuite ca Moș Crăciun să le aducă speranțe și un trai mai bun. Așternute pe hîrtie, dorințele par să nu se mai termine. Cei mici visează la bradul împodobit, jucării și dulciuri. Adulții vor doar un spațiu mai mare, în care să-și așeze frumos bucuriile și necazurile din fiecare zi...

Viața ca o pradă Familia Baboi este chiriașă într-o cameră dintr-o casă, aflată pe strada Cloșca din Slobozia. Mama, tatăl și cei cinci copii stau înghesuiți într-un spațiu mic, de dimensiunile unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 15:50 (6181 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Muși, mulțumit de pregătirea montană

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Muși, mulțumit de pregătirea montană

Pauza competițională aduce cîteva schimbări care privesc direct handbalul slobozean. Deocamdată, acestea se referă la Sala Sporturilor care, din ianuarie 2017, își așteaptă handbalistele proprii, dar și pe cele adverse, cu o suprafață de joc nouă, a cărei montare se desăvîrșește în aceste zile. Este vorba despre o suprafață sintetică mult mai flexibilă decît precedenta, preferabilă parchetului mai greu de întreținut. Astfel, una dintre disensiunile care au existat între conducerile tehnice și cea administrativă, mai cu seamă de cînd echipa a pătruns în Liga Națională, își găsesc, în sfîrșit, rezolvarea. Cît privește mărirea capacității sălii care, deocamdată, poate cuprinde doar 150 de spectatori... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 13:05 (6429 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bunica Gabriela, eroină pentru patru nepoți abandonați de părinți

Special

Bunica Gabriela, eroină pentru patru nepoți abandonați de părinți

Într-un apartament cu 2 camere din Slobozia, patru copii s-au născut pentru a doua oară. Condamnați să trăiască în mizerie de părinți, micuții, niciunul mai mare de 12 ani, se află doar în grija bunicii. În fiecare zi, de un an încoace, Gabriela Staicu este mamă și tată pentru Andreea (12 ani), Ștefania (10 ani), Alin (5 ani) și Maria (3 ani). Femeia s-a luptat cu legile întortocheate, dar și cu ambiția unicului său fiu care a încercat din răsputeri să întoarcă decizia judecătorilor în privința încredințării minorilor. Mai mult, căzut în patima băuturii, bărbatul a amenințat-o pe femeie, aceasta fiind nevoită să obțină un ordin de protecție... Drama copiilor este cu atît mai mare cu cît, din cauza... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 11:45 (8135 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani de închisoare cu executare pentru Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului Județean Ialomița

4 ani de închisoare cu executare pentru Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului Județean Ialomița

Curtea de Apel București a dat o primă sentință în dosarul penal deschis de DNA pe numele lui Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta a fost condamnat la 4 ani de închisoare cu executare și interzicerea practicării profesiei de magistrat.

Sentința nu este definitivă Ancheta în cazul lui Cătălin Hristescu a început în ianuarie 2014, acesta fiind acuzat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție de faptul că influența anchetele celorlalți procurori din subordine. Alături de fostul șef al Parchetului Județean Ialomița a mai fost trimis și... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2016, 17:20 (47211 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mobilitate Urbană «second-hand» la Slobozia

Administrația Mocioniu lansează un nou concept administrativ

Mobilitate Urbană «second-hand» la Slobozia

Fidel promisiunilor din campanie, Adrian Mocioniu vrea să transforme Slobozia într-un oraș «modern și cochet». Primul pas în această direcție îl reprezintă rezilierea contractului de transport public cu firma Nick Touring și înființarea unui serviciu propriu de transport public. În felul acesta, susține edilul local, se creează cadrul legal pentru aplicarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă, care va permite accesarea a 6,2 milioane de euro pentru transportul public. Din păcate, după cum o confirmă și documentele oficiale, viziunea primarului Sloboziei este una «second-hand». Și măcar de-ar fi vorba doar despre atît...

Cu sacul la Planul lăudat... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 11:15 (11000 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia va avea lifturi noi

Spitalul Slobozia va avea lifturi noi

Vechi de peste 40 de ani, lifturile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor fi înlocuite. Consiliul Județean Ialomița va oferi 561 mii de lei pentru montarea unor noi ascensoare. Atribuirea lucrărilor a iscat însă o serie de controverse cu privire la firma declarată cîștigătoare la licitația publică organizată pentru realizarea obiectivului.

Lifturi de 561 mii de lei Uzate moral și fizic, lifturile Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie schimbate cît mai repede. Astfel, unitatea medicală a convins Consiliul Județean Ialomița să investească în ascensoare noi.... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 10:35 (8744 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Garsoniera cu șapte suflete

Special

Garsoniera cu șapte suflete

Sleiți de puteri și fără niciun sprijin, cinci copii împart o garsonieră de cîțiva metri pătrați, situată în blocul G7 din Slobozia, împreună cu mama și străbunica lor. Micuții au fost condamnați la sărăcie de către tatăl lor, care a preferat să renunțe la viața de familie și să plece departe... Nimeni nu știe unde este sau dacă se va mai întoarce vreodată să-i vadă. Pentru copiii și femeile care-i au în grijă, fiecare zi este o permanentă luptă pentru supraviețuire. Nevoile sînt multe, iar posibilitățile limitate. Cu toate acestea, toți, împreună, speră că sprijinul semenilor îi vor ajuta să-și vadă visurile și dorințele îndeplinite.

«De ce ne-a părăsit tati?»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 09:25 (8140 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Concursuri «cu dedicație» pentru Cultura ialomițeană

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Marți, 13 decembrie 2016, la Slobozia, se va desfășura concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori ai instituțiilor de Cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița. Acuzat public de faptul că intenționează să numească în aceste posturi oameni din anturajul său, președintele Victor Moraru a decis să schimbe pentru a doua oară condițiile de participare. Astfel, printre cei care doresc să-și înscrie dosarele se numără și absolvenții de Științe Administrative sau Științe ale Comunicării. Pînă în prezent, s-au depus candidaturi pentru șefia Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu».

Concursurile «cu dedicație» din Cultură... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 13:20 (17738 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Scandal la Policlinica din Urziceni. 20 de cabinete medicale, aparținînd medicilor de familie sau specialiști, sînt amplasate ilegal în cadrul imobilului. Situația a fost generată de Primăria Urziceni, care o omis să respecte procedurile legale în momentul în care a închiriat și concesionat respectivele spații. Noua administrație locală a municipiului precizează că va face demersuri pentru ca situația să intre în legalitate.

5 ani de probleme
Situația sesizată la Policlinica Urziceni este cunoscută de mai bine de 5 ani. Vina o poartă fosta administrație locală a municipiului,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 10:20 (7930 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Hainele de plumb ale singurătății

Special

Hainele de plumb ale singurătății

În Slobozia sînt înregistrați peste 500 de bătrîni singuri... În Ialomița sînt, probabil, de 20 ori mai mulți, dar nimeni nu a făcut o astfel de statistică. Maria Slobozeanu este doar una dintre ei. Are 69 de ani și locuiește pe strada Crișan, la marginea Sloboziei, într-o bucătărioară... Atît i-a mai rămas de la copii. Atît și singurătatea. «Nu cer nimica de la nimeni... Doar că sînt singură cuc. N-am și eu cu cine împărți o vorbă...».

Șase pui și-o biată mamă
La marginea Sloboziei, pe strada Crișan, la numărul 17, locuiește Maria Slobozeanu. Aflăm adresa de la Crucea Roșie,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 09:25 (6192 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele-muzeu din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Lunga listă de monumente istorice a județului Ialomița cuprinde și 3 unități spitalicești. Este vorba despre Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și Spitalul Fetești. Dintre toate acestea, doar într-un singur caz vorbim despre păstrarea în condiții bune a clădirii istorice, celelalte două avînd nevoie de lucrări de întreținere și reparații. Totul s-ar putea realiza dacă autoritățile locale și instituțiile abilitate din domeniul Culturii ar considera oportună valorificarea acestor obiective...

Soarta monumentelor istorice Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:50 (5165 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia se desparte de Pavăl

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia se desparte de Pavăl

A venit la Slobozia în vara anului 2014 și a debutat pentru Unirea la prima apariție a echipei în Liga Națională. Se întîmpla într-un meci cu HCM Rîmnicu Vîlcea, cîștigat de echipa noastră cu 23-22, iar la finele partidei antrenorul de atunci al oltencelor, Dumitru Muși, ne declara: «Paula Pavăl a fost ca o furnicuță care a adunat și distribuit mingi utile echipei, pe toată durata meciului!». Iar coordonatorul Paula Pavăl a fost în tot acel sezon unul dintre principalele motoare ale echipei, punînd serios umărul la supraviețuirea Unirii în Ligă. Din păcate, mai cu seamă din returul campionatului trecut, accidentările în lanț, în special la membrele inferioare, nu i-au mai dat pace...... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:35 (5388 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Legislația favorabilă trimite militarii la pensie

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Pentru a doua oară în acest an, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a rămas fără comandă. Colonelul Dan Ciompec, desemnat să ocupe funcția de inspector șef după ieșirea la pensie a colonelului Adrian Popa, a decis, la rîndul, său să se pensioneze. Astfel, după 1 decembrie 2016 instituția va fi condusă de un alt interimar. Deocamdată numele viitorului comandat al ISU Ialomița nu a fost făcut public, însă el va fi numit în funcție pînă la organizarea de către Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a unui concurs pentru ocuparea postului. Pensionările celor doi foști inspectori șefi ai ISU Ialomița au la bază legislația favorabilă, care aduce... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:20 (9330 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

10 titluri naționale în 2016

Lupte libere, CS Amara

10 titluri naționale în 2016

La finele săptămînii precedente, în localitatea bulgară Ruse s-a desfășurat o interesantă competiție de lupte pe echipe adresată cadeților. Printre cele 10 participante s-a aflat și selecționata României care, deși văduvită de aportul unor sportivi valoroși din zona Ardealului, a ocupat locul 5. Îmbucurător este faptul că din selecționata țării noastre au făcut parte și doi sportivi de la CS Amara: Cristian Lungu, la 63 kg, și Marian Stanciu, la 58 kg. Stanciu a cîștigat două din cele patru meciuri disputate, în vreme ce Cristian Lungu și-a etalat din plin valoarea și a avut victorii pe linie. De remarcat că, în urmă cu 10 zile, în cadrul Cupei României, competiție desfășurată la Tîrgoviște, ... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 10:25 (2629 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

Special

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

De 19 ani, viața Mihaelei Matei este o luptă. De 19 ani, Mihaela nu cere nimic nimănui. De 19 ani, Mihaela se roagă pentru copilul ei, acum adolescent... Alexandra este nevăzătoare și anul acesta i-a scris lui Moș Nicolae. Dacă ar înțelege lumea asemeni nouă, i-ar cere Moșului un dram de liniște pentru mama ei și sănătate pentru ea. Nu o are... Pentru că viața ei a fost scrisă altfel. Pentru că aripile ei au fost frînte! Alexandra nu poate însă să povestească asta. Poate doar să scrie, cu puțina lumină lăsată ochilor ei: «Dragă Moș Nicolae...».

Drama de a fi mamă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 10:10 (3770 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

CS Amara, campioana toamnei

Campionatul primei scene a fotbalului județean a intrat, o dată cu desfășurarea ultimei etape a turului, în perioada de hibernare. A fost o etapă normală, în care echipele fruntașe au știut să-și mărească punctajul. CS Amara a evoluat pragmatic și a obținut o victorie la un scor relativ strîns în fața celor de la FC Traian. Cu 38 de puncte, echipa din stațiunea balneară termină turul pe primul loc, iar finanțatorul Robert Tereacă se gîndește la atacarea unui nou baraj de promovare. De data asta cu parcă mai mulți sorți de izbîndă, comparativ cu experiența Andrășești. Drumul pînă acolo va fi mult mai dificil în campionatul acesta, pentru că Recolta Gheorghe Doja se anunță un adversar redutabil... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 09:10 (3644 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Percheziții la Slobozia și Amara

Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Procurorii și polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au efectuat marți, 6 decembrie a.c., 9 percheziții domiciliare în Cartierul Bora din Slobozia și în orașul Amara. Vizați de organele judiciare au fost 9 suspecți, bănuiți de comiterea mai multor furturi din depozite care comercializau produse pesticide.

Anchetă în curs la Poliție Din primele informații, cei 9 suspecți furau pesticide din depozitele care comercializau astfel de produse, iar apoi le vindeau pe piața neagră la jumătate de preț. Toți cei vizați de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2016, 12:30 (14092 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii stagiari din Ialomița au trecut «examenul de capacitate»

Rezultatele concursurilor CSM

Procurorii stagiari din Ialomița au trecut «examenul de capacitate»

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică lista procurorilor stagiari care au promovat «examenul de capacitate», susținut pentru definitivarea în funcții. Raportat la nivelul județului Ialomița, testarea a fost susținută de patru candidați, trei din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, iar un altul de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Toți cei patru procurori stagiari din Ialomița au obținut note de trecere.

Candidați de 8 și 9 Potrivit Regulamentului înființat de Consiliul Superior al Magistraturii, orice tînăr absolvent al Institutului Național... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2016, 22:55 (6310 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Albești: Arestați preventiv pentru că și-au sechestrat vecinul

Albești: Arestați preventiv pentru că și-au sechestrat vecinul

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi localnici din comuna Albești, solicitînd instanței de judecată arestarea preventivă a acestora. Inculpații anchetați la Slobozia au luat la bătaie un vecin, după care l-au sechestrat în casă, ținîndu-l încuiat. Omul a fost eliberat abia după ce la fața locului au intervenit polițiștii.

Cercetările continuă Din datele oferite publicității de organele judiciare din Slobozia, cei doi inculpați, pe numele lor Aurel Vasile și Iulian Vasile, au intrat, în urmă cu o săptămînă, într-un... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2016, 19:25 (3835 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2236 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4409 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2173 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3254 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2869 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2337 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2287 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4386 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2618 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2866 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2641 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4375 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4495 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4929 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5657 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2961 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3378 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...