Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general în toată România, doi escroci de profesie au fost prinși în flagrant de polițiștii din Slobozia în parcarea unui hotel din oraș. Anchetați pentru «înșelăciune», infractorii se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

«Țepari» de profesie Numiții Ștefan Cioancă (50 de ani) și Mircea Brădean (61 de ani) sînt doi dintre infractorii cu ștate vechi ale căror nume se regăsesc în dosarele penale instrumentate de Poliția Română. Primul se află în atenția organelor judiciare încă din anii ’90, fiind încă de pe atunci... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 13:40 (3678 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ziua (politică a) Recoltei

Sîmbătă, 15 octombrie 2016, Slobozia a serbat din nou Ziua Recoltei. Evenimentul a fost ultima șansă a politicienilor locali de a face băi de mulțime gratuite, înainte de intrarea în campania electorală care debutează în noiembrie... Alături de viitorii parlamentari ai județului, au participat la manifestările din Piața Agroalimentară a orașului oficialii locali, votanți, gospodine dornice să pună murături și... gură-cască. Noi ne-am numărat printre ultimii!

Primarul care nu mai este Stoica La 10,00, ora anunțată pentru debutul manifestărilor dedicate Zilei Recoltei, în Piața Sloboziei... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 11:05 (3564 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Scandal cu tentă sexuală la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Profesorul Costică Strezoiu: «Este o invenție a elevilor!»

Conducerea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a demarat o anchetă internă, după ce, în urmă cu o săptămînă, mai multe eleve ale clasei a XII-a F au reclamat, printr-o petiție scrisă, faptul că sînt «hărțuite sexual» de profesorul de Matematică, Costică Strezoiu. Dascălul le-ar fi trimis fetelor mai multe SMS-uri cu conținut obscen...

«Vom analiza situația...» Din primele informații, se pare că profesorul de Matematică, le-ar fi trimis elevelor sale SMS-urile obscene de pe alte numere de telefon. Deocamdată, școala va face o anchetă internă pentru a vedea dacă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2016, 15:15 (87828 vizualizări - 98 comentarii)

EVENIMENT

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

ADI «Lunca Dunării» riscă să piardă 6,2 milioane de euro

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

În urmă cu 5 ani, localitățile Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au accesat 6,2 milioane de euro, printr-un program european, pentru realizarea unei rețele de apă și canalizare. Inițiativa celor 3 localități a fost posibilă prin crearea Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării», proiectul fiind considerat cel mai mare ca valoare demarat la nivelul județului Ialomița. La un an distanță de la finalizarea integrală, funcționarea obiectivului este pusă în pericol de lipsa autorizațiilor. Reprezentanții celor 3 administrații locale susțin că fac eforturi considerabile pentru a evita returnarea fondurilor europene...

Un proiect de succes... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 20:40 (4812 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Scandal sexual, terminat la spital

O bătrînă de 73 de ani din Făcăeni a ajuns la spital după ce a fost agresată de soț. Femeia le-a povestit medicilor faptul că bărbatul s-a supărat pentru că a refuzat să întrețină raporturi sexuale orale cu el.

Tratament de urgență Din informațiile cadrelor medicale, bătrîna se afla acasă cînd soțul său, un bătrîn de 75 de ani, a intrat peste ea în casă și i-ar fi propus să întrețină relații sexuale orale cu el. Femeia a refuzat propunerile indecente făcute de soțul său și ar fi declarat faptul că va suna la Poliție dacă nu este lăsată în pace. Nervos din cauza refuzului și amenințărilor... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 19:15 (5376 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tînără agresată în plină zi

O tînără de 22 de ani din comuna Valea Ciorii a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce un adolescent de 14 ani a bătut-o în plină stradă. Agresorul minor i-a furat și suma de 130 de lei pe care o avea asupra ei...

Dosar penal pentru furt Potrivit informațiilor judiciare, incidentul s-a petrecut sîmbătă, 8 octombrie, la Slobozia. Tînăra a mers la un bancomat de unde a scos bani, după care s-a deplasat la un restaurant din zona Gării Slobozia și a consumat băuturi alcoolice. După ce a părăsit localul, fata a fost acostată pe stradă de adolescentul în vîrstă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:50 (5363 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Abuzurile asupra copiilor au devenit un fenomen greu de combătut la nivelul județului. O situație statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, anul trecut, 102 copii din județ au fost victimele unei forme de abuz. Deși cifra ar trebui să ne îngrijoreze, datele arată faptul că dosarele penale deschise în astfel de cazuri sînt destul de puține, din lipsă de probatorii concludente.

Eforturi zadarnice Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița precizează faptul că au încheiate protocoale... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:20 (4738 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, FCM Oltenița-Unirea Slobozia 2-3

Din nou cu zîmbetul pe buze

Conducerea Unirii le-a cerut fotbaliștilor să vină cu toate punctele de la Oltenița pentru a redresa situația, deloc măgulitoare, din clasament. Elevii lui Ion Ionescu s-au conformat, deși meciul cu echipa călărășeană disputat sîmbătă, 15 octombrie, n-a fost tocmai ușor. Ionescu a început meciul cu formula 4-1-4-1, acordîndu-i încredere 90 de minute tînărului Lemnaru la acoperire și folosindu-l pe Adăscăliței mijlocaș dreapta. Cristică-Călin (Dumitru ’76), Topor, Soare, Bucurică (Khalil ’46)-Lemnaru-Adăscăliței (Teodorescu ’83), Macare, Toma, Gherasim-Răduca. Unirea a deschis scorul în minutul 25 prin Victor Călin aflat, în ciuda rolului său defensiv, la a doua reușită stagională. Răduca a avut... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:55 (4155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

În multe dintre școlile din Ialomița condițiile în care elevii învață sînt dezastruoase. O situație similară se petrece și la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Unitatea de învățămînt are nevoie urgentă de înlocuirea pieselor de mobilier din aproape toate sălile de clasă. Reprezentanții liceului susțin faptul că ultima dată școala a beneficiat de fonduri pentru înlocuirea băncilor învechite în urmă cu 5 ani. Pe de altă parte, școala a început în urmă cu 8 ani construcția unei săli de sport, obiectiv abandonat în prezent din lipsă de fonduri.

Condiții de coșmar
... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:20 (5986 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

La o palmă de victorie

Handbal, HCM Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 25-25 (12-13)

La o palmă de victorie

În minutul 57, Unirea Slobozia avea 25-22, iar celebra sală Traian din Rîmnicu Vîlcea era redusă la tăcere. Din păcate, finalul n-a fost gestionat corect, jucătoarele de bază și-au pierdut luciditatea în atac, iar trupa ialomițeană se întoarce acasă cu un simplu egal care, prin prisma celor întîmplate pînă atunci, este similar unei înfrîngeri. De altfel, antrenorul Dumitru Muși a sintetizat foarte bine la finalul meciului cele petrecute în meciul de duminică, 16 octombrie: «Doar cine nu muncește, nu greșește... Fetele au muncit și, prin urmare, nu am ce să le reproșez. Aștept de la ele, totuși, un plus de maturitate pe viitor!». Lipsa de maturitate s-a văzut din plin în momentele cheie ale meciului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 16:15 (3844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

Moștenirea administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

În ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a contractat 2 credite bancare. Primul, finanțat de BRD, a fost rambursat în anul 2014. Cel de-al doilea, finanțat de CEC, se află în derulare. Pînă la acest moment, instituția a accesat din cele 30 milioane de lei contractate doar 5 milioane de lei.

Ialomița, înaintea modei administrative
Primul împrumut contractat de administrația județeană ialomițeană datează din 2006, cînd Silvian Ciupercă a împrumutat primele 14 milioane de lei pentru reabilitarea drumului județean Jilavele-Dridu, în lungime de 12 kilometri. În anul 2011, Consiliul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 15:40 (3767 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa a 8-a

CS Amara, pe primul loc

Ne așteptam ca etapa a 8-a din Liga a IV-a să fie una cuminte, fără răsturnări spectaculoase în clasament. Spre deliciul celor care urmăresc acest eșalon, sîmbătă, 15 octombrie a.c., surprizele nu ne-au ocolit. Fotbaliștii de la Abatorul Slobozia și-au amintit de vremurile bune ale acestei echipe și au învins cu 1-0 la Recolta Gheorghe Lazăr, liderul după 7 etape. De acest aspect a profitat CS Amara, care a trecut categoric în deplasare de Victoria Țăndărei. Astfel, după reușitele semnate de Zevedei, Baltă, Mișu și Mihăilescu, noua echipă a lui Robert Tereacă face 19 puncte și trece pe primul loc, de unde e greu de crezut că o va mai detrona cineva. La o lungime în spate rămîn Recolta Gheorghe... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 14:05 (4435 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Preșcolari tranformați în asistați social

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Programul inițiat de Guvern cu scopul de a-i integra pe copii în grădinițe a făcut ca numărul preșcolarilor din Ialomița înscriși la unitățile de învățămînt să crească. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că există și localități unde copiii stau înghesuiți în clase. La Bărbulești, de exemplu, a fost nevoie de identificarea unor noi spații unde copiii care primesc tichete sociale să poată frecventa cursurile...

Se întîmplă în Ialomița
În ianuarie 2016, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, lansa proiectul «Fiecare copil în grădiniță», al cărui scop a... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 13:35 (4655 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Rareș Bordei și Daria Tudor, performerii Sloboziei

Tenis de cîmp, Cupa «Baryan-Tenis Con»

Rareș Bordei și Daria Tudor, performerii Sloboziei

Capricioasa lună octombrie a adus la Slobozia pe Arenele Tenis Con Cupa «Baryan», competiție de tenis de cîmp adresată copiilor din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Programul jocurilor, dar și ritmul în care acestea s-au desfășurat au fost sabotate intens de ploaie, însă turneul a suscitat un interes destul de mare. La competiție au participat foarte mulți copii din Slobozia, fiind reprezentate toate cele patru cluburi din orașul nostru. Cele mai bune rezultate le-au avut Rareș Bordei, la 14 ani masculin, și Daria Tudor, la 12 ani feminin. Rareș s-a impus în turneul categoriei sale, după ce în finală a trecut de Ștefan Pavel, cu 6-2, 7-5. Tot în finală a ajuns și Daria Tudor, aceasta urmînd... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 12:20 (7345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli (II)

17 candidați, respinși

În urmă cu o săptămînă, profesorii din Ialomița, înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori de școli și grădinițe, au susținut proba scrisă a examenului. Testarea s-a desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, candidații fiind nemulțumiți de organizare. La final, 17 dintre cei 116 candidați validați au picat proba.

Organizare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în cadrul instituțiilor de învățămînt. Proba scrisă a testării s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 11:20 (3916 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

La începutul lunii octombrie 2016, Primăria Slobozia a organizat concursul pentru ocuparea postului de administrator public al Sloboziei. Singurul candidat care s-a prezentat la concurs a fost Gheorghe Puia, consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. Acesta a obținut nota 9,50, devenind astfel primul administrator public al orașului Slobozia. Independent vă prezintă intențiile de viitor ale lui Gheorghe Puia, în cadrul unui interviu realizat imediat după numirea în funcție.

Management politic la Slobozia
Numele lui Gheorghe Puia ca administrator public este vehiculat încă din perioada campaniei electorale. În aceste condiții, cîștigarea concursului organizat pe 2 octombrie a fost o simplă formalitate.... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 15:35 (13160 vizualizări - 21 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7564 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

O sesizare remisă ziarului Independent pe adresa electronică atrage atenția cu privire la produsele de tip fast-food vîndute în imediata apropiere a unităților de învățămînt. Respectiva sesizare face referire la două tonete amplasate pe stradă, foarte aproape de gardul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. Petiționarii reclamă, pe de o parte, comercializarea alimentelor nesănătoase, cît și faptul că respectivele tonete blochează accesul copiilor către ieșirea din curtea școlii. Cazul a fost sesizat în repetate rînduri autorităților locale, însă măsurile au întîrziat să apară.

Părinți revoltați... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2016, 11:50 (17862 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Salvarea micului Iliuță

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

Salvarea micului Iliuță

Într-un sistem viciat fără voia lui, medicii reușesc să salveze vieți cu mîinile goale. Un astfel de miracol s-a petrecut pe Secția Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Echipa coordonată de medicul Gabriela Dumitru a reușit să-i ofere șansa la viață unui bebeluș din Căzănești, venit pe lume cu aproape 4 săptămîni mai devreme. Copilul cîntărea 680 de grame, iar șansele lui de supraviețuire erau limitate. La două luni și jumătate de la naștere, băiețelul a luat în greutate, se simte foarte bine și în cel mai scurt timp va pleca acasă.

Miracolul din Maternitate
... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2016, 14:05 (13401 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia sînt în alertă din cauza infecțiilor repetate cu Adenovirusuri. Cei mai afectați de prezența acestor virusuri sînt copiii de pînă la 10 ani, dar au fost semnalate infecții și în cazul adulților. Zilnic, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia se prezintă, în medie, 5-6 cazuri noi.

Vremea, principalul inamic Potrivit explicațiilor oferite de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Adenovirusul este un virus care dereglează sistemul respirator sau digestiv. Astfel, persoanele infectate cu acest tip de virus fie manifestă... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 17:55 (2810 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
333 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10359 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12373 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5840 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12103 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11843 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2161 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4822 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10008 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13934 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11898 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30222 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...